Tämän savuttoman hotellin palveluihin kuuluu kokoushuone, ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto ja ilmainen omatoiminen pysäköinti. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on juhlasali.
Cranbrook Hotel tarjoaa 60 huonetta, joissa on kahvin-/teenkeitin. LCD-televisio, digitaalikanavat. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Silitysrauta/-lauta ja hiustenkuivaaja ovat saatavilla pyynnöstä. Siivous on saatavilla päivittäin.
Cranbrook Hotel sijaitsee lähellä kohdetta ExCeL Exhibition Centre. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, ilmainen omatoiminen pysäköinti ja kokoushuone.
Ilmainen Wi-Fi
Ilmainen omatoiminen pysäköinti
Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille kokoushuoneen
Sijaitsee 11 minuutin ajomatkan päässä kohteesta ExCeL Exhibition Centre ja 9 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Thamesjoki
Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi. Omatoiminen pysäköinti on ilmainen.
Tämä hotelli on savuton.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä voi pysäköidä vain pyynnöstä
Paikan päällä ilmainen omatoiminen pysäköinti
Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja
Esteetön pysäköinti saatavilla
Mukavuudet
Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
Palvelut asiakkaille
Siivouspalvelu (päivittäin)
Businesspalvelut
Kokoushuone
Esteettömyys
Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
Ei hissiä
Pyörätuolille soveltuva kulkuväylä
Pyörätuolin käyttäjille soveltuva pysäköinti
Muuta
3 kerrosta
3 rakennusta
Juhlasali
Savuton majoituspaikka
Huoneen palvelut/mukavuudet
Kylpyhuone
Hiustenkuivaaja (pyynnöstä)
Pyyhkeet saatavilla
Viihdetarjonta
LCD-televisio ja digitaaliset kanavat
Ruoka ja juoma
Kahvin-/teenkeitin
Vedenkeitin
Muuta
Lämmitys
Puhelin
Silitysrauta/-lauta pyynnöstä
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 13.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 21.00.
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 20.00 jälkeen
Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Huomaathan, että varausten peruutukset, muutokset tai korjauspyynnöt on lähetettävä ja vahvistettava sähköpostitse.
Esitä varauksessa käyttämäsi luottokortti ja sitä vastaava kuvallinen henkilötodistus sisäänkirjautumisen yhteydessä.
Sisäänpääsy
Vastaanottovirkailija
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Lisämaksut
Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:
Takuumaksu: 100 GBP per yöpyminen
Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä luottokortti mahdollisten lisämaksujen varalta
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Sisäänkirjautumisen yhteydessä lisämaksujen maksamiseen käytettävässä luottokortissa olevan nimen tulee olla sama kuin huonevarauksen tehneen henkilön nimi
Asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä, jos he haluavat varata pysäköintipaikan paikan päältä
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Klo 20.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä. Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
Cranbrook Hotel
Cranbrook Hotel Ilford
Cranbrook Hotel Ilford, Essex
Cranbrook Ilford
Cranbrook Hotel Hotel
Cranbrook Hotel Ilford
Cranbrook Hotel Hotel Ilford
Cranbrook Hotel – arvostelut
Arvostelut
6,2
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 168 kautta 1000 arvostelua
10–Loistava
168
Arvosana 8 - Hyvä. 270 kautta 1000 arvostelua
8–Hyvä
270
Arvosana 6 - OK. 231 kautta 1000 arvostelua
6–OK
231
Arvosana 4 - Huono. 152 kautta 1000 arvostelua
4–Huono
152
Arvosana 2 - Hirveä. 179 kautta 1000 arvostelua
2–Hirveä
179
6,6/10
Siisteys
7,0/10
Henkilökunta ja palvelu
6,2/10
Palvelut/mukavuudet
5,8/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
Arvostelut
6/10 OK
Tarkistettu asiakas
Matkusti ryhmän kanssa
28.7.2024
Perus hotelli ilman mitään ylimääräisiä mukavuuksia.
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2024
2/10 Hirveä
Sanni
12.7.2016
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Hometta
Hyvien kulkuyhteyksien päässä Lontoosta oleva hotelli, jossa positiivista toimiva wifi ja ystävällinen henkilökunta. Ensimmäinen erillisestä takapihan murjusta tarjottu huone haisi niin homeelle, että oli käännyttävä saman tien pois. Toinen tarjottu huone, niin ikään erillisestä rakennuksesta, haisi myös selkeästi homeelle. wc:n/suihkun seinillä näkyvää homepilkkuja. huoneen kokolattiamatto haisi myös kuvottavalle ja yleisilme oli epäsiisti.
Sanni
6/10 OK
Taisto, Varkaus
24.6.2015
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Cranbrook hotel
Vanha ja ei enää kovin siisti hotelli mutta ihan ok
Taisto
8/10 Hyvä
viikinmaki
1.12.2012
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huoneen sijainti huono
Huoneemme sijaitsi breakfast roomin vieressä sekä huoneemme ja breakfast roomin v'lissä oli firedoor. Aamiaisäänet kuuluivat huoneeseemme kuin olisivat ruokailleet huoneessamme. Lisäksi aamiainen oli oli kovin aikainen: arkisin 6.30-9 ja viikonloppuisin 7.30-10. Erityisesti vapaalla olevina ihmisinä kellon kanssa ylösnouseminen oli ikävää. Kahtena ensimmäisenä aamuna soi palohälytyskello noin klo 6! Se kylläkin lakkasi hetken soituaan. Kukaan ei pahoitellut aiheutettua häiriötä. Palvelu oli ystävällistä ja aamiainen valmistettiin omien toiveiden mukaan. Aamiaiseen ei kuulunut ns.jälkiruokaa eli makeaa päätöstä aterialle. Aamiaisella ei ollut mahdollista saada maustamatonta jogurttia. Eikä muita vihanneksia tai hedelmiä kuin 5 viipaletta tomaattia kunakin aamuna. Hotellissa alkoholin nauttiminen oli kiellettyä eikä huoneissa ollut minibaria. Tämä tieto puuttui kokonaan varausta edeltävistä tiedoista.
viikinmaki
6/10 OK
Mari
22.11.2012
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Hyvät kulkuyhteydet
Loistava sijainti lähellä Ilfordin juna-asemaa. Kaikki palvelut lähellä ja ostoskeskus heti vieressä. Erittäin mukava henkilökunta.
