Koko asunto on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.
Atelier IM Stadtgarten - Direkt in Rottweil Schwarzwald Bodensee
Joen rannalla oleva huoneisto, jossa on keittiö ja patio
Tämän savuttoman asuinrakennuksen palveluihin kuuluu vesipuisto ja pyykinpesutilat. Huoneistossa asiakkaiden käytössä on 2 makuuhuonetta sekä ilmainen Wi-Fi ja terassi. Asiakkaiden käytössä on keittiö, jossa on jääkaappi, uuni ja liesi.
Huoneissa on kahvin-/teenkeitin. Huoneessa on patio. Keittiöissä tai kettokomeroissa on jääkaappi, liesi ja astiat/ruokailuvälineet.
Kylpyhuoneista löytyy suihku. Tämä huoneisto tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden.
Tässä huoneistossa käytössäsi on vesipuisto.
Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
Tämä huoneistohotelli sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Predigerkirche. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi vesipuiston ja pyykinpesutilat. Huoneistossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön muun muassa ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittiön.
Huoneistossa tarjoaa asiakkaille keittiön, pyykinpesukoneen ja pation
Ilmainen Wi-Fi
Voit käydä pärskimässä sydämesi kyllyydestä vesipuistossa
Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat pyykinpesutilat ja sähköauton latauspiste
Sijaitsee vain 3 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Roomalainen kylpylä ja muutaman minuutin ajomatkan päässä kohteesta Predigerkirche
Tämä huoneisto tarjoaa asiakkaidensa käyttöön vesipuiston.
Tämä huoneisto on savuton.
Majoittaja
Familie Spreter
Puhutut kielet
Englanti ja saksa
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla huoneistossa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä on sähköauton latauspiste
Paikan päällä pysäköinti
Keittiö
Jääkaappi
Kahvin-/vedenkeitin
Keittonurkkaus
Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
Liesi
Uuni
Ruokailu
Ruokapöytä
Makuuhuoneet
2 makuuhuonetta
Lakanat saatavilla
Kylpyhuone
1 kylpyhuone
Pyyhkeet saatavilla
Saippua
Suihku
Oleskelutilat
Ruokapöytä
Viihdetarjonta
Televisio ja kaapeli-/satelliittikanavat
Ulkotilat
Patio
Pesulapalvelu
Pyykinpesukone
Pyykinpesutilat
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita
Sopivuus/esteettömyys
Savuton majoituspaikka
Sijainti
Joen rannalla
Kaupungin keskustassa
Maaseudulla
Sairaalan lähellä
Tekemistä
Vesipuisto
Ekokiertoajeluja lähistöllä
Maastopyöräilymahdollisuus lähistöllä
Uintimahdollisuus lähistöllä
Vaellus-/pyöräilyreittejä lähistöllä
Villieläinkävelyretkiä lähistöllä
Turvallisuusominaisuudet
Ei häkävaroitinta (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa ei ole häkävaroitinta, mutta siellä on kaasukäyttöisiä laitteita – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
Yleistä
Sähköauton latausasema
Yksikön koko: 35 neliömetriä
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Tärkeää tietoa
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa ei ole häkävaroitinta mutta että siellä on kaasulaitteita. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Atelier IM Stadtgarten - Direkt in Rottweil Schwarzwald Bodensee – arvostelut
Arvostelut
10
Poikkeuksellisen hyvä
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 3 kautta 3 arvostelua
10–Loistava
3
Arvosana 8 - Hyvä. 0 kautta 3 arvostelua
8–Hyvä
0
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 3 arvostelua
6–OK
0
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 3 arvostelua
4–Huono
0
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 3 arvostelua
2–Hirveä
0
10/10
Siisteys
Arvostelut
10/10 Loistava
Sandra P.
4.8.2022
Hyvää: Siisteys
Zentrumsnahe Lage/ sehr nette Vermietung
Die obere Wohnung ist geräumig und hell. Es gibt 2 Einzelschlafplätze (2-3 Pers) und ein Schlafraum im Wohnraum für 2 Personen. Alles tip top. Die Vermieterin war immer für uns da! :) Lediglich ein paar Kleinigkeiten fehlten uns, z.B. könnten ein paar mehr Weingläser da sein :) Ansonsten würden wir wiederkommen!
Sandra P.
Yöpyi 4 yötä heinäkuussa 2022
10/10 Loistava
Sandra L.
5.8.2021
Hyvää: Siisteys
Gemütlich
Sehr gemütliche Dachgeschosswohnung, wirklich angenehme Temperatur innen, selbst im Hochsommer. Die Vermieter sind sehr freundlich und im Garten duftet es nach leckerem Honig.
Sandra L.
Yöpyi 4 yötä heinäkuussa 2021
10/10 Loistava
Michelle S.
18.7.2021
Hyvää: Siisteys
Gastfreundlich
Die Vermieter wohnen direkt nebenan und sind immer sehr hilfsbereit.
Im Garten sind Hühner und Bienen.
Vielen Dank, dass die Kinder mit die Hühner füttern durften.
Auch die Ferienwohnung an sich war klein aber fein und die Kojen für die Kinder, ein Abenteuer. Da die Wohnung noch sehr neu ist auch sehr sauber.
Von dort aus kann man in der Stadt viel zu Fuß erreichen. Und es gibt genügend Platz um das Auto einfach stehen zu lassen.
Die Landschaft ist bergig, also nichts für Sportmuffel. 😜