Tämän savuttoman hotellin palveluihin kuuluu ympäri vuorokauden auki oleva kuntokeskus, mikroaaltouuni yleisissä tiloissa ja pyykinpesutilat. Käytössäsi on omatoiminen pysäköinti ja ilmainen itsepalveluaamiainen. Lisäksi majoituspaikassa on express-sisäänkirjautuminen.
Anook Hotel & Spa Seoul Jongno Anguk 2nd tarjoaa 30 ilmastoitua huonetta, joissa on ilmainen pullovesi ja hiustenkuivaaja. Huoneissa on erillinen ruokailualue. Digitaalikanavat ja Netflix. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä (nopeus: 500+ Mbit/s (yli 6 käyttäjälle tai yli 10 laitteelle)).
Tässä hotellissa käytössäsi on ympäri vuorokauden auki oleva kuntokeskus.
Anook Hotel & Spa Seoul Jongno Anguk 2nd sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Insa-dong. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen aamiaisen, ilmaisen omatoimisen pysäköinnin ja ympäri vuorokauden auki olevan kuntokeskuksen.
Ilmainen itsepalveluaamiainen saatavilla päivittäin
Ilmainen Wi-Fi (nopeus: 500+ Mbit/s (yli 6 käyttäjälle tai yli 10 laitteelle))
Ilmainen omatoiminen pysäköinti
Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat pyykinpesutilat, hissi ja jaettu mikroaaltouuni
Majoituspaikan alueella on tarjolla ympäri vuorokauden auki oleva kuntosali
Sijaitsee 15 minuutin kävelymatkan päässä kohteista Gyeongbokgungin palatsi ja Bukchon Hanok Village
Ilmainen aamiainen on saatavilla joka päivä. Anook Hotel & Spa Seoul Jongno Anguk 2nd tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös ympäri vuorokauden auki olevan kuntokeskuksen, pyykinpesutilat ja express-sisäänkirjautumisen. Omatoiminen pysäköinti on ilmainen.
Tämä 3 tähden hotelli on savuton.
Asiakkaille tarjoillaan ilmainen itsepalveluaamiainen joka päivä klo 7.00–10.00.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
Huoneessa olevan Wi-Fi-yhteyden nopeus: 500+ Mbit/s (yli 6 käyttäjälle tai yli 10 laitteelle)
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä ilmainen, katettu ja omatoiminen pysäköinti
Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja
Ruoka ja juoma
Ilmainen itsepalveluaamiainen saatavilla päivittäin klo 7.00–10.00
Tekemistä
Ympäri vuorokauden avoinna oleva kuntosali
Perheystävällinen
Erillinen ruokailualue huoneessa
Minijääkaappi
Pyykinpesutilat
Äänieristetyt huoneet
Mukavuudet
Jaettu mikroaaltouuni
Juomavesiautomaatti
Matkatavarasäilytys
Osan vuorokaudesta auki oleva vastaanotto
Pyykinpesutilat
Esteettömyys
Hissi
Muuta
LED-valaistus käytössä rajoitetusti
Tupakointi ei sallittu
Huoneen palvelut/mukavuudet
Makuuhuone
Pimennysverhot
Kylpyhuone
Bidee
Hiustenkuivaaja
Pyyhkeet saatavilla
Saippua
Sampoo
Vessapaperi
Yksityinen kylpyhuone
Viihdetarjonta
40–tuumainen televisio ja digitaaliset kanavat
Netflix
Suoratoistopalveluita
Ruoka ja juoma
Erillinen ruokailualue
Ilmainen pullovesi
Minijääkaappi
Muuta
Erillinen oleskelualue
Ilmastointi
LED-valaistus
Lämmitys
Äänieristetyt huoneet
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 18.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.
Express-sisäänkirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 12.00
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 10.00–22.00
Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Sisäänpääsy
Vastaanotto avoinna rajoitetusti
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Vaihtoehtoiset lisämaksut
Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.
Kylpylämaksu: 50000 KRW per majoitustila, per yöpyminen
Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit ja käteisen.
Majoituspaikan vastaanotto on avoinna joka päivä klo 10.00–22.00. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Majoituspaikan rekisteröintinumero 제 0064 호
Kansallinen luokitus
Oman luokitusjärjestelmämme tarjoama majoituspaikan taso perustuu majoituspaikan tyyppiin, palveluihin ja mukavuuksiin.
Anook Hotel & Spa Seoul Jongno Anguk 2nd – arvostelut
Arvostelut
8,0
Erittäin hyvä
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut vaatimustemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 1 kautta 3 arvostelua
10–Loistava
1
Arvosana 8 - Hyvä. 1 kautta 3 arvostelua
8–Hyvä
1
Arvosana 6 - OK. 1 kautta 3 arvostelua
6–OK
1
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 3 arvostelua
4–Huono
0
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 3 arvostelua
2–Hirveä
0
8,8/10
Siisteys
8,8/10
Henkilökunta ja palvelu
6,8/10
Palvelut/mukavuudet
8,8/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
Arvostelut
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Andrea
13.6.2026
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
My first time in Korea and it was wonderful. The hotel was clean, and staff cleaned everyday around the evening. The hotel is close to many restaurants and cafes. I heard from some reviews that it was hot in the room by my room was just fine.
Andrea
Yöpyi 4 yötä toukokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
8/10 Hyvä
miho
15.4.2026
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat