Riva del Sole

4.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Riva del Sole valokuvagalleria

Hotellihuone, jossa on sänky, parveke, jossa on pöytä ja tuolit, sekä näkymä merelle.
Moderni kylpyhuone, jossa on kivinen pesuallas, peili ja puinen taso.
Rannikkokaupunki, jossa on vierasvenesatama, ranta ja rinteeseen rakennettuja rakennuksia.
Pariskunta istuu uima-altaan ääressä, josta avautuu näkymä merelle. Heidän ympärillään on ruukuissa olevia kasveja ja aurinkotuoleja.
Satama, jossa on veneitä, kirkas taivas ja kauempana näkyvä kumpuileva maisema.

Arvostelut

8,0 kautta 10.
Erittäin hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Uima-allas
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ravintola
  • Aamiainen saatavilla
  • Pysäköinti saatavilla
  • Businesspalvelut

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Via del Porto, 21, Moniga del Garda, Lombardy, 25080
  • Place, Gym Garda Fitness & Pilates
    ‪14 min kävelymatka‬
  • Place, Monte Cicogna
    ‪17 min kävelymatka‬
  • Place, Costaripa Winery (viinitila)
    ‪3 min ajomatka‬
  • Airport, Verona (VRN-Valerio Catullo)
    ‪44 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Kahden hengen standard-huone (yksi tai kaksi sänkyä)

  • Näkymä kaupungille
  • 20 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky TAI 2 yhden hengen sänkyä
  • Ilmainen Wi-Fi

Kahden hengen huone, järvinäköala

  • Näkymä järvelle
  • 20 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Kolmen hengen huone, järvinäköala

  • Näkymä järvelle
  • 30 m²
  • 4 henkilöä
  • 1 parisänky ja 1 yhden hengen sänky TAI 3 yhden hengen sänkyä
  • Ilmainen Wi-Fi

Kahden hengen huone yhdelle

  • Näkymä kaupungille
  • 20 m²
  • 1 henkilö
  • 1 parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Riva del Sole

Tämän hotellin palveluihin kuuluu ravintola, baari/aulabaari ja kattoterassi. Lisäksi majoituspaikassa on itsepalvelupysäköinti, kauden mukainen ulkouima-allas ja kokoustila.
Riva del Sole tarjoaa 39 huonetta, joissa on minibaari ja tallelokerot. Satelliittikanavat takaavat viihteen.

Kylpyhuoneista löytyy suihku, bidee, ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Siivous päivittäin ja silitysrauta/-lauta on saatavilla pyynnöstä.

Tässä hotellissa käytössäsi on kauden mukainen ulkouima-allas.
Riva del Sole sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Gym Garda Fitness & Pilates. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ravintolan, baarin ja kattoterassin.
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Voit tilata itsellesi syötävää majoituspaikan ravintolassa tai vaihtoehtoisesti nauttia juoman sen baarissa/loungessa
  • Aamiainen saatavilla päivittäin lisämaksusta
  • Omatoiminen pysäköinti saatavilla maksusta
  • Voit käydä uimassa majoituspaikan kauden mukaisessa ulkouima-altaassa
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat ilmaiset sanomalehdet aulassa, tallelokero vastaanotossa ja kokoushuone
  • Sijaitsee 10 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Gym Garda Fitness & Pilates ja 3 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Costaripa Winery (viinitila)
  • Lentokenttäkuljetukset saatavilla maksusta
Majoituspaikasta löytyy ravintola. Majoituspaikan baari/lounge kutsuu nauttimaan drinkeistä. Tämä hotelli tarjoaa konferenssitilan. Tilojen koko on 70 neliömetriä. Riva del Sole tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös kauden mukaisen ulkouima-altaan, kattoterassin ja kielitaitoisen henkilökunnan. Pysäköinti on saatavilla lisämaksusta.
Asiakkaat voivat lisämaksusta nauttia paikallisen aamiaisen joka päivä klo 8.00–10.00.
Majoituspaikassa on ravintola, jossa asiakkaille on tarjolla aamiainen, lounas ja illallinen.
Huonepalvelu on käytettävissä.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Meno-paluulentokenttäkuljetukset (lisämaksusta)
  • Paikan päällä pysäköinti (lisämaksusta)
  • Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja

