Hotel Gaststätte Rainhof Scheune

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Hotel Gaststätte Rainhof Scheune valokuvagalleria

Avoin, parvimainen huone, jossa on kalteva katto, puiset kattopalkit, suuri kattovalokuvio, sohva, nojatuoli, lamppu ja ruukussa oleva kasvi.
Kasvohoitoja, käsi- ja jalkahoitoja
Puinen huone, jossa on sänky, yöpöytä, lamppu ja työpöytä tuolilla.
Tunnelmallinen ullakkohuone, jossa on puupalkit, suuret ikkunat ja näkymä puita kohti. Huoneessa on rottinkituoleja, lamppu ja pino polttopuita.
Rakennuksessa on punatiilinen katto, kaarevat ikkunat sekä sisäpiha, jossa on sorapintaiset kävelytiet ja ruukkuistutuksia.

Arvostelut

9,2 kautta 10.
Upea

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Kylpylä
  • Lemmikkiystävällinen
  • Pysäköinti sisältyy hintaan
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ravintola
  • Aamiainen saatavilla

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Hoellentalstr. 96, Kirchzarten, 79199
  • Place, Etelä-Mustan metsän luonnonpuisto
    ‪1 min kävelymatka‬
  • Place, Freiburgin katedraali
    ‪18 min ajomatka‬
  • Place, Messe Freiburg
    ‪25 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Kahden hengen huone

9,6 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(8 arvostelua)
  • 26 m²
  • 4 henkilöä
  • 1 suuri parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Kahden hengen huone yhdelle

  • 26 m²
  • 1 henkilö
  • 1 yhden hengen sänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Sviitti

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(2 arvostelua)
  • Näkymä puutarhaan
  • 45 m²
  • 5 henkilöä
  • 1 suuri parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Kahden hengen comfort-huone

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(1 arvostelu)
  • Näkymä puutarhaan
  • 28 m²
  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Hotel Gaststätte Rainhof Scheune

Tässä savuttomassa hotellissa on täydet kylpyläpalvelut, ravintola ja baari/aulabaari. Käytössäsi on myös ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja omatoiminen pysäköinti. Lisäksi majoituspaikassa on välipalabaari/deli, sauna ja kylpyläpalvelut.
Hotel Gaststätte Rainhof Scheune tarjoaa 16 huonetta, joissa on ilmainen pullovesi ja hiustenkuivaaja. Näissä yksilöllisesti sisustetuissa ja kalustetuissa huoneissa on työpöytä. Vuoteissa on ylelliset vuodevaatteet. Taulutelevisio, satelliittikanavat.

Kylpyhuoneista löytyy kylpyamme tai suihku, syvä kylpyamme ja ilmaiset hygieniatuotteet. Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. Siivous on saatavilla päivittäin.

Tässä hotellissa käytössäsi on sauna ja ilmaiset polkupyörät.

Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.

Hotelli tarjoaa asiakkaiden käyttöön täyden palvelun kylpylän. Palveluihin kuuluvat kasvohoidot ja käsi- ja jalkahoidot.
Hotel Gaststätte Rainhof Scheune sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Etelä-Mustan metsän luonnonpuisto. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, ilmaisen omatoimisen pysäköinnin ja täyden palvelun kylpylän.
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Voit tilata itsellesi syötävää majoituspaikan ravintolassa tai vaihtoehtoisesti nauttia juoman sen baarissa/loungessa
  • Buffetaamiainen saatavilla päivittäin lisämaksusta
  • Majoituspaikan kylpylä hemmottelee asiakkaitaan käsi- ja jalkahoidoilla, hieronnoilla tai kasvohoidoilla
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat tallelokero vastaanotossa, kokoushuone ja sähköauton latauspiste
  • Majoituspaikan alueella on tarjolla höyrysauna, sauna ja ilmaiseksi käytettävissä olevia polkupyöriä
  • Sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Etelä-Mustan metsän luonnonpuisto ja 12 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Freiburgin katedraali
  • Majoituspaikkaan voi tuoda lemmikin lisämaksusta
Hotel Gaststätte Rainhof Scheune tarjoaa asiakkaidensa käyttöön täydet kylpyläpalvelut, saunan ja ilmaiset polkupyörät. Majoituspaikasta löytyy ravintola ja välipalabaari/deli. Majoituspaikan baari/lounge kutsuu nauttimaan drinkeistä. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi.

