Hotel Bel Oranger Paris

3.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Hotel Bel Oranger Paris valokuvagalleria

Työpöytä, pimennysverhot, äänieristys, silitysrauta/-lauta
Ulkopuoli
Vastaanotto
Majoituspaikan julkisivu
Päivittäinen buffetaamiainen (10 EUR per henkilö)

Arvostelut

8,0 kautta 10.
Erittäin hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Aamiainen saatavilla
  • Siivous
  • Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
9 Rue D'Austerlitz, Paris, Paris, 75012
  • Place, Rue Crémieuxin katu
    ‪1 min kävelymatka‬
  • Place, Canal Saint-Martin
    ‪4 min kävelymatka‬
  • Place, Opera Bastille (oopperatalo)
    ‪5 min kävelymatka‬
  • Airport, Pariisi (CDG-Pariisi-Charles de Gaulle)
    ‪34 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Kolmen hengen huone

9,4 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(3 arvostelua)
  • 20 m²
  • 3 henkilöä
  • 1 parisänky ja 1 yhden hengen sänky

Yhden hengen huone

  • 12 m²
  • 1 henkilö
  • 1 yhden hengen sänky

Kahden hengen huone (kaksi sänkyä)

9,0 kautta 10
Upea
(2 arvostelua)
  • 12 m²
  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä

Kahden hengen huone

7,6 kautta 10
Hyvä
(11 arvostelua)
  • 14 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Neljän hengen huone

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(1 arvostelu)
  • 25 m²
  • 4 henkilöä
  • 4 yhden hengen sänkyä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Hotel Bel Oranger Paris

Hotelli, jonka tarjontaan kuuluu ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto ja joka sijaitsee 5 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Canal Saint-Martin
Tämän savuttoman hotellin palveluihin kuuluu kahvi-/teetarjoilu julkisissa tiloissa, ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto ja ilmaiset sanomalehdet. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on kiertoajelu-/lippupalvelu ja kielitaitoinen henkilökunta.
Hotel Bel Oranger Paris tarjoaa 25 huonetta, joissa on hiustenkuivaaja ja ilmaiset hygieniatuotteet. Taulutelevisio, satelliittikanavat. Kylpyhuoneista löytyy kylpyamme tai suihku ja sadesuihkupää.

Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat työpöydät ja puhelin. Turndown-palvelu joka ilta, siivous päivittäin. Pyynnöstä saataviin palveluihin kuuluu silitysrauta/-lauta.

Hotel Bel Oranger Paris sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Canal Saint-Martin. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja aamiaisen (lisämaksusta).
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Buffetaamiainen saatavilla päivittäin lisämaksusta
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat ilmaiset sanomalehdet aulassa, kielitaitoinen henkilökunta ja hissi
  • Sijaitsee 10 minuutin kävelymatkan päässä kohteista Canal Saint-Martin ja Opera Bastille (oopperatalo)
Hotel Bel Oranger Paris tarjoaa asiakkaiden käyttöön kielitaitoisen henkilökunnan, kiertoajelu- tai lippupalvelun ja kahvi-/teetarjoilun yleisissä tiloissa. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi. Hotel Bel Oranger Paris tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös ilmaiset sanomalehdet aulassa ja hissin.

Tämä 3 tähden hotelli on savuton.

Asiakkaat voivat lisämaksusta nauttia buffetaamiaisen joka päivä klo 7.00–9.30.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta
  • Pysäköinti kadulla saatavilla

Ruoka ja juoma

  • Päivittäin saatavilla buffetaamiainen lisämaksusta klo 7.00–9.30; 10 EUR per henkilö
  • Kahvi- ja teetarjoilu yleisissä tiloissa

Perheystävällinen

  • Äänieristetyt huoneet

Mukavuudet

  • Ilmaisia sanomalehtiä aulassa
  • Matkatavarasäilytys
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto

Palvelut asiakkaille

  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Siivouspalvelu (päivittäin)
  • Turndown-palvelu

Esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
  • Hissi
  • Kyltit piste-/kohokirjoituksella

Muuta

  • 1 rakennus
  • 5 kerrosta
  • Savuton majoituspaikka

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Lakanat saatavilla
  • Pimennysverhot

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Kylpyamme tai suihku
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Sadesuihku
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • Taulutelevisio ja satelliittikanavat

Muuta

  • Ilmastointi (säädettävä)
  • Lämmitys (säädettävä)
  • Puhelin
  • Silitysrauta/-lauta pyynnöstä
  • Työpöytä
  • Äänieristetyt huoneet

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00.
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 22.00 jälkeen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänpääsy

Vastaanottovirkailija

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
  • Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupungin perimä vero: 5.53 EUR per henkilö per yö. Tätä veroa ei peritä alle 18 vuotta vanhoilta lapsilta.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Maksu buffetaamiaisesta: noin 10 EUR per henkilö

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Sisäänkirjautumisen yhteydessä lisämaksujen maksamiseen käytettävässä luottokortissa olevan nimen tulee olla sama kuin huonevarauksen tehneen henkilön nimi
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Klo 22.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 1000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.

Kansallinen luokitus

Tämän majoituspaikan virallisen tähtiluokituksen on myöntänyt Ranskan turismin kehitysjärjestö ATOUT.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Bel Oranger
Bel Oranger Hotel Paris
Bel Oranger Paris
Hotel Bel Oranger
Hotel Bel Oranger Paris
Hotel Oranger
Hotel Bel Oranger Paris Hotel
Hotel Bel Oranger Paris Paris
Hotel Bel Oranger Paris Hotel Paris

Hotel Bel Oranger Paris – arvostelut

Arvostelut

8,0

Erittäin hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 116 kautta 402 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 176 kautta 402 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 81 kautta 402 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 22 kautta 402 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 7 kautta 402 arvostelua

8,6/10

Siisteys

8,2/10

Henkilökunta ja palvelu

8,0/10

Palvelut/mukavuudet

8,0/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

8,2/10

Ympäristöystävällisyys

Arvostelut

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Pieni hotelli hyvällä sijainnilla aivan Gare de lyon aseman vieressä, josta hyvät kulkuyhteydet kaikkialle. Hotellin ympäristöstä löytyy paljon kahviloita ja ravintoloita :) Hotellin huoneet olivat siistit ja modernihkot. Ilmastointi ei toiminut huoneessa ja olisimme kaivanneet myös mini jääkaappia huoneeseen... Henkilökunta ei ollut kovin palvelualtista, mutta yleisesti ihan ok hotelli kokemus ja hinta/laatu suhde täsmäsi.
Yöpyi 4 yötä huhtikuussa 2019

8/10 Hyvä

Mervi, Mikkeli, Finland

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat

Bel Oranger Gare du Lyon - sopivassa paikassa

Pieni, vaatimaton hotelli sivukadulla, joka ajaa asiansa jos tarvitsee vain paikan nukkumiselle ja tavaroiden säilytykseen. Pienet huoneet, perusvarustus, vaatimaton sisustus. Huoneen ovessa voisi olla eristettä. Portaikkoon kaipasin enemmän valoa (asuin 1. kerroksessa ja käytin portaita). Aamupala oli kellarikerroksessa viihtyisässä aamupalahuoneessa. Henkilökunta asiallista ja englantia osaavia. 2 metroasemaa lähellä (Gare de Lyon ja Quai de la Rapée). Läheltä löytyy viihtyisiä ruokapaikkoja ja baareja. Kävelymatkan päässä mm. Bastille.

