Koko loma-asunto

Kaunis Annexe huoneisto. Oma sisäänkäynti / Puutarhanäkymä / Patio / Kävele putkeen

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Kaunis Annexe huoneisto. Oma sisäänkäynti / Puutarhanäkymä / Patio / Kävele putkeen valokuvagalleria

Golf
Jääkaappi, mikroaaltouuni, uuni, liesi
Ulkoruokailutilat
Älytelevisio, videopelejä, suoratoistopalvelut
Ulkopuoli

Arvostelut

9,6 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko koti

2 makuuhuonetta1 kylpyhuone4 henkilöä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Pysäköinti saatavilla
  • Kuivausrumpu
  • Pyykinpesukone
  • Ulkotilat
  • Keittiö
  • Ilmainen Wi-Fi

Tutustu alueeseen

Map
London, ENG
  • Northwood Headquarters
    ‪6 min ajomatka‬
  • Wembley Stadium
    ‪12 min ajomatka‬
  • OVO Arena Wembley
    ‪12 min ajomatka‬
  • Lontoo (LHR-Lontoon Heathrow)
    ‪33 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Kaunis Annexe huoneisto. Oma sisäänkäynti / Puutarhanäkymä / Patio / Kävele putkeen

KAIKKI PAIKKA. Tämä on pohjakerroksessa riippumaton Annexe huoneisto (osa omakotitalon mutta oma sisäänkäynti), oma sisäänkäynti ja näkymät kaunis yksityinen puutarha, rauhallisella ja viehättävä asuinalueella Pinner (HA5). Se on varustettu 24 tunnin lattialämmitys, nopea wifi, minikeittiö, jossa amerikkalainen jääkaappi, pakastin, vedenkeitin, leivänpaahdin, riisi liesi, mikroaaltouuni / uuni. Ei liesi. Pesukone saatavilla pyynnöstä. On vahtimestari lyhyen kävelymatkan päässä (lähellä Costa) ja erittäin kohtuulliseen hintaan.

Asiakkaat voivat istua ja rentoutua yksityisessä puutarhassa ja patio.

Kylpyhuone 24 tunnin kuumalla vedellä ja laadukkailla saksalaisilla varusteilla.

Parivuode ja vaatekaappi päämakuuhuoneessa.
Olohuone / oleskelutila / 2. makuuhuoneessa on vuodesohva (joka vetää ulos parivuode mukavasti nukkua 2 aikuista), vaatekaappi, takki, TV, kirjoituspöytä / laajennettavissa ruokapöytä (hiljattain lisätty) ja 4 tuolia

Vuodevaatteet ja puhtaat pyyhkeet.

Sijainti on 3-5 minuutin kävelymatkan päässä Pinner-metroasemalta (Metropolitan-linja), jolta on säännöllisiä junayhteyksiä Lontooseen 25 min Baker Streetille. Lähellä paikallista High Street, supermarketit, puistot, pesula, ravintolat, baarit ja kahvila.

OVAT VAPAUTTAA VASTAISIIN. Voit lähettää meille varauspyynnön tai kyselyn ja kuulet meiltä lyhyessä ajassa.

Huomaa: Tarjoamme min 2 yötä, mutta jos lähetät kyselyn / pyynnön vierailun tarkoitukseen, saatamme pystyä mahtumaan vähintään 1 yön.

Asiat tietää:

Tupakointi kielletty.
Ei lemmikkejä.
Sopii lapsille ja vauvoille. Huomaa, ettemme tarjoa mitään matkasänky / syöttötuoli.

Pidä pääsisäänkäynti lukossa aina.

On olemassa yksi ennalta määritetty parkkipaikka, EI LISÄ TARJOUS asuva vieras auto.

On nopea wifi käytettävissä. Apple TV ja ilmaiset näkymäkanavat televisiossa. Netflixiin pääsee omalla tililläsi.

Omaisuus on saatavilla vain rekisteröityneille vieraille (enintään 4). Tiloissa ei ole vierailijoita. on kokouspaikkoja / ravintoloita / kahviloita / puistoja 100 metrin kävelymatkan päässä.

Vakiintuneena käytäntönä odotamme, että hallituksen myöntämä valokuvan tunnus (mieluiten kopio passista) toimitetaan kaikille asukkaille, lähetä meille varauksen vahvistamisen jälkeen. Miellyttävä lähettää sähköpostitse (ajlondonhost @ gmail. Com) liitetiedosto / skannattu kuva / käsi ennen sisäänkirjautumista.

Ole hyvä ja jätä paikka paikalle puhtaana.
Ilmoita varaston / omaisuuden murtumisesta / vahingoittumisesta.

Vieras maksaa menetyksistä tai rikkoutumisesta. Sanon tämän, emme ole koskaan tähän mennessä ole aiempia aiheita.

