Huoneistohotelli

Arch hotel

4.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Arch hotel valokuvagalleria

Luksusstudio | Äänieristys, silitysrauta/-lauta, vauvansängyt, lisävuoteet
Pieni keittiönurkkaus, jossa on mikroaaltouuni, vedenkeitin, leivänpaahdin ja pesuallas.
Punainen puhelinkoppi, joka on koristeltu kukilla.
Historiallinen rakennus, jossa on perinteinen arkkitehtoninen tyyli, useita ikkunoita ja harjakatto.
Moderni keittiö, jossa on ruostumattomasta teräksestä valmistettu vedenkeitin, mikroaaltouuni ja pesuallas.

Arvostelut

7,2 kautta 10.
Hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Ulkotilat
  • Pysäköinti saatavilla
  • Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden
  • Siivous

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Pemberton Gardens, London, England, N19 5RR
  • Place, Highgate Cemetery
    ‪18 min kävelymatka‬
  • Place, Hampstead Heath
    ‪4 min ajomatka‬
  • Place, O2 Forum Kentish Town
    ‪5 min ajomatka‬
  • Airport, Lontoo (LHR-Lontoon Heathrow)
    ‪83 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Executive-studio

  • 3 henkilöä
  • 1 parisänky

Studio, patio

  • 4 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Luksusstudio

  • 3 henkilöä
  • 1 parisänky ja 1 vuodesohva (74–100 cm leveä)

Paritalo

  • 8 makuuhuonetta
  • 4 henkilöä
  • 1 parisänky ja 1 vuodesohva (125–150 cm leveä)

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Arch hotel

Tämän savuttoman huoneistohotellin palveluihin kuuluu itsepalvelupysäköinti, concierge-palvelut ja ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto. Lisäksi majoituspaikassa on kiertoajelu-/lippupalvelu, puutarha ja kielitaitoinen henkilökunta. Jokaisessa huoneistossa on keittonurkkaus, jossa on jääkaappi ja mikroaaltouuni, sekä kahvin-/teenkeitin, televisio ja digitaalikanavat. Asiakkaiden käytössä on kannettava tuuletin, hiustenkuivaaja ja ilmaiset hygieniatuotteet.
Arch hotel tarjoaa 34 huonetta, joissa on kahvin-/teenkeitin ja hiustenkuivaaja. Tämän 4 tähden huoneistohotellin huoneissa on keittonurkkaus, jossa on jääkaappi, mikroaaltouuni ja astiat/ruokailuvälineet.

Kylpyhuoneista löytyy kylpyamme tai suihku ja ilmaiset hygieniatuotteet. Digitaalikanavat takaavat viihteen. Siivous päivittäin ja silitysrauta/-lauta on saatavilla pyynnöstä.

Arch hotel sijaitsee ostoskeskuksen yhteydessä ja kävelymatkan päässä kohteesta Hampstead Heath. Majoituspaikassa on saatavilla kuljetukset lentokentältä majoituspaikkaan (lisämaksusta), concierge-palvelut ja omatoiminen pysäköinti (lisämaksusta). Tässä 4 tähden huoneistohotellissa on 34 huoneistoa 2 kerroksessa. Jokaisessa huoneistossa tarjoaa asiakkaille keittonurkkauksen ja digitaalikanavat.
  • Jokaisessa huoneistossa tarjoaa asiakkaille keittonurkkauksen, digitaalikanavat ja jääkaapin
  • Omatoiminen pysäköinti saatavilla maksusta
  • Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät concierge, kiertoajelu- tai lippupalvelu ja matkatavarasäilytys
  • Sijaitsee vain 4 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Finsbury Park ja muutaman minuutin ajomatkan päässä kohteesta Emirates Stadium (stadion)
  • Kuljetukset lentokentältä majoituspaikkaan saatavilla maksusta
Arch hotel tarjoaa asiakkaiden käyttöön kielitaitoisen henkilökunnan, kiertoajelu- tai lippupalvelun ja puutarhan. Kuljetukset lentokentältä majoituspaikkaan (saatavilla ympäri vuorokauden) ovat saatavilla lisämaksusta. Pysäköinti on saatavilla lisämaksusta.

