Ca 'Dell'Ulivo: Venetsia asunto vuokrattavana Dorsoduro, Italiassa
Valitse päivät nähdäksesi hinnat
Majoituspaikan Ca 'Dell'Ulivo: Venetsia asunto vuokrattavana Dorsoduro, Italiassa valokuvagalleria





Arvostelut
Koko huoneisto
Suositut palvelut/mukavuudet
- Keittiö
- Pyykinpesukone
- Ilmainen Wi-Fi
- Ilmastointi
- Ulkotilat
- Näkymä vedelle
Tutustu alueeseen

- Gallerie dell'AccademiaPlace, Gallerie dell'Accademia3 min kävelymatka
- Ponte dell'AccademiaPlace, Ponte dell'Accademia5 min kävelymatka
- Museo Peggy GuggenheimPlace, Museo Peggy Guggenheim5 min kävelymatka
- Venetsia (VCE-Marco Polo)Airport, Venetsia (VCE-Marco Polo)50 min ajomatka
Huonevaihtoehdot
Samankaltaisia majoituspaikkoja

Hotel Cavalletto e Doge Orseolo
- Aamiainen sisältyy hintaan
- Ilmainen Wi-Fi
- Businesspalvelut
- Baari

Palazzina Fortuny
- Ilmainen Wi-Fi
- Ilmastointi
- Huonepalvelu
- Siivous

Hotel Bella Venezia
- Ilmainen Wi-Fi
- Ilmastointi
- Aamiainen saatavilla
- Businesspalvelut

Hotel Saturnia & International
- Poreallas
- Aamiainen sisältyy hintaan
- Lemmikkiystävällinen
- Ilmainen Wi-Fi

Palazzo Dei Fiori By Room Mate
- Keittiö
- Lemmikkiystävällinen
- Ilmainen Wi-Fi
- Ilmastointi

Palazzo Dei Guardiani
- Keittiö
- Ilmainen Wi-Fi
- Ilmastointi
- Ulkotilat

Carnival Palace Hotel
- Ilmainen Wi-Fi
- Ilmastointi
- Aamiainen saatavilla
- Businesspalvelut

Palazzo Schiavoni Residenza d’Epoca
- Ilmainen Wi-Fi
- Ilmastointi
- Pyykinpesu
- Huonepalvelu

Locanda La Corte
- Lemmikkiystävällinen
- Ilmainen Wi-Fi
- Ravintola
- Ilmastointi

Hotel Antico Doge
- Aamiainen sisältyy hintaan
- Ilmainen Wi-Fi
- Ilmastointi
- Huonepalvelu
Tietoja majoituspaikasta
Ca 'Dell'Ulivo: Venetsia asunto vuokrattavana Dorsoduro, Italiassa
Gothic Palazzo Trevisan Degli Ulivin puutarha-seinämän takana suoraan Dorsodurossa kulkevalla "passeggiata" -kanavanpuoleisella rantakadulla, olemme iloisia tervetulleeksi kauniiseen Ca 'Dell' Ulivoon.
Palazzo on nimetty osaksi palatsia ja nauttien kauniisti etsimässä - kauas etelään päin oleva sisäpiha puutarhasta. Huoneisto sijaitsee pohjakerroksessa ja sallii neljä vierasta ylellisyyttä ilmastoidussa ylellisyydessä, mitä pidämme aidossa korutyynynä omaisuudesta.
Ca 'Dell' Ulivo on yllättävän eristäytynyt ja silti sijaitsee lähellä "I Gesuati" -kirkkoa lähellä yksi Venetsian halutuimmista ja ylellisimmistä asuinalueista. Ca 'Dell' Ulivo on nimetty anonyymillä kaarevalla kaksinkertaisella oviaukolla, joka johtaa suoraan Zattereista sen hienoon salaiseen puutarhaan - päällystetty ja kalustettu luontokohde, joka on asetettu poissa hullun joukosta, jossa vanha kivi "vera da pozzo" päähän jää eläkkeelle uusissa istutetuista kukista kasvaneiden rajojen joukossa ja luo pieniä puita ... taivaallista.
Hiljattain kunnostettu eikä yksinkertainen vuokra-asunto, vaan ennen kaikkea henkilökohtaisen nautinnon ja satunnaisen nautinnon viehättävästä omistajasta, majoitus on ihastuttava ja koostuu avoimesta pääruokailusta, jossa on kaksi lasitettua ranskalaista ovet, jotka avautuvat puutarhaan ja tuovat " ulkona "kesällä ja hienolla säällä.
Elegantti, viihtyisä ja kutistunut samanaikaisesti ja kehystetty valkoisella maalatulla palkilla, kiillotetuilla "marmorino" seinillä ja upeimmilla toscanalaisilla lattialaatoilla, jotka olemme nähneet jo jonkin aikaa, huoneessa on hienoja kauden kappaleita, alkuperäisiä maalauksia, puhdas, täysin valkoista ja hyvin varustettua keittiötä, jossa on nelisivuinen integroitu ruokapöytä ja ylellisesti sisustettu oleskelualue, jossa on kauniisti pukeutuneet tuolit ja sohva.
Wi-Fi ja kodinhoitohuone sopivat sinulle myös rauhallisella takapihalla, ja se on houkutteleva kahden hengen makuuhuone, jossa on täysin yhteensopivat kalusteet ja parivuode, joka voidaan tehdä kaksosiksi - ilmoita meille mielellämme varauksenteon yhteydessä.
Makuuhuoneessa on erillinen olohuone, jossa on monikerroksinen ikkuna, joka voidaan peittää erillään yksityisyydestä. Makuuhuoneessa on oma kylpyhuone suihkulla, egyptiläiset kivielementit ja samettinen salvia vihreillä kiillotetuilla kipsiseinillä, kun taas vain elävät sivut Alueella istuu super-makea makuuhuone, jossa on sisäänrakennettu parivuode, kaksi pehmustettua tuolia, upea kylpyhuone kylpyammeella ja suihkulla ja seinän kokoiset lasitetut ranskalaiset ovet, jotka avautuvat puutarhaan ja peilaavat Ca 'Dell' Ulivon tärkeimmät sisäänkäynti * jälkeen.
* Ca 'Dell' Ulivon pääsisäänkäynti (harmaa kaareva kaksikerroksinen oviaukko), joka johtaa sen sisäpihan puutarhasta Zattere-rantakadulle ja Giudecca Canal on kuvassa avattu valokuvissa, jotta saadaan käsitys asunnosta, näkökulmasta ja näkymästä huoneiston ulkopuolella, mutta huomioikaa että tämä oviaukko on tavallisesti lukittu vieraille turvallisuuden vuoksi.
Ca 'Dell' Ulivo varannut jo haluamasi päivämäärät? :( Katsokaa sitten meidän NEW APARTMENT "LA BARUFFA" lähellä! :) - maku paratiisista (puutarhassa!) "Dorsoduro Museum Mile" - käynnistää 13. heinäkuuta 2018 pre-launch -tarjousta (katso linkki lisätietoja varten!)
Kommenttimme
Bed alas unelmoivan Dorsoduron kauneuteen ... Venetsian hieno ja lumoava viipale itsellesi.
Yhden askeleen päässä upeista kanaalikohteista Giudeccan saarelle, ja muutaman minuutin päässä Accademia-silta / Accademia-gallerioista ja Peggy Guggenheim -mallistoon Venetsian Grand Canalissa.