Ruoka ja juoma

  • Päivittäin saatavilla paikallisen keittiön mukainen aamiainen lisämaksusta klo 8.00–10.00; 10 EUR per aikuinen ja 10 EUR per lapsi
  • Baari/aulabaari
  • Ravintola

Tekemistä

  • Kauden mukainen ulkouima-allas
  • Televisio yleisissä tiloissa

Perheystävällinen

  • Kauden mukainen ulkouima-allas
  • Pyykinpesutilat
  • Vauvansänky huoneessa

Mukavuudet

  • Ilmaisia sanomalehtiä aulassa
  • Matkatavarasäilytys
  • Pyykinpesutilat
  • Tallelokero vastaanottotiskillä
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto

Palvelut asiakkaille

  • Concierge-palvelut
  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Businesspalvelut

  • 70 neliömetriä kokoustilaa
  • Kokoushuone

Ulkotilat

  • Aurinkotuoleja uima-altaalla
  • Aurinkovarjoja uima-altaalla
  • Kattoterassi
  • Puutarha

Esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
  • Avustavia kuuntelulaitteita
  • Hissi
  • Kyltit piste-/kohokirjoituksella
  • Pyörätuolille soveltuva lounge
  • Pyörätuolille soveltuva ravintola
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva uima-allas
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva vastaanottotiski
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva yleinen WC
  • Pääsy pyörätuolilla (mahdollisia rajoituksia)

Muuta

  • 1 rakennus
  • 4 kerrosta

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Ilmainen vauvansänky

Kylpyhuone

  • Bidee
  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • Televisio ja satelliittikanavat

Ruoka ja juoma

  • Huonepalvelu
  • Minibaari

Muuta

  • Lämmitys
  • Silitysrauta/-lauta pyynnöstä
  • Turvalokero
  • Työpöytä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 23.00.
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
Express-sisäänkirjautuminen saatavilla

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla
Express-uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Remontit ja kiinniolokaudet

Majoituspaikka on suljettu joulukuussa ja maaliskuussa.

Sisäänpääsy

Vastaanottovirkailija

Lemmikit

  • Painoraja: 10 kg per lemmikki
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Ilmaiset vauvansängyt!

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupunki perii kaupunkiveron, joka maksetaan majoituspaikassa. Veron määrä riippuu kaudesta, eikä sitä välttämättä peritä ympäri vuoden. Muita poikkeuksia tai alennuksia saatetaan soveltaa. Lisätietoja saat ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevia tietoja käyttäen.
  • Kaupungin perimä vero: 1.11.–31.3. 0.00 EUR per henkilö per yö. Tätä veroa ei peritä alle 15 vuotta vanhoilta lapsilta.
  • Kaupungin perimä vero: 1.4.–31.10. välisenä aikana 1.50 EUR per henkilö per yö. Tätä veroa ei peritä alle 15 vuotta vanhoilta lapsilta.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Maksu paikallisesta aamiaisesta: noin 10 EUR aikuisille ja 10 EUR lapsille

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
  • Kausiluontoinen uima-allas on käytettävissä toukokuusta syyskuuhun.
  • Uima-allasta voi käyttää klo 10.00–19.00.

Majoituspaikan taso

Tämä majoituspaikka on saanut virallisen tähtiluokituksensa taholta the local rating authority.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Hotel Riva Sole Moniga del Garda
Riva Sole Moniga del Garda
Riva del Sole Hotel
Hotel Riva del Sole
Riva del Sole New Management
Riva del Sole Moniga del Garda
Riva del Sole Hotel Moniga del Garda

Riva del Sole – arvostelut

Arvostelut

8,0

Erittäin hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 22 kautta 87 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 46 kautta 87 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 14 kautta 87 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 3 kautta 87 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 2 kautta 87 arvostelua

8,2/10

Siisteys

8,0/10

Henkilökunta ja palvelu

8,0/10

Palvelut/mukavuudet

7,4/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Paul

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Excellent hotel - great location, value and staff.

Hotel Riva Del Sole proved to be the perfect base for our week long holiday of Lake Garda. The owners and staff were always very pleasant, friendly and helpful, the continental breakfast was very good, everywhere was spotlessly clean. The views from our balcony were excellent, the bed large and comfortable and the room air-conditioned. Like many other hotels the pool and restaurant were closed so early in the season but we did enjoy breakfasting on the sun terrace. There are plenty of options for eating out in the nearby port and centre areas and a really nice 5km shoreline walk to the south of the port. Like many of the more modern hotels in the area, Riva Del Sole can look less 'plush' in online photos than some of the older (and more expensive!) four star hotels in the area but we found it more than compensated with a warm, relaxed atmosphere, great service, convenience and location. Great hotel - unbeatable value and we'd certainly love to stay again!
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Jenni

Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus

Cosy family run hotel near the harbour

Stayed there 3 nights when arrived to lake Garda. Cosy, comfortable family run hotel. Nice clean swimming pool and lovely view to the lake. Breakfast ok, but didn't have much gluten free options even I asked it before hand. Didn't try their restaurant since there is few options in the Moniga del Porto nearby. It was the best thing, having a relax evening walk at the port, close to hotel. Good parking, easy to find. What I didn't like so much, there were no privacy on the balcony, since there only light fence between the rooms. The room wasn't very big. Bathroom was very clean and spacious. Air conditioning worked well. We even got to stay rest of the day at the pool after checking out the room because we were travelling only in the evening.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Varsin kelpo hotelli Gardajärveltä

Opastus hotellille oli varsin heikkoa, mutta hotelli palvelutaso sekä perustoiminnot olivat varsin hyviä!
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Uliana

Vista lago stupenda. Per il resto c’è tanto da fare per mantenere 4 stelle.
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2020
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Roberta

Hyvää: Siisteys
Posizione ottima, bellissima vista sul lago. Piscina ben tenuta. Arredamento un po' datato.
Yöpyi 4 yötä elokuussa 2020
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Anneli

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Underbart hotell nära Monigas hamn

Underbart familjehotell med lite gammaldags inredning. Härlig pool, italiensk frukost med mycket kakor som det brukar vara till frukost i Italien. Fanns dock även bröd, smör och pålägg, juice, kaffe m.m. Närheten till sjön är perfekt bara ett par minuter, där man kan bada samt till olika restauranger. Båtar går till olika städer runt Gardasjön från hamnen. Balkong med härlig utsikt över Gardasjön. Passar alla unga som gamla och barnfamiljer.
Yöpyi 7 yötä heinäkuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Schönes gemütliches Hotel mit nettem Personal. Der Balkon war schön Gross, aber etwas schmutziger Boden.
Yöpyi 4 yötä heinäkuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Guy

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Great location and short walk to the beach and ferry for trips
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

4/10 Huono

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Palvelut/mukavuudet
Huonoa: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
The service is poor. Reception is poor. The breakfast is poor and staff are very loud in the morning with loud inappropriate music. Though location is perfect good size parking and good swimming pool.
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Mr Q S

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus

A little bit of heaven

Lovey area ,view from bedroom balcony was fabulous,there was good restaurants close by in the harbour and up in the village. Some of the fittings in the hotel are a bit tried but I would go back
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Maria

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus

Weekend vid Lago di Garda

Hotellet ligger fantastiskt fint med utsikt över Gardasjön! Ägarparet är väldigt trevliga och hjälpsamma och får dig att känna dig välkommen. Rummen är rena men har enkel standard, hotellet skulle behöva en liten renovering. Promenad ca 3 min till hamnen där det finns ett par restauranger och barer/caféer. Här kan du också ta båten till olika destinationer vid sjön, bl a Sirmione.
Yöpyi 4 yötä lokakuussa 2018
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys
Wi-Fi a pagamento
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2018
Tarkistettu arvostelu

4/10 Huono

Cassia

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Very good location

This hotel has an excellent location, although it needs some modernization, specially the room we stayed. The bed was not comfortable, there was no iron neither kettle and the TV was something from last century, without many channel options to watch. But it is just a block from the lake, next to some good restaurants. There is a good swimming pool, and the breakfast was average.
Yöpyi 5 yötä heinäkuussa 2017
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Johan

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Mooie locatie

Het hotel is rustig gelegen en toch ben je op twee stappen bij het meer en de jachthaven met verschillende eetgelegenheden in de buurt. Aangenaam zwembad en mooi uitzicht vanop het terras naar het gardameer. Zeer goede airco. WIFI via ingewikkelde inlogprocedure is matig en beperkt. Excursies met de veerboten vanuit de jachthaven leiden je tot overal op het gardameer.
Yöpyi 9 yötä heinäkuussa 2017
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Georg

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Barnsfamilj

Bra hotel som ligger gåavstånd till Monigas hamn där det finns restauranger och strand. Hotellet har en fin pool. Det går att hyra badhandukar för 2,50 € per hela vistelsen. Trevlig personal och frukosten var enkel men god. Rummet var bekväm men skulle behövas fräschas upp lite, men absolut rent! Vi hade en trevlig vistelse där!
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2017
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Keine 4 Sterne wert

Frühstück einfach - WLAN mühsam - Service unvorbereitet - Preis/Leistung stimmt nicht
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Ulrich

Huonoa: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

hat einen lasziven morbiden Charm

sehr morbide das Hotel
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Ein wunderschönes Hotel in Moniga am Lago di Garda. Schöne und saubere Zimmer. Frühstück ist sehr reichhaltig, leider fehlen Brötchen. Ansonsten ist alles dabei. Empfang und Service sind sehr gut. Wir kommen gerne wieder.
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Janice

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Lovely hotel overlooking the Lake

Giuseppe and his wife are welcoming, friendly and helpful. Excellent location and beautiful pool. Highly recommend.
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Jakob

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Bra hotell med fin utsikt

Fint hotell med bra utsikt
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus

Beautiful lakeside views.

We had a couple of nights at Riva del Sole. The location is quiet with spectacular views of Lake Garda. The room was comfortable but a little dated décor. Giuseppe was wonderful - very friendly and helpful, we thought he was a lovely chap. Dinner in the hotel was a bargain at only 10 Euro each. Nice little pool and sunbeds for relaxing in the sun
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

bel posto

Vista lago buon hotel
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Conny

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus

Schönes Hotel nur 3 min vom Strand entfernt.

Dieses Hotel wird sehr familiär geführt und wir wurden sehr freundlich begrüßt. Wir hatten ein großes Zimmer mit Blick auf den See und Hafen. Es ist total ruhig, keine große Straße in der Nähe. In den Ort läuft man gemütlich ca 10 min. Der Chef selber ist immer vor Ort und hat immer ein offenes Ohr für Wünsche! Das Zimmer hat eine große Terasse, wo man den Sonnenaufgang genießen kann oder einen Drink am Abend einnehmen kann. Frühstück war auch gut. Den Pool haben wir nicht benutzt, sah aber sehr schön aus. Größere Orte wie Salo oder Desenzano sind nicht weit entfernt, sollte man Lust auf mehr Trubel bekommen. Komme wieder :-)
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Antonio

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Very satisfied with my stay
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Wilfried

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Great family run hotel

Our stay was excellent Very highly recommended