Canada Hotel

2.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Canada Hotel valokuvagalleria

Ulkopuoli
Yhden hengen huone, oma kylpyhuone | Näkymä huoneesta
Ravintola
Majoituspaikan sisäänkäynti
Kahden hengen huone (yksi tai kaksi sänkyä), oma kylpyhuone | Tallelokero huoneessa, yksilöllisesti kalustettu, silitysrauta/-lauta

Arvostelut

7,4 kautta 10.
Hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Lemmikkiystävällinen
  • Ilmastointi
  • Baari
  • Huonepalvelu
  • Siivous
  • Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Castello Campo S. Lio 5659, Venice, Veneto, 30122
  • Place, Rialton silta
    ‪2 min kävelymatka‬
  • Place, Pyhän Markuksen tori
    ‪5 min kävelymatka‬
  • Place, Pyhän Markuksen basilika
    ‪5 min kävelymatka‬
  • Airport, Venetsia (VCE-Marco Polo)
    ‪48 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Kahden hengen huone (yksi tai kaksi sänkyä), oma kylpyhuone

  • 17 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky TAI 2 yhden hengen sänkyä

Yhden hengen huone, oma kylpyhuone

8,0 kautta 10
Erittäin hyvä
(1 arvostelu)
  • 1 henkilö
  • 1 yhden hengen sänky

Huone, 1 keskisuuri parisänky

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(1 arvostelu)
  • 10 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Kahden hengen huone (Extra Bed)

  • 17 m²
  • 3 henkilöä
  • 1 parisänky TAI 2 yhden hengen sänkyä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Canada Hotel

Baari/aulabaari, välipalabaari/deli ja langaton internetyhteys julkisissa tiloissa kuuluvat tämän savuttoman hotellin palveluihin. Lisäksi majoituspaikassa on concierge-palvelut, ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto ja kiertoajelu-/lippupalvelu.
Canada Hotel tarjoaa 25 ilmastoitua huonetta, joissa on tallelokerot ja hiustenkuivaaja. Jokainen huone on yksilöllisesti kalustettu. Digitaalikanavat takaavat viihteen.

Kylpyhuoneista löytyy kylpyamme tai suihku ja ilmaiset hygieniatuotteet. Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen langattoman internetyhteyden lisämaksusta. Siivous päivittäin ja silitysrauta/-lauta on saatavilla pyynnöstä.

Canada Hotel sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Pyhän Markuksen tori. Majoituspaikassa on saatavilla baari, concierge-palvelut ja Wi-Fi yleisissä tiloissa (lisämaksusta).
  • Tilaa itsellesi virkistävä juoma majoituspaikan baarista/loungesta
  • Wi-Fi saatavilla lisämaksusta
  • Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät concierge, kiertoajelu- tai lippupalvelu ja matkatavarasäilytys
  • Sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Rialton silta ja 5 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Basilica di San Giovanni e Paolo
  • Majoituspaikkaan voi tuoda lemmikin lisämaksusta (rajoituksia sovelletaan)
Majoituspaikasta löytyy välipalabaari/deli. Majoituspaikan baari/lounge kutsuu nauttimaan drinkeistä. Yleisissä tiloissa on maksullinen Wi-Fi. Canada Hotel tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös kiertoajelu- tai lippupalvelun, concierge-palvelut ja takan aulassa.

Tämä hotelli on savuton.

Huonepalvelu (rajoitettuina aikoina) on käytettävissä.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: Wi-Fi (EUR 5 per per päivä)
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: Wi-Fi (EUR 5 per per päivä)

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta
  • Pysäköinti majoituspaikan alueen ulkopuolella; alennuksia saatavilla

Ruoka ja juoma

  • Baari/aulabaari
  • Välipalabaari/herkkukauppa

Perheystävällinen

  • Välipalabaari/herkkukauppa

Mukavuudet

  • Matkatavarasäilytys
  • Tallelokero vastaanottotiskillä
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto

Palvelut asiakkaille

  • Concierge-palvelut
  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Esteettömyys

  • Ei hissiä

Muuta

  • Savuton majoituspaikka
  • Takka aulassa

Huoneen palvelut/mukavuudet

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Kylpyamme tai suihku
  • Pyyhkeet saatavilla

Viihdetarjonta

  • Televisio ja digitaaliset kanavat

Ruoka ja juoma

  • Huonepalvelu (rajoitetut ajat)

Muuta

  • Ilmastointi
  • Puhelin
  • Silitysrauta/-lauta pyynnöstä
  • Turvalokero
  • Yksilölliset kalusteet

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 12.30. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 16.00.
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.30
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 24 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Jos varaat yöpymisen Venetsiassa, ole hyvä ja käy #EnjoyRespectVenezia-sivulla saadaksesi tärkeää tietoa muun muassa kaupungin säännöistä.
Venetsiaan päästäkseen vierailijoiden on maksettava joinakin päivinä vuodesta pääsymaksu 5–10 EUR per henkilö per päivä. Venetsiassa yöpyviltä ei maksua veloiteta. Asiakkaiden tulee pyytää maksusta vapautumiseen oikeuttava voucher etukäteen ja esitettävä se henkilöllisyystodistuksen kanssa saavuttaessa. Voit tarkistaa päivämäärät, joita maksu koskee, ja anoa maksusta vapautusta osoitteessa cda.ve.it/en/.

Sisäänpääsy

Vastaanottovirkailija

Lemmikit

  • Lemmikit: 6 EUR per lemmikki per päivä
  • Korkeintaan 1 lemmikkiä
  • Vain tietyissä huoneissa, tietyin rajoituksin
  • Voit pyytää lemmikille sopivaa huonetta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Yksi korkeintaan 3 vuotta vanha lapsi yöpyy ilmaiseksi, jos hän käyttää huoneessa olevia sänkyjä.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupunki perii majoituspaikassa maksettavan veron. Tätä veroa ei peritä Venetsian asukkailta eikä alle 10 vuotta vanhoista lapsista. Muita poikkeuksia saatetaan soveltaa potilaisiin ja heidän avustajiinsa sekä henkilöihin, jotka yöpyvät kaupungissa tietystä syystä/velvollisuudesta, jos he esittävät asianmukaiset asiakirjat majoituspaikassa. 1.–31.1. välisenä aikana vero on 30 prosenttia vähemmän.
  • Kaupungin perimä vero: 1.1.–31.1. välisenä aikana 1.40 EUR per henkilö per yö aikuisilta ja 0.70 EUR per yö 10–16 vuotta vanhoilta asiakkailta.
  • Kaupungin perimä vero: 1.2.–31.12. välisenä aikana 2.00 EUR per henkilö per yö aikuisilta ja 1.00 EUR per yö 10–16 vuotta vanhoilta asiakkailta.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Langaton internetyhteys huoneessa: 5 EUR per päivä (hinnat saattavat vaihdella)
  • Maksullinen langaton internetyhteys yleisissä tiloissa: 5 EUR per päivä (hinnat saattavat vaihdella)
  • Lemmikit: 6 EUR per lemmikki per päivä
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu häkävaroitin ja palovaroitin
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 24 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Majoituspaikan rekisteröintinumero IT027042A1EETGLXVE
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
  • Yksi korkeintaan 3 vuotta vanha lapsi voi majoittua ilmaiseksi samaan huoneeseen vanhemman tai huoltajan kanssa, jos hän käyttää huoneessa jo olevia sänkyjä.
  • Lemmikkejä saa tuoda vain tiettyihin huoneisiin, ja myös muita rajoituksia sovelletaan (saat lisätietoja veloitettavista maksuista Maksut-osiosta). Ota majoituspaikkaan suoraan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja lemmikkijärjestelyjen tekemiseksi.

Kansallinen luokitus

Tämä majoituspaikka on saanut virallisen tähtiluokituksensa taholta the local rating authority.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Canada Venezia
Canada Venezia Venice
Hotel Canada Venezia
Hotel Canada Venezia Venice
Canada Venezia Hotel
Canada Venezia Venice
Canada Hotel Hotel
Canada Hotel Venice
Hotel Canada Venezia
Canada Hotel Hotel Venice

Canada Hotel – arvostelut

Arvostelut

7,4

Hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 40 kautta 194 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 79 kautta 194 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 42 kautta 194 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 24 kautta 194 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 9 kautta 194 arvostelua

7,8/10

Siisteys

8,0/10

Henkilökunta ja palvelu

7,2/10

Palvelut/mukavuudet

6,8/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

10/10 Loistava

Rodrigues Lopes

Yöpyi 2 yötä helmikuussa 2026

4/10 Huono

Tiziano

Hyvää: Siisteys
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
camere veramente basic. Le foto sono ingannevoli. Ottima la posizione.
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2025

6/10 OK

Massimo

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Hotel accettabile, il bagno della mia camera migliorabile
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2025

8/10 Hyvä

Patricia

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
They had no air the whole time we stayed had to have windows open and got bitten by mosquitoes. They gave us a fan but still was uncomfortable. Staff was nice
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2025

6/10 OK

Jenni

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys
Staff stayed up for us arriving late. Convenient location once you find it in the dark! Newish taps. Downsides: (and made more pertinent due to our lousy exchange rate which is beyond anyone's control) hotel is up 36 stairs to reception and a further 15 to our room! Lots of sweaty exercise with heavy cases! Lol. No towels on arrival though quickly fixed. Water took ages to come out warm (taps not labeled - bit of a waste in a water scarce town) and had to bend down to toiletries outside of shower as no shelf, which felt dangerous. Shower tiny and slippery. Sink and shelf wonky so everything fell off. Loo seat broken (yet labelled up as clean!). Furniture ancient (as for everything in Venice!) and bed springs pretty lumpy. No fridge or kettle but I guess expected. Hotel v lightly manned (one reception staff member was flitting beteween other hotels) Rooms not cleaned daily. A Fawlty towers experience which we had a chuckle about but probably quite typical for Venice (I came last year to another old hotel at a similar price point) but it was clean and is pretty well located.
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2025

8/10 Hyvä

stephane

Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2025

4/10 Huono

Tanja

Yöpyi 5 yötä huhtikuussa 2024

10/10 Loistava

Tanguy

Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2024

8/10 Hyvä

Desiree

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Great area
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2023

4/10 Huono

Aris

Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2023

10/10 Loistava

MACHIKO

Matkusti pienten lasten kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
リアルト橋から小さな橋を一つ渡ったところにあり、とても便利なロケーション。周囲はにぎやか小道のショッピングロードで、ホテルを一歩出るだけで楽しめます。 ホテルに行くまでの橋が階段なことと(ヴェネチアの橋はすべて階段式の太鼓橋)、ホテルにエレベータがなくて2.5階分くらいトランクを持って上がるのは大変でした。更にフロントから部屋まで階段を登ります。荷物が重いときは、階段の少ない部屋をリクエストしてみると良いかもしれません。 スタッフは、頑張って根気強く英語で意思の疎通をしてくれます。フロントには常にスタッフがいるので、安心です。20時頃のチェックインにも笑顔で対応してくれました。 部屋はトランクふたつを広げてもまだ余るくらい広く、シャワーとトイレ付でした。シャワーは少し古さがあります。二泊して、シャンプー石鹸は初日のみ提供されました。タオル類も付いています。部屋やベッドはとても清潔です。 朝食はパンが2個、オレンジジュースと珈琲か紅茶です。サーブしてくれる女性職員が朝から笑顔で話しかけてくれます。英語はとても堪能のようです。

2/10 Hirveä

Stephanie

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2023

10/10 Loistava

Jane

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Helpful and friendly staff, great location
Yöpyi 4 yötä heinäkuussa 2023

2/10 Hirveä

Gianluigi

Matkusti pienten lasten kanssa
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Hotel to avoid! Dirty and smelly. I cannot understand how an accommodation facility of this type can be opened and how it is not closed by the hygiene service. The time to see the room and see how badly hygienic it was and we ran away (I'm just saying that the bathroom hadn't been cleaned and there were residues from the previous guests in the toilet, horrible)! Luckily we found another accommodation otherwise the weekend was totally ruined! If you don't want to experience a nightmare, avoid booking in this place (a dump rather than a hotel). Albergo da evitare! Sporco e maleodorante. Non riesco a capire come possa essere aperta una struttura ricettiva di questo tipo e come non venga chiusa dal servizio di igiene. Il tempo di vedere la camera e vedere in che condizioni igieniche pessime era e siamo scappati via (io vi dico solo che il bagno non era stato pulito e nel wc c'erano residui dei precedenti ospiti, orribile)! Per fortuna abbiamo trovato un'altra sistemazione altrimenti il weekend era totalmente rovinato! Se non volete vivere un incubo, evitate di prenotare in questo posto (una topaia più che un albergo).

6/10 OK

Michelle

Matkusti perheen kanssa
Huonoa: Palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Need to hand in the key before you go out
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2023

10/10 Loistava

Monica

Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2023

6/10 OK

Lena-Marie

Hyvää: Siisteys
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat
Ansich eine völlig ausreichende Unterkunft. Jedoch alles sehr einfach gehalten. Leider war bei mir die Dusche defekt, sodass gefühlt kein Wasser aus der Duschbrause kam. Des Weiteren kam beim Betätigen der Klospülung, Wasser aus dem Rohr. Ansonsten war aber alles andere ganz gut im Zimmer. Des letzte Problem, dass es gab, war das Verständigen mit den Menschen an der Rezeption, die leider fast alle kein Englisch konnten. Ich verstehe zum Glück so halb italienisch, weshalb ich die irgendwie noch verstanden habe, aber einfach war es nicht.
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2023

10/10 Loistava

IKUKO

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
リアルト橋まで徒歩5分程! ホテルの周辺はレストランが沢山あり便利でした! スーパーも近く、コインランドリーも徒歩10分程で助かりました。 窓から水路とゴンドラが見えて、ベネチア感満載のお部屋でした! 階段のみなので、スーツケースを運ぶのだけ大変でしたが、親切なスタッフが手伝ってくれました。

10/10 Loistava

Bettina

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Sehr tolles Hotel. Für diesen Preis sehr zu empfehlen. Auch das Frühstück war einfach aber lecker mit ausgezeichnetem Kaffee. Am besten war das Personal. Sehr nett und zuvorkommend. Außerdem können sie viele verschiedene Sprachen und sind bei Fragen sehr hilfsbereit. Lage vom Hotel top. Zu Fuß sind es nur wenige Minuten zur Rialtobrücke und sehr zentral. Sehr zu empfehlen wir werden sicher wieder kommen.

8/10 Hyvä

Elise

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Très bien placé. Accueil très agréable.

8/10 Hyvä

Ivelisse

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Personal muy amable y atento.
Yöpyi 3 yötä joulukuussa 2022

10/10 Loistava

Serena

Matkusti pienten lasten kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Ottima posizione, personale gentile, rapporto qualità-prezzo molto equo, pulizia impeccabile e camera grande. La struttura dell'edificio è modesta e senza ascensore, ma il luogo è aperto, tipico e silenzioso. Nella stanza coperte e cuscini in quantità. Consigliatissimo.
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2022

10/10 Loistava

Edith

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Sehr freundliches Personal. Preis Leistung passen perfekt zusammen
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2022

8/10 Hyvä

Beatrice

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Gentili ed ospitali, comodo l'hotel come posizione rispetto alle attrattive e ai servizi.
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2022

8/10 Hyvä

Robert De

Yöpyi 8 yötä marraskuussa 2022