Tämän savuttoman hotellin palveluihin kuuluu ravintola, ympäri vuorokauden auki oleva kuntokeskus ja baari/aulabaari. Käytössäsi on myös ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa, ilmaiset lentokenttäkuljetukset ja ilmainen nouto rautatieasemalta. Lisäksi majoituspaikassa on välipalabaari/deli, kahvila ja itsepalvelupysäköinti.
Vienna House Easy By Wyndham Vienna Airport tarjoaa 510 huonetta, joissa on tallelokero (johon mahtuu kannettava tietokone) ja hiustenkuivaaja. Tyynyvalikoima on saatavilla. 43-tuumainen älytelevisio, satelliittikanavat. Kylpyhuoneista löytyy suihku.
Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä (nopeus: 25+ Mbit/s). Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat työpöydät ja työtuolit. Siivous päivittäin ja allergiatestatut vuodevaatteet on saatavilla pyynnöstä.