Tämä 4 tähden huoneistohotelli on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: internetyhteys

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Ympärivuorokautinen nouto lentokentältä pyynnöstä lisämaksusta
  • Paikan päällä voi pysäköidä vain pyynnöstä
  • Paikan päällä pysäköinti (GBP 20 per per yö)
  • Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja

Perheystävällinen

  • Vauvansänky: GBP 20 per yö

Keittonurkkaus

  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Mikroaaltouuni

Makuuhuoneet

  • Lisä-/varavuode: GBP 30 per yö

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Kylpyamme tai suihku
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • Televisio ja digitaaliset kanavat

Ulkotilat

  • Puutarha

Pesulapalvelu

  • Kolikkopesula

Ilmastointi ja lämmitys

  • Kannettava tuuletin
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Ei hissiä
  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Concierge-palvelut
  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Matkatavarasäilytys
  • Päivittäinen siivouspalvelu
  • Silitysrauta/-lauta pyynnöstä
  • Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden

Sijainti

  • Alueellisessa kansallispuistossa
  • Esikaupunkialueella
  • Lähellä metroasemaa
  • Lähellä rautatieasemaa
  • Ostosalueella
  • Ostoskeskuksen yhteydessä
  • Sairaalan lähellä
  • Terveys-/kauneushoitolan lähellä

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)
  • Palosammutin

Yleistä

  • 2 kerrosta
  • 2 rakennusta
  • 34 majoitustilaa
  • Perinteinen arkkitehtuuri
  • Puutarha
  • Äänieristys

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00.
Aikainen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Aikainen sisäänkirjautuminen on saatavilla lisämaksusta
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tämä majoituspaikka tarjoaa kuljetukset lentokentältä (lisämaksuja saatetaan veloittaa). Asiakkaiden tulee antaa saapumistietonsa majoituspaikalle ennen matkan alkua. Yhteystiedot löytyvät varauksen jälkeen lähetetystä varausvahvistuksesta.
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 23.00 jälkeen
Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Asiakkaiden on esitettävä kuvallinen henkilöllisyystodistus sisäänkirjautumisen yhteydessä. Tämä on ainoa henkilöllisyystodistus, jonka majoitusliike hyväksyy.

Sisäänpääsy

Vastaanottovirkailija

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lisä-/varavuoteita on saatavilla 30.0 GBP:n suuruista maksua vastaan per yö.
  • Vauvansänky on saatavilla 20.0 GBP:n suuruista maksua vastaan per yö.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Takuumaksu: 100.00 GBP per yöpyminen

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Lentokenttäkuljetusmaksu: 85 GBP per ajoneuvo
  • Omatoiminen pysäköinti: 20 GBP per yö
  • Aikainen sisäänkirjautuminen on saatavilla lisämaksusta (saatavuuden mukaan)
  • Vauvansänky: 20.0 GBP per yö
  • Lisävuode: 30.0 GBP per yö

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä, jos he haluavat varata pysäköintipaikan paikan päältä
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Arch hotel tarjoaa kuljetukset lentokentältä (maksuja saatetaan veloittaa). Ota majoituspaikkaan yhteyttä varausvahvistuksesta löytyvään numeroon antaaksesi saapumistietosi ennen kuin matkustat. Klo 23.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä. Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Otathan huomioon, että tämä majoituspaikka voi hylätä varaukset, jos ne on tehty ryhmätapahtumiin tai juhliin, kuten polttareihin, osallistumista varten.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Arch So
So Arch
So Arch Apartment
So Arch Apartment London
So Arch London
SO Arch At Pemberton Gardens London, England
So Arch Aparthotel London
So Arch Aparthotel
Axiom Arch hotel
Arch hotel London
So Arch Aparthotel
Arch hotel Aparthotel
Arch hotel Aparthotel London

Arch hotel – arvostelut

Arvostelut

7,2

Hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 68 kautta 285 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 107 kautta 285 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 50 kautta 285 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 31 kautta 285 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 29 kautta 285 arvostelua

