Koko huoneisto·Yksityinen majoittaja

Lähellä Navonaa, historiallinen, viehättävä ja romanttinen asunto, 1-5 vieras, 2 kylpyhuonetta, AC, WiFi

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Lähellä Navonaa, historiallinen, viehättävä ja romanttinen asunto, 1-5 vieras, 2 kylpyhuonetta, AC, WiFi valokuvagalleria

Kapea mukulakivikatu, jonka molemmilla puolilla on rakennuksia. Toisessa rakennuksessa on liikkeen sisäänkäynti ja toisen edessä on pysäköity moottoripyörä.
Makuuhuoneessa on sänky, tuoli, työpöytä, portaikko ja seinä, jossa on kehystettyjä kuvia.
Sisätilat
Huoneessa on puinen kaappi, kehystetty taulu ja maljakko, jossa on kukkia.
Ruokailu

Arvostelut

10 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko huoneisto

1 makuuhuone2 kylpyhuonetta2 henkilöä58 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Pysäköinti saatavilla

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Roma, Lazio
  • Place, Piazza Navona
    ‪2 min kävelymatka‬
  • Place, Campo de' Fiori
    ‪3 min kävelymatka‬
  • Place, Pantheon
    ‪6 min kävelymatka‬
  • Airport, Rooma (FCO-Fiumicino - Leonardo da Vincin kansainvälinen lentoasema)
    ‪29 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Lähellä Navonaa, historiallinen, viehättävä ja romanttinen asunto, 1-5 vieras, 2 kylpyhuonetta, AC, WiFi

Löydät itsesi yhdestä Rooman historiallisen keskustan kauneimmista vanhoista “palazzoista” (rakennettu 1400-luvulla), lyhyen kävelymatkan päässä Piazza Navonasta ja tärkeimmistä kaupungin monumenteista.

Tämä erityisen suotuisa sijainti tekee siitä ihanteellisen paikan kaikille, jotka haluavat käydä Roomassa väsyttämättä itseään.

Palazzon ovi on valtava antiikkisen massiivipuun kanssa, nastat ja vaakunan yläpuolella. Sisääntuloaula, jossa aika sitten hevoset ja vaunut kulkivat kuljettamisen kautta kauniiseen ja tyylikkääseen sisäpihalle (1500-luvulla), jolle oli ominaista kaksoismaja, jota tuki antiikkiesineitä graniittipylväät veistettyjen pääkaupunkien kanssa.

Pohjakerroksessa lähellä antiikkista suihkulähdettä ja runsashedelmäisiä ja tuoksuvia kukkia appelsiinipuu, seistä rautaportilla pääsy huoneistoon.

Kaksi tasoa oleva huoneisto on erittäin hiljainen ja kevyt, ja se on hiljattain uudistettu ja sisustettu tyylikkäästi antiikkihuonekaluilla, jotka ovat olleet perheessäni sukupolvien ajan. Sisätilat koostuvat hyvän kokoisesta olohuoneesta, jossa on sohva / sänky, täysin kalustettu keittiö ja kylpyhuone suihkulla. Yläkerrassa on parivuode, jossa lisäksi erillinen sänky, ja kylpyhuone (joissakin vaiheissa), jossa kylpyamme ja suihku. Sen mukana tulee ilmastointi, Wi-Fi, TV, astianpesukone, pesukone ja silitysrauta.

LÄHISTÖLLÄ
Naapurustossa on myös valikoima muodikkaita kauppoja ja ominaisia ruokapaikkoja (trattoria, pizzerioita, viinibaareja ...), joissa voi nauttia tyypillisiä roomalaisia ruokia, jotta vierailijat todella tuntevat olevansa osa vanhan Rooman ilmapiiriä.

Ravintolat, trattoria ja pizzeria, supermarketit, ruokakaupat ja leipomot ovat aivan nurkan takana, ja kiehtovia ulkoilmaruokatuotteita pidetään joka aamu keskiaikaisella Campo de’Fiorin aukiolla muutaman askeleen päässä aptistä. Lähistöllä on myös apteekkeja, taidegallerioita, antiikkiliikkeitä, kirjakauppoja, puhelinkeskuksia, pankkiautomaatteja, matkatoimistoja, postitoimistoja ja matkailuneuvontapisteitä.

Huoneisto on hyvin yhteydessä kaikkiin Rooman alueisiin julkisilla kulkuneuvoilla (bussipysäkit ja taksitaidot ovat helposti saavutettavissa). Bussipysäkki on lähellä rakennuksen kulmaa, josta on suorat yhteydet Terminin rautatieasemalle, San Pietrolle, Colosseumiin, Campidoglioon, Quirinaleen ja niin edelleen.

Sopiva sijainti Rooman historiallisen keskustan sydämessä on täydellinen päästä kävellen muutamassa minuutissa kaikkiin parhaisiin historiallisiin nähtävyyksiin.

