Koko loma-asunto·Yksityinen majoittaja

ViehÀttÀvÀ toscanalainen huvila, jossa oma uima-allas, leveÀ puutarha ja henkeÀsalpaavat nÀkymÀt

Valitse pÀivÀt nÀhdÀksesi hinnat

Majoituspaikan ViehÀttÀvÀ toscanalainen huvila, jossa oma uima-allas, leveÀ puutarha ja henkeÀsalpaavat nÀkymÀt valokuvagalleria

Ulkouima-allas
Televisio, takka, DVD-soitin, pöytÀjalkapallopöytÀ
Ulkopuoli
5 makuuhuonetta, tallelokero huoneessa, silitysrauta/-lauta
Ulkoalueet

Arvostelut

10 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvÀ

Koko koti

5 makuuhuonetta4 kylpyhuonetta12 henkilöÀ300 mÂČ

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Uima-allas
  • LemmikkiystĂ€vĂ€llinen
  • PysĂ€köinti saatavilla
  • Kuntosali
  • Kuivausrumpu
  • Pyykinpesukone

Tutustu alueeseen

Map
Arezzo, Tuscany
  • Golf Club Casentino
  • Poppin linna
    â€Ș7 min ajomatka‬
  • Poppin elĂ€intarha
    â€Ș9 min ajomatka‬
  • Firenze (FLR-Peretola)
    â€Ș75 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmÀÀsi kuuluvien jÀsenten kÀytössÀ.

ViehÀttÀvÀ toscanalainen huvila, jossa oma uima-allas, leveÀ puutarha ja henkeÀsalpaavat nÀkymÀt

Casa Fantone on tyypillinen upea omakotitalo, 300 vuotta vanha, uusittu ja pÀivitetty 5 hehtaarin laajalla yksityisellÀ puutarhalla ja puistolla sekÀ 6 x 12 metrin yksityisellÀ uima-altaalla, joka kÀyttÀÀ suolaa kloorin sijaan. Huvila sijaitsee rauhallisella kukkulalla lÀhellÀ Poppi-kylÀÀ, 30 km Arezzoon ja 50 km Firenzeen, ja siinÀ on hyvÀ huonekalutaso. Huvilassa on moderni keittiö ja kylpyhuone, mutta se antaa silti tunteen astua takaisin historiaan. Kivien valmistama huvila on alttiina auringolle ja sieltÀ on upea nÀköala Casentinon laaksoon. Ehdoton yksityisyys ja maksimaalinen turvallisuus taataan, myös koska kiinteistö on aidattu ja pÀÀsy on mahdollista vain automaattisen portin kautta. Tyypillinen toscanalainen terassi lÀhellÀ keittiötÀ voi olla mahdollisuus nauttia aamiaista tai juoda lasillinen Chianti-ystÀvÀÀsi kauniille laaksolle katsomalla. Terassilta löydÀt myös muinaisen leivinuunin, johon mahtui vÀhintÀÀn 20 pizzaa kerrallaan. Jos vain nuo seinÀt voisivat puhua!

Kuinka saada kiinteistö:
1. Firenzen lentokenttÀ
Valitse A1-moottoritie, etelÀsuunta (Roma) ja poistu 'Firenze sud' -portista.
1. 1 Aja suuntaan: 'Bagno a Ripoli', Pontassieve, 'Passo della Consuma', Bibbiena, (SR 70).
1. 2. Ponte Poppi ylittÀÀ Arnojoen Poppi-kylÀÀn ja mene 'Larniano' -suuntaan. Kilometre ja puoli, Larnianon kirkon jÀlkeen, vasemmalla on huvila.
 2. Pisan lentokenttÀ
Ota superstrada Firenze-Pisa-Livorno (FI-PI-LI) lÀhellÀ lentokenttÀÀ. Poistu FirenzeltÀ ja mene moottoritielle A1.
Sitten sama kuin 1 kohta.
3. Bolognan lentokenttÀ.
Aja Cesena-suuntaan A1-moottoritiellÀ. Ota Cesenalla superstrada E45 tielle 'Bagno di Romagna'.
Siirry sitten suuntaan: 'Passo dei Mandrioli', Badia Prataglia, Soci, Ponte a Poppi.
Sitten nimellÀ 1. 2
4. Rooman lentokenttÀ.
Valitse moottoritie A1 Arezzoon pohjoiseen. Poistu Arezzosta ja seuraa ohjeita kuten Subbiano, Bibbiena, Poppi.
Ponte a Poppi nimellÀ 1. 2 kappale.

LentokentÀllÀ sinun on vuokrattava auto.

Toscana on kuuluisa maailmassa, koska sen kaunis maisema, sen kaupunkitaide, viini, ruoka, historia.

