Koko huoneisto

"Fitto" IL QUERCIOLO - Huoneisto Toscanassa

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan "Fitto" IL QUERCIOLO - Huoneisto Toscanassa valokuvagalleria

Uima-allas
Televisio, takka
Ruokailu
3 makuuhuonetta, Wi-Fi, vuodevaatteet
3 makuuhuonetta, Wi-Fi, vuodevaatteet

Arvostelut

10 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko huoneisto

3 makuuhuonetta2 kylpyhuonetta6 henkilöä110 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Uima-allas
  • Keittiö
  • Lemmikkiystävällinen
  • Ulkotilat
  • Pysäköinti saatavilla
  • Takka

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
marciano della chiana, Toscana
  • Place, Rocca di Marciano
    ‪7 min ajomatka‬
  • Place, San Luciano Winery
    ‪8 min ajomatka‬
  • Place, Valdichiana Outlet Village (ostoskeskus)
    ‪13 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko asunto on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

"Fitto" IL QUERCIOLO - Huoneisto Toscanassa

"L'Agriturismo il Querciolo" on ollut tunnettu ja arvostettu paikka yli kaksikymmentä vuotta, jolloin voit viettää pitkiä lomia tai rentouttavia hetkiä Toscanan maaseudun sydämessä. Hotelli sijaitsee lempeällä Valdichianan kukkulalla, oliivipuiden ja vehnän ja auringonkukkien kanssa istutettujen kenttien keskuudessa, ja vieraamme muistavat sen henkeäsalpaavista auringonlaskuista, joita voit ihailla uima-altaalta, maaseudun hiljaisuudesta ja samalla perheen lämpöä ja samalla perheen lämpöä ja perinteitä.

"Agriturismo il Querciolo" sijaitsee noin 3 km: n päässä A1-moottoritien Monte San Savinon uloskäynnistä, ja se on erittäin strategisessa asemassa, jotta matkailijat voivat käydä läheisen Arezzon, Cortonan, Sienan, Firenzen ja Perugian kauneudessa.

Agriturismo-hotellissa Querciolo voi yöpyä, riippuen tarpeistasi, kuudesta huoneistosta, jotka on saatu 1800-luvun vanhasta maalaistalosta ja liitteistä, joissa on kaikki mukavuudet ja jotka on sisustettu maalaismaiseen tyyliin alkuperäisillä huonekaluilla kuului perheellemme. Sisäänkäynnissä on oma pysäköintialue, jossa on suojapalkki.

Maatila tarjoaa vieraille yhteiset alueet rentoutumiseen, katettu terassi ja suuri mökki, jota käytetään pelaamaan pingistä tai lounasta ulkona yhdessä. On myös suuri grilli ja puuhella uunin valmistamiseksi, jossa on pizzaa ja paahtoa, pyykkiä kahdella koneella ja WiFi kaikilla alueilla.

Olemme jo vuosia valmistelleet luomupuiden puutarhaa, jossa jokainen vieras voi kerätä vapaasti tuoreita sesongin hedelmiä ja vihanneksia. Kutsumme vieraamme maistelemaan ylimääräistä neitsytoliiviöljyä ja puhdasta Syrahia, joka on valmistettu ja pullotettu Agriturismiin pienessä kellarissamme. Jokainen, joka haluaa ostaa näitä tuotteita, voi pyytää niitä tilalla.

Annoimme huoneistoille samat nimet kuin jotkut maapalvelumme; "Fitto" on yksi näistä .Asunnossa on 3 suurta huonetta, joissa on holvattu tiili katto olo / ruokailuhuoneessa ja jossa on olohuoneessa ja makuuhuoneissa paljaat puupalkit, pohjakerroksessa on erillinen sisäänkäynti. ja se koostuu olohuoneesta, jossa on minikeittiö ja olohuoneen takakierroksen jälkeen takkatupa, kahden hengen vuodesohva, kaksi kahden hengen makuuhuonetta ja 2 kylpyhuonetta, joissa on suihku / bidet / WC. Huonekalut ovat erittäin mukavia, hyvin hoidettuja, antiikkisia, tyylikkäitä ja viihtyisiä. Kaasulämmitys. Puutarha, jossa pöytä ja tuolit. Huoneisto sopii vammaisille. Huoneiston takana on erityinen tila, joka on varattu auton pysäköimiseksi toissijaisen sisäänkäynnin eteen, jotta vammaiset vieraat voidaan helpottaa.
Vuoteet: 4 + 2
Pinta: 110 m²
Ulkona rentoutumisalue: puutarhassa
LAITTEISSA:
4 keittolevyä, uuni, astianpesukone, mikroaaltouuni, jääkaappi ja pakastin sekä satelliitti-tv, saatavilla oleva vauvan sänky.

Tämä huoneistohotelli sijaitsee lähellä kohdetta San Luciano Winery. Huoneistossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön muun muassa yksityisen uima-altaan ja keittiön.
  • Huoneistossa tarjoaa asiakkaille yksityisen uima-altaan, keittiön ja 2 kylpyhuonetta
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille terassin
  • Sijaitsee vain 5 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Val di Chianan laakso ja 5 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Rocca di Marciano
Huoneisto tarjoaa asiakkaiden käyttöön terassin. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Tämä huoneisto sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Uima-altaat/kylpylä

  • Yksityinen uima-allas

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Majoituspaikan alueella on pysäköintimahdollisuuksia

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Pakastin
  • Uuni

Makuuhuoneet

  • 3 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 2 kylpyhuonetta
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla

Oleskelutilat

  • Olohuone
  • Takka

Viihdetarjonta

  • Televisio ja satelliittikanavat

Ulkotilat

  • Terassi

Ilmastointi ja lämmitys

  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkiystävällinen

Sopivuus/esteettömyys

  • Määrätyt tupakointialueet

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Yleistä

  • Asiakkaille kerrotaan paikallisesta kulttuurista ja ekosysteemistä
  • Harmaan jäteveden kierrätysjärjestelmä
  • Kaksilasiset ikkunat
  • Kattava kierrätyskäytäntö
  • Paikallisten omistamia ja järjestämiä retkiä ja aktiviteetteja
  • Vähintään 80 % kaikesta valaistuksesta peräisin LED-lampuista
  • Vähintään 80 % ruoasta luomua
  • Vähintään 80 % ruoasta lähiruokaa
  • Yksikön koko: 110 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 15.00

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

  • Lemmikit ovat tervetulleita
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi sallittu: määrätyillä alueilla

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Tässä majoituspaikassa on käytössä harmaan veden kierrätysjärjestelmä
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Majoituspaikan rekisteröintinumero IT051022C2UHAKK53E
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

"fitto" Il Querciolo Tuscany
305424
"fitto" IL Querciolo Apartment Tuscany House
"fitto" IL Querciolo Apartment Tuscany marciano della chiana
"fitto" IL Querciolo Apartment Tuscany

"Il Querciolo" Apartment "Fitto" for 4+2 people in a farmhouse in Valdichiana, in the heart of Tuscany – arvostelut