Ole hyvä ja kunnioitkaa hiljaista naapurustoa ja pidä melutaso alas tiloissa varsinkin 10. 30 jälkeen.

Lähtöaika on klo 15 alkaen. Ilmoita meille saapumisaikaa koskeva tarkka tunnin sisäänkäynti ja sisäänkirjautuminen. Kysy, onko jokin erityinen pyyntö tarkistaa ajoitus, yritämme aina majoittaa.
Lähtöaika on klo 11.

On palautettava talletus £ 200 mukana kattaa menettänyt avaimet / vahingossa. tämä hyvitetään takaisin asiakkaan tilille viikon kuluttua kassalle (HomeAwayn sääntöjen mukaisesti). Meillä on aina ollut ihania vieraita ja täysi summa on palautettu. Huomaa, että et veloiteta mitään, ellei vahinkoa tai vahinkoa ilmene, ja väite on tehty (joka tapahtuu hyvin harvoin HomeAwaylla)


Siivousmaksu on hyvin vähäinen, kun otetaan huomioon Lontoon sijainti, tämä koskee vain peruspuhdistusta, liinavaatteiden ja pyyhkeiden vaihtoa, säiliöiden tyhjentämistä jne. Jätä paikka kunnossa, jossa se on (kaikki takaisin omassa paikassaan puhtaana) Puhdistus EI peitä astioiden pesua, erilaisten huoneiden ruokalajeja, ruokailuvälineiden, ruokajäämien tai roskat.

Älä epäröi soittaa / viesti jos mitään huolta / kysely. Olemme erittäin nopeita vastauksissamme :-)
Tämä loma-asunto sijaitsee lähellä kohdetta Wembley Stadium. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi pyykinpesutilat. Loma-asunnossa tarjoaa ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittiön.
  • Loma-asunnossa tarjoaa asiakkaille keittiön, pyykinpesukoneen/kuivausrummun ja parvekkeen tai pation
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille pyykinpesutilat
  • Majoituspaikan alueella on tarjolla leikkikenttä
  • Sijaitsee 12 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Wembley Stadium ja 12 minuutin ajomatkan päässä kohteesta OVO Arena Wembley
Tämä loma-asunto tarjoaa asiakkaiden käyttöön puutarhan ja pyykinpesutilat. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Majoittaja

AJ

Puhutut kielet

Englanti

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ranta

  • Rantatuolit

Uima-altaat/kylpylä

  • Yleinen uima-allas

Internet

  • Saatavilla talossa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti

Keittiö

  • Jääkaappi
  • Keittonurkkaus
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mausteita
  • Mikroaaltouuni
  • Pakastin
  • Paperipyyhkeet
  • Uuni
  • Vedenkeitin

Ruokailu

  • Ruokapöytä

Makuuhuoneet

  • 2 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla
  • Vuodesohva

Kylpyhuone

  • 1 kylpyhuone
  • Bidee
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Sampoo
  • Suihku
  • Vessapaperi

Oleskelutilat

  • Olohuone
  • Ruokapöytä

Viihdetarjonta

  • Suoratoistopalveluita
  • Videopelejä
  • Älytelevisio ja kaapeli-/satelliittikanavat

Ulkotilat

  • Aidattu piha
  • Patio
  • Puutarha
  • Puutarhakalusteet

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone/kuivausrumpu
  • Pyykinpesutilat

Työtilat

  • Työpöytä
  • Työtuoli

Ilmastointi ja lämmitys

  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Määrätyt tupakointialueet
  • Majoittajan kommentti: No smoking inside. Guests can smoke outdoors

Palvelut ja mukavuudet

  • Siivouspalvelu (pyynnöstä)
  • Silitysrauta/-lauta

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei häkävaroitinta tai kaasukäyttöisiä laitteita (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa ei ole häkävaroittimia tai kaasukäyttöisiä laitteita)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
  • Ensiapulaukku
  • Palosammutin
  • Suoratelkilukko

Yleistä

  • Puutarha
  • Siivouspalvelu (pyynnöstä)

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Asiakkaat pääsevät sisään majoitustilaan yksityisen sisäänkäynnin kautta
Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.

Sisäänpääsy

Yksityinen sisäänkäynti

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa ei ole häkävaroitinta tai kaasulaitteita
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin, ensiapupakkaus ja suoratelkilukko
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Asiakkaat pääsevät sisään majoitustilaan yksityisen sisäänkäynnin kautta. Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Beautiful Annexe Apartment. Private Entrance Garden View Patio

Beautiful Annexe Apartment. Own Entrance | Kitchen |Garden | WiFi | Walk to Tube – arvostelut

Arvostelut

9,6

Poikkeuksellisen hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 68 kautta 83 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 12 kautta 83 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 2 kautta 83 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 1 kautta 83 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 83 arvostelua

9,6/10

Siisteys

8,0/10

Palvelut/mukavuudet

7,4/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

9,0/10

Ympäristöystävällisyys

Arvostelut

10/10 Loistava

Susanne J.

Hyvää: Siisteys

Super Wohnung, um London und Umgebung zu erkunden!

Unkomplizierter, freundlicher Kontakt mit der Gastgeberin vor und während des Aufenthaltes.Einfacher Check-in.Wohnung ist klein, sauber und zweckmäßig eingerichtet. In der Küche ist alles, was man für einen kurzen Aufenthalt benötigt.Man kann den kleinen, schönen Garten mit nutzen.Die Anbindung an Bus und U-Bahn/Zug ist super und in 5 bis 10 Minuten zu Fuß erreichbar.Wir können die Gastgeberin und die Wohnung guten Gewissens weiterempfehlen.
Yöpyi 4 yötä huhtikuussa 2025

10/10 Loistava

Brianna C.

Hyvää: Siisteys

Felt Like Home

We loved staying here! The apartment was clean and well maintained, the hosts were super sweet, and overall it just felt like home. I would definitely recommend this apartment.
Yöpyi 7 yötä huhtikuussa 2025

8/10 Hyvä

Lena C.

Hyvää: Siisteys
Yöpyi 3 yötä maaliskuussa 2025

10/10 Loistava

Anne-Sophie G.

Hyvää: Siisteys

Très bon séjour

Nous avons passé un très bon séjour. Nous avons eu un accueil très agréable, une situation très bonne (métro direct de la gare de saint pancras Et permettant de rejoindre facilement toutes les destinations voulues).Le logement était juste ce dont nous avions besoin, suffisamment grand pour nous 3, très confortable, dans un environnement très agréable !
Yöpyi 6 yötä huhtikuussa 2025

10/10 Loistava

Jim M.

Hyvää: Siisteys

Excellent value!

As anyone who does any research will discover, the London area is a very expensive place to stay. This site is very well located and a great value. The hosts are two of the nicest people you will ever want to meet. It is conveniently located a brief walk from an Underground station and a Sainsbury's grocery store across from the Underground station. The annex is cozy and beautifully kept up and quite attractive. The back yard is beautiful, too. I would heartily recommend this place to anyone.
Yöpyi 5 yötä maaliskuussa 2025

8/10 Hyvä

Barbara

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Handy location. Suitable for couple. Very small kitchen, looked sufficient for short stay. We only used kettle and toaster, ate out or with family who lived nearby. Host aware made us aware of electricity outage - all sockets apart from kitchen. This meant no TV and had to charge phones, etc, in kitchen. Not fixed during our 4 night stay, hopefully fixed by now. No discount offered for this lack of full services.
Yöpyi 4 yötä tammikuussa 2025

10/10 Loistava

Ertan O.

Hyvää: Siisteys

Nice

We had a really nice stay thank you very much
Yöpyi 12 yötä tammikuussa 2025

8/10 Hyvä

Sheila v.

Hyvää: Siisteys

2 bed annexe

Ideal for 2 people. Not ideal for lengthy stays for more people as pull-out bed took up the whole lounge. A few issues with power failures so no t.v. but our hosts were lovely and friendly and tried to fix any issues promptly. Location perfect. Close to trains and buses.
Yöpyi 27 yötä joulukuussa 2024

8/10 Hyvä

Fabrizio S.

Yöpyi 3 yötä marraskuussa 2024

10/10 Loistava

Erica C.

Hyvää: Siisteys

Clean and conveniently located.

Easy walk to both the bus and Tube. Very comfortable for two people. Had a short stay so we didn't use the kitchen, but it was very clean and had everything one would need. Easy check in and out, and the host was very friendly and responsive. No complaints, would stay again.
Yöpyi 4 yötä marraskuussa 2024

8/10 Hyvä

Ramona K., Spiegelberg, Deutschland

Hyvää: Siisteys

Small apartment

Yöpyi 7 yötä lokakuussa 2024

10/10 Loistava

Sebastian P.

Hyvää: Siisteys
Yöpyi 4 yötä lokakuussa 2024

10/10 Loistava

Harlene A.

Hyvää: Siisteys

Nice, Convenient, & Quiet Location

This place was conveniently located close to a Tube station that conveniently took us to our event at Wembley Stadium. The owners are very nice and easy to reach as well if needed.This is a great place for a maximum of 2-3 people only. Many restaurants are conveniently located within walking distance as well.
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2024

10/10 Loistava

Jennifer H., los angeles

Hyvää: Siisteys

great stay in cozy apt

great host, cosy accommodations, responsive host. access to tube and local restaurants within a few minutes walk. thank you AJ
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2024

10/10 Loistava

Joseph E.