7,4/10

Siisteys

7,2/10

Henkilökunta ja palvelu

7,2/10

Palvelut/mukavuudet

7,0/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Adeel Malik

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja viestintä
Nice location
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Hamish

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja viestintä
Very friendly & helpful staff
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Aristos

Hyvää: Siisteys, huoneen mukavuus ja viestintä

Great place

Nice stay nice place I would recommend it
Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Seraphin

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet, majoituspaikan kunto ja tilat ja viestintä
Clean room and friendly staff
Yöpyi 3 yötä tammikuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Catherine

Hyvää: Siisteys, huoneen mukavuus ja viestintä
Comfortable hotel can park car, friendly staff. When I arrived at 2pm
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Michael

Hyvää: Viestintä
Huonoa: Siisteys
Max was helpful on check-in as he was able to resolve an issue with the remote for the TV. Bathroom looking newly refurbished with lovely hot shower. Carpets, decoration and furnishings generally need a deep clean and / or refurbishment but for the money in London, the room was tidy with good Internet TV speed.
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Aaron

Hyvää: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja viestintä
I was amazed at how close it was to ALL forms of public transportation
Yöpyi 4 yötä elokuussa 2022
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Mark

Hyvää: Siisteys, huoneen mukavuus ja viestintä

Great Hotel

Great Hotel, plenty of parking for £20 a night 5min walk to archway tube stop with northern line direct to Leicester Square. Clean, great facilities microwave, fridge, water dispenser
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Siobhan

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet, majoituspaikan kunto ja tilat ja viestintä
It was great
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Kris

Hyvää: Siisteys, huoneen mukavuus ja viestintä
Beautiful
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Kirsty

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja viestintä
Fantastic hotel for our family. We only stayed 2 nights and our towels were refreshed on day 2. Exactly what we needed, at a great price. Thank you.
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Peter

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet, majoituspaikan kunto ja tilat ja viestintä
They do not do breakfast which is the only issue but there are several options within 200 yards so no problem. very clean, modern, spacious rooms, helpful staff and easy parking (£20)
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Jasmin

Hyvää: Siisteys, huoneen mukavuus ja viestintä
Good , thank you!
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

2/10 Hirveä

Joseph

Huonoa: Siisteys, huoneen mukavuus ja viestintä

Avoid - ants on bed and in room

There ants in our room. When we told reception they said that “it’s okay” and they had put gel in the walls to attract them and that they didn’t want to disturb us. The ants were all over the bed.
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

4/10 Huono

Donna

Hyvää: Palvelut/mukavuudet ja viestintä
Huonoa: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Bed very uncomfortable big dip in mattress. Drug sign on the front door abit disturbing
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

4/10 Huono

Virginia

Huonoa: Palvelut/mukavuudet, majoituspaikan kunto ja tilat ja viestintä
Did not feel welcomed during the stay at all. Staffs were very indifferent and not approachable. Will not come back for sure.
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

4/10 Huono

Tarkistettu asiakas

Huonoa: Siisteys ja huoneen mukavuus
The AC was broken, the room was boiling. Further to this, the room was covered with Ants!
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Patricia

Hyvää: Siisteys ja viestintä
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat
Charming from the outside, it’s reasonably clean on the inside. One thing stops me from ever staying again is the noise from the room above. The furniture is unstylish and dated, so though plenty of character on the external, the internal is astonishingly mismatched and old. The bed was ok, the kitchen ok, too. The nicest bit was the tiled, heated bathroom floor, which was a surprise considering the floor in the rest of the room comprised of chipped, stick-on laminate flooring. But it’s the noise from above that is a deal-breaker. They need to carpet or install sound-proofing.
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

2/10 Hirveä

Mark

Hyvää: Viestintä
Huonoa: Siisteys ja huoneen mukavuus

Hard to say anything good.