Hotel Gaststätte Rainhof Scheune tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös kylpyläpalvelut, kirjaston ja terassin. Ilmainen omatoiminen pysäköinti on saatavilla.

Tämä 3 tähden hotelli on savuton.

Asiakkaat voivat lisämaksusta nauttia buffetaamiaisen joka päivä klo 7.30–11.00.
Rainhof – tämä ravintola tarjoilee aamiaisen, lounaan, illallisen ja kevyitä aterioita. Auki joka päivä.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä on sähköauton latauspiste
  • Paikan päällä ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja

Ruoka ja juoma

  • Päivittäin saatavilla buffetaamiainen lisämaksusta klo 7.30–11.00; 17 EUR per aikuinen ja 17 EUR per lapsi
  • Baari/aulabaari
  • Ravintola
  • Välipalabaari/herkkukauppa

Paikan päällä olevat ravintolat

  • Rainhof

Tekemistä

  • Höyrysauna
  • Ilmaiseksi käytettävissä olevia polkupyöriä
  • Kirjasto
  • Sauna
  • Suksivarasto
  • Täyden palvelun kylpylä

Perheystävällinen

  • Lisävuode (lisämaksusta)
  • Vauvansänky (lisämaksusta)
  • Välipalabaari/herkkukauppa

Mukavuudet

  • Matkatavarasäilytys
  • Osan vuorokaudesta auki oleva vastaanotto
  • Tallelokero vastaanottotiskillä

Palvelut asiakkaille

  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Businesspalvelut

  • Kokoushuone

Ulkotilat

  • Puutarha
  • Terassi

Täyden palvelun kylpylä

  • Hierontaa
  • Kasvohoitoja
  • Manikyyrejä/pedikyyrejä

Esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
  • Hissi
  • Hyvin valaistu kulkuväylä sisäänkäynnille
  • Kovapuulattia huoneessa
  • Portaaton kulkuväylä sisäänkäynnille
  • Pyörätuolille soveltuva kulkuväylä
  • Pyörätuolille soveltuva kulkuväylä hissille
  • Pyörätuolille soveltuva ravintola
  • Pyörätuolille soveltuva suihku huoneessa
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva vastaanottotiski
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva yleinen WC
  • Pääsy pyörätuolilla (mahdollisia rajoituksia)

Muuta

  • Juhlasali
  • Tupakointi ei sallittu

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Lisävuode (lisämaksusta)
  • Pimennysverhot
  • Vauvansänky (lisämaksusta)
  • Ylelliset vuodevaatteet

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Kylpyamme tai suihku
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Syvä kylpyamme
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • Taulutelevisio ja premium-satelliittikanavat

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen pullovesi

Muuta

  • Lämmitys
  • Työpöytä
  • Yksilöllinen sisustus
  • Yksilölliset kalusteet

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 21.30.
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 6.30–21.30
Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet sähköpostitse korkeintaan 72 tuntia ennen saapumista. Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 18.00 jälkeen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänpääsy

Vastaanotto avoinna rajoitetusti

Lemmikit

  • Lemmikit: 12.00 EUR per lemmikki per yö
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lisä-/varavuoteita on saatavilla 29.0 EUR:n suuruista maksua vastaan per päivä.
  • Vauvansänky on saatavilla 9.0 EUR:n suuruista maksua vastaan per päivä.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupungin perimä vero: 1.40 EUR per henkilö per yö

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Maksu buffetaamiaisesta: noin 17.00 EUR aikuisille ja 17.00 EUR lapsille
  • Lemmikit: 12.00 EUR per lemmikki per yö
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja
  • Vauvansänky: 9.0 EUR per päivä
  • Lisävuode: 29.0 EUR per päivä