FLORENCE, yksi maailman kauneimmista kaupungeista, nÀyttÀÀ joka nurkassa korvaamattomia aarteita. Ulkomuseo, jolla on uskomaton taiteellinen ja historiallinen perintö.
Firenze on mÀÀritelmÀn mukaan taiteen kaupunki. Renessanssin aikana kuluivat maalauksen, veistoksen ja arkkitehtuurin suuret nimet. FirenzessÀ syntyi myös taiteilijoita, kuten Giotto, Cimabue, Brunelleschi, Donatello, Botticelli, Masaccio, Verrocchio, Ghirlandaio, della Robbia ja pÀÀttyen LEONARDO da Vinci ja MICHELANGELO.
He asuivat FirenzessÀ tuon ajan suurimman runouden edustajien, kirjallisuuden suurten nimien, kuten Dante, Boccaccio, Gucciardini ja Machiavelli, kanssa. TÀmÀ taiteen ja runouden hallitsevuus tarkoitti myös Toscanan ensisijaisuutta Firenzen ja italian murreiden vÀlillÀ.

Taideteokset, jotka taiteilijat ovat luoneet grandioisemmiksi: Galleria degli Uffizi, Accademia-galleria, Palazzo Pitti, Bargello-kansallismuseo ja San Marcon museot ovat vain osa nÀitÀ taiteen aarteita.
Piazza della Signoria, yksi tyylikkÀimmistÀ aukioista, joissa on vaikuttavimmat monumentit, ja Piazzale Michelangelo, josta on henkeÀsalpaavat nÀkymÀt kaupunkiin, ovat viehÀttÀviÀ paikkoja.
Menneisyyden jalokivien pitÀjÀt, kuten Santa Maria del Fioren katedraali, Santa Crocen basilika, Santa Maria Novellan kirkko ja kiehtovat Medici-huvilat.

AREZZO perusti etruskien ratkaisu viimeisellÀ vuosisadalla. B. C. Kaupunki sÀilyttÀÀ keskiaikaisen rakenteen, jolla on ominaista suuri taiteellinen ja historiallinen arvo, jatkuva vetovoima kauniisiin taideteoksiin, joita se sisÀltÀÀ. Ja se on ihanteellinen paitsi niille, jotka rakastavat taidetta ja kulttuuria, myös niille, jotka rakastavat kÀvelyÀ vanhoista rakennuksista. LisÀksi kaupungissa tapahtuu kuuluisa keskiaikainen 'Giostra del Saracino'.
Piazza Grande, joka tunnetaan myös nimellÀ Piazza Vasari, on yksi Italian luonnonkauneimmista ja viehÀttÀvimmistÀ aukioista, Giostra del Saracinon paikalla ja tunnetuilla antiikkimessuilla. Messut jÀrjestetÀÀn joka kuukauden ensimmÀisenÀ viikonloppuna.

Muista katedraali (valmistunut 500-luvun alkupuolella) ja S. Domenico-kirkko, jossa sisÀpuolella, apse-keskuksessa, nÀet valtavan maalatun ristin, varhaisen mestariteoksen, jonka teki Cimabue (1260-65).
Arezzossa ammuttiin osa Roberto Benignin elokuvaa ”La vita ù bella”.

SIENA on yksi Toscanan parhaiten sÀilyneistÀ historiallisista kaupungeista. Muinainen keskiaikainen kaupunki, joka on rakennettu kolmella kukkulalla, on edelleen muurien ympÀröimÀ. Koko Siena -kaupunki, joka on rakennettu Piazza del Campon ympÀrille, suunniteltiin taideteokseksi, joka sulautuu Kreetan Senesin maisemaan. Muistaaksesi Palion, perinteisen keskiaikaisen hevoskilpailun, juostaan Piazza del Campo ympÀri vuoden. Palio di Siena pidetÀÀn 2. heinÀkuuta ja 16. elokuuta.
Sienan historiallinen keskusta vuodesta 1995 lÀhtien Unescon maailmanperintökohteiden joukossa.

Toscana tarjoaa myös joitain historiallisia, hyvin hallittuja ja erittÀin mielenkiintoisia kyliÀ kuten Cortona, S. Gemignano, Volterra ja Monteriggioni.

Sienan ja Firenzen vÀlinen maa on kuuluisa Chianti-viinin ('Chiantishire') tuotannosta.
Toscana on myös viinien maa: Sassicaia, Ornellaia, Brunello di Montalcino ja Nobile di Monte Pulciano.

