Koko huoneisto

Kahden huoneen huoneisto Kaiserblick, 35 m², keittiö ja parveke ja sep. makuuhuone

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Kahden huoneen huoneisto Kaiserblick, 35 m², keittiö ja parveke ja sep. makuuhuone valokuvagalleria

Ulkopuoli
Jääkaappi, mikroaaltouuni, liesi, astianpesukone
Ulkoruokailutilat
1 makuuhuone, internet, vuodevaatteet
Televisio

Arvostelut

9,4 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko huoneisto

1 makuuhuone1 kylpyhuone35 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Lemmikkiystävällinen
  • Ulkotilat
  • Aamiainen saatavilla
  • Pysäköinti saatavilla

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Reit im Winkl
  • Place, Reit im Winklin ulkoilma-allas
    ‪5 min kävelymatka‬
  • Place, St. Pankratiuksen katolinen seurakunta
    ‪8 min kävelymatka‬
  • Place, Penninger Schnaps Museum
    ‪8 min kävelymatka‬
  • Airport, Salzburg (SZG-W.A. Mozart)
    ‪54 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kahden huoneen huoneisto Kaiserblick, 35 m², keittiö ja parveke ja sep. makuuhuone

Tervetuloa Pension Haus Christl Reit im Winkl Chiemgau. Talomme on hiljainen ja keskeisellä paikalla etelärinteellä Reit im Winkl, keskustaan ​​pääsee viidessä minuutissa. Meidän Tupakointi 2 makuuhuonetta Kaiserblick 2 hengelle, erillinen makuuhuone ja meidän 3 Tupakointi huoneisto Unterberg 4 hengelle, jossa on kaksi erillistä makuuhuonetta ja kaksi kylpyhuonetta luokitellaan DTV 4 tähteä. Huoneistot voi varata leipää tai aamiainen. Viihtyisä huonetta on varustettu suihku, wc, satelliitti-tv, ilmainen Wi-Fi ja parveke. Yhteisessä huoneessa taulutelevisio ja vieras keittiössä on vieras ja juomia jääkaappi on käytettävissä, voit myös valmistautua kahvia ja teetä.  Runsas joka voidaan tarjoilla aurinkoterassilla, antaa sinulle sysäyksen uuden päivän. Huoneistoissa on täysin varustettu keittiö, jossa astianpesukone, mikroaaltouuni, jääkaappi, vedenkeitin, leivänpaahdin, taulutelevisio, parveke, Wi-Fi, varattu autopaikka. Talomme on ihanteellinen lähtökohta kauniille vaelluksille, sauvakävelylle, päiväretkille sekä hiihto- ja hiihtourheilijöille, maksullisella autolla Winklmoosalmilla. Sinun etusi vieraana: Olemme kumppani-vuokranantaja / Reit im Winkl -kortin käyttö. Tämä antaa sinulle mahdollisuuden saada ilmaisia lisäpalveluita omien palveluidemme lisäksi, kuten: Ilmainen sisäänkäynti ulko- ja sisäuima-altaalle Kössener Wald-Freibadissa ja Walchsee-alueella. Christl Lindhuber innolla vierailua! Ilmainen Internet-yhteys kaikissa huoneissa.         
Viihtyisä Savuton Kahden huoneen huoneistossa Kaiserblick, on olohuone parvekkeella, taulutelevisio, ruokailutila ja stereot. Integroidussa keittiö 2 rengas keraaminen liesi, astianpesukone, kahvinkeitin, vedenkeitin, leivänpaahdin ja mikroaaltouuni, voit valmistaa pieniä aterioita. Suihku / WC ikkuna ja pyyhekuivain, erillinen huone, TV. Pyyhkeet ja - ja pöytäliinat tarjotaan. Internet W-lan ilmaiseksi. Pyynnöstä asunnon voi myös varata aamiaisella tai leivän palvelun.
Tämä huoneistohotelli sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Reit im Winklin ulkoilma-allas. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi aamiaisen (lisämaksusta). Huoneistossa tarjoaa asiakkaille keittiön ja parvekkeen.
  • Huoneistossa tarjoaa asiakkaille keittiön, parvekkeen ja ruokailualueen
  • Aamiainen saatavilla lisämaksusta
  • Sijaitsee vain 3 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Reit im Winklin ulkoilma-allas ja 7 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Penninger Schnaps Museum
Huoneisto tarjoaa asiakkaiden käyttöön puutarhan. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Tämä huoneisto on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: internetyhteys

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti sisältää autotallin

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni

Ruokailu

  • Aamiainen saatavilla lisämaksusta

Makuuhuoneet

  • Lakanat saatavilla
  • Makuuhuone

Kylpyhuone

  • 1 kylpyhuone
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku

Oleskelutilat

  • Erillinen ruokailualue

Viihdetarjonta

  • Televisio ja kaapeli-/satelliittikanavat

Ulkotilat

  • Parveke
  • Puutarha

Ilmastointi ja lämmitys

  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkiystävällinen

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Tekemistä

  • Golf
  • Golfmahdollisuus lähistöllä
  • Hevosten ratsastusmahdollisuus lähistöllä
  • Pyöräilymahdollisuus lähistöllä
  • Vaellus-/pyöräilyreittejä lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)

Yleistä

  • Puutarha
  • Yksikön koko: 35 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 15.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

  • Lemmikit ovat tervetulleita
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

DEU00000060000534248_DEU00000060093533175
Haus Christl Lindhuber Christl und Josef 8483

Zwei-Raum-Wohnung Kaiserblick, 35 qm, Küche und Balkon und sep. Schlafzimmer – arvostelut

Arvostelut

9,4

Poikkeuksellisen hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 2 kautta 3 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 1 kautta 3 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 3 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 3 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 3 arvostelua

10/10

Siisteys

Arvostelut

10/10 Loistava

M. H., Bitburg

Hyvää: Siisteys

Urlaub in toller Fewo und grandioser Umgebung

Anfang Juni 2020 waren wir im schönen Reit im Winkl in Urlaub. Die Fewo von Fam. Lindhuber hat uns beeindruckt. Es war alles so wie beschrieben. Sauberkeit und Größe der Fewo, Lage zum Zentrum, Kommunikation mit Fam. Lindhuber: Alles TOP. Vielen Dank an dieser Stelle für den Brötchen-Service an jedem Morgen. Fazit: Wir haben uns sehr wohl gefühlt und kommen gerne wieder. Andrea u. Manfred Hüllen

10/10 Loistava

Nicole B.

Hyvää: Siisteys

Genial!

Die Unterkunft ist super! Die Gastgeber sind total freundlich, hilfsbereit, offen, warmherzig ... ich wurde super empfangen und habe mich pudelwohl gefühlt (sowohl hinsichtlich der menschlichen Seite, der Umgebung, der Unterkunft ...). Ich bin begeistert von der Unterkunft und werde sicherlich nicht das letzte Mal dort gewesen sein. Die Wohnung ist voll ausgestattet, man muss quasi nichts mitbringen (außer das Essen). Wobei ich sogar gefragt wurde, ob ich Frühstück haben möchte. Also benötigt man eigentlich nur etwas für mittags und abends. Kaffee war auch da. Gerne dürft Ihr Euch an die Gastgeber wenden und um die Mitteilung meiner Kontaktdaten bitten. Ich gebe gerne direktes Feedback zur Unterkunft - denn diese kann man einfach nur weiterempfehlen!

8/10 Hyvä

Pierre-David T.

Bel appartement bien équipé

Nous avons passé un bon séjour dans ce joli appartement bien équipé et propre avec balcon. Propriétaires sympathiques. Nous y retournerons. Nous recommandons
Yöpyi 3 yötä huhtikuussa 2018