Mari
6/10 OK
Tarkistettu asiakas
30.10.2012
Hyvää: Siisteys
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat
Todella hyvä aamupala, mutta sijainti vähän huono jos on tarkoituksena kierrellä keskustan nähtävyyksiä.
Tarkistettu asiakas
8/10 Hyvä
Tarkistettu asiakas
26.8.2012
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Really nice
Breakfast was very good and generous and service was also very good. It was really great experience to stay in hotel :-)
Tarkistettu asiakas
8/10 Hyvä
Aino
20.7.2012
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Loistava sijainti
Cranbrook Hotel oli meidän tarkoituksiin täydellisesti sopiva. Pääsimme Ilfordin juna-asemalta kätevästi ja nopeasti Lontoon keskustaan. Hotelli oli kaikin puolin mieluisa ja henkilökunta palvelualtista ja mukavaa. Respan henkilökunta oli aina valmiina vastaamaan kysymyksiin. Erityisesti nostaisin esille hotellin maukkaan (ja erityisesti runsaan!) perinteisen brittiläisen aamiaisen. Ainoa miinus tulisi ehkä kaappi- ja säilytys tilojen puutteesta hotellihuoneessa.
Aino
10/10 Loistava
Wayne
19.1.2026
Wayne
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2026
10/10 Loistava
Stan
Liikematkailija
16.1.2026
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Basic but clean hotel friendly staff good parking
Stan
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2025
10/10 Loistava
Wayne
Matkusti perheen kanssa
8.1.2026
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Great service as usual. Everything I need from this hotel it provided. Parking, close the the ilford station. Not expensive.
Wayne
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2025
2/10 Hirveä
Connor
5.1.2026
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Connor
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2025
2/10 Hirveä
Nithya
3.1.2026
Nithya
Yöpyi 7 yötä joulukuussa 2025
10/10 Loistava
Stan
Liikematkailija
25.12.2025
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus
Parking was good and easy to park.
Stan
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2025
10/10 Loistava
sandra
Matkusti perheen kanssa
25.12.2025
Huonoa: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Stanza da 4 persone ampia e vivibile. Nessun vicino per cui ottimo silenzio.
Accoglienza ottima.
Non pulitissimo e non nuovo, tuttavia il nostro soggiorno è stato molto confortevole.
sandra
Yöpyi 4 yötä joulukuussa 2025
8/10 Hyvä
Amaan
22.12.2025
Amaan
Yöpyi 4 yötä joulukuussa 2025
10/10 Loistava
Chris
Liikematkailija
14.12.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Very helpful, good location for accessing the Elizabeth line, clean rooms, reasonably priced and parking..
Chris
Yöpyi 3 yötä joulukuussa 2025
10/10 Loistava
Stan
Liikematkailija
12.12.2025
Hyvää: Huoneen mukavuus
Room was clean and parking was ok. Able to get to work comfortably.
Stan
Yöpyi 3 yötä marraskuussa 2025
4/10 Huono
Richard
12.12.2025
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Won’t be staying again
Richard
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2025
2/10 Hirveä
Ashfakul
Matkusti perheen kanssa
11.12.2025
Huonoa: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Mattress's was so bed that can’t sleep and floor carpet was not walkable, they use Clorox that I can smell soon walk it the room.
Ashfakul
Yöpyi 7 yötä marraskuussa 2025
10/10 Loistava
James
Liikematkailija
7.12.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
I do not have a car and do not want to answer this question.
James
Yöpyi 28 yötä marraskuussa 2025
8/10 Hyvä
Prathish, Bridgwater
Matkusti ryhmän kanssa, Matkusti perheen kanssa, Matkusti pienten lasten kanssa, Matkusti kumppanin kanssa
6.12.2025
Hyvää: Siisteys
Everything gone good except the behaviour of the reception staff present on 05th Dec is not a Welcoming one, that's why it losses a star
Prathish
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2025
4/10 Huono
Richard
5.12.2025
Huonoa: Siisteys ja palvelut/mukavuudet
Had to be ther worst stay I’ve ever had there, uncomfortable bed, unclean sheets, very noisy room, cold shower and even the sink leaked when I was shaving causing wet socks before work, what a joke!
Richard
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2025
6/10 OK
Susie
1.12.2025
The room was ok, didn’t love the slanted ceiling which made me have to constantly be careful not to hit my head. The shower head holder was broken so you have to keep holding it to shower. The heater worked well, room was always toasty even in freezing weather. Daily housekeeping is offered but I wish they would provide “do not disturb” signs, as I was woken up everyday of my stay to open my door and say “no thank you” to the cleaner, which was terrible for me as I have sleep issues and having my sleep disturbed everyday ruined my experience.
Susie
Yöpyi 5 yötä marraskuussa 2025
6/10 OK
Les
Matkusti perheen kanssa
29.11.2025
Hyvää: Siisteys
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat
The staff very pleasant We did onow about the £100 security deposit, , this is the only hotel I know off in the UK that takes one.
The room was run down and badly needs a refurburb.
The room was comfortable and clean.