Koko loma-asunto·Yksityinen majoittaja

Maalaistalo (täysi vuokra) Rebollares II 4-5 hengelle

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Maalaistalo (täysi vuokra) Rebollares II 4-5 hengelle

Valle del Tietar, luonnollinen ympäristö, jossa voit tutustua luontoon jokaisen kauden ja sen hedelmien väreissä, voit nauttia romanttisista kävelyretkistä, mietiskellä maisemiaan ja ihailla sen tähtitaivaan iltaa. Valle del Tietar, jossa voit luoda luonnollisissa altaissaan kristallinkirkkaat vedet nauttia hyvästä ja terveellisestä kylpystä. Valle del Tietar, jossa gastronomia on toinen syy mennä ja maistaa.


Sijaitsevat Piedralavesissa, "menettää itsensä vanhoilla asuinalueilla, pienillä mukulakivillä, kivitaloillaan, vanhimmat ovat nähneet yli 300 vuotta historiaa, harkitsevat pieniä ja nöyrä puupalkkeja.
Idyllisessä kulkureitissä on 1800-luvun myöhäinen kaarikattojen katto, tynnyriholvi Saxonin kaaria ja vaikuttava barokki alttaritaulu.

Kirkon edessä "rakastajien risti" sen 1681 kellarissa, niin kutsuttu, koska kerran pari oli yhdessä hänen kanssaan massan poistumisessa.

Lähistöllä, La Plaza, johdolla, lisäksi kaupungintalon, ainutlaatuinen kivi torni tunnetaan "Clock Tower".

Koska olemme neliöissä, jos tarkastelemme tarkkaan jotain sen tuotoksista, voimme nähdä kivet, jotka kerran palvelivat pitämään tikkuja, jotka ympäröivät neliöä ja sallivat juhlien aikana juhlia härkätaisteluita.

Kauempana ovat sen kaksi ermitagea: Ensimmäinen päivämäärä vuodelta 1500 ja oli alkukantainen kirkko osana vanhaa hautausmaaa. Se oli kaunis romaaninen kuisti ja avoin atrium muodostuu kaaria tukevat graniittiset sarakkeet, jotka ovat nyt kadonneet. Toinen, uudistettu vuonna 1775, antaa sille nimeksi suojeluspyhimys Villa "San Roque", sen ensimmäinen rakennus voidaan päivätty takaisin 14-luvulla
Tämä mökki sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta San Antonio de Páduan kirkko. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi pyykinpesutilat. Mökissä tarjoaa asiakkaille keittiön ja takan.
  • Ilmastoitu mökki, jossa asiakkaille on tarjolla keittiö, pyykinpesukone ja takka
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille pyykinpesutilat
  • Sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta San Antonio de Páduan kirkko ja 7 minuutin ajomatkan päässä kohteesta La Adradan linna
Mökki tarjoaa asiakkaiden käyttöön pyykinpesutilat. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Tämä mökki sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Keittiö

  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Paperipyyhkeet
  • Tehosekoitin
  • Uuni

Makuuhuoneet

  • 2 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 1 kylpyhuone
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Sampoo
  • Suihku
  • Vessapaperi

Oleskelutilat

  • Erillinen ruokailualue
  • Olohuone
  • Takka

Viihdetarjonta

  • DVD-soitin
  • Kirjoja
  • Pelejä
  • Televisio
  • Videokirjasto

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkiystävällinen

Sopivuus/esteettömyys

  • Määrätyt tupakointialueet

Palvelut ja mukavuudet

  • Silitysrauta/-lauta

Sijainti

  • Joen rannalla
  • Kaupungin keskustassa
  • Maaseudulla
  • Terveys-/kauneushoitolan lähellä

Tekemistä

  • Ekokiertoajeluja lähistöllä
  • Hevosten ratsastusmahdollisuus lähistöllä
  • Kalastusmahdollisuus lähistöllä
  • Maastopyöräilymahdollisuus lähistöllä
  • Vaellus-/pyöräilyreittejä lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
  • Ensiapulaukku
  • Palosammutin

Yleistä

  • Majoituspaikka ei salli lapsia.
  • Yksikön koko: 80 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 16.30

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

  • Lemmikit ovat tervetulleita
  • Rajoituksia sovelletaan
  • Saat lisätietoja majoituspaikalta soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.

Lapset ja varavuoteet

  • Tämä majoituspaikka ei salli lapsia.

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi sallittu: määrätyillä alueilla

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin ja ensiapupakkaus
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.

Lisämaininnat

  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 1000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
  • Ota majoituspaikkaan suoraan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja lemmikkijärjestelyjen tekemiseksi

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Rural House Rebollares II 4-5 People
Rural Rebollares II 4-5 People
Rural House Rebollares II 4-5 People Piedralaves
Rural Rebollares II 4-5 People Piedralaves
Cottage Rural House Rebollares II for 4-5 People Piedralaves
Piedralaves Rural House Rebollares II for 4-5 People Cottage
Cottage Rural House Rebollares II for 4-5 People
Rural House Rebollares II for 4-5 People Piedralaves
Rural House Rebollares II for 4 5 People
Rural house (full rental) Rebollares II for 4 5 people
Rural house (full rental) Rebollares II for 4-5 people Cottage

Rural house (full rental) Rebollares II for 4-5 people – arvostelut

Arvostelut

9,6

Poikkeuksellisen hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 8 kautta 10 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 2 kautta 10 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 10 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 10 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 10 arvostelua

9,6/10

Siisteys

Arvostelut

10/10 Loistava

Beatriz E.

Hyvää: Siisteys

PIEDRALAVES

Hemos estado muy a gusto y el trato genial.
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2024

10/10 Loistava

Sarah I.

Hyvää: Siisteys

Rustic, comfortable home

We had a fantastic stay at the Casa Rebollares. It was perfect for two couples as we each had our own room with en-suite bathroom and a comfortable shared living and dining area. This is a rustic property but clean and generally well stocked. It is fitting for its location. There is a steep set of stairs up to the apartment and a smaller wooden staircase to the second bedroom. It is right on the center of town, close to bars, restaurants, shops and a recreational area (La Nieta de Piedralaves). I would return without hesitation.
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2023

10/10 Loistava

Amalia r.

Hyvää: Siisteys

Valoracion

HA sido una experiencia explendida

8/10 Hyvä

MIRIAM G.

Hyvää: Siisteys

Titulo

En general la estancia ha sido buena pero deberían informar en el anuncio que los baños no tienen puerta y que las duchas no tienen mampara ni cortinas haciendo el momento del baño algo incómodo, tampoco estaría de más que avisaran de los tramos de escalera para acceder a la vivienda además del tramo para subir a una de las habitaciones.
Yöpyi 3 yötä joulukuussa 2019