POPPI on Casentinon laakson keskellÀ, Toscanan kauneimpia.
Se on keskiaikainen muurilla varustettu kaupunki, ja ylÀosassa hallitsee Guidien linna (Conti Guidi), kuuluisan arkkitehtien Di Cambion perheen työ, Firenzen Palazzo Vecchion prototyyppi.
Se on rakennettu 1300-luvulla ja sille on ominaista monimuotoisten ikkunoiden julkisivu, jonka keskipiste on korkealta tornilta, ja jota ympÀröi seinÀ, jossa on Guelfi-vartioita ja leveÀ vallihauta. Vuosisatojen ajan jatkuvien kunnostustöiden ansiosta Poppin linna on tÀllÀ hetkellÀ erinomaisessa kunnossa.
SisÀllÀ Rilliana-kirjasto, tÀynnÀ satoja keskiaikaisia kÀsikirjoituksia ja incunabulaa.
Toinen tÀrkeÀ elementti on kreivien kappeli, jolla on neljÀnnentoista vuosisadan freskoja, jotka on omistettu Giotto-oppilaalle Taddeo Gaddille.

TÀrkeÀ tapahtuma Poppissa elokuun lopussa: 'Guidin Gusto':
Toscanan viinien ja Casentinon laakson perinteisten ja luomutuotteiden maku- ja myyntinÀyttely.
Mahdollisuus pÀÀstÀ vanhoihin Poppin kellareihin, joita ei enÀÀ kÀytetÀ, mutta silti vanhojen työkalujen avulla viinintuotannossa.

Casentinon golfkentÀltÀ on rentouttava nÀkymÀ Poppin kylÀÀn ja Casentinon laaksoon. Viisi minuuttia ajoa riittÀÀ golfkentÀn saamiseksi omaisuudestani.

PARCO delle FORESTE CASENTINESI
Puisto erottuu yhdestÀ arvostetuimmista metsÀalueista Euroopassa. Puiston ytimessÀ on Foreste Demaniali Casentinesi [valtion Casentinon metsÀt], josta löytyy Sasso Fratinon vuonna 1959 perustettu Riserva Naturale Integrale (luonnonpuisto). Alueella on myös historiaa sekÀ taiteellista ja arkkitehtonista perintöÀ rikkaita kaupunkeja ja kyliÀ, jotka esittelevÀt vierailijaa upeassa luonnonkehyksessÀ, runsaasti kasvistoa ja elÀimistöÀ, mukaan lukien Apenniinin susi-ryhmÀn tÀrkein populaatio sekÀ poikkeuksellisen lÀsnÀolo viidestÀ sorkka- ja kavioelÀinlajista (sorvilla): villisika, mÀti, kesanto, tavallinen hirvi ja muflon (vuoristolampaat).
Puiston sisÀllÀ on kaksi mielenkiintoista ja henkisesti tÀrkeÀtÀ pistettÀ: La Vernan pyhÀkkö ja Camaldolin Eremitaasi. La Verna St. Assisi Franciscolla oli leima.
Suojatulle alueelle voi tutustua miellyttÀvillÀ retkillÀ jalka, maastopyörÀllÀ, hevosen selÀllÀ noin 600 kilometrin polkuverkolla.
Poppilla on myös elÀintarha, jossa on paikallista elÀimistöÀ, mutta ei vain.

OSTOT & PALVELUT
S. Martino ja Quota ovat lÀhimmÀt kylÀt kiinteistölle, 1,5 mailin pÀÀssÀ huvilasta. HeillÀ on pÀivittÀistavarakauppa ja baari. Quotassa on myös perheravintola. Ponte a Poppi, joka on 3 mailin pÀÀssÀ, tarjoaa supermarketteja, ravintoloita ja muita kauppoja. Bibbienassa, 5 mailin pÀÀssÀ, on laaja ja uusi kaupallinen keskus: 'COOP of Casentino'. SiellÀ on myös Casentinon laakson sairaala. Jokaisena viikonpÀivÀnÀ joissakin Casentinon kylissÀ on ulkomarkkinat. Tiistai on Ponte a Poppi -pÀivÀ avoimille markkinoilleen. Kunkin kuukauden neljÀntenÀ lauantaina, Bibbienassa, on mahdollista ostaa maataloustuotteita suoraan tuottajalta. Joka kuukauden ensimmÀinen viikonloppu Arezzossa jÀrjestetÀÀn tÀrkeÀ antiikkimessut.
Huvilassa on mahdollista ostaa orgaanista oliiviöljyÀ Casa Fantonen oliiveista. Voit myös ostaa Chianti-viiniÀ.
LöydÀt pullon nÀitÀ tuotteita tervetuliaiskorista.
Saatavana on kaksi pistorasiaa: Foiano della Chiana -pistorasia, Montevarchi-pistorasia.