6/10 OK

Denise

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
A rua do hotel não era nada agradável. Sempre vazia e com uns caras parados no meio da rua (pareciam trabalhar nos hoteis da rua). O quarto era muito pequeno e o banheiro ABSURDAMENTE pequeno, menor que o padrão de Paris (esta é a 6ª vez que estou na cidade). O café da manhã era 10 euros, era ok, mas não tinha ovo (básico).
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2025

8/10 Hyvä

YUSUKE

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2025

4/10 Huono

Marine

Huonoa: Henkilökunta ja palvelu
Il est indiqué que les chambres sont insonorisées, mais ce n'est pas le cas. On peut avoir la meilleure conversation avec les chambres d'à côte sans forcer sur la voix. De plus il est indiqué que l'hôtel propose un service bagagerie/consignes. Les valises sont laissées dans le hall de l'hôtel sous la surveillance de la personne de l'accueil. Nous somme tombé su une personnede l'accueil présente à notre arrivée très impoli, soufflait et nous a bien fait comprendre qu'on la derangeait.
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2025

10/10 Loistava

CATHERINE

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Je conseille

Dommage que la climatisation ne soit réglée que sur 24° Bien situé, proche gare , commerces et transports
Yöpyi 1 yön elokuussa 2025

10/10 Loistava

Helene

Yöpyi 2 yötä elokuussa 2025

10/10 Loistava

Joakim

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2025

8/10 Hyvä

Mohamed

Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2025

8/10 Hyvä

Werner

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön elokuussa 2025

10/10 Loistava

YASUKAZU

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

出張に最適

リヨン駅から近くて便利。こじんまりしたホテルだがスタッフの対応が良く好印象。
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

Stephane

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2025

8/10 Hyvä

Beate

Bei der Ankunft wurde mir mitgeteilt dass das Hotel uberbucht ist. Ein anderes Hotel wurde fur uns reserviert. Leider musste ich den Transport zum neuen Standpunkt selbst organisieren und bezahlen. Das Ersatzhotel war ebenbürtig.
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

Alain

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
L’hôtel se trouve à environ 5 minutes de la Gare de Lyon où il y a beaucoup de liaisons de métro. L’employé du soir de l’hôtel est très sympathique et très serviable. Je reste toujours sur une note positive lorsque je suis bien accueilli.
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2025

8/10 Hyvä

julien

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

Teague

Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2025

4/10 Huono

Eric

Huonoa: Henkilökunta ja palvelu

Trop cher pour cette chambre

Nous avions réservé une chambre double et on nous a attribué une chambre de bonne sous les combles. Trop petite plafond bas. Chambre 153 à éviter trop petite et bruyante. Prix élevé pour petite prestation.
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2025

8/10 Hyvä

François

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

richard

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Besoin d’une nuit sur Paris , bel hôtel proche Gare de Lyon , des restaurants . Personnels très serviables et accueillants. Chambre propre, tout confort, petit dej complet J’y retournerais
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

Nadege

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Hôtel proche de la gare Chambre simple et efficace je recommande Bon rapport qualité prix Rue calme
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025

8/10 Hyvä

Pierre

Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Chambre correcte. Très petite.
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2025

8/10 Hyvä

Rosario J S

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Muito bom

Utilizamos só por uma noite no final da viagem pela proximidade da gare de Lyon. Quarto reformado recentemente, limpo com boas camas e bom chuveiro. Café da manhã simples. Cumpriu seu objetivo.
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2025

8/10 Hyvä

Alain

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Bon rapport qualité prix
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2025

10/10 Loistava

Clive

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
This hotel is great for a 1 or 2 night stay in Paris, though perhaps not for much longer. It is very close to Gare de Lyon station. The rooms are small, but comfortable, with all you need for a short stay. The 10 euro breakfast is very good. For the price, we have not found better when we have been doing a bit of exploring and catching a train from Gare de Lyon. The scores I have given are not comparing it with a 4* or 5* hotel but for a hotel at this price and for our purposes.
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2025

10/10 Loistava

Maria Isabel

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Loved it! Comfortable sta.
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2025