Nukkuu olki / heinää sänky - Ferienhof Sarodnick

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Nukkuu olki / heinää sänky - Ferienhof Sarodnick valokuvagalleria

Tiilestä rakennettu sisäpiha, jossa on musta portti. Pihaa ympäröivät muratin peittämät seinät ja tiilirakennus.
Puutarha, jossa on puinen säleikkö, kaksi aurinkotuolia ja kivinen kukkaruukku.
Puisesta keinusta ja liukumäestä koostuva leikkialue, joka sijaitsee nurmikon peitossa olevalla ulkotilalla, ja taustalla näkyy puita.
Puinen käytävä, jossa on korkea katto ja kalteva kattopinta.
Ruokailutila, jossa on puupöytiä ja -tuoleja, kattokruunu sekä erilaisia keittiötarvikkeita hyllyillä.

Arvostelut

9,2 kautta 10.
Upea

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Aamiainen saatavilla
  • Pysäköinti saatavilla
  • Pyykinpesu

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Lauta, Saxony
  • Place, Erika-järvi
    ‪12 min kävelymatka‬
  • Place, Senftenberger-järvi
    ‪12 min ajomatka‬
  • Place, Geierswalderin järvi
    ‪19 min ajomatka‬
  • Airport, Dresden (DRS)
    ‪59 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Nukkuu olki / heinää sänky - Ferienhof Sarodnick

Nukkuminen heinän / heinän sängyssä:
Tuo makuupussi. Suihku / WC sisältyvät hintaan, samoin kuin aamiainen.

Hemmottele itseäsi ja rentoudu saunassa. Nauti auringosta nurmikolla talon takana. Sammuta helposti, kun lapsesi kaivaa hiekkaan, liukastuminen tai peuhata leikkikentällä puutarhassa tai pihalla ja pelata. Olemme iloisia esitellä teille pihalla perhejuhlille, tapaamisia, häät, seminaareja ja vastaavat ovat käytettävissä. Kokoustilamme mahtuu noin 40 henkilöä. Nauti illasta vieraiden, ystävien tai sukulaisten kanssa, pidämme huolta kaikesta muusta.

Saapuminen on mahdollista klo 12.00-18.00 ja lähtö klo 08.00-11.00.
Tämä maalaistalo sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Lusatianin järviseutu. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi aamiaisen (lisämaksusta) ja pyykinpesutilat.
  • Aamiainen saatavilla lisämaksusta
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille pyykinpesutilat
  • Majoituspaikan alueella on tarjolla leikkikenttä
  • Sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Lusatianin järviseutu ja 3 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Erika-järvi
Maalaistalo tarjoaa asiakkaiden käyttöön puutarhan ja pyykinpesutilat. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Tämä maalaistalo on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ruoka ja juoma

  • Aamiainen saatavilla lisämaksusta

Tekemistä

  • Leikkikenttä

Mukavuudet

  • Pyykinpesutilat

Ulkotilat

  • Puutarha
  • Puutarhakalusteet

Muuta

  • Tupakointi ei sallittu

Huoneen palvelut/mukavuudet

Kylpyhuone

  • Suihku

Muuta

  • Kuivausrumpu

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 12.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy käteisen.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Sleeping on Straw / hay bed Ferienhof Sarodnick
Sleeping on Straw / hay bed - Ferienhof Sarodnick Lauta
62070_105804

Sleeping on straw / hay bed - Ferienhof Sarodnick – arvostelut

Arvostelut

9,2

Upea

Arvosana 10 - Loistava. 3 kautta 5 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 2 kautta 5 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 5 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 5 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 5 arvostelua

9,2/10

Siisteys

6,0/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Andrea R.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Schöne Auszeit

Sehr freundlicher Empfang, kein Wunsch blieb offen und sehr schön hergerichtetes reichliches und abwechslungsreiches Frühstück.
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Diana F.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Kurzbesuch Senftenberger See

Sehr ruhige Lage, schöner Garten und eine Abenteuernacht im Heu. Sehr nette Gastgeber.
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2022
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Marik W.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Gut als Rastplatz für Radtouren

Herr und Frau Sardonik sind ein älteres Paar. Beide sind freundlich, offen und hilfsbereit. Der Hof sieht sehr schön aus und bietet viele Sitzmöglichkeiten zum Entspannen. Wir hatten freien Zugang zu einer gut ausgestatteten Küche. Das Heu ist frisch, duftet schön und ist sehr bequem. Jedoch heißt sich der Heuboden im Sommer sehr auf. Für ein Lüftchen öffneten die Sardoniks und wir die Fenster. Ein kleiner Supermarkt befindet sich in Laufreichweite.
Yöpyi 1 yön elokuussa 2022
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Julia K.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Heubett im schuppen

Freundliche Gastgeber, Frühstück für 6 euro pro person, schlafkabinen mir heu befüllt, es war ziemlivh frisch, aber mit schlafsack und isodecke ok
Yöpyi 1 yön elokuussa 2021
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Marcel

Hyvää: Siisteys
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2024