Tämän savuttoman aamiaismajoituksen palveluihin kuuluu express-uloskirjautuminen, tallelokero vastaanotossa ja ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa.
Alloggi Serena tarjoaa 2 huonetta, joissa on tallelokerot ja hiustenkuivaaja. Vuoteissa on ylelliset vuodevaatteet. Tämä aamiaismajoitus tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. Kylpyhuoneista löytyy suihku, bidee ja ilmaiset hygieniatuotteet. Siivous on saatavilla päivittäin.
Alloggi Serena sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Riva de Biasion vesibussipysäkki. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa ja aamiainen (lisämaksusta).
Ilmainen Wi-Fi
Aamiainen saatavilla päivittäin lisämaksusta
Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen matkatavarasäilytyksen
Sijaitsee 15 minuutin kävelymatkan päässä kohteista Piazzalle Roma ja Canal Grande
Alloggi Serena tarjoaa asiakkaiden käyttöön huonepalvelun (rajoitettuina aikoina), express-uloskirjautumisen ja tallelokeron vastaanotossa. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi.
Tämä 3 tähden aamiaismajoitus on savuton.
Asiakkaat voivat lisämaksusta nauttia paikallisen aamiaisen joka päivä klo 8.00–9.30.
Huonepalvelu (rajoitettuina aikoina) on käytettävissä.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta
Ruoka ja juoma
Päivittäin saatavilla paikallisen keittiön mukainen aamiainen lisämaksusta klo 8.00–9.30; 15 EUR per henkilö
Mukavuudet
Matkatavarasäilytys
Tallelokero vastaanottotiskillä
Palvelut asiakkaille
Siivouspalvelu (päivittäin)
Esteettömyys
Ei hissiä
Muuta
Savuton majoituspaikka
Huoneen palvelut/mukavuudet
Makuuhuone
Ylelliset vuodevaatteet
Kylpyhuone
Bidee
Hiustenkuivaaja
Ilmaiset hygieniatuotteet
Pyyhkeet saatavilla
Suihku
Yksityinen tai jaettu kylpyhuone
Viihdetarjonta
Televisio
Ruoka ja juoma
Huonepalvelu (rajoitetut ajat)
Muuta
Ilmastointi (säädettävä)
Turvalokero
Työpöytä
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 13.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 17.00.
Aikainen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Myöhäisestä sisäänkirjautumisesta veloitetaan maksu klo 22.30–0.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 10.00
Express-uloskirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
Jos asiakkaat aikovat saapua muulloin kuin tavanomaisina sisäänkirjautumisaikoina, heidän on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet sekä pääsykoodin. majoittaja ottaa asiakkaat vastaan.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 24 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Jos varaat yöpymisen Venetsiassa, ole hyvä ja käy #EnjoyRespectVenezia-sivulla saadaksesi tärkeää tietoa muun muassa kaupungin säännöistä.
Venetsiaan päästäkseen vierailijoiden on maksettava joinakin päivinä vuodesta pääsymaksu 5–10 EUR per henkilö per päivä. Venetsiassa yöpyviltä ei maksua veloiteta. Asiakkaiden tulee pyytää maksusta vapautumiseen oikeuttava voucher etukäteen ja esitettävä se henkilöllisyystodistuksen kanssa saavuttaessa. Voit tarkistaa päivämäärät, joita maksu koskee, ja anoa maksusta vapautusta osoitteessa cda.ve.it/en/.
Sisäänpääsy
Pääsykoodi, majoittaja ottaa asiakkaat vastaan
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Lisämaksut
Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:
Kaupunki perii majoituspaikassa maksettavan veron. Tätä veroa ei peritä Venetsian asukkailta eikä alle 10 vuotta vanhoista lapsista. Muita poikkeuksia saatetaan soveltaa potilaisiin ja heidän avustajiinsa sekä henkilöihin, jotka yöpyvät kaupungissa tietystä syystä/velvollisuudesta, jos he esittävät asianmukaiset asiakirjat majoituspaikassa. 1.–31.1. välisenä aikana vero on 30 prosenttia vähemmän.
Kaupungin perimä vero: 1.1.–31.1. välisenä aikana 1.00 EUR per henkilö per yö aikuisilta ja 0.50 EUR per yö 10–16 vuotta vanhoilta asiakkailta.
Kaupungin perimä vero: 1.2.–31.12. välisenä aikana 1.50 EUR per henkilö per yö aikuisilta ja 0.70 EUR per yö 10–16 vuotta vanhoilta asiakkailta.
Käyttömaksu: 4 EUR per majoitustila per yö
Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.
Vaihtoehtoiset lisämaksut
Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.
Maksu paikallisesta aamiaisesta: noin 15 EUR per henkilö
Sisäänkirjautumisesta veloitetaan lisämaksu klo 22.30–0.00
Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit.
