Koko huoneisto

notaMi - Funky Bilo Sempione

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan notaMi - Funky Bilo Sempione valokuvagalleria

Comfort-huoneisto | Oleskelualue | 32–tuumainen äly-TV, jossa digitaalikanavat
Comfort-huoneisto | Yksityinen keittiö | Täysikokoinen jääkaappi, uuni, liesi, astianpesukone
Ulkopuoli
Sisäänkäynti
Comfort-huoneisto | 1 makuuhuone, silitysrauta/-lauta, ilmainen Wi-Fi, vuodevaatteet

Arvostelut

9,4 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko huoneisto

1 makuuhuone1 kylpyhuone4 henkilöä49.6 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Kuivausrumpu
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Via Gran S. Bernardo 11, Milan, MI, 20155
  • Place, Vittore Buzzin lastensairaala
    ‪5 min kävelymatka‬
  • Place, Milanon kokouskeskus
    ‪18 min kävelymatka‬
  • Place, Fiera Milano City
    ‪19 min kävelymatka‬
  • Airport, Milano (LIN-Linate)
    ‪28 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko asunto on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

notaMi - Funky Bilo Sempione

Huoneisto, jossa on keittiö ja pyykinpesukone ja kuivausrumpu
Tämä savuton huoneisto tarjoaa hissin. Huoneistossa on keittiö, jossa on jääkaappi, uuni, liesi ja astianpesukone. Asiakkaiden käytössä on älytelevisio, digitaalikanavat sekä pyykinpesukone/kuivausrumpu ja vedenkeitin.
Ilmastoiduissa huoneissa on pyykinpesukone/kuivausrumpu ja espressokoneet. Tämän 3 tähden huoneiston huoneissa on keittiö, jossa on täysikokoinen jääkaappipakastin, liesi, astiat/ruokailuvälineet ja astianpesukone. Kylpyhuoneista löytyy suihku, sadesuihkupää, bidee, ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja.

Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä (nopeus: 500+ Mbit/s (yli 6 käyttäjälle tai yli 10 laitteelle)). 32-tuumainen älytelevisio, digitaalikanavat.

Tämä huoneistohotelli sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Vittore Buzzin lastensairaala. Huoneistossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön muun muassa ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittiön.
  • Ilmastoitu huoneisto, jossa asiakkaille on tarjolla keittiö, pyykinpesukone/kuivausrumpu ja älytelevisio
  • Ilmainen Wi-Fi (nopeus: 500+ Mbit/s (yli 6 käyttäjälle tai yli 10 laitteelle))
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille hissin
  • Sijaitsee vain 2 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Fiera Milano City ja muutaman minuutin ajomatkan päässä kohteesta Milanon kokouskeskus
Huoneisto tarjoaa asiakkaiden käyttöön hissin. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Tämä 3 tähden huoneisto on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Espressokeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Liesi
  • Siivousvälineitä
  • Täysikokoinen jääkaappi/pakastin
  • Uuni
  • Vedenkeitin

Makuuhuoneet

  • Lakanat saatavilla
  • Makuuhuone

Kylpyhuone

  • 1 yksityinen kylpyhuone
  • Bidee
  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Sadesuihkupää
  • Saippua
  • Sampoo
  • Suihku
  • Vessapaperi

Viihdetarjonta

  • 32–tuumainen älytelevisio ja digitaaliset kanavat

Pesulapalvelu

  • Itsepalvelupesula lähistöllä
  • Pyykinpesukone/kuivausrumpu

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Hissi (81 senttimetriä leveä ovi)
  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Silitysrauta/-lauta

Sijainti

  • Lähellä metroasemaa
  • Sairaalan lähellä

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 20.00.
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet sähköpostitse korkeintaan 48 tuntia ennen saapumista. majoittaja ottaa asiakkaat vastaan.
Tähän majoituspaikkaan ei ole mahdollista kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen jälkeen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 72 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänpääsy

Majoittaja ottaa asiakkaat vastaan

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
  • Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupungin perimä vero: 9.50 EUR per henkilö per yö. Tätä veroa ei peritä alle 18 vuotta vanhoilta lapsilta.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy käteisen.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa. Tähän majoituspaikkaan ei voi kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen ulkopuolella. Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 72 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet sähköpostitse 48 tuntia ennen saapumista. Majoittaja ottaa saapuvat asiakkaat vastaan.
Majoituspaikan rekisteröintinumero 015146-CIM-10824, IT015146B4I4Q9UPG2
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Notami Funky Bilo Sempione
notaMi - Funky Bilo Sempione Milan
notaMi - Funky Bilo Sempione Apartment
notaMi - Funky Bilo Sempione Apartment Milan

notaMi - Funky Bilo Sempione – arvostelut

Arvostelut

9,4

Poikkeuksellisen hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 2 kautta 3 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 1 kautta 3 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 3 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 3 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 3 arvostelua

9,4/10

Siisteys

9,0/10

Palvelut/mukavuudet

9,0/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

10/10 Loistava

John

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2025

8/10 Hyvä

Ajdin

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The property itself was incredible. The location is also great. Maybe it was just bad timing on my end but we had an ant infestation and construction nearby which went on the entirety of our stay. Whatever you think it sounded like, it’s much worse. It was so bad my girlfriend and I would just laugh. When we messaged them about the construction through Expedia we were just ghosted, very weird. We never experienced anything like that before. Besides that, it was very nice.
Yöpyi 6 yötä kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

Rosita

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
I have absolutely no complaints. I enjoyed the apartment and my stay in Italy. The neighbors are a whole different story. UGH! 😣
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2025