Vieraanvaraisuus ja yksityisyys.
Kiinteistö vuokrataan vain yhdelle osapuolelle ja vain puolueen ihmiset asuvat huvilassa. Perheeni, josta tuli Casa Fantone -omistaja melkein sata vuotta sitten, asuu pienessÀ kylÀssÀ 1. 5 mailia kaukana maalaistalosta. Olemme tyytyvÀisiÀ työhömme vain, jos vieraillamme ei ole ongelmia. YstÀvÀllisyys, tervetuliaiskori, jossa on joitain paikallisia tuotteita pullona Casa Fantone -luomuöljyÀ, tarjotaan kaikki tiedot ja apu. Hoidamme kaiken, mikÀ on tarpeen, jotta Casa Fantonen vieraat saavat hyvÀn loman.
Talonmiehet voivat maistaa luonnonmukaisia hedelmiÀ ja vihanneksia puutarhasta, kun ne ovat saatavilla. He voivat ostaa myös oliiviöljyÀ ja Chianti-viiniÀ.
VÀhintÀÀn 2 viikon oleskelua varten omistajan talossa tarjotaan VÀlimeren ruokavalioon perustuva tervetuloaamiainen.
Huvila tarjoaa suuren yksityisyyden. Villaa ympÀröi 12 hehtaarin suuruinen yksityinen puutarha (sypressi, oliivipuut, omenapuut, viinirypÀlepuut, kukat, niityt, vihannespuutarha ...). PÀÀset automaattisen portin kautta nauttien vapaudesta, hiljaisuudesta ja kauniista paikasta.
TÀmÀ huvila sijaitsee kÀvelymatkan pÀÀssÀ kohteesta Golf Club Casentino. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ulkouima-altaan, kuntosalin ja pyykinpesutilat. Huvilassa tarjoaa asiakkaiden kÀyttöön esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja yksityisen uima-altaan.
  • Huvilassa tarjoaa asiakkaille yksityisen uima-altaan, keittiön ja pyykinpesukoneen
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Voit kĂ€ydĂ€ uimassa majoituspaikan ulkouima-altaassa
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat pyykinpesutilat ja sĂ€hköauton latauspiste
  • Majoituspaikan alueella on tarjolla kuntosali ja leikkikenttĂ€
  • Sijaitsee 7 minuutin ajomatkan pÀÀssĂ€ kohteesta Sotamuistomerkki ja 9 minuutin ajomatkan pÀÀssĂ€ kohteesta Arno-joki
TÀmÀ huvila tarjoaa asiakkaidensa kÀyttöön ulkouima-altaan ja kuntokeskuksen. TÀmÀ huvila tarjoaa asiakkaiden kÀyttöön myös grillejÀ, puutarhan ja pyykinpesutilat.

TÀmÀ huvila sallii tupakoinnin merkityillÀ alueilla.

Majoittaja

Gianfranco Dei

Puhutut kielet

Englanti ja italia

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ranta

  • Rantatuolit

Uima-altaat/kylpylÀ

  • Ulkouima-allas
  • Yksityinen uima-allas

Internet

  • Saatavilla huvilassa: ilmainen Wi-Fi

PysÀköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan pÀÀllĂ€ on sĂ€hköauton latauspiste
  • Auto vaaditaan
  • Paikan pÀÀllĂ€ pysĂ€köinti

Keittiö

  • Astianpesukone
  • JÀÀkaappi
  • JÀÀkone
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • KeittovĂ€lineet, astiat ja ruokailuvĂ€lineet
  • LeivĂ€npaahdin
  • Liesi
  • Mausteita
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni
  • Vedenkeitin

Ruokailu

  • Kokkipalvelu
  • RuokapöytĂ€

Makuuhuoneet

  • 5 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 3,5 kylpyhuonetta
  • Bidee
  • Hiustenkuivaaja
  • Kylpyamme tai suihku
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Suihku
  • Vessapaperi

Oleskelutilat

  • Erillinen ruokailualue
  • Olohuone
  • Puuliesi
  • RuokapöytĂ€
  • Takka

Viihdetarjonta

  • DVD-soitin
  • Kirjoja
  • PelejĂ€
  • Stereot
  • Televisio ja kaapeli-/satelliittikanavat

Ulkotilat

  • Aidattu piha
  • Grilli
  • Parveke
  • Puutarha
  • Puutarhakalusteet

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lÀmmitys

  • LĂ€mmitys

Lemmikit

  • LemmikkiystĂ€vĂ€llinen
  • Vain kissat ja koirat tervetulleita
  • Yksi lemmikki yhteensĂ€

Sopivuus/esteettömyys

  • MÀÀrĂ€tyt tupakointialueet

Palvelut ja mukavuudet

  • Silitysrauta/-lauta
  • Turvalokero

Sijainti

  • LĂ€hellĂ€ elĂ€intarhaa
  • LĂ€hellĂ€ outlet-ostoskeskusta
  • Maaseudulla
  • Sairaalan lĂ€hellĂ€
  • Terveys-/kauneushoitolan lĂ€hellĂ€
  • Vuoristossa

TekemistÀ

  • Kuntosali
  • PolkupyöriĂ€
  • PöytĂ€jalkapallopeli
  • PöytĂ€tennis
  • Valinnaisia golfetuja
  • Ekokiertoajeluja lĂ€histöllĂ€
  • Golfmahdollisuus lĂ€histöllĂ€
  • Hevosten ratsastusmahdollisuus lĂ€histöllĂ€
  • Kalastusmahdollisuus lĂ€histöllĂ€
  • MaastopyörĂ€ilymahdollisuus lĂ€histöllĂ€
  • Teemapuisto lĂ€histöllĂ€
  • Uintimahdollisuus lĂ€histöllĂ€
  • Vaellus-/pyörĂ€ilyreittejĂ€ lĂ€histöllĂ€
  • Viinitilakierroksia lĂ€histöllĂ€

Turvallisuusominaisuudet

  • HĂ€kĂ€varoitin (majoittaja on ilmoittanut, ettĂ€ majoituspaikassa on hĂ€kĂ€varoitin)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, ettĂ€ majoituspaikassa on savuvaroitin)
  • Ensiapulaukku
  • Palosammutin

YleistÀ

  • Kaksilasiset ikkunat
  • Kompostointimahdollisuus
  • KĂ€ytössĂ€ vain uusiutuvaa energiaa
  • Paikallisten omistamia ja jĂ€rjestĂ€miĂ€ retkiĂ€ ja aktiviteetteja
  • PolkupyöriĂ€
  • Puutarha
  • SĂ€hköauton latausasema
  • VettĂ€ sÀÀstĂ€vĂ€t suihkut
  • VettĂ€ sÀÀstĂ€vĂ€t WC-istuimet
  • VĂ€hintÀÀn 80 % kaikesta valaistuksesta perĂ€isin LED-lampuista
  • Yksikön koko: 300 neliömetriĂ€

KÀytÀnnöt

SisÀÀnkirjautuminen

SisÀÀnkirjautuminen alkaa klo 13.00
SisÀÀnkirjautujien alaikĂ€raja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

SisÀÀnkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisÀÀn- ja uloskirjautumiseen sÀhköpostitse.

Lemmikit

  • Lemmikit ovat tervetulleita
  • Vain koirat ja kissat sallitaan
  • Korkeintaan 1 lemmikkiĂ€
  • Rajoituksia sovelletaan
  • Saat lisĂ€tietoja majoituspaikalta soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon
  • AvustajaelĂ€imistĂ€ ei veloiteta maksuja.

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

TÀrkeÀÀ tietoa

HyvÀ tietÀÀ

TÀtÀ majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankÀynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tÀtÀ varausta. Yksityisen majoittajan mÀÀrittÀmÀ peruutuskÀytÀntö koskee varaustasi.
LisÀhenkilöistÀ saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
SisÀÀnkirjautumisen yhteydessÀ saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekÀ pankki- tai luottokortti tai kÀteisellÀ maksettava takuumaksu mahdollisten lisÀmaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisÀÀnkirjautumishetkellÀ, ja niistÀ saatetaan veloittaa lisÀmaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien ja tapahtumien (kuten perhejuhlat ja syntymÀpÀivÀjuhlat) jÀrjestÀminen on sallittua majoituspaikassa; enimmÀisosallistujamÀÀrÀ: 12
PitkÀaikaisvuokraajat tervetulleita
Majoittaja on ilmoittanut, ettÀ majoituspaikassa on hÀkÀvaroitin
Majoittaja on ilmoittanut, ettÀ majoituspaikassa on palovaroitin
TÀmÀn majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin ja ensiapupakkaus
TÀtÀ majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sÀhköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisÀÀn- ja uloskirjautumisohjeet sÀhköpostitse. Saat myös Vrbolta sÀhköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Majoituspaikan rekisteröintinumero IT051031C2KD4RECWD

LisÀmaininnat

  • Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla lĂ€snĂ€ sisÀÀnkirjautumisen yhteydessĂ€, ja heidĂ€n tulee nĂ€yttÀÀ virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
  • Kansallisten sÀÀdösten vuoksi paikan pÀÀllĂ€ maksettavat summat eivĂ€t voi ylittÀÀ 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisĂ€tietoja asiasta ottamalla yhteyttĂ€ majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
  • Ota majoituspaikkaan suoraan yhteyttĂ€ kĂ€yttĂ€en varausvahvistuksessa olevia tietoja lemmikkijĂ€rjestelyjen tekemiseksi