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa. Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 24 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Jos asiakkaat aikovat saapua muulloin kuin tavanomaisina sisäänkirjautumisaikoina, heidän on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet sekä pääsykoodin. Majoittaja ottaa saapuvat asiakkaat vastaan.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Lisämaininnat
Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
Alloggi Serena B&B Venice
Alloggi Serena B&B
Alloggi Serena Venice
Alloggi Serena
Alloggi Serena Venice
Alloggi Serena Bed & breakfast
Alloggi Serena Bed & breakfast Venice
Alloggi Serena – arvostelut
Arvostelut
7,8
Hyvä
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 32 kautta 103 arvostelua
10–Loistava
32
Arvosana 8 - Hyvä. 42 kautta 103 arvostelua
8–Hyvä
42
Arvosana 6 - OK. 17 kautta 103 arvostelua
6–OK
17
Arvosana 4 - Huono. 6 kautta 103 arvostelua
4–Huono
6
Arvosana 2 - Hirveä. 6 kautta 103 arvostelua
2–Hirveä
6
8,4/10
Siisteys
8,2/10
Henkilökunta ja palvelu
9,0/10
Palvelut/mukavuudet
7,2/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
Arvostelut
6/10 OK
Seija
21.4.2024
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Pienen pieni majoituspaikka
Yllätys suuri, kun luulimme hotelliksi ja olikin pienen pieni huoneisto. Huone oli ok, aamupala niukka ja pienessä tilassa. Henkilöstö ystävällistä.
Seija
Yöpyi 3 yötä huhtikuussa 2024
10/10 Loistava
Outi
15.4.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Outi
Yöpyi 4 yötä huhtikuussa 2024
8/10 Hyvä
Tarkistettu asiakas
12.6.2019
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Rooftop single room in cosy little hotel
A nice simple hotel not far from the railway station, near to a vaporetto stop, and actually not far from anything by walking, either. Easy to find using your phone.
Very friendly service, thank you! The room was big enough for one person (not taller than 182 cm!), three flights of stairs up. The only window was in the roof but it gave enough light. Wifi and aircon worked well, the bathroom was tiny but very clean and the shower worked perfectly. The breakfast was unusually varied for Italian standards. Luggage storage both on arrival and departure day was very useful, please ask for it beforehand. Recommend, would return any time!
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2019
8/10 Hyvä
Tarkistettu asiakas
24.4.2019
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 3 yötä huhtikuussa 2019
8/10 Hyvä
Gert
22.10.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
alle MA sehr freundllich !
Gert
Yöpyi 4 yötä lokakuussa 2025
10/10 Loistava
Rita
19.9.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Clean room with nice on-suite.
Rita
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2025
10/10 Loistava
Andrew
3.9.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Nice spot in a beautiful city. Thank you for providing a home away from home for a few days!
Andrew
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2025
10/10 Loistava
Chris
10.7.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
A great B&B in a good location.
A great, small locally owned and run property close to the railway station. This B&B has all you need for a stay in Venice. a clean room with enough storage. A private bathroom with shower free wi-fi and optional breakfast. The hotel is situated 5 mins walk from the Riva de Biasio waterbus stop with no steps to carry your luggage over and only one stop from the railway station, or two stops from the bus station. 25 mins from St Marks square and only 15 mins from the Rialto bridge. Would stay again if I went to Venice.
Chris
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2024
10/10 Loistava
Nelcimar, Elizabeth
Matkusti perheen kanssa
25.6.2024
Hyvää: Palvelut/mukavuudet
I love the location , the property owners are attentive to your needs . Many restaurants near by , very quiet so you can have a good night sleep.
Nelcimar
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2024
10/10 Loistava
Hans-Christian
21.4.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Cozy B&B in a quiet area of Venice. Small complex with few rooms. Not very modern, but perfectly situated. Recommended!
Hans-Christian
Yöpyi 3 yötä huhtikuussa 2024
10/10 Loistava
Jacob
10.12.2023
Jacob
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2023
10/10 Loistava
Joel
Liikematkailija
27.10.2023
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
😀
Joel
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2023
10/10 Loistava
David
6.10.2023
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Excelente servicio
David
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2023
10/10 Loistava
Elizabeth
29.9.2023
Elizabeth
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2023
8/10 Hyvä
Tarkistettu asiakas
8.9.2023
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2023
10/10 Loistava
Carmine
Matkusti perheen kanssa
4.10.2022
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
the owner & wife nice people. Shower & hot water service excellent.
Carmine
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2022
10/10 Loistava
Adrian
Matkusti perheen kanssa
25.4.2022
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Excellent
Cosy and welcoming room, perfect for a family. Owners are very nice and friendly. Breakfast was perfect. I loved the homemade tiramisu :). Overall, we felt like home. I will definitely come back here, next time in Venice.
Adrian
Yöpyi 3 yötä huhtikuussa 2022
10/10 Loistava
Pandeli
Matkusti perheen kanssa
21.4.2022
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Great location and awesome stuff
Great location and very convenient to everything, specially to train station.
Very friendly and helpful stuff. We arrived late and in less than 4 minutes someone came and checked us in.
Will book again on our visit!
Pandeli
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2022
8/10 Hyvä
CARMEN
5.3.2022
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
T
CARMEN
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2022
8/10 Hyvä
Tarkistettu asiakas
1.11.2019
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Был одноместный номер на 3-ем этаже, сначала смутила узкая лестница на второй уровень к кровати, но потом это не составляло проблем. Хорошие отзывчивые хозяева.
Отличное расположение - недалеко от ж\д вокзала, рядом есть магазин coop и там же ресторанчик у моста - великолепное место, очень вкусно.
Juleya
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2019
8/10 Hyvä
Christian
8.10.2019
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Christian
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2019
6/10 OK
Vincenza, Palermo
Matkusti perheen kanssa
27.9.2019
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Non mi è piaciuta la dislocazione dei locali che risulta angusta. Il personale gentile.la mancanza di prese per caricare cellulare, presenti solo da un lato del letto.