Antica Venezia

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Antica Venezia valokuvagalleria

Kolmen hengen standard-huone, oma kylpyhuone | Tallelokero huoneessa, työpöytä, pimennysverhot, vauvansängyt
Tallelokero huoneessa, työpöytä, pimennysverhot, vauvansängyt
Näkymä majoituspaikasta
Yksityiskohta ulkoa
Junior-sviitti (external private bathroom) | Tallelokero huoneessa, työpöytä, pimennysverhot, vauvansängyt

Arvostelut

8,2 kautta 10.
Erittäin hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Lemmikkiystävällinen
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Baari
  • Siivous

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Piscina Frezzeria - San Marco 1672, Venice, VE, 30124
  • Place, Pyhän Markuksen tori
    ‪1 min kävelymatka‬
  • Place, Pyhän Markuksen basilika
    ‪3 min kävelymatka‬
  • Place, Huokausten silta
    ‪5 min kävelymatka‬
  • Airport, Venetsia (VCE-Marco Polo)
    ‪44 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Kahden hengen standard-huone (yksi tai kaksi sänkyä)

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(2 arvostelua)
  • 17 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky TAI 2 yhden hengen sänkyä

Kolmen hengen standard-huone, oma kylpyhuone

8,8 kautta 10
Loistava
(3 arvostelua)
  • 26 m²
  • 3 henkilöä
  • 1 parisänky ja 1 yhden hengen sänky TAI 3 yhden hengen sänkyä

Kahden hengen economy-huone, oma kylpyhuone

8,0 kautta 10
Erittäin hyvä
(2 arvostelua)
  • 14 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Kahden hengen huone, jaettu kylpyhuone

8,0 kautta 10
Erittäin hyvä
(2 arvostelua)
  • 17 m²
  • 3 henkilöä
  • 1 parisänky

Junior-sviitti (external private bathroom)

  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 1 parisänky ja 2 yhden hengen sänkyä

Neljän hengen huone, oma kylpyhuone

8,0 kautta 10
Erittäin hyvä
(5 arvostelua)
  • 4 henkilöä
  • 1 parisänky ja 2 yhden hengen sänkyä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Antica Venezia

Majatalo, jonka tarjontaan kuuluu kattoterassi ja joka sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Pyhän Markuksen tori
Tämän savuttoman majatalon palveluihin kuuluu baari/aulabaari, kattoterassi ja kiertoajelu-/lippupalvelu. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on televisio yleisissä tiloissa ja kielitaitoinen henkilökunta.
Antica Venezia tarjoaa 9 huonetta, joissa on tallelokerot ja hiustenkuivaaja. 21-tuumainen LCD-televisio, digitaalikanavat.

Huoneissa on osittain avoimet kylpyhuoneet. Kylpyhuoneista löytyy suihku ja ilmaiset hygieniatuotteet. Tämä majatalo tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. Siivous on saatavilla päivittäin.

Antica Venezia on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Pyhän Markuksen tori. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä baarin ja kattoterassin. Tämän majoituspaikan tarjoamiin lemmikkipalveluihin kuuluu ruoka- ja vesikulhot.
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Tilaa itsellesi virkistävä juoma majoituspaikan baarista/loungesta
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat kielitaitoinen henkilökunta, kattoterassi ja terassi
  • Sijaitsee kivenheiton päässä kohteista Pyhän Markuksen tori ja Teatteri La Fenice
  • Majoituspaikkaan voi tuoda lemmikin ilmaiseksi
  • Saatavilla on lemmikkiystävällisiä palveluita, kuten ruoka- ja vesikulhot
Antica Venezia tarjoaa asiakkaiden käyttöön kattoterassin, kielitaitoisen henkilökunnan ja kiertoajelu- tai lippupalvelun. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi. Majoituspaikan baari/lounge kutsuu nauttimaan drinkeistä.

