Ilmainen omatoiminen pysäköinti, ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa ja myyntiautomaatti kuuluvat tämän hotellin palveluihin.
KELKO 1A Hotel tarjoaa 46 huonetta, joissa on tallelokerot. Satelliittikanavat takaavat viihteen. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä (nopeus: 250+ Mbit/s (3–5 käyttäjälle tai korkeintaan 10 laitteelle)). Siivous on saatavilla päivittäin.
KELKO 1A Hotel sijaitsee lähellä kohdetta Golfgelände Birkenhof. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, ilmainen omatoiminen pysäköinti ja aamiainen (lisämaksusta).
Ilmainen Wi-Fi (nopeus: 250+ Mbit/s (3–5 käyttäjälle tai korkeintaan 10 laitteelle))
Ilmainen omatoiminen pysäköinti
Buffetaamiainen saatavilla päivittäin lisämaksusta
Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat hissi ja myyntiautomaatti
Sijaitsee 15 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Strasbourgin joulumarkkinat ja 14 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Strasbourgin katedraali
Majoituspaikkaan voi tuoda lemmikin lisämaksusta
KELKO 1A Hotel tarjoaa asiakkaiden käyttöön myyntiautomaatin ja hissin. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi. Ilmainen omatoiminen pysäköinti on saatavilla.
Asiakkaat voivat lisämaksusta nauttia buffetaamiaisen arkipäivisin klo 6.30–9.30 ja viikonloppuisin klo 8.00–10.00.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
Huoneessa olevan Wi-Fi-yhteyden nopeus: 250+ Mbit/s (3–5 käyttäjälle tai korkeintaan 10 laitteelle)
Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä ilmainen, kattamaton ja omatoiminen pysäköinti
Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja
Esteetön pysäköinti saatavilla
Ruoka ja juoma
Buffetaamiainen saatavilla lisämaksusta klo 6.30–9.30 arkipäivisin ja klo 8.00–10.00 viikonloppuisin; 11,50 EUR per aikuinen ja 11,50 EUR per lapsi
Perheystävällinen
Äänieristetyt huoneet
Mukavuudet
Myyntiautomaatti
Palvelut asiakkaille
Siivouspalvelu (päivittäin)
Esteettömyys
Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
3 esteetöntä pysäköintitilaa
Avustavia kuuntelulaitteita
Hissi (90 senttimetriä leveä ovi)
Hyvin valaistu kulkuväylä sisäänkäynnille
Kaiteet portaikoissa (90 senttimetriä korkeat)
Portaaton kulkuväylä sisäänkäynnille
Pyörätuolille soveltuva kulkuväylä hissille
Pyörätuolin käyttäjille soveltuva pysäköinti
Pyörätuolin käyttäjille soveltuva vastaanottotiski (74 senttimetriä korkea)
Pääsy pyörätuolilla (mahdollisia rajoituksia)
Huoneen palvelut/mukavuudet
Viihdetarjonta
Televisio ja satelliittikanavat
Muuta
Turvalokero
Äänieristetyt huoneet
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 13.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 20.00.
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Vastaanotto on avoinna maanantai–lauantai (klo 6.00–20.00) ja sunnuntai–sunnuntai (klo 6.00–13.00)
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 20.00 jälkeen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Sisäänpääsy
Pääsykoodi, vastaanottovirkailija
Lemmikit
Lemmikit: 10.00 EUR per lemmikki per yö
Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Lisämaksut
Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:
Kaupungin perimä vero: 2.50 EUR per henkilö per yö korkeintaan 14 yöstä. Tätä veroa ei peritä alle 18 vuotta vanhoilta lapsilta.
Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.
Vaihtoehtoiset lisämaksut
Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.
Maksu buffetaamiaisesta: noin 11.50 EUR aikuisille ja 11.50 EUR lapsille
Lemmikit: 10.00 EUR per lemmikki per yö
Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja
Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palosammutin
Majoituspaikan vastaanotto on avoinna seuraavina aikoina:
Maanantai lauantai: klo 6.00–20.00
Klo 20.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Majoituspaikan taso
Hotelstars Union määrittää viralliset tähtiluokitukset maassa Saksa. Tämän majoituspaikan luokitus on 2 star Superior, mikä tällä sivustolla näytetään 2,5 tähtenä.
KELKO 1A Hotel – arvostelut
Arvostelut
9,6
Poikkeuksellisen hyvä
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut vaatimustemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 5 kautta 7 arvostelua
10–Loistava
5
Arvosana 8 - Hyvä. 2 kautta 7 arvostelua
8–Hyvä
2
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 7 arvostelua
6–OK
0
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 7 arvostelua
4–Huono
0
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 7 arvostelua
2–Hirveä
0
10/10
Siisteys
9,4/10
Henkilökunta ja palvelu
8,8/10
Palvelut/mukavuudet
9,0/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
Arvostelut
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Santos Takimoto
14.12.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Nice hotel in a small village 5min from Kehl by car. Room was clean, staff very attentive, polite and helpful. After a 5 min drive, you can take the tram directly to Strasbourg. Good location with parking.
Santos Takimoto
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2025
Tarkistettu arvostelu
8/10 Hyvä
William
29.11.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Clean place. Kind staff. Small rooms. Not much around. Not a bad spot to train/bus around the area.