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellÀ

Charming Tuscan Villa Wide Garden Breathtaking View Arezzo
Charming Tuscan Villa Wide Garden Breathtaking View
Charming Tuscan Wide Garden Breathtaking View Arezzo
Charming Tuscan Wide Garden Breathtaking View
Charming Tuscan Villa Wide Garden Breathtaking View Arezzo
Charming Tuscan Villa Wide Garden Breathtaking View
Charming Tuscan Wide Garden Breathtaking View Arezzo
Charming Tuscan Villa Wide Garden Breathtaking View
Charming Tuscan Wide Garden Breathtaking View Arezzo
Charming Tuscan Wide Garden Breathtaking View

Charming Tuscan villa with private pool, wide garden and breathtaking view – arvostelut

Arvostelut

10

Poikkeuksellisen hyvÀ

Arvosana 10 - Loistava. 117 kautta 121 arvostelua
Arvosana 8 - HyvÀ. 4 kautta 121 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 121 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 121 arvostelua
Arvosana 2 - HirveÀ. 0 kautta 121 arvostelua

9,8/10

Siisteys

8,0/10

Henkilökunta ja palvelu

8,0/10

Palvelut/mukavuudet

8,0/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

10/10 Loistava

Tuula A.

HyvÀÀ: Siisteys

Wonderful place

Exeland villa for big family. We were 3 children, 5 young adults and grandmother anh grandfather. We all liked Villa Fantone and we found a lot of dirrerent activities during our holidays.
Yöpyi 7 yötÀ syyskuussa 2024

10/10 Loistava

Ulla-Britt GrĂžndal N.

HyvÀÀ: Siisteys

SkĂžnt hus med fantastisk beliggenhed

Vi var en familie pÄ 7 personer. BedsteforÊldre, sÞn, svigerdatter og tre bÞrnebÞrn. Stedet levede absolut op til forventningerne. Autentisk og charmerende hus med rigtig god indretning, et fantastisk udendÞrsomrÄde, lÊkker pool og imponerende udsigt. Vi nÞd at lave dejlige mÄltider, som vi kunne spise med smuk udsigt over bjergene, bÞrnene elskede poolen, og vi tog pÄ ture i omegnen, som byder pÄ idylliske landsbyer og uberÞrt natur. Arezzo er ogsÄ et besÞg vÊrd. Man skal dog vÊre opmÊrksom pÄ, at det tager lang tid at kÞre ad de snoede veje. Ejeren var meget venlig og opmÊrksom, sÄ vi kan absolut give stedet vores bedste anbefalinger. Det ville dog vÊre rart med flere karklude og viskestykker. Tak til Gianfranco for en super oplevelse.
Yöpyi 11 yötÀ kesÀkuussa 2025

10/10 Loistava

Josef S.

HyvÀÀ: Siisteys

Wunderbares Haus fĂŒr Großfamilie

Entspannte Woche in einem herrlichen ursprĂŒnglichen nicht touristischen Gebiet der Toskana. Der Gastgeber hat fĂŒr alles gesorgt, ist hilfsbereit, und trotzdem zurĂŒckhaltend. In 10 Minuten erreicht man auf der Nebenstraße SupermĂ€rkte, Restaurants usw..Alles da was man braucht. Wir kommen bestimmt wieder.
Yöpyi 7 yötÀ kesÀkuussa 2025

10/10 Loistava

Uta R.

HyvÀÀ: Siisteys

Ein Paradies

Gianfranco ist der aufmerksamste und freundlichste Vermieter, den man sich vorstellen kann. Haus, GrundstĂŒck und Lage lassen keine WĂŒnsche offen.Schöner geht's nicht!
Yöpyi 14 yötÀ huhtikuussa 2025

10/10 Loistava

Kai J.

HyvÀÀ: Siisteys

Family holiday

A perfect place for a holiday for a familie of 6 adult and 5 children age 1 to 7 years. It was a safe place for the children and Ă„ lots of thing to do. The atmospher of the property is excellent.
Yöpyi 7 yötÀ lokakuussa 2024

10/10 Loistava

Marion J.

HyvÀÀ: Siisteys

Wunderbarer Familienurlaub

WĂŒrden jederzeit wiederkommen und haben unseren Aufenthalt sehr genossen. Die Beschreibung war sehr zutreffend und wir konnten uns jederzeit an Gianfranco wenden.
Yöpyi 7 yötÀ syyskuussa 2024

10/10 Loistava

Patrick H.