Tämä 3 tähden majatalo on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta

Ruoka ja juoma

  • Baari/aulabaari

Tekemistä

  • Televisio yleisissä tiloissa

Perheystävällinen

  • Vauvansänky (lisämaksusta)

Mukavuudet

  • Matkatavarasäilytys
  • Osan vuorokaudesta auki oleva vastaanotto

Palvelut asiakkaille

  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Ulkotilat

  • Kattoterassi

Esteettömyys

  • Ei hissiä

Muuta

  • 1 rakennus
  • 3 kerrosta
  • Rakennettu vuonna 1600
  • Savuton majoituspaikka

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Lakanat saatavilla
  • Pimennysverhot
  • Vauvansänky (lisämaksusta)

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Osittain avoin kylpyhuone
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku

Viihdetarjonta

  • 21–tuumainen LCD-televisio ja digitaaliset kanavat

Muuta

  • Ilmastointi (säädettävä)
  • Turvalokero
  • Työpöytä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 8.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00.
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 8.00–14.00
Jos asiakkaat aikovat saapua muulloin kuin tavanomaisina sisäänkirjautumisaikoina, he saavat sisäänkirjautumisohjeet ja pääsykoodin sähköpostitse aikaisintaan 24 tuntia ennen saapumista. Vastaanotto on avoinna rajoitettuina aikoina.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 24 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 14.00 jälkeen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Jos varaat yöpymisen Venetsiassa, ole hyvä ja käy #EnjoyRespectVenezia-sivulla saadaksesi tärkeää tietoa muun muassa kaupungin säännöistä.
Venetsiaan päästäkseen vierailijoiden on maksettava joinakin päivinä vuodesta pääsymaksu 5–10 EUR per henkilö per päivä. Venetsiassa yöpyviltä ei maksua veloiteta. Asiakkaiden tulee pyytää maksusta vapautumiseen oikeuttava voucher etukäteen ja esitettävä se henkilöllisyystodistuksen kanssa saavuttaessa. Voit tarkistaa päivämäärät, joita maksu koskee, ja anoa maksusta vapautusta osoitteessa cda.ve.it/en/.

Sisäänpääsy

Pääsykoodi, vastaanotto avoinna rajoitetusti

Lemmikit

  • Lemmikit ovat tervetulleita ja yöpyvät ilmaiseksi
  • Ruoka- ja vesikulhot käytettävissä

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lisä-/varavuoteita on saatavilla 30.0 EUR:n suuruista maksua vastaan per yö.
  • Vauvansänky on saatavilla 10.0 EUR:n suuruista maksua vastaan per yö.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupunki perii majoituspaikassa maksettavan veron. Tätä veroa ei peritä Venetsian asukkailta eikä alle 10 vuotta vanhoista lapsista. Muita poikkeuksia saatetaan soveltaa potilaisiin ja heidän avustajiinsa sekä henkilöihin, jotka yöpyvät kaupungissa tietystä syystä/velvollisuudesta, jos he esittävät asianmukaiset asiakirjat majoituspaikassa. 1.–31.1. välisenä aikana vero on 30 prosenttia vähemmän.
  • Kaupungin perimä vero: 1.1.–31.1. välisenä aikana 1.00 EUR per henkilö per yö aikuisilta ja 0.50 EUR per yö 10–16 vuotta vanhoilta asiakkailta.
  • Kaupungin perimä vero: 1.2.–31.12. välisenä aikana 1.50 EUR per henkilö per yö aikuisilta ja 0.70 EUR per yö 10–16 vuotta vanhoilta asiakkailta.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Vauvansänky: 10.0 EUR per yö
  • Lisävuode: 30.0 EUR per yö

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palosammutin, turvajärjestelmä ja ensiapupakkaus
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Majoituspaikan vastaanotto on avoinna joka päivä klo 8.00–14.00.
Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 24 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Klo 14.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Jos asiakkaat aikovat saapua muulloin kuin tavanomaisina sisäänkirjautumisaikoina, heidän on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet sekä pääsykoodin. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Antica Venezia
Locanda Antica Venezia
Locanda Antica Venezia Condo
Locanda Antica Venezia Condo Venice
Locanda Antica Venezia Venice
Locanda Antica Venezia Hotel Venice
Antica Venezia Condo Venice
Antica Venezia Condo
Antica Venezia Venice
Antica Venezia Venice
Antica Venezia Guesthouse

Antica Venezia – arvostelut

Arvostelut

8,2

Erittäin hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 125 kautta 291 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 98 kautta 291 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 36 kautta 291 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 16 kautta 291 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 16 kautta 291 arvostelua

