Kuvittele upeita majoituksia Roomassa paitsi tärkeimpien nähtävyyksien lähellä, mutta kirjaimellisesti askeleen päässä maailmankuulusta Colosseumista. Metro on 2 minuutin kävelymatkan päässä helpoista kuljetusvaihtoehdoista.
Huoneisto sijaitsee Via del Colosseossa sijaitsevan rakennuksen pohjakerroksessa. Sisäänkäynnistä pääset suoraan olohuoneeseen, jossa on mukava sohva, ruokailutila, jossa on pöytä, joka on avattu ja johon mahtuu jopa viisi vierasta. Elävästä pääset ensimmäiseen makuuhuoneeseen ja pieneen käytävään, joka vie sinut itsenäiseen keittiöön ja toiseen makuuhuoneeseen.
Keittiössä on kaikki mukavuudet, joita tarvitset herkullisten aterioiden valmistamiseen. Kaikki mukavuudet, joita olet odottanut, ovat astianpesukone, jääkaappi, liesi, uuni, mikroaaltouuni, kahvinkeitin ja pesukone, jossa on perinteinen italialaistyylinen teline kuivausrumpu.
Molemmissa makuuhuoneissa on king-size-vuoteet, ja molemmissa on oma kylpyhuone suihkulla, pesuallas, wc ja bidee. Toisessa makuuhuoneessa, jossa on hieman suurempi, on myös vaatekaappi, joka on kylpyhuoneen etuhuone. Suunnittelu on tyylikäs ja mukava.
Itsenäinen lämmitys, ilmastointi kaikissa huoneissa ja ilmainen Wi-Fi-internetyhteys; pyydämme mielellämme vauvansänkyä.
Huoneisto sijaitsee Via del Colosseossa, vain muutaman metrin päässä maailman arvostetuimmista ja kuuluisimmista monumenteista. Vain lyhyen 15 minuutin kävelymatka ja Trevi-suihkulähde, Pantheon ja Navona.