Huoneisto on T3 fantastinen 180 m2, joka voi kestää jopa 6 henkeä, yksityisellä ulkoterassilla, joka sijaitsee yhdellä naapurimaiden tunnelmallisimmista kaduista, ”Rua do Diario de Noticias”. Sisäänkäynti on yksi sen erilaisista ja erottuvista, ei korkeista rakennuksista, joissa ei ole hissiä, ja tavallisesti kaupallisella tilalla pohjakerroksessa. Tässä tapauksessa pieni baari, joka johtaa "portugalilaisen tapaksen" ravintolaan, joka kannattaa kokeilla.
Huoneisto itsessään on ensimmäisessä kerroksessa. Se koostuu kauniista olo- ja ruokailuhuoneesta, jossa on vaatimaton, mutta tyylikkäin sisustus. Ympäristössä on eksoottinen kosketus Brasiliasta tulevan omistajan juuriin. Alueet ovat suuria, runsaalla luonnonvalolla ja pääsy huoneisiin on käytävällä, joka kulkee talon läpi toiselta puolelta. 3 makuuhuonetta, kaksi kylpyhuoneellista, järjestetään runsaasti alueita, paljon säilytystilaa ja ilmastointi / ilmastointi jokaisessa niistä. Keittiö on täysin varusteltu, jos haluat jäädä kotiin, mutta se on vaikeaa monien ravintoloiden, erityisesti Fadon, ja perinteisten portugalilaisten ruokien kanssa, joita Bairro Alto tarjoaa.
Voit vierailla ympäristössä, olet aivan keskellä. Chiado, Baixa, Rossio ja Avenida da Liberdade ja kaupungin tärkeimmät nähtävyydet kauniista kävelyetäisyydestä.