8,4/10

Siisteys

8,8/10

Henkilökunta ja palvelu

7,2/10

Palvelut/mukavuudet

7,8/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

10/10 Loistava

Antti

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Loistava sijainti, intiimi tunnelma, ystävällinen palvelu.
Yöpyi 1 yön elokuussa 2019

10/10 Loistava

Anders

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Perfekt lokasjon, bra nok rom.
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2025

8/10 Hyvä

Lisa, Atascadero

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
We had a very nice stay at Antica Venezia! I was very appreciative of the wonderful communication prior to our stay and the staff/owners were so kind and helpful. The location was perfect! We were prepared for climbing several flights of stairs with our bags as there is no elevator but we did not expect one! The room was equipped with what was needed and was extraordinarily quiet. We will definitely stay again on our return to the beautiful city of Venice!
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2025

10/10 Loistava

Emeline

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2025

10/10 Loistava

Tanhia

Yöpyi 1 yön syyskuussa 2025

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Clean room with good amenities

A lovely hotel with a good location. The room was clean and well presented. The staff were very friendly and able to provide recommendations. A note when you initially arrive that the ground floor is not decorated but as you approach the hotel floor the area is well decorated.
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2025

6/10 OK

Janice

Matkusti pienten lasten kanssa
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
old style hotel..no elevetor need to carry luggages until 3rd floor..no breakfast just coffee snd cookies
Yöpyi 1 yön elokuussa 2025

6/10 OK

Paula

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Nuestra estadía no fue buena . Al llegar nos encontramos que la propiedad estaba con corte de luz hasta las 16 hs ! El aire acondicionado del cuarto no funcionaba, por lo que tuvimos que dormir con un ventilador . El supuesto desayuno que Expedia muestra en las fotos no existe , no lo sirven más desde hace muchos años ,solamente café . No pudimos mirar la TV porque el servicio de cable se cortaba constantemente . Lo único que rescato es la buena disposición del personal como de la ubicación del alojamiento,
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2025

10/10 Loistava

Fernando

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Todo muy bien! Muchas escaleras pero valen la pena al ver a la recepcionista
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

Martin

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Locanda Antica, Venezia

Fantastic location in the heart of Venice. Friendly and helpful staff and overall, an excellent place to stay. I would definitely stay there again if we come back to Venice.
Yöpyi 1 yön elokuussa 2025

6/10 OK

Miguel Angel

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys
La ubicación es perfecta pero nunca nos dijeron que el baño era compartido y
Yöpyi 1 yön elokuussa 2025

2/10 Hirveä

Javier

Huonoa: Palvelut/mukavuudet
No hotel personnel is available, AC is not working at all on our floor, temperature is above 35° C, all the guests are calling to the only 2 numbers we got and no one is taking calls, the phone was just turned off.
Yöpyi 1 yön elokuussa 2025

8/10 Hyvä

Nadir

Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

guy

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

What a hotel!

Antica Venezia What a hotel! Nestled in a quiet side street literally 3 minutes from St Marks Square. A beautiful hotel, full of charm and character , with beautifully decorated rooms, decent water pressure. The balcony was beautiful with views towards St Marks Square, with free coffee served all day! The staff were friendly, and extremely helpful. Full instructions were given prior to arriving, to help you find it. It is not for anyone with mobility issues, it is on the 3rd and 4th floor with no lift and uneven stairs. Will be staying again when I return to Venice!
Balcony View
Balcony View
Room
Room
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2025

6/10 OK

Diego

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys
Huonoa: Huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2025

8/10 Hyvä

Arzu

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great area
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2025

6/10 OK

mitch

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat
Need to tell people about the stairs and entrance
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

Angela

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great location. Super cute place.
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2025

8/10 Hyvä

Susanne

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

Marco

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2025

8/10 Hyvä

Robert

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Palvelut/mukavuudet
Very difficult to park but the rooms snd staff were lovely
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2025

8/10 Hyvä

Eric, Running Springs

Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2025

8/10 Hyvä

Kimberly

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2025

8/10 Hyvä

Jessica

Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2025

6/10 OK

Tony

Matkusti perheen kanssa
Huonoa: Huoneen mukavuus
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2025