Koko huoneisto·Yksityinen majoittaja

Huoneistossa on terassi

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Huoneistossa on terassi valokuvagalleria

Sisätilat
Ulkoalueet
Ulkoruokailutilat
Ulkoalueet
Oleskelualue

Koko huoneisto

1 makuuhuone1 kylpyhuone2 henkilöä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Ilmastointi

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Firenze, Tuscany
  • Place, Ponte Vecchio
    ‪3 min kävelymatka‬
  • Place, Uffizin palatsi
    ‪8 min kävelymatka‬
  • Place, Piazza della Signoria
    ‪8 min kävelymatka‬
  • Airport, Firenze (FLR-Peretola)
    ‪14 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Huoneistossa on terassi

Huoneisto sijaitsee Firenzen keskustan yhden vanhimman rakennuksen ylimmässä kerroksessa. Terassilta on mahdollista ihailla kaupunkia 360 astetta hyvin erikoisen sijaintinsa ansiosta. Huoneisto sopii kahdelle hengelle.
Huoneisto palautettiin toukokuussa 2015. Se koostuu kahden hengen makuuhuoneesta, vaatekaapista, kylpyhuoneesta, jossa on suihku ja turkkilainen sauna, olohuone, mezzanine, jossa on pieni keittiö ja ruokailuhuone, ensimmäinen terassi, jossa on pöytä ja tuolit sekä toinen aurinkoterassi. Huoneisto sijaitsee Palazzo Capponi alle Rovinate rakennettu 1406 Niccolò da Uzzano, ehkä suunnitellut Lorenzo di Bicci (Vasari), ja valmistui noin 1426. Viimeaikaisissa tutkimuksissa oletetaan myös, että nuori Filippo Brunelleschi osallistuu Palazzo Busini-Bardin kanssa yhteensovittamiseen Bardin kautta (noin 1430). Da Uzzanon (1433) ja hänen veljensä Agnolon (1435) kuoleman jälkeen palatista tuli Capponi-perheen sivukonttori, jota kutsuttiin "alle Rovinikseksi" juuri siksi, että palatsi oli edessään Costa dei Magnoliin, jota kutsutaan myös Poggio delleksi Ryöstetty mäkisen harjanteen usein maanvyörymien takia.
Arno-joen julkisivu rakensi sen sijaan Giuseppe Poggi vuosina 1872–1878 uusrenessanssityyliin, kun joki pitkin kulkeva tie rakennettiin.
.
Tämä huoneistohotelli sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Ponte Vecchio.
  • Sijaitsee 10 minuutin kävelymatkan päässä kohteista Ponte Vecchio ja Uffizin palatsi

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: Wi-Fi

Makuuhuoneet

  • Makuuhuone

Kylpyhuone

  • 1 kylpyhuone

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Yleistä

  • Majoituspaikka ei salli lapsia.

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Tämä majoituspaikka ei salli lapsia.

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.

Lisämaininnat

  • Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

With Terrace Florence
Apartment With Terrace Florence
Apartment With Terrace Apartment
Apartment With Terrace Apartment Florence

Apartment with terrace – arvostelut