Lyhyen kävelymatkan päässä Salutan kirkosta ja Punta Della Doganan nykytaideteollisesta museosta Dorsoduron itäisellä kärjellä, lähellä Zatterea ja lähellä sijaitsevia hyviä ruokapaikkoja ja baareja, mukaan lukien kuuluisa gelataria "Da Nico"; "Osteria Al Squero" ja "Cantinone Gia Schiavi - Al Bottegon" (täydelliset paikat spritzille ja "cicheti"); "Lineadombra" ja "Ristorante Riviera" hienon aterian illaksi tai jotain yksinkertaisemmalle "Ae Oke" -elokuvitukselle, joka on hämmästyttävä valikoima syödä-in tai takeaway-pizzaa (ehkä pysähtyen "El Chioschetossa" matkalla!) .
Helpon kävelymatka Conat-supermarketille Zatteren länsipäässä ja Venetsian ystäville hetken kuluttua (lyhyen katetun kujän tai "sottoportegon" kautta) untuvalle kalkille lähellä Campo Sant 'Agnesea, jossa klassinen 1955 David Lean -elokuva "Summertime", Katharine Hepburn ja hänen katu-urchin-kumppaninsa nauravat kylmästi naapurustossa.
Erittäin lähellä (ja ilman siltoja rajat) kahden vaporettan (vesibussi) pysähtyy matkustaa ympäri kaupunkia - "Zattere" aivan asunnon sisäänkäynnin ja "Accademia" pohjoiseen - ja Alilaguna veneen pysäkki yhdistää Zattere Venetsian Marco Polo -lentokenttä.
- Ilmastoitu huoneisto, jossa asiakkaille on tarjolla keittiö, pyykinpesukone ja 2 kylpyhuonetta
- Ilmainen Wi-Fi
- Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille pyykinpesutilat
- Sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Zattere ja 15 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Pyhän Markuksen tori
Tämä huoneisto on savuton.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
- Saatavilla huoneistossa: ilmainen Wi-Fi
Keittiö
- Astianpesukone
- Jääkaappi
- Kahvin-/vedenkeitin
- Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
- Uuni
Ruokailu
- Ruokapöytä
Makuuhuoneet
- 2 makuuhuonetta
- Lakanat saatavilla
Kylpyhuone
- 2 kylpyhuonetta
- Hiustenkuivaaja
- Kylpyamme
- Suihku
Oleskelutilat
- Ruokapöytä
Viihdetarjonta
- Televisio
Ulkotilat
- Puutarha
Pesulapalvelu
- Pyykinpesukone
- Pyykinpesutilat
Ilmastointi ja lämmitys
- Ilmastointi
- Lämmitys
Lemmikit
- Lemmikkejä ei sallita
Sopivuus/esteettömyys
- Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ilmoita niistä majoituspaikkaan käyttäen varauksen tekemisen jälkeen saamassasi varausvahvistuksessa olevia tietoja.
- Majoituspaikka katutasossa
- Savuton majoituspaikka
Palvelut ja mukavuudet
- Siivouspalvelu rajoitetusti
- Silitysrauta/-lauta
Turvallisuusominaisuudet
- Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
- Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)
Yleistä
- Puutarha
- Yksikön koko: 90 neliömetriä
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa klo 15.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
On certain dates of the year, visitors must pay an access fee of EUR 5-10 per person per day to enter Venice. Those with accommodation in Venice are exempt from paying this. Guests must however request an exemption voucher in advance and present it with an identity document on arrival. To check affected dates, fees and request an exemption, visit cda.ve.it/en/.
Talon säännöt
Checkin 15:00-20:00
Lemmikit
- Lemmikkejä ei sallita
Lapset ja varavuoteet
- Lapset ovat tervetulleita.
Tapahtumat
Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua
Tupakointikäytännöt
Tupakointi ei ole sallittu
Tärkeää tietoa
Hyvä tietää
Lisämaininnat
- Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
- Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
Vrbo Property
Ca' Dell'Ulivo Venice
Ca' Dell'Ulivo Apartment
Ca' Dell'Ulivo Apartment Venice
Ca' Dell'ulivo Venice Apartment for Rent in Dorsoduro Italy
271911
Ca' Dell'Ulivo – arvostelut
Arvostelut
Poikkeuksellisen hyvä
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut vaatimustemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan