Locanda Gaffaro

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Locanda Gaffaro valokuvagalleria

Ravintola
Kahden hengen huone (yksi tai kaksi sänkyä) | Minibaari, tallelokero huoneessa, työpöytä, ilmainen Wi-Fi
Parveke
Ulkopuoli
LED-televisio

Arvostelut

8,4 kautta 10.
Erittäin hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Siivous

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Corte Del Gallo - Dorsoduro 3589, Venice, VE, 30123
  • Place, Piazzalle Roma
    ‪5 min kävelymatka‬
  • Place, Canal Grande
    ‪5 min kävelymatka‬
  • Place, Venetsian satama
    ‪12 min kävelymatka‬
  • Airport, Venetsia (VCE-Marco Polo)
    ‪28 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Yhden hengen huone

  • 10 m²
  • 1 henkilö
  • 1 yhden hengen sänky

Kahden hengen huone (yksi tai kaksi sänkyä)

  • 14 m²
  • 3 henkilöä
  • 1 parisänky

Kolmen hengen huone

  • 16 m²
  • 3 henkilöä
  • 3 yhden hengen sänkyä

Neljän hengen huone

  • 20 m²
  • 4 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky ja 2 yhden hengen sänkyä TAI 4 yhden hengen sänkyä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Locanda Gaffaro

Tämän savuttoman affittacameren palveluihin kuuluu concierge-palvelut, kiertoajelu-/lippupalvelu ja puutarha. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on tallelokero vastaanotossa.
Locanda Gaffaro tarjoaa 8 huonetta, joissa on minibaari ja tallelokerot. Huoneissa on LED-televisio. Kylpyhuoneista löytyy suihku, bidee, ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja.

Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat työpöydät ja puhelin. Siivous on saatavilla päivittäin.

Locanda Gaffaro sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Piazzalle Roma. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja concierge-palvelut.
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät concierge, kiertoajelu- tai lippupalvelu ja matkatavarasäilytys
  • Sijaitsee 10 minuutin kävelymatkan päässä kohteista Piazzalle Roma ja Canal Grande
Locanda Gaffaro tarjoaa asiakkaiden käyttöön kiertoajelu- tai lippupalvelun, puutarhan ja concierge-palvelut. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi.

Tämä 3,5 tähden affittacamere on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta

Mukavuudet

  • Matkatavarasäilytys
  • Osan vuorokaudesta auki oleva vastaanotto
  • Tallelokero vastaanottotiskillä

Palvelut asiakkaille

  • Concierge-palvelut
  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Ulkotilat

  • Puutarha

Esteettömyys

  • Ei hissiä

Muuta

  • 1 kerros
  • 1 rakennus
  • Rakennettu vuonna 2000
  • Savuton majoituspaikka

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • Bidee
  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • LED-televisio

Ruoka ja juoma

  • Minibaari

Muuta

  • Ilmastointi (säädettävä)
  • Lämmitys (säädettävä)
  • Puhelin
  • Turvalokero
  • Työpöytä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 13.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 8.30–19.30
Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 24 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Jos varaat yöpymisen Venetsiassa, ole hyvä ja käy #EnjoyRespectVenezia-sivulla saadaksesi tärkeää tietoa muun muassa kaupungin säännöistä.
Venetsiaan päästäkseen vierailijoiden on maksettava joinakin päivinä vuodesta pääsymaksu 5–10 EUR per henkilö per päivä. Venetsiassa yöpyviltä ei maksua veloiteta. Asiakkaiden tulee pyytää maksusta vapautumiseen oikeuttava voucher etukäteen ja esitettävä se henkilöllisyystodistuksen kanssa saavuttaessa. Voit tarkistaa päivämäärät, joita maksu koskee, ja anoa maksusta vapautusta osoitteessa cda.ve.it/en/.

Sisäänpääsy

Vastaanotto avoinna rajoitetusti

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupunki perii majoituspaikassa maksettavan veron. Tätä veroa ei peritä Venetsian asukkailta eikä alle 10 vuotta vanhoista lapsista. Muita poikkeuksia saatetaan soveltaa potilaisiin ja heidän avustajiinsa sekä henkilöihin, jotka yöpyvät kaupungissa tietystä syystä/velvollisuudesta, jos he esittävät asianmukaiset asiakirjat majoituspaikassa. 1.–31.1. välisenä aikana vero on 30 prosenttia vähemmän.
  • Kaupungin perimä vero: 1.1.–31.1. välisenä aikana 1.00 EUR per henkilö per yö aikuisilta ja 0.50 EUR per yö 10–16 vuotta vanhoilta asiakkailta.
  • Kaupungin perimä vero: 1.2.–31.12. välisenä aikana 1.50 EUR per henkilö per yö aikuisilta ja 0.70 EUR per yö 10–16 vuotta vanhoilta asiakkailta.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy yleisimmät luottokortit ja käteisen.
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palosammutin, turvajärjestelmä ja ensiapupakkaus
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Majoituspaikan vastaanotto on avoinna joka päivä klo 8.30–19.30.
Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 24 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
  • Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.
  • Locanda Gaffaro ei tarjoile alkoholia.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Gaffaro
Locanda Gaffaro
Locanda Gaffaro Condo
Locanda Gaffaro Condo Venice
Locanda Gaffaro Venice
Locanda Gaffaro Hotel
Locanda Gaffaro Venice
Locanda Gaffaro Affittacamere
Locanda Gaffaro Affittacamere Venice

Locanda Gaffaro – arvostelut

Arvostelut

8,4

Erittäin hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 110 kautta 295 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 141 kautta 295 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 32 kautta 295 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 7 kautta 295 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 5 kautta 295 arvostelua

9,0/10

Siisteys

8,6/10

Henkilökunta ja palvelu

8,4/10

Palvelut/mukavuudet

8,4/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

10/10 Loistava

Elsa

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 3 yötä tammikuussa 2020

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Very nice and friendly staff.
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2019

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat

Sijainti erinomainen

Kätevällä ja erittäin rauhallisella paikalla, jonne pääsi kätevästi kävellen asemalta vain parilla sillanylityksellä. Aamiainen ok mm. lämpimiä sämpylöitä. Ulkoterassille emme kuitenkaan päässeet aamiaiselle, sillä majoituimme viereisessä hotellissa, vaikka varaus oli tehty gaffaroon. Molemmat sijaitsivat samassa rakennuksessa kyllä, mutta sisäänkäynti oli eri puolilla rakennusta.

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Erinomainen sijainti

Näppärä huone neljälle hengelle, tosin yhdellä oli lisäsänky. Hotellin sijainti mainio, sillä matkalaukkuja ei tarvinnut raahata pitkälle kummaltakaan asemalta (sillanylityksiä siis vähän). Erittäin rauhallinen alue, josta löytyi helposti ravintoloita lähistöltä. Aamiainen hyvä. Tosin luvatulle terassille emme päässeet, sillä yövyimme naapurihotellissa, jossa oli myös respa.

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat

8/10 Hyvä

BoKyung

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
The location is perfect. The atmosphere of the room was good, spacious, bright and cosy. Just one thing, there was an unpleasant smell on the bed cover. It would have been cautious about it. Overall, it was a delight to experience a stay in Locanda Gaffaro.
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2021

10/10 Loistava

antoine

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Très belle experience. Service à la hauteur des attentes et emplacement parfait pour une immersion vénitienne très plaisante.
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2021

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Emplacement idéal

Hôtel idéalement placé permettant de découvrir une Venise profondément Vénitienne dont nous sommes tombés amoureux. Tous les transports et commodités sont faciles et proches et le personnel très agréable. Les chambres sont très propres et le service en chambre irréprochable.
Yöpyi 7 yötä heinäkuussa 2021

8/10 Hyvä

FABIEN

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Hôtel calme et reposant

Nous avons réservé 3 chambres dans cet hôtel pour passer un WE en famille. Accueil très agréable, personnel à l’écoute. Il y a un petit patio à l’arrière qui permet de se reposer dehors tranquillement en été. Il est situé un peu à l’écart mais à 2 minutes de tout! :-) Les chambres sont propres! Bref, hôtel idéal pour profiter de Venise! On reviendra!
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2020

8/10 Hyvä

Faiza

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Bien

Chambre spacieuse avec toilettes privées. Hotel à maxi 15min à pieds de toutes les attractions de la ville. Il est situé dans un quartier calme. Par contre, à l'arrivée, on nous informe qu'il n'y a pas de petit déjeuner pour nos chambres accessibles par les escaliers à l'arrière (???). Or l'hotel affiche plein de photos de petit déjeuner et il n'est pas mentionné que le petit déjeuner n'est pas inclus dans le tarif, donc ce fut une déception. Les portes des chambres sont très fines, donc chambres mal insonorisées. On entend tout ce qu'il se passe dans le couloir comme si c'était dans notre chambre.
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2020

