Koko huoneisto

Captain Kirk apartment - Kapteenin mökkihuoneistot

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Captain Kirk apartment - Kapteenin mökkihuoneistot valokuvagalleria

Lasten alue
Televisio
Ulkoruokailutilat
Ulkopuoli
Televisio

Arvostelut

8,6 kautta 10.
Loistava

Koko huoneisto

2 makuuhuonetta1 kylpyhuone3 henkilöä50 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Kuivausrumpu
  • Ulkotilat
  • Pysäköinti saatavilla
  • Grilli

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Esens, Lower Saxony
  • Place, Von Thünenin puisto
    ‪3 min kävelymatka‬
  • Place, Lower Saxony Wadden Sea National Park (kansallispuisto)
    ‪8 min kävelymatka‬
  • Place, Bensersielin ranta
    ‪11 min kävelymatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko asunto on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Captain Kirk apartment - Kapteenin mökkihuoneistot

Huoneistokapteeni Kirk:
Koko: n. 50 neliömetriä, olohuone, jossa integroitu keittiö, makuuhuone, toinen erillinen makuuhuone / lastenhuone, kylpyhuone suihkulla, pesuallas ja WC, yläkerrassa, sopii 1–3 henkilölle ja ylimääräiselle lapselle, ilmainen WiFi, pienen puutarhan ilmainen käyttö puutarhakalusteilla ja lasten leikkivälineillä, iso grilli puutarhassa, lasten paratiisin ilmainen käyttö, talon baari puutarhassa. Paviljongin pesukone ja kuivausrumpu pientä maksua vastaan suoraan talossa Jos haluat, voit puhdistaa majoituksen saapuessaan, joten siivousmaksua ei ole.

Bensersielissä sijaitseva "Kapteenin mökki" -talo, jossa on seitsemän loma-asuntoa, on vajaan 300 metrin päässä Pohjanmeren padolta. Löydät huoneistot keskeltä Pohjanmeren kylpylää Bensersielä hyvin lähellä "Benser low" -aluetta. Talon "Kapteenin mökki" kaikki seitsemän huoneistoa ovat valoisia ja ystävällisesti moderneja, sisustettuja ja kalustettuja sekä mukavasti varusteltuja. Talossa on pesukone ja kuivausrumpu, ja siellä on puutarha, jossa puutarhakalusteet, leikkivälineet ja hieno puutarhatalo. Kutsumme tätä taloa "puutarhapaviljongiksi" ja täällä on kaunis 25 neliömetrin leikkihuone "Pirate's Nest" lapsille. Aikuiset voivat käyttää hienoa grilliä ja baaria puutarhapaviljongissa ja sen ulkopuolella. Seitsemän asuntoa ovat kooltaan noin 85 neliömetriä ja noin 50 neliömetriä, ja ne sopivat ihanteellisesti 2 - 6 hengen tai 2 - 4 hengen tai 1 - 3 hengen perheiden lomalle aina lisävuodella.

Saapuminen on klo 16.00–23.00 ja lähtö on klo 12.00–10.00.
Tämä huoneistohotelli sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Von Thünenin puisto. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi pyykinpesutilat. Huoneistossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön muun muassa keittonurkkauksen ja television.
  • Huoneistossa tarjoaa asiakkaille keittonurkkauksen, pyykinpesukoneen ja television
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille pyykinpesutilat
  • Sijaitsee vain 5 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Von Thünenin puisto ja 10 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Bensersielin ranta
Huoneisto tarjoaa asiakkaiden käyttöön grillejä, puutarhan ja pyykinpesutilat. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Tämä huoneisto on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ranta

  • Ranta lähistöllä

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti

Keittonurkkaus

  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Leivänpaahdin
  • Mikroaaltouuni
  • Vedenkeitin

Makuuhuoneet

  • 2 makuuhuonetta

Kylpyhuone

  • 1 kylpyhuone
  • Kylpyamme tai suihku

Viihdetarjonta

  • Televisio ja kaapeli-/satelliittikanavat

Ulkotilat

  • Grilli
  • Puutarha

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Tekemistä

  • Maastopyöräilymahdollisuus lähistöllä
  • Vaellus-/pyöräilyreittejä lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei häkävaroitinta (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa ei ole häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei savuvaroitinta (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa ei ole savuvaroitinta)

Yleistä

  • Puutarha
  • Yksikön koko: 50 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Lakanamaksu: 15.99 EUR per yöpyminen (tai asiakkaat voivat tuoda omansa)
  • Syöttötuoli: 10 EUR per yöpyminen

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy käteisen.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja on ilmoittanut, ettei majoituspaikassa ole häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa ei ole palovaroitinta
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Captain Kirk Apartment - Captain's Cabin Apartments Esens
Ferienwohnung Kapitän Kirk Ferienwohnungen Kapitäns Kajüte
Captain Kirk Apartment - Captain's Cabin Apartments Apartment
84155_145829

Captain Kirk apartment - Captain's cabin apartments – arvostelut

Arvostelut

8,6

Loistava

Arvosana 10 - Loistava. 1 kautta 4 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 3 kautta 4 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 4 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 4 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 4 arvostelua

7,0/10

Siisteys

Arvostelut

8/10 Hyvä

Brigitte D.

Hyvää: Siisteys
Die Agentur war stets freundlich und bei Auftreten von Schwierigkeiten wurde sofort reagiert (Wasserschaden im Schlafzimmer). Im "Kinderzimmer " fehlte eine Leselampe.Der Parkplatz ist gut organisiert.
Yöpyi 7 yötä lokakuussa 2025

8/10 Hyvä

Monika E.

Einrichtung sehr schlicht. Backofen wäre toll gewesen. Ansonsten alles gut.
Yöpyi 11 yötä elokuussa 2025

8/10 Hyvä

Carola A.

Urlaub 2025 mit Sohn

sehr schön. Wär nett wenn Anfahrtsweg auch aufMail aus gedruckt. Wäre hilfreich
Yöpyi 14 yötä toukokuussa 2025

10/10 Loistava

Delorian G.

Hyvää: Siisteys

Kontakt

Super Service via E-Mail Tolle Kommunikation Gerne Wieder !!!!!
Yöpyi 6 yötä lokakuussa 2020