HyvÀÀ: Siisteys

Great vacation

Very clean, big house, nice oven, cozy, amazing view, big pool, close to arezzo and firenze with a very kind owner of the house.
Yöpyi 7 yötÀ syyskuussa 2024

10/10 Loistava

Dagmar W.

HyvÀÀ: Siisteys

familiy vacation

everything was perfect especially the owner, Gianfranco, war very kind and helpful for us, it was a perfect stay we will come back next year
Yöpyi 7 yötÀ syyskuussa 2024

10/10 Loistava

Hildegard S.

HyvÀÀ: Siisteys

Wunderbar!

Das Haus, die Lage, die Ausstattung und der Besitzer Herr Dei sind einfach ein Traum. Besser geht nicht!
Yöpyi 7 yötÀ elokuussa 2024

10/10 Loistava

Rudolf S., Esbjerg N, Danmark

HyvÀÀ: Siisteys

What a view!

Beautyful house, beautyful location, great host who speaks very good english. We had no problems with either arrival or departure. The nearest grocery store is about 10-15minuts away, which is no problem.
Yöpyi 14 yötÀ kesÀkuussa 2024

10/10 Loistava

alain

HyvÀÀ: Siisteys

Panorama et silence

Un endroit sans bruit, un paysage enchanteur, un propriétaire au petits soins. Piscine, mini foot, tennis de table, salle de musculation, 1/2 terrain de basket. Merci à Gianfranco.
Yöpyi 7 yötÀ toukokuussa 2024

10/10 Loistava

Barbara W.

HyvÀÀ: Siisteys

Our first trip to Italy.

The moment we pulled up to Casa Fontaine, our reaction was "Wow." The amenities were great, the property beautiful and the weather cooperated. We visited the surrounding villages, hiked trails and enjoyed reading by the pool Gianfranco was the ultimate host, so helpful in all aspects of our visit. Thank you.
Yöpyi 7 yötÀ toukokuussa 2024

10/10 Loistava

Gordon T.

HyvÀÀ: Siisteys

One of the best properties I have visited

Gianfranco is a superb host, he was waiting for us on arrival and gave us a guided tour of the property to make sure we were familiar with everything. A very kind man who provided a welcome basket of his own Olive oil and local wine. The property is excellent, the location and views superb and everything a group wanting to relax in Tuscany could ask for. If you want to walk in the area, the village of Quota with an excellently stocked local shop is 1.5 miles away and there are track through the valley to neighbouring villages if you want to go off the beaten track. The Town of Poppi is about 3.5 miles away and is well worth a visit, great local cafe's and stores in abundance. Poppi station will provide rail travel to Florence and beyond if you do not want to do too much driving so no excuses not to go and explore Tuscany.
Yöpyi 14 yötÀ toukokuussa 2024

10/10 Loistava

John L., George Town, Cayman Islands

HyvÀÀ: Siisteys

Lovely house set in substantial private grounds in a stunning location

Casa Fantone is an idyllic rural jewel. Although the substantial house is comfortable, the grounds are those of a country house so you are pretty much undisturbed. Not only that, set high on a bank of the Casentino valley, the views are breathtaking, particularly at sunrise with mist over the towns below. The host is charm and kindness personified, coupled with the common sense of someone who has seen it all before - a treat in its own right.
Yöpyi 14 yötÀ maaliskuussa 2024

10/10 Loistava

Svetlana G.

HyvÀÀ: Siisteys

Great villa with super location

We stayed in this lovely villa for one week in October. It was twelve of us ages between 7 and 70 and everyone had a brilliant time. We wished we spent more time just relaxing in the villa and the garden. The views are fantastic! There was plenty to do in the garden. Our kids have enjoyed using the table tennis, bar football, the football/basketball area and our son loved the swings. Everything was spotless clean in the house, even all the areas outside were very clean which we don't usually see in the villas. We loved sitting on the balcony for breakfast and admire the views, we also loved the fireplace. Gianfranco the owner was very helpful from the time we booked the villa all the way to the end. Nothing was trouble for him. He greeted us on our arrival and was very helpful every day, he organised the mini bus for us to go on the wine tour so our day went very smoothly. Gianfranco brought all the wood for the fireplace for us and also lovely vegetables from his garden. Two evenings we had Stefania (who was recommended by Gianfranco) cooking dinner for us. The food was delicious and it was plenty left for us to have for lunch and dinner the next day. We would definitely stay in that villa again if we come to this area. Thank you Gianfranco, Svetlana and family
Yöpyi 7 yötÀ lokakuussa 2023

10/10 Loistava

Katja P.

HyvÀÀ: Siisteys

Ganz toll!

Wunderbares Haus und tolles GrundstĂŒck. Alles sehr urig, da es ein altes Bauernhaus ist. Die KĂŒche ist gut ausgestattet und es gibt einen gemĂŒtlichen Grillplatz. Die Umgebung ist ruhig und landschaftlich toll. Die Dörfer und StĂ€dte in der nĂ€heren Umgebung sind auch sehr schön. Man kann auch prima wandern. Der Vermieter ist sehr nett. Wir haben unseren Aufenthalt mit 10 Personen sehr genossen!
Yöpyi 8 yötÀ syyskuussa 2023

10/10 Loistava

Sharon L.

HyvÀÀ: Siisteys

Family Stay in Tuscany

Everything was lovely! Really enjoyed.
Yöpyi 7 yötÀ syyskuussa 2023

10/10 Loistava

Klaus E., MĂŒnster

HyvÀÀ: Siisteys

60ter Geburtstag

ich habe mit Familie und Freunden hier meinen 60ten Geburtstag gefeiert und wĂŒrde der Anlage gerne 5 Sterne plus vergeben. Der Gastgeber Gianfranco ist stets im Hintergrund da und unterstĂŒtzt bei allem. Das Haus ist mega gerĂ€umig, sehr sauber und liegt einfach phantastisch. Der Ausblick vom Pool ist Atemberaubend. Wir hatten hier eine tolle Zeit und kommen gerne wieder.
Yöpyi 14 yötÀ elokuussa 2023

10/10 Loistava

tami b.

HyvÀÀ: Siisteys

Lovely Property

The property is very well maintained. It is in a secluded location, so it is quiet and provides ample outdoor space. The owner friendly and accessible. Also, there are plenty of activities, including ping-pong, basketball, soccer, swimming, etc.
Yöpyi 7 yötÀ heinÀkuussa 2023

8/10 HyvÀ

Luk L.

HyvÀÀ: Siisteys

Prachtige locatie

Uitstekend verblijf. Vriendelijke gastheer. Prachtig huis .Wel afgelegen van de andere Toscaanse hotspots. In juli warm! Misschien met de opwarming toch airco voorzien in de kamers?
Yöpyi 7 yötÀ heinÀkuussa 2023

10/10 Loistava

Marten V., Sweden

HyvÀÀ: Siisteys

Villa with a fantastic view

We had a great week in this spacious Villa with a magnificent pool and a stunning view. Making pizza in the outdoor pizza oven was a true success. Thanks to the owner for great hospitality, many good advices on restaurants and other attractions.
Yöpyi 7 yötÀ kesÀkuussa 2023

10/10 Loistava

Marshall D.

HyvÀÀ: Siisteys

A Slice Of Paradise

We stayed 2 weeks. Week 1 had 5 adults and 2 young children. Week 2 we added 2 more adults. There was plenty for all to do. The views were spectacular. The owner was wonderful and so accommodative. The pool was refreshing and clean. Parking was easy. Stephania came to the villa to give us a cooking lesson, served and cleaned up. Perfect stay. Gratzie Gianfranco!
Yöpyi 14 yötÀ kesÀkuussa 2023

10/10 Loistava

Werner G.

HyvÀÀ: Siisteys

Traumhaus, sehr toller Gastgeber, super Austattung, riesieges GelÀnde,

Unsere Erwartungen wurden in jeder Hinsicht ĂŒbertroffen, wir haben schon frĂŒher FerienhĂ€user gemietet, dieses war aber herausragend. Der Gastgeber ist ist im wahrsten Sinne des Wortes ein Gastgeber. Er kĂŒmmerte sich diskret im Hintergrund damit alles zu unserer Zufriedenheit verlief. Danke Gianfranco fĂŒr unsererundum gelungenen Urlaub
Yöpyi 7 yötÀ kesÀkuussa 2023

10/10 Loistava

Ralf M., Siegen .in Nordrheinwestfalen

HyvÀÀ: Siisteys

Tolle Location liegt sehr idyllisch

Sehr erholsam 😃 jede Minute genossen fahre nochmal Hin
Yöpyi 7 yötÀ toukokuussa 2023

10/10 Loistava

Simon D.

HyvÀÀ: Siisteys

Just great

Me and 5 other friends had a really great time at the house. Gianfranco is an outstanding host. He was there when he could help and gave us the privacy we wanted to at the rest of the time. The property has a lot of space a really nice view on the mountains and in the valley. It also offers a lot of activitys. There is a football field, a pool, table tennis, table football, a big kitchen, some fire places, a classic pizza oven build of stones and heated with fire and more. Nice supermarkets are reachable in 15 minutes by car. We are a group which can be loud some time. Because the house has no neigbors, we had no problem here. Gianfranco, thank you again! This is definitifely a recommandation.
Yöpyi 7 yötÀ toukokuussa 2023