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Käteisettömiä maksutapoja on saatavilla
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palosammutin, palovaroitin, turvajärjestelmä ja ensiapupakkaus
Majoituspaikan vastaanotto on avoinna joka päivä klo 6.30–21.30.
Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Klo 18.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet sähköpostitse 72 tuntia ennen saapumista. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Hotel Gaststätte Rainhof Scheune Kirchzarten
Gaststätte Rainhof Scheune Kirchzarten
Gaststätte Rainhof Scheune
Gaststätte Rainhof Scheune Ki
Gaststatte Rainhof Scheune
Hotel Gaststätte Rainhof Scheune Hotel
Hotel Gaststätte Rainhof Scheune Kirchzarten
Hotel Gaststätte Rainhof Scheune Hotel Kirchzarten

Hotel Gaststätte Rainhof Scheune – arvostelut

Arvostelut

9,2

Upea

Arvosana 10 - Loistava. 97 kautta 148 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 38 kautta 148 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 8 kautta 148 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 4 kautta 148 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 1 kautta 148 arvostelua

9,4/10

Siisteys

9,4/10

Henkilökunta ja palvelu

9,0/10

Palvelut/mukavuudet

9,2/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Adam

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Loved this stay so unique and the cafe under served the best food.
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Amir

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Very clean and nice place
Yöpyi 1 yön elokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Theresa

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Would definitely stay here again. Convenient location
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Jana

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
spa food rooms service everything top
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Suzanne

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
This will forever be one of my favorite stays! It’s charming, quiet, and surrounded by beautiful scenery. The staff were very kind and funny!
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Jose

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Black Forest Stay

Quiet location and overall great hotel. Only less than 15 minutes from Freiburg’s city center and away from the crowds.
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2018
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Yunior

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Greta location for families who would like to enjoy the black Forrest
Yöpyi 1 yön elokuussa 2022
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
This was an amazing place to stay. It had beautiful views of the mountains. The staff was very helpful. We loved the history of the building as well. We ended up booking an additional night. We would definitely stay there again.
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Michelle

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Amazing staff, clean and beautiful! Highly recommend! We will come back again.
Yöpyi 5 yötä heinäkuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
We enjoyed our stay. Nicely renovated, comfortable rooms. Friendly staff. Good breakfast buffet. The nice surprise was the train pass we were given upon our arrival and the close proximity of the train station. We took the train into Freiberg and it was super easy and better than having to drive and find parking.
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Helene

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
My adult children and I had a magnificent four day stay here. Each room is unique, charming, and very comfortable and clean. The restaurant is impeccable and staff very friendly. There are some beautiful walking trails around the property and it is so quiet and peaceful. There is also a lovely gift shop filled with authentic and high quality items. The only thing we had issues with is the WiFi, which was very spotty in our room, but otherwise, we highly recommend it! Would definitely return.
Yöpyi 4 yötä elokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Laura

Fantastic!
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Carrie

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Lovely Boutique Hotel

Our room was lovely, spacious and clean. The service was excellent. Only concern is the room was warm and the giant window only opened a crack. The room did have three fans, which we used all night. Other than ventilation, it’s a great boutique hotel!
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

lauren

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Quiet and comfortable

We checked in at the bar after reception closed, they were friendly and helpful. I really enjoyed the space, it has been renovated with care. We had the farm room and I really enjoyed the aesthetic. The beds were freshly made, I did notice it was a bit dusty here and there but it was definitely clean. The weather was too hot to enjoy the spa facilities on the top floor, the relaxation room by itself was like a sauna, I can imagine it being lovely in the winter. The restaurant food was good, and we appreciated the guest cards and used them for a day trip to Titisee. Excellent location and base for visiting the local areas. It was very quiet at night and we slept well as they had provided two fans in our room, but the rooms stayed fairly cool anyway as the walls are thick stone.
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Erika

