KUVAUS:
Kattohuoneisto, josta on upeat 360 ° näkymät Firenzeen ja kukkuloille, suurella terassilla, jossa on pöytiä, nojatuoleja ja kasveja. Hyvällä maulla sisustettuja, mittatilaustyönä muotoiltuja ja arkkitehtonisia osia tyylikkäällä, rauhallisella ja ei liian turistisella alueella.
Alle 10 minuutin kävelymatkan päässä historiallisen keskustan ja jalankulkijoiden alueen alusta ja vielä 10/15 tärkeimmistä muistomerkeistä; 3 minuutin päässä Campo di Marte -asemalta, joka on kytketty SMN-asemalle, 5 minuutissa säännöllisillä junilla. Bussipysäkit.
Autolla pääsee, pysäköintimahdollisuus.
Huoneisto on erittäin kattohuoneisto kauniin 1950-luvun rakennuksen seitsemännessä kerroksessa (hissillä). Alueen rakennukset ovat kaikki alempia ja tämä takaa upean näkymän sekä terassilta että kaikista huoneista. Se koostuu romanttisesta kahden hengen huoneesta, jossa on hienot viimeistelyt ja nykyaikaisuus, erittäin varusteltu ja asuttava keittiö, mutta kohokohta on suunnitelmallisesti valmistettu puinen kylpyhuone suihkulla ja kylpyammeella. Lopuksi on kaunis rentouttava veranta, jossa voit levätä ja suuri 360 asteen panoraamaterassi, josta on näkymä Firenzen historialliseen keskustaan ja sen kukkuloille, joissa on kasveja, pöytiä, tuoleja ja kaksi rentouttavaa nojatuolia.
Kaikissa huoneissa on suuret äänieristetyt ikkunat verhoilla.
SAATAVILLA Vieraille:
Vieraiden käytettävissä - ilman lisäkustannuksia - lämmitys, ilmastointi, wifi-internet, televisio, pesukone kuivausrummulla, astianpesukone, silitysrauta ja -lauta, moka-kahvipannut ja -kapselit, vedenkeitin, mikroaaltouuni, leivänpaahdin, tehosekoitin, ruoanvalmistaja, keittiövaaka , samsung ja iphone-kaapeli, hiustenkuivaaja.
TARKASTUS:
Kun saavut asuntoon, yksi meistä toivottaa sinut tervetulleeksi ja tarjoamaan sinulle kaikki tarvittavat tiedot ja neuvot. Löydät myös historiallisen keskustan kartan, jolla voit tutustua kaupunkiin ja löytää kaiken tarvitsemasi (kaupat, ravintolat, turistikohteet jne.) Kaikkien kiinnostavien kohteiden kanssa.
Kuinka liikkua:
Campo di Marten rautatieasema on 3 minuutin kävelymatkan päässä, ja se on yhteydessä Santa Maria Novellan keskusasemalle 5 minuutissa jatkuvilla maanalaisilla junilla, joiden hinta on 1,50 euroa.
Peretolan lentokentälle pääsee 20 minuutissa hintaan 1,50 euroa Santa Maria Novellan asemalta, Alamanni Stazione -pysäkiltä T2-raitiovaunumatkalla Peretolan lentokentälle.
Kaikille museoille ja monumentteille pääsee miellyttävällä kävelyllä: Four Season -hotelli ja historiallisen keskustan alku 5 minuutissa, Santa Crocen katedraali ja Sant’Ambrogio -markkinat 15 minuutissa, Duomo 20 minuutin kohdalla.
Bussit yössä (enintään 24):
Piazza Duomosta: linja-auto 11 kohti Salviatinoa, Vecchietti -pysäkki, jää pois Vasarista;
Piazza Santo Spiritosta: linja-auto 11 kohti Salviatinoa, Piazza San Felice -pysäkki, jää pois Vasarilta;
Piazza Sant'Ambrogiosta: linja-auto 12 kohti Il Prato-Barbettiä, Viale Amendola -pysäkki, jää Masaccio Giambolognaan.
Bussi keskustaan (Via Cavour, lähellä Piazza San Marcoa):
Via Masaccio, bussipysäkki Masaccio Giambologna 12 suuntaan Il Prato Barbetti, jää pois Arazzieri.