Villetta sijaitsee Borgo La Fungaiassa, metsässä ja maaseudulla, lähellä keskiaikaista San Gimignanon kaupunkia, kaukana SP 62-provinssitieltä. Gambassi Termestä tulevan Il Castagnon jälkeen ohitat Biv 5 ': n autolla ja noin 20 km: n etäisyydeltä San Miniato majesteettisen tornin kanssa, joka hallitsee koko Elsa-laaksoa, Volterraa, Colle Val D'elsaa, Monteriggioni il Castelloa , Montaione, San Vivaldo ja sen linna, Oliveton linna, Certaldo ja Pretorion palatsi Akropolissa, täällä tyypillisiä ravintoloita, joista on näkymä Elsajoen laaksoon. Syrjäisimmällä alueella, etäisyyksillä noin 60 ja vähemmän km Fiorenze, Siena, Lucca, Pisa, Livorno, Pistoia. Vieraile Carraran marmorilouhoksissa, mene ilmaiseksi Palion Delle Contradeen Sienaan 2. päivä
vieraile heinä- ja 16. elokuuta Lucca-kuuluisissa huviloissa heidän vertaansa vailla olevien puutarhojensa kanssa. Siirry Firenzeen Rose puutarhaan ja Boboli puutarhaan ja Piaazzale Michelangelosta ihailevat koko Firenzen kaupunkia Duomoa ja kirkkoja, joita voi nähdä.
Nimeni on Paolo, tiedän melkein kaiken Toscanasta. Haluatko tietää etruskien kaupungista, joka on piilotettu metsässä kukkulalla sen mammitornin kanssa, jonka harvat tietävät olevan olemassa?
Sitä kutsutaan Castelvecchio, joka ei ole kaukana Borgo Fungaiasta. Tätä ei ole helppo löytää ja käyttää, ei vain lapsille, vain suurille.
Nyt puhutaan vähän alueen ravintoloista ja muista gourmet "Buon Gustai" -keittiöistä.