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Absolutely loved our stay here - the hotel is cute and cozy with a cafe/restaurant downstairs and guest rooms upstairs. The room was clean, comfortable and spacious, and the bathroom was very nice and modernized. We picked this hotel because of its proximity to the Himmelreich train station (where some of the shuttles for the Ravennaslucht Christmas market pick up). We were also pleasantly surprised upon check-in when we were given 2 tickets for the public transpiration service (didn’t realize it was included). We used those tickets to ride the train into Freiburg for dinner one night. We didn’t use the sauna onsite but it sounded nice and it was good to know it was available. Would definitely stay here again if road tripping through the Black Forest.
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Rens-Jan

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Groente basic kamer met alles erin wat je nodig hebt
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

4/10 Huono

Manuela

Das Konzept ist gut,aber bei der Einrichtung wurde qualitatif gespart. Dusche in schlechtem Zustand . Junges Personal wo ich sehr gut finde ,aber wichtig ,dass Sie gut geleitet und geführt werden.
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Arzu

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Ein sehr schönes Hotel mit einem kleinen Saunabereich. Interieur sehr ansprechend.
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

PI-JUNG

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
在慕尼黑火車站旁邊 交通方便 我們租車要還車就在附近 整體住起來很舒服 但我先生被床虱叮咬 應該也不是他們的問題 我不願意因此就給他們低的評價 比較特別的是他們沒有房間清潔服務 你要自己把毛巾丟在外面的車廂裡,再拿乾淨的毛巾據說是要環保 但我覺得住很多天的人應該會很困擾。
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

IRIS

Geburtstags-Familientreffen

Wir hatten ein wunderschönes Familientreffen, zum Anlass meines runden Geburtstages habe ich für die ganze Familie gebucht und allen unserer Wünsche wurde umgehend und liebevoll entgegengekommen. Jedes der vier Zimmer war individuell gestaltet und alle sehr ansprechend. Das Abendessen war sehr lecker, ebenfalls das Frühstück mit umfangreicher Auswahl! Ich bedanke mich sehr herzlich bei Allen, die zu unserem Aufenthalt beigetragen haben!
Yöpyi 1 yön elokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Lucien

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Geweldige plek met heel vriendelijk personeel en leuke wandelroutes.
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Henk

Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Zeer mooie locatie, mooi hotel, grote kamer, uitstekend ontbijt, zeer vriendelijk personeel echte aanrader Willie en Henk
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Andreas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Insgesamt eine tolle Unterkunft

Zimmer top. Personal top. Terrasse top. Ausstattung top. Ich kann wenig aussetzen, was mir leider nicht gefallen hat war das Essen, es war nicht schlecht aber für einen Schnitzel 30€ zu bezahlen ist schon etwas heftig. Eine Rinderbrühe kostet knapp 10€. Verstehe nicht ganz wie diese Preise zu Stande kommen. Aber trotzdem alles insgesamt top.
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Susanne

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Sehr schöne modernisierte Scheune. Der Aufenthalt war sehr schön aber hier und da hat uns etwas gefehlt.
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

2/10 Hirveä

Petra

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Der Empfang war schon nicht herzlich, aber das ist nicht das Schlimmste. Unser Zimmer war dreckig und mit Spinnen und vielen anderen Tieren übersät [ Silberfische etc.] . Die Steckdosen waren so verschmutzt von Tierkot.. unfassbar. In den Lampen lagen überall tote große Insekten. Die toten Insekten gingen ja...aber leider wurden wir bei später Ankunft auch von lebenden ekligen Insekten empfangen. Spinnweben und Dreck überall. Die Dachbalken eklig. Die ganze Nacht über hat das Zimmer gelebt..fühlte mich wie im Dschungelcamp. Auf meine Beschwerden morgens beim auschecken wurde nicht reagiert..auch nicht im anschließenden email Kontakt. Dieses Hotel würde ich nie wieder buchen..wie da gute Bewertungen zustande gekommen sind muss am Frühstück liegen, dieses hatten wir nicht dabei. Schade für so ein Hotel. Wenn ich nicht im voraus bezahlt hätte, dann hätte ich es auch niemals bezahlt.
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2024