Kävelymatkat tärkeimpiin historiallisiin kohteisiin (minuutteina):
• Piazza Navona: 2 '
• Campo dè Fiori: 3 '
• Piazza Farnese: 4 '
• Pantheon: 6 '
• Trastevere: 10 '
• Vaticano ja San Pietro: 10 ”
• Piazza Venezia ja Campidoglio: 12 '
• Colosseo: 15 '
• Fori Imperiali: 15 '
• Fontana di Trevi: 15 '
• Piazza di Spagna: 15 '

Huoneistossa:
• Ilmainen Wi-Fi.
• Ilmastointi ja lämmitys
• Tallelokero
• Hiustenkuivaaja, pyyhkeet ja saippuat.
• LED-TV kansainvälisellä kanavalla.
• Rauta - silityslauta.
• Imuri.
• 2 adapteripistoke USA / Italia tai UK / Italia
• Lankapuhelin (saapuvat: kaikki puhelut). Lähtevät: vain kansalliset lankapuhelimet ja matkapuhelimet.)
• Täysin varusteltu keittiö, jossa on Owen, mikroaaltouuni, astianpesukone, pesukone, kolmen polttimen liesi ja jääkaappi ja pakastin.

ILMAINEN VAKAUSOPAS
Varattuaksesi saat Navona viehättävän loma-asunto-oppaan - 21 sivua tietoa ja oivalluksia (pdf-dokumentti). Suoritatko tutkimusta, loma-oppaamme vierailun suunnittelu on välttämätön resurssi. Se on täynnä paikallisia tietoja, oivalluksia ja neuvoja Rooman historiallisen keskustan parhaista mahdollisuuksista.

TARKISTA JA TARKISTA
• Check-in: joustava
• Uloskirjautuminen: klo 10. 30 mennessä (jos samana päivänä saapuu muita vieraita).
Huoneisto on saanut loistavaa palautetta sijainnistaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Campo de' Fiori. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi pyykinpesutilat. Huoneistossa tarjoaa ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittiön.
  • Ilmastoitu huoneisto, jossa asiakkaille on tarjolla keittiö, pyykinpesukone ja 2 kylpyhuonetta
  • Ilmainen Wi-Fi (nopeus: 100+ Mbit/s (1–2 käyttäjälle tai korkeintaan 6 laitteelle))
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen limusiini- tai town car -palvelun
  • Asiakkaat ovat antaneet paljon hyvää palautetta majoituspaikan avuliaasta henkilökunnasta ja sijainnista
  • Sijaitsee vain 3 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Campo de' Fiori ja 4 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Piazza Navona
Huoneisto tarjoaa asiakkaiden käyttöön pyykinpesutilat ja limusiini- / town car -palvelun. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Tämä huoneisto on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Limusiini- / town car -palvelu
  • Autoa ei tarvita
  • Paikan päällä pysäköinti

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mausteita
  • Mikroaaltouuni
  • Paperipyyhkeet
  • Uuni
  • Vedenkeitin

Ruokailu

  • Ruokapöytä

Makuuhuoneet

  • Lakanat saatavilla
  • Makuuhuone
  • Vuodesohva

Kylpyhuone

  • 2 kylpyhuonetta
  • Bidee
  • Hiustenkuivaaja
  • Kylpyamme tai suihku
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Sampoo
  • Suihku
  • Vessapaperi

Oleskelutilat

  • Olohuone
  • Ruokapöytä

Viihdetarjonta

  • Kirjoja
  • Älytelevisio ja kaapeli-/satelliittikanavat

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Työtilat

  • Työpöytä

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Puhelin
  • Silitysrauta/-lauta
  • Tallelokero

Sijainti

  • Kaupungin keskustassa
  • Lähellä eläintarhaa
  • Lähellä outlet-ostoskeskusta
  • Sairaalan lähellä

Tekemistä

  • Pyöräilymahdollisuus lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Häkävaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)

Yleistä

  • Yksikön koko: 58 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 14.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Talon säännöt

At check-in is required in cash the Rome Tourist tax of € 6 per guest/night for a maximum of 10 nights. Children up to 10 years old are exempted.
In case of late Check-in after 9.00 pm there is an extra fee of € 30.

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Majoituspaikan rekisteröintinumero IT058091C25ISK2MFA

Lisämaininnat

  • Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 USD:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Navona Historic Charming Romantic Flat 1-5 Guest 2 Bath AC Wifi
Historic Charming Romantic Flat 1-5 Guest 2 Bath AC Wifi
Navona Historic Charming Romantic Flat 1-5 Guest 2 Bath AC Wifi
Navona Historic Charming Romantic Flat 1-5 Guest 2 Bath AC Wifi

Close To Piazza Navona, Historic, Charming & Romantic Flat, 2 Bath, AC, Wi-Fi – arvostelut

Arvostelut

10

Poikkeuksellisen hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 276 kautta 290 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 10 kautta 290 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 3 kautta 290 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 1 kautta 290 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 290 arvostelua

10/10

Siisteys

9,6/10

Palvelut/mukavuudet

10/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Barry D.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Great stay and location was perfect for our time in Rome.
Yöpyi 4 yötä maaliskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

mark gooding s.

Hyvää: Sijainti
Central locationRestaurants earbyShopping nearby
Yöpyi 7 yötä maaliskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Jim G.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
What a great location! In the middle of all the prime attractions plus great local restaurants and shops. The apartment was perfect for our needs too! Would recommend to a friend!
Yöpyi 8 yötä tammikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

OLena Y.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Everything was as described, excellent location, walking distance to all main attractions.
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Robert G.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
This was the perfect place to stay located in the heart of Rome close to all the best tourist attractions and lots of lovely restaurants close at hand. Andrea was a brilliant host answering all of our questions promptly and there to greet us in person at the apartment. He also provided useful information on transport and local facilities in the accomodation. The apartment itself was very well equipped and cute and quirky. No hesitation in recommending this property.
Yöpyi 3 yötä huhtikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Raul N.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
This apartment is perfectly located.
Yöpyi 4 yötä joulukuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

David G.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
The Host, Andrea was welcoming. The apartment is spacious & clean, within a safe courtyard. The facilities are very comprehensive, with washing machine & drying rack. Many cafes, restaurants, wine and other shops very close by. The location is very central to most major tourist attractions. Overall, it was a perfect apartment for our 6 night stay.
Yöpyi 6 yötä maaliskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

John D.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Great place to stay in Rome

Good location, clean, friendly host who gave excellent local recommendations.
Yöpyi 5 yötä heinäkuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Dan S.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
A wonderful location in the heart of Rome. Andrea worked with us all the way through and made sure if I had any questions or needed help he or Diego were available. The place was super clean and had everything we needed. The restaurants in the area are to many, we couldn't eat at them all!! But the most important part was we both felt very safe here and in the neighborhood. Was our first visit to Rome and our charming little Flat made it perfect.
Yöpyi 3 yötä huhtikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Laura

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet, majoituspaikan kunto ja tilat ja viestintä
Perfect location with safety, comfort and easy access to everything
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

John Paul S.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Excellent stay

It was an amazing property, the host was very nice and informative, and the location was incredible!
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

sharon n.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
The location was excellent! Andrea was a great host and helped with transportation to the apartment from the airport. The apartment was clean and comfortable. The apartment has steps and getting to the second bathroom could be challenging for some. This was our second trip to Rome. This location can’t be beat. And don’t miss the pizza place at the end of the street. Andrea was right on target with his recommendation!
Yöpyi 6 yötä huhtikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Arden B.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
This was such a great central place to stay, we walked everywhere. Perfect for my partner and I to come back and recharge before heading out again.
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

martha w.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä ja listauksen paikkansapitävyys
The apartment is in a great location to many important sites. It’s a great apartment with all you need. Very comfortable !!
Yöpyi 3 yötä marraskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

John M.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Andrea’s Charming Novona Flat is everything it says on the tin! The space is absolutely charming (with the quirkiest second bathroom you d ever seen!). The building I. Which it’s located is lovely. The location is absolutely perfect!!! We were walking distance to so much: historic sites, great restaurants, Piazza Navona and the best gelato in Italy! It really made us appreciate Rome. Not only is the flat absolutely charming, but so is its owner. We rent a lot of VRBOs, and have never had such a great host. From his exceptional “guidebook” to his personal greeting and fabulous recommendations he was the perfect host. When in Rome, you’d do very well to stay here!
Yöpyi 4 yötä huhtikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

laura f.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Rome get away

Wonderful location and host!
Yöpyi 6 yötä toukokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
It was a perfect location in Rome and close to all the tourist sites we visited. There were many good restaurants, a bakery, and a small store nearby. It was very comfortable for our five day stay.
Yöpyi 5 yötä kesäkuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Michelle R.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Great host and location

We appreciated this location, the kind host, two bathrooms for my family of four, and the multiple beds.
Yöpyi 4 yötä kesäkuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

David & Sandee H.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Enchanting Stay

Perfect location, very comfortable
Yöpyi 5 yötä joulukuussa 2022
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Patrice M.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Perfect location

This is the place for visiting the center of Rome.
Yöpyi 9 yötä joulukuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Tom G.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Perfect location!

This apartment was in a great location for walking to most places we wished to visit. The check in process was easy, and the host met us at the property to explain everything. The place was clean and fit our needs perfectly!
Yöpyi 3 yötä huhtikuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Zac C.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Excellent Stay

Andrea was excellent to communicate with! Check in was very smooth and the location is walking distance to all major attractions!
Yöpyi 3 yötä maaliskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Nathaly C.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Great apartment in a beautiful location! Our host Andrea was very accommodating and provided us with a binder full of activities to do, recommended restaurants, and ways to get around Rome. 10/10 would recommend!
Yöpyi 4 yötä lokakuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Susan A.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys
Good location. We had an issue with the bathroom and Andrea was very responsive and handled it quickly without interrupting our stay.
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Joanne L.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Great City Break - Perfect Location

This apartment was in a perfect location and within walking distance to all attractions, I would recommend this apartment.
Yöpyi 4 yötä huhtikuussa 2023