Hyvää: Siisteys

Pinner politeness

Property was perfect for a couple. Not far from the rail stop. Clean newly renovated mother in law suite. Also not far from eateries and pubs. We had a good time. Trains in the morning to London are quite busy. May have to stand. No need for a vehicle if you are healthy. If not you may have issues in the underground with stairs.
Yöpyi 5 yötä lokakuussa 2024

10/10 Loistava

Nicole S.

Hyvää: Siisteys

Tolle kleine Wohnung um London zu erkunden

Es hat an nichts gefehlt. Gute Anbindung nach London Innenstadt. Pinner selbst hat einen schönen kleinen alten Stadtkern.
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2024

10/10 Loistava

hervé d.

Hyvää: Siisteys

Trés bon séjour

Notre séjour s'est bien passé. L'endroit est calme, propre avec un très joli jardin. Rejoindre Londres est facile, la station nest pas éloignée de l'appartement. AJ est a l'écoute et très attentive. A recommander
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2024

8/10 Hyvä

Esther H., Canada

Hyvää: Siisteys

Wonderful week in Pinner

Our host, AJ was excellent. Really wonderful ! She provided plenty of check in & out instructions and details regarding the property. We arrived early and she easily accommodated our early check in; we were very grateful for that after our long trip. The location was great and extremely easy to walk to the Tube and get around in London. Restaurants close by were good, we especially enjoyed Zara’s and dined there twice. The only drawback is that the air was damp in the apartment and our towels never dried fully along with a couple items we laundered during our stay and the laundry was off-site at a coin laundry facility. Overall though, very good stay and a super host!
Yöpyi 6 yötä syyskuussa 2024

10/10 Loistava

Alita B.

Hyvää: Siisteys

Excellent Property

This is a great property and AJ was so accommodating! Thank you for the great hospitality!!
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2024

10/10 Loistava

N. Z.

Hyvää: Siisteys

Exactly what we needed

The rental was wonderful and exactly what we needed for our quick trip to London. Our hosts were kind and easy to communicate with. I absolutely recommend this space!
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2024

10/10 Loistava

Robert H.

Hyvää: Siisteys

Nice place and would stay again.

This is for Pinner, UK in August 2024. Unit is an add-on to the side of the owner's residence. There is a connecting door to the residence which remains locked. Summary: Nice unit hosted by lovely couple and would gladly stay again. We were there a week. Launderette is a 5 minute walk, and Pinner tube station is about 10 minutes. Sainsbury's right at tube station. Takes roughly 20 minutes to get the tube from Pinner to Baker Station. Area has very nice Indian restaurants, a great Chinese take-away and nice fish & chips, all about a 5 minute walk. Great haircut from Sam the barber for £14! There are other businesses a few minutes farther along Marsh Rd. But we never had a need to go beyond the first cluster of shops. The unit was good for two adults. Three adults would be a bit cramped. But if the third person is a small child it would probably be fine. The shower is nice with good water pressure. We never ran short of hot water. Hosts are absolutely delightful and easy to deal with. Garden is really well-done and maintained. In August 2024, there were very young children in the main house during the daytime, so that generated the typical noise associated with young children. It was very quiet at night. The parking is in the driveway, but getting out onto busy Marsh Road can be a bit challenging unless you can figure a way to back into the driveway so that you can come out forward instead of in reverse.
Yöpyi 7 yötä syyskuussa 2024

8/10 Hyvä

Dominic K.

Hyvää: Siisteys

small accommodation in Pinner

The accommodation was clean and well equipped. Access to the apartment is via separate entrances on the side of the house or via the garden. The accommodation is very noisy, so you can hear the landlord's dog, the washing machine, the doorbell and even conversations through the wall.
Yöpyi 7 yötä elokuussa 2024

10/10 Loistava

Franck B.

Hyvää: Siisteys

Vacances

Très bien !
Yöpyi 4 yötä elokuussa 2024

10/10 Loistava

Christophe L., Victoria

Hyvää: Siisteys

Pinner is where it is at!

Just to say that we are very grateful we were able to stay at AJ's place. It is quite private and to the contrary of some of the reviews, we did not suffer from any noise in the morning or evening. The place is clean and the communication with AJ was easy and prompt. Pinner is a great place to be to be away from the big city. Going to London is super easy, the train, which is quite frequent is at a seven minutes walk and after that, navigating London with its' fenomenal transit system is a piece of cake. Again, AJ, thank you for the stay and all the best to you.
Yöpyi 5 yötä heinäkuussa 2024

8/10 Hyvä

Edwin v.

Hyvää: Siisteys

Nice studio, close to the tube

Our hosts were very frienly, the studio is very nice and clean. We enjoyed sitting in the garden. It is only a 10 minutes walk to the underground station.
Yöpyi 4 yötä elokuussa 2024