Koko huoneisto

Eldon Chambers Pod 3 - nukkuu 2 vierasta 1 makuuhuoneessa

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Eldon Chambers Pod 3 - nukkuu 2 vierasta 1 makuuhuoneessa valokuvagalleria

Historiallinen rakennus, jossa on useita kerroksia. Sen julkisivut on tehty yhdistelemällä tiiltä ja kiveä, siinä on suuret ikkunat ja hyvin hoidettu puutarha, jossa on nurmikko ja erilaisia kasveja.
Moderni makuuhuone, jossa on sänky, yöpöydät, työpöytä ja ikkuna, jossa on sälekaihtimet.
Vilkas sisätila, jossa on useita eri tasoilla sijaitsevia oleskelualueita, kuten pöytiä ja tuoleja, sekä suuri avoin keskeinen alue.
Moderni keittiö, jossa on valkoiset kaapit, musta työtaso, mikroaaltouuni ja seinällä oleva kello.
Monmouth Coffee Company -niminen kahvila, jonka julkisivu on musta ja jossa on suuret ikkunat, joista näkyy erilaisia tuotteita.

Arvostelut

9,0 kautta 10.
Upea

Koko huoneisto

1 makuuhuone1 kylpyhuone2 henkilöä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Ilmastointi

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
London, Greater London
  • Place, Fleet Street
    ‪1 min kävelymatka‬
  • Place, The Strand
    ‪1 min kävelymatka‬
  • Place, London School of Economics and Political Science (koulu)
    ‪2 min kävelymatka‬
  • Airport, Lontoo (LHR-Lontoon Heathrow)
    ‪76 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Eldon Chambers Pod 3 - nukkuu 2 vierasta 1 makuuhuoneessa

Kunnostettu vuonna 2019, tämä runsas kylpyhuone, jossa on oma työ- / työpöytä, hyötyy säännöllisestä siivouspalvelusta ja kohtuudella vahvasta ilmaisesta wifi-hinnasta.
Tämä silmiinpistävä nurkkarakennus on vuodelta 1676, jolloin se oli Grecian Coffee House. Se on sijoitettu eri asianajajakamarien ja julkisten puutarhojen väliin, ja se on muutaman minuutin kävelymatkan päässä Thames-joesta ja aivan Fleet Street -kadun takana, kuuluisa siitä, että se on pääkaupungin sanomalehdet. Mahtavat kuninkaalliset tuomioistuimet ovat nurkan takana ja lähimmät metroasemat ovat Temple ja Blackfriars, vaikka Covent Garden ja kaupunki ovat kävelymatkan päässä.
Siellä on tallelokero luottamuksellisille asiakirjoille, pieni jääkaappi huoneessa ja teepiste kuumien juomien valmistamiseksi, mutta keittomahdollisuuksia ei olekaan, kynnyksellä on kuitenkin paljon paikallisia kahviloita, pubeja ja ravintoloita. Se on vain muutaman minuutin päässä Strand and Covent Gardenista.

Koska lähellä on monia kaupungin parhaimmista baareista ja ravintoloista, vieraat eivät varmasti ole tylsää tai nälkäisiä! Tämä ominaisuus on perinteisen brittiläisen pubin yläpuolella.

Alennukset saatavissa pidempään oleskeluun.
Tämä huoneistohotelli sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta The Strand. Huoneistossa tarjoaa keittiön ja television.
  • Ilmastoitu huoneisto, jossa asiakkaille on tarjolla keittiö, televisio ja jääkaappi
  • Sijaitsee 10 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Covent Garden Market ja 2 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Pyhän Paavalin katedraali

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: Wi-Fi

Keittiö

  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni

Makuuhuoneet

  • Lakanat saatavilla
  • Makuuhuone

Kylpyhuone

  • 1 kylpyhuone
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku

Viihdetarjonta

  • Televisio

Työtilat

  • Työhuone
  • Työpöytä

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Silitysrauta/-lauta

Sijainti

  • Kaupungin keskustassa

Turvallisuusominaisuudet

  • Häkävaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 15.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Vrbo Property
Eldon Chambers Pod 3 Sleeps 2 Guests in 1 Bedroom
Eldon Chambers Pod 3 - sleeps 2 guests in 1 bedroom London
Eldon Chambers Pod 3 - sleeps 2 guests in 1 bedroom Apartment
641843435c61e2002ba84241

P3E Kingsize room private shower wifi air con – arvostelut

Arvostelut

9,0

Upea

Arvosana 10 - Loistava. 2 kautta 4 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 2 kautta 4 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 4 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 4 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 4 arvostelua

10/10

Siisteys

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

mike s.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Feedback

I only have two real gripe about the flat. No blackout lining so was hard to sleep i had to buy an eye mask.i think its really very standard that nearly all hotels and apartments today come with blackout. The second gripe is i booked it because it had air conditioning but it was faulty snd you couldn't move me . You did however provide a fan and delt with rhe issue that day.
Yöpyi 7 yötä heinäkuussa 2024
Arvostelu yhteistyökumppanin sivustolta

10/10 Loistava

A great location to explore the West End or visit Canary Wharf area

Ok, so ignoring the 4 flights of stairs to get to the second floor room which was difficult with a heavy case, the room was spotless, the air con worked properly, the water was piping hot and the room itself was quiet overnight. Obviously other residents leaving at 6am didn't help but on the whole a peaceful sleep was had. The bed was extremely comfortable and the tv worked well. No tea or coffee in the room which was a shame as for £130 a night I would have expected it and no one came in to clean while I was there although to be fair I didn't need it. The shower head doesnt stay up on the rail so you had to duck to get your head under it but the hot water was plentiful. Would I stay again, yes if the prices stayed reasonable.
Arvostelu yhteistyökumppanin sivustolta

8/10 Hyvä

Great location!

Excellent location and quality room. Had a nice stay and would definitely recommend to other travelers.
Arvostelu yhteistyökumppanin sivustolta

10/10 Loistava

Very happy at Elton Chambers

Great find. Clean comfortable room. Location stores is perfectly. Short walk to B tube station, practically on The Strand and as we are happy to walk found that access to convent garden and Leicester square was only 15 minute walk Only down side is no elevator so carrying luggage upstairs may be difficult for some