Sorry but this place is Filthy. Sticky floors and dirty everywhere. Flooring was likely the worst of any hotel I’ve ever stayed. Had a kitchenette and everything was dirty. Everything in the room was worn out. Bare wires hanging down in bathroom, furniture that was also worn out. To add and not inconsequential, the staff were on the phone shouting at 6am meaning everyone was woken up.
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Zahra

Hyvää: Siisteys ja viestintä
Unfortunately, there was a strong unpleasant smell that came from the fridge and it was in the room overall
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

2/10 Hirveä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys
Huonoa: Huoneen mukavuus

no heating

No heating in the room and the receptionist couldn’t help us with it apart from switching the air con on.The room was 12 degrees all night. Microwave didn’t work. Door was really stiff, making it difficult to open and shut.
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

4/10 Huono

Arch tuotti pettymyksen

Huonoa: Henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus

Kuvaus ei vastannut todellisuutta ja sähläystä huonevarauksissa

Olimme varanneet 2h+keittiö -huoneiston. Meidät majoitettiin huoneistoon, jossa oli 4h+keittiö. 1. Huoneisto oli sisustuksen suhteen aivan keskeneräinen (esim. Ei vaatekaappeja tai -naulakoita, keittiössä ei kalusteita eikä juurikaan astioita). 2. Samaan huoneistoon oli yllättäen majoitettu päivän aikana toinen, vieras perhe! (meille oli nimenomaisesti sanottu, että tyhjiin huoneisiin ei tule ketään) Koska emme hyväksyneet yhteismajoitusta ventovieraiden ihmisten kanssa, vaihdoimme yhdeksi yöksi toiseen saman ketjun hotelliin. Hotelli oli sählännyt varauksissa myös 2 muun seurueen kohdalla, joille myös järjesteltiin uusia huoneita samaan aikaan meidän kanssamme.
Tarkistettu arvostelu

4/10 Huono

MTuovinen

Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu

Kolme huoneenvaihtoa

Hyvää: ilmastointi. Uudet kalusteet. Sängyissä suorastaan erinomaiset patjat. Huonoa: 1. huone: ei jääkaappia eikä pöytää, 3. kerroksessa palvelijanportaiden päässä; ei tietenkään hissiä. 2. huone: ei pöytää. Matkaseurana oli 15 kk ikäinen lapsi, joten pöytä olisi ollut suorastaan pakollinen, jotta lapsen ruokkimisesta olisi tullut mitään. Päädyimme syömään enimmäkseen ulkona. 3. huone: mikroaaltouuni ei toiminut (se kyllä vaihdettiin samana päivänä toimivaan), 100 cm leveä sänky kahdelle aikuiselle ja lapselle. Luvattu 20 neliön Courtyard Suite hupeni lopulta 15 neliön Garden Suiteksi, johon saatiin vasta 5. matkapäivänä lisäpatja, jotta pystyimme nukkumaan kunnolla. Lisäksi takapihalle johtavat portaat olivat vasta suunnitteluvaiheessa, joten hotellihenkilökunta vei ovessa olleen avaimen pois >.<
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Justine

Hyvää: Siisteys, huoneen mukavuus ja viestintä

Near tube station

Room was lovely with all facilities although the wifu was rubbish. Staff were very friendly and it was a great location as the tube is a 5min walk away. Woukd stay again
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2022
Tarkistettu arvostelu

4/10 Huono

Catherine

Hyvää: Viestintä
Huonoa: Siisteys ja huoneen mukavuus

Not for us

Reception staff very on welcome and departure however - the property reception area was not 4* and did not smell very clean, scruffy - Arriving at hotel - people hanging around drunk outside the door on arrival and they were tenants - After returning later from dinner around 9ish - tenants had open room doors shouting across the corridor to each on ground floor just as one turns the corner from reception to access other rooms, very intimidating! Can’t believe reception did not tell them to stop as you could clearly hear the shouting - The room was average with dirty stained in need of repair net blinds and one which wouldn’t open properly - The room Had an access door which lead to 2 private doors One marked Staff and the other door to the room. There was a wire coming out from under the room marked STAFF which went under the access door and was plugged into a socket in the corridor - very odd and a hazard. - Just as one was about to fall asleep Staff obviously entered the room next door and started cooking and talking - The staff door closing and opening during night, very unsettling Overall not a good business stay for a Monday night and not a place I would bring my family.
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2022