Koko huoneisto

La casa di Viola

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan La casa di Viola valokuvagalleria

Huoneisto, 2 makuuhuonetta | Ruokailu omassa huoneessa
Huoneisto, 2 makuuhuonetta | Oleskelualue | 32–tuumainen taulutelevisio, jossa digitaalikanavat
Huoneisto, 2 makuuhuonetta | 2 makuuhuonetta, ilmaiset vauvansängyt, vuodevaatteet
Huoneisto, 2 makuuhuonetta | Näkymä parvekkeelta
Ulkopuoli

Koko huoneisto

2 makuuhuonetta1 kylpyhuone3 henkilöä70 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Lemmikkiystävällinen
  • Ilmastointi
  • Näkymä kaupungille

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Via Santa Venera, 64, Modica, RG, 97015
  • Place, Modican San Giorgion tuomiokirkko
    ‪3 min kävelymatka‬
  • Place, Corso Umberto I
    ‪5 min kävelymatka‬
  • Place, Museo del Cioccolato di Modica -suklaamuseo
    ‪8 min kävelymatka‬
  • Airport, Comiso (CIY-Vincenzo Magliocco)
    ‪46 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

La casa di Viola

Huoneistossa on taulutelevisio, digitaalikanavat ja keittiö, jossa on jääkaappi, uuni ja liesi. Asiakkaiden käytössä on pyykinpesukone, parveke ja ruokailualue.
Huoneissa on hiustenkuivaaja. Huoneessa on parveke. Keittiö, jossa on täysikokoinen jääkaappipakastin, liesi, erillinen ruokailualue ja astiat/ruokailuvälineet.

Kylpyhuoneista löytyy suihku ja bidee. 32-tuumainen taulutelevisio, digitaalikanavat.

Tämä huoneistohotelli sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Modican San Giorgion tuomiokirkko. Huoneistossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön esimerkiksi keittiön ja parvekkeen.
  • Ilmastoitu huoneisto, jossa asiakkaille on tarjolla keittiö, pyykinpesukone ja parveke
  • Sijaitsee 10 minuutin kävelymatkan päässä kohteista Modican San Giorgion tuomiokirkko ja Castello dei Conti (linna)
  • Majoituspaikkaan voi tuoda lemmikin ilmaiseksi (rajoituksia sovelletaan)

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta

Perheystävällinen

  • Ilmainen vauvansänky

Keittiö

  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Liesi
  • Täysikokoinen jääkaappi/pakastin
  • Uuni

Makuuhuoneet

  • 2 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 1 yksityinen kylpyhuone
  • Bidee
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Suihku
  • Vessapaperi

Oleskelutilat

  • Erillinen ruokailualue

Viihdetarjonta

  • 32–tuumainen taulutelevisio ja digitaaliset kanavat

Ulkotilat

  • Parveke

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone

Ilmastointi

  • Ilmastointi

Lemmikit

  • Lemmikkiystävällinen
  • Yksi lemmikki yhteensä
  • Lemmikit yöpyvät ilmaiseksi

Sopivuus/esteettömyys

  • Ei hissiä
  • Savuton majoituspaikka

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00.
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. majoittaja ottaa asiakkaat vastaan.
Tähän majoituspaikkaan ei ole mahdollista kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen jälkeen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 48 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänpääsy

Majoittaja ottaa asiakkaat vastaan

Lemmikit

  • Lemmikit ovat tervetulleita ja yöpyvät ilmaiseksi
  • Korkeintaan 1 lemmikkiä
  • Rajoituksia sovelletaan
  • Saat lisätietoja majoituspaikalta soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Ilmaiset vauvansängyt!

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupungin perimä vero: 2.00 EUR per henkilö per yö korkeintaan 7 yöstä. Tätä veroa ei peritä alle 14 vuotta vanhoilta lapsilta.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä, jos he haluavat varata vauvansängyn
Tämä majoituspaikka hyväksyy vain käteisen.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Tämä majoituspaikka siivotaan ammattimaisesti
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa. Tähän majoituspaikkaan ei voi kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen ulkopuolella. Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 48 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Majoittaja ottaa saapuvat asiakkaat vastaan.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
  • Ota majoituspaikkaan suoraan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja lemmikkijärjestelyjen tekemiseksi

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

La casa di Viola Modica
La casa di Viola Apartment
La casa di Viola Apartment Modica

La casa di Viola – arvostelut