8/10 Hyvä

Mohamed

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat

Good, cheap hotel

Location was great. The room was probably smaller than my university accommodation, though. It’s quite cheap and clean and hotel staff were happy to assist with stuff (extra towels, minor maintenance etc.). We had a leak in the air con which luckily occurred on our last day. Otherwise, it would’ve been very inconvenient.
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2020

4/10 Huono

Tarkistettu asiakas

Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2020

8/10 Hyvä

Giorgia

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2020

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Good location, on a very quiet street. Room was better than expected.
Yöpyi 3 yötä helmikuussa 2020

10/10 Loistava

Gemma, Liverpool

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Thoroughly enjoyed our stay at Locanda Gaffaro on our 3 night stay in Venice. Perfect location right near the bus station and about a 30 min walk to San Marco. Staff were lovely, welcoming and accommodating from check in to check out. Breakfast was simple but lovely and did the job of fueling Us before (a lot!) of walking in Venice. Would stay again and recommend. *****
Yöpyi 3 yötä helmikuussa 2020

8/10 Hyvä

Brigitte

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Hôtel proche des transports

Chambre spacieuse, calme et lumineuse à l'étage. L'entrée se fait par l'arrière du bâtiment, dans un jardinet. Accueil sympathique et personnel disponible.Une seule nuitée mais une adresse à retenir près de la Piazza Roma.
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2020

6/10 OK

MIN

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
위치 좋고, 전반적으로 만족해요..첫날 체크인하고 난방 끄니 그 이후로 안되서 추웠어요ㅠ 난방 안되면 추워요.. 작동 왜 안되는지 몰라서ㅜ ㅋ 되긴될텐데ㅠ 조식은 준비되있거나 뷔페식 복불복이예요ㅡ
Yöpyi 4 yötä tammikuussa 2020

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 4 yötä tammikuussa 2020

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The room is very clean and the staff is very nice and helpful.
Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2020

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

매우 만족합니다

연말에 4명 가족이 묵는 관계로 베네치아 본섬 주변 방값이 후덜덜한 상황에서 그나마 합리적 가격의 호텔을 찾다 예약했습니다. 다른 후기에서와 같이 매우 깨끗했고 방 상태도 청결했습니다. 골목길에 있어 밤에 도착하니 찾는데 약간 으스스한 느낌도 있었지만 아침에 사진을찍으니 예술이네요. 침구류 세탁상태가 좋았고 겨울에 난방 안되는 호텔이 많다고 해서 걱정했는데 난방도 문제 없이 잘 되었습니다 ( 좀 시끄러운게 단점) 조식은 가짓수는 많지 않았지만 간단히 먹고 나가기에 부족하지 않게 맛있었습니다 주변 지인이나 친구가 물어봐도 적극 추천할것 같습니다.
정문 사진
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2019

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Hôtel charmant et calme

Petit hôtel idéalement situé au meilleur rapport qualité prix. Arrivée et départ bus aéroport et gare à côté.
Yöpyi 3 yötä joulukuussa 2019

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Consigliabile

In ottima posizione, vicina alla stazione, molto silenziosa, reception disponibile presso l'adiacente hotel Al Malcanton. Ottimo rapporto qualità-prezzo: pulito, camera più che soddisfacente (anche se non spaziosa), colazione abbastanza variegata
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2019

8/10 Hyvä

Abril

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Muy buen hotel

El hotel en general está bonito al igual que la decoración. Está muy cerca de la estación Termini lo cual facilita muchísimo si se llega o se va por tren de Venecia, y no hay necesidad de estar subiendo y bajando puentes con maletas que es muy cansado. El Personal de recepción es muy amable y atento y te ayuda con las dudas que tengas. La habitación está cómoda, la cama un poco dura, el baño espacioso y diario realizan la limpieza. El Desayuno está un poco básico y con poca variedad pero aún así te ayuda para empezar el día. Si recomiendo hotel y si regresaría!
Yöpyi 3 yötä marraskuussa 2019

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The room was clean. It was accessible and near to public transport and easier to go anywhere in Venice. Strongly recommended to stay.
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2019

10/10 Loistava

SERGIO

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Estadia na cidade dos sonhos

Excelente a localização, limpeza, atendimento, super satisfeito
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2019