Boardinghouse My Maison

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Boardinghouse My Maison valokuvagalleria

Ulkopuoli
Taulutelevisio
Ullakkohuoneisto | 1 makuuhuone, työpöytä, ilmainen Wi-Fi, vuodevaatteet
Ullakkohuoneisto | Yksityinen keittiö | Jääkaappi, mikroaaltouuni
Päivittäinen mannermainen aamiainen (26.50 EUR per henkilö)

Arvostelut

8,8 kautta 10.
Loistava

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Baari
  • Pesulapalvelut
  • Aamiainen saatavilla
  • Siivous
  • Lemmikkiystävällinen
  • Pysäköinti sisältyy hintaan

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Bahnhofstr. 24, Morschen, 34326
  • Schloss Spangenberg
    ‪9 min ajomatka‬
  • Messe Kassel
    ‪28 min ajomatka‬
  • Wilhelmshoehe-puisto
    ‪38 min ajomatka‬
  • Kassel (KSF-Calden)
    ‪50 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Ullakkohuoneisto

  • 40 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä

Studio

  • 14 m²
  • 1 henkilö
  • 1 yhden hengen suuri sänky

Yhden hengen classic-huone

  • 18 m²
  • 1 henkilö
  • 1 yhden hengen suuri sänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Boardinghouse My Maison

Hotelli, jonka tarjontaan kuuluu ravintola ja baari/aulabaari
Tämän savuttoman hotellin palveluihin kuuluu ravintola, baari/aulabaari ja mikroaaltouuni yleisissä tiloissa. Käytössäsi on myös ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja omatoiminen pysäköinti. Lisäksi majoituspaikassa on jääkaappi julkisissa tiloissa, pyykinpesutilat ja kirjasto.
Boardinghouse My Maison tarjoaa 13 huonetta, joissa on hiustenkuivaaja. Huoneissa on taulutelevisio.

Kylpyhuoneista löytyy suihku. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Siivous on saatavilla päivittäin.

Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
Boardinghouse My Maison sijaitsee lähellä kohdetta Spangenbergin metsästyslinna. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, ilmaisen omatoimisen pysäköinnin ja ravintolan. Tämän majoituspaikan tarjoamiin lemmikkipalveluihin kuuluu ruoka- ja vesikulhot.
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Jos haluat syödä illallista ja nauttia samalla puutarhanäköalasta, ota suunnaksesi Hotelrestaurant
  • Mannermainen aamiainen saatavilla päivittäin lisämaksusta
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat kokoushuoneita, pyykinpesutilat ja terassi
  • Sijaitsee 49,8 km:n päässä kohteesta Wilhelmshoehe-puisto
  • Majoituspaikkaan voi tuoda koiran lisämaksusta (rajoituksia sovelletaan)
  • Saatavilla on lemmikkiystävällisiä palveluita, kuten ruoka- ja vesikulhot
Majoituspaikasta löytyy ravintola. Majoituspaikan baari/lounge kutsuu nauttimaan drinkeistä. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi. Boardinghouse My Maison tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös kirjaston, terassin ja kiertoajelu- tai lippupalvelun. Ilmainen omatoiminen pysäköinti on saatavilla.

Tämä hotelli on savuton.

Asiakkaat voivat lisämaksusta nauttia mannermaisen aamiaisen arkipäivisin klo 6.30–10.00 ja viikonloppuisin klo 7.00–11.00.
Hotelrestaurant – Tämä ravintola tarjoaa aamiaisen ja illallisen, ja sieltä on näkymä puutarhaan. Varaus on pakollinen.
Haydau Bar & Lounge – baari paikanpäällä. Auki joka päivä

Puhutut kielet

Englanti ja saksa

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ilmainen, kattamaton ja omatoiminen pysäköinti

Ruoka ja juoma

  • Mannermainen aamiainen saatavilla lisämaksusta klo 6.30–10.00 arkipäivisin ja klo 7.00–11.00 viikonloppuisin; 26,50 EUR per aikuinen ja 13,50 EUR per lapsi
  • Baari/aulabaari
  • Ravintola

Paikan päällä olevat ravintolat

  • Haydau Bar & Lounge
  • Hotelrestaurant

Tekemistä

  • Kirjasto
  • Polkupyöräretkiä

Perheystävällinen

  • Pyykinpesutilat

Mukavuudet

  • Jaettu jääkaappi
  • Jaettu mikroaaltouuni
  • Matkatavarasäilytys
  • Pyykinpesutilat

Asiakaspalvelut

  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Businesspalvelut

  • Kokoushuoneita

Ulkotilat

  • Puutarha
  • Terassi

Esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
  • Ylempiin kerroksiin kulku vain portaita pitkin

Muuta

  • Juhlasali
  • Savuton majoituspaikka
  • Sähköpyörän latausmahdollisuus

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • Taulutelevisio

Muuta

  • Lämmitys
  • Työpöytä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00.
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
Sisäänkirjautuminen tapahtuu muualla kuin majoituspaikan tiloissa. Sisäänkirjautumispaikka: In der Haydau 2, 34326 Morschen.
Majoittaja ottaa saapuvat asiakkaat vastaan
Tähän majoituspaikkaan ei ole mahdollista kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen jälkeen
Tämän majoituspaikan aamiainen tarjoillaan lähistöllä sijaitsevassa kumppanimajoituspaikassa, johon on 100 metrin matka.

Sisäänpääsy

Majoittaja ottaa asiakkaat vastaan

Lemmikit

  • Lemmikit: 30.00 EUR per lemmikki per päivä
  • Vain koirat sallitaan
  • Ruoka- ja vesikulhot käytettävissä
  • Rajoituksia sovelletaan
  • Saat lisätietoja majoituspaikalta soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Maksu mannermaisesta aamiaisesta: noin 26.50 EUR aikuisille ja 13.50 EUR lapsille
  • Lemmikit: 30.00 EUR per lemmikki per päivä
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa. Sisäänkirjautumispaikka poikkeaa majoituspaikan sijainnista. Sisäänkirjautuminen tapahtuu täällä: In der Haydau 2, 34326 Morschen
Tähän majoituspaikkaan ei voi kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen ulkopuolella. Majoittaja ottaa saapuvat asiakkaat vastaan.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Ota majoituspaikkaan suoraan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja lemmikkijärjestelyjen tekemiseksi (saat lisätietoja veloitettavista maksuista Maksut-osiosta)

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Boardinghouse My Maison Hotel
Boardinghouse My Maison Morschen
Boardinghouse My Maison Hotel Morschen

Boardinghouse My Maison – arvostelut

Arvostelut

8,8

Loistava

Arvosana 10 - Loistava. 6 kautta 8 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 1 kautta 8 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 8 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 8 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 1 kautta 8 arvostelua

9,0/10

Siisteys

8,6/10

Henkilökunta ja palvelu

9,0/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

8,8/10

Ympäristöystävällisyys

Arvostelut

10/10 Loistava

Daniel

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 2 yötä maaliskuussa 2024

10/10 Loistava

Lars

Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2024

10/10 Loistava

Müge

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Hat meine Erwartungen voll erfüllt 😍
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2023

10/10 Loistava

Cetin

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2023

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2023

2/10 Hirveä

Tarkistettu asiakas

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Detlef S.

Erstmal war schon auf Ihrer Webseite nicht vermerkt daß man in einer anderen Location einchecken muss. Dann war das Zimmer sehr warm- hat nichts unternommen wie z.B. Vorhänge / Gardinen zuzuziehen um es erträglicher zu machen. Dann war auf dem Tisch eine angebrochene Wasserflasche gestanden. Nach Telefonat wurde mir eine frische zugesprochen - doch nichts ist passiert. Es war auch noch eine tote Biene auf dem Fenstersims und Fliegen im Zimmer. Entsprechendes Spray konnte mir auch nicht gegeben werden. Konnte dann die Nacht kaum schlafen da eben zu warm (3x kalt geduscht!!!). Und das alles zu einem Preis von 85€ ohne Frühstück ( kostet 23€.extra). Viel zu teuer. Ich reise viel durch Inland/ Ausland. Das war mit Abstand die schlechteste Erfahrung die ich in über 35 Berufsjahren gemacht habe!!! Nie wieder werde ich dort übernachten! Auch gab es nur vom Buffet zum Abendessen für 35€.sodass ich dann mich mit Produkten vom Supermarkt versorgt habe.
Yöpyi 1 yön elokuussa 2023

10/10 Loistava

Cetin

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2023

10/10 Loistava

Edwin

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Exceptional

This hotel was exceptional. The main hotel was 4* but the accommodation chosen was the boarding house close to. I suggest the standard was every bit as good as the main building. No fault whatsoever. Following a very good meal in the 4* hotel restaurant a quiet evening was enjoyed. Would stay again.
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2020