Lodge istuu rauhallisella ja luonnonkauniilla Savage-jĂ€rvellĂ€, laskeutuen varovasti vesipisteeseen ja lepÀÀ kabinettivuorilla. Savage-putoukset paistavat jĂ€rven yli. Nauti kalastuksesta, letkusta ja hiihdosta jĂ€rvellĂ€! JĂ€rvellĂ€ on moottorirajoituksia klo 19.00â22.00, ja se varmistaa rauhallisen ilta-oleskelutilan ilman hĂ€iriöitĂ€ moottoriveneiden ja vesiskootterien ohittamisessa. Troy-kirjastossa on Internet-palvelu (lclibraries).
3bd / 2ba-hytti sijaitsee suurella erÀllÀ 100 jalan rantaalueella. Seuraavan oven naapurit molemmilla puolilla ovat harvoin siellÀ, mutta on hauskaa katsoa, kuinka joku lentÀÀ hÀnen koneensa jÀrvelle ja rannalta. YhdellÀ puolella ovat Savage-jÀrven alkuperÀiset omistajat. Se oli tarjottu taaksepÀin pÀivÀssÀ. Tervetuloa Savage-perheelle, jos sinulla on mahdollisuus. Lodgessa on suuret jÀrvelle pÀin olevat ikkunat ja etukansi. Kansi voi seurata jopa kymmentÀ + vierasta, BBQ, pöydÀt ja tuolit on kalustettu. Fire-rengas on vain muutaman askeleen pÀÀssÀ matkustamosta ja suuresta laiturista, mukana on paljon puuta ja Smores-tikkuja. Toisin kuin joistakin lÀhellÀ olevista vesiteistÀ, tÀÀllÀ Savage-jÀrvellÀ on hyvin vÀhÀn hyttysiÀ. Suuri telakka mahtuu kahteen veneeseen tai noin neljÀÀn vesisuihkuon. JÀtÀn pois muutamia pelastusliivejÀ ja joitain vesileluja, ne ovat vanhassa venevajassa. Kalastukseen on 12-rivinen vene, jossa airot. Suuri suuhun bassoon ja ahvenkalastukseen tÀllÀ jÀrvellÀ, lapsilla on onnea heti laiturin pÀÀssÀ Sunfishille ja satunnaisesti bassolle. Toinen 3bd / 1bah-hytti, (tÀmÀ on listattu VRBO: lla sivustonumerolla 1503654). Mukava 3 makuuhuoneen, 1 kylpyhuoneen talo, kÀvelymatka jÀrvelle) tarvittaessa vuoteista kiinteistössÀ on saatavana lisÀmaksusta. SiellÀ on tÀplikÀs matkapuhelinpalvelu, osa kiinteistöihin tulee paremmin kuin toiset! Normaalimpia viikkoja vuokrataan 1500,00: lta viikossa. PidÀmme alennuksia yli 7 pÀivÀÀ, ota yhteyttÀ Tomiin saadaksesi lisÀtietoja tÀstÀ. Suurempien pyyntöjen vuoksi (mukaan lukien perheeni) Lomaviikot (4. heinÀkuuta, muistopÀivÀ, joulu, kiitospÀivÀ ja työpÀivÀ luetellaan lisÀÀ.)
Hirvi voi usein nĂ€hdĂ€ syövĂ€n liljassa jĂ€rven yli. Saukko, ankat, kuikot, kalasÀÀski, kalju kotkat ja valkoiset joutsenet ovat kaikki yleisiĂ€. Varo puutarhoissa leikkivÀÀ sirpanmiehiĂ€, pihalla myös paljon erittĂ€in rauhallisia peuroja. Lodge sijaitsee Kabinetin vuoren erĂ€maan Montanan puolella ja Scapegoatin erĂ€maan vĂ€lillĂ€ Idahon puolella. Kaikenlaisia virkistysmahdollisuuksia on runsaasti, paljon retkeilyĂ€ molemmissa erĂ€maissa, runsaasti helppoja palkitsevia retkiĂ€, paljon luonnollisia vesiputouksia. Kootenai Falls on matkalla Libbyyn Kootenai-heilurin kanssa. Helppo vaellus on vain 10 minuutin pÀÀssĂ€. Yaak Falls (suositun The Mountain Men -television kohtaus) on noin 30 minuutin ajomatkan pÀÀssĂ€ Troyn toisella puolella, Yaak-joki on hyvĂ€ taimenen kalastukseen. 1000 vuotta vanhat Ross Creek Old Growth -sedarit ovat lyhyen ajomatkan pÀÀssĂ€ (20 min.) Bull-jĂ€rven takapuolella matkalla Thompsonin putoukseen. Villin vuoren vuohet, hirvi, hirvi, karhu, kalju kotkat ja valkoiset joutsenet ovat kaikki yleisiĂ€ tapahtumia paikallisissa retkeissĂ€ ja asemissa. Ole turvassa ja ota retkellĂ€ mukana ilmatyyny ja karhu-spray. Veneily on hauskaa Savage-jĂ€rvellĂ€, Bull-jĂ€rvellĂ€ ja Pend Oreille -jĂ€rvellĂ€. Useat vuorijĂ€rvet ja Kootenai-joki tarjoavat melontaa, melontaa ja koskenlaskua. Perho- ja spinikalastusta Savage-jĂ€rvellĂ€, bassoa ja ahventa löytyy, muita kalastusmahdollisuuksia on lĂ€hellĂ€. Golfia on LibbyssĂ€ (20 minuuttia) ja Sandpoint, ID: n (1 tunti) ympĂ€ristössĂ€. Perheemme on nauttinut vesihiihdosta ja putken ajamisesta jĂ€rvellĂ€ hiljaisina aikoina illalla ja aamulla kalastukseen ja villielĂ€inten katseluun (hiljaiset ajat klo 7â10, moottoriveneitĂ€ ei sallita silloin). Aamuja jĂ€rvellĂ€ voi nauttia etukannella auringon noustessa ja tarkkailemaan paljon villielĂ€imiĂ€. IltapĂ€ivĂ€t ovat puiden varjossa ja ne auttavat viilentĂ€mÀÀn kuumia pĂ€iviĂ€. Smorit ovat loistava tapa lopettaa pĂ€ivĂ€ nuotion ympĂ€rillĂ€ veden ÀÀrellĂ€. Toivottavasti nautit tĂ€stĂ€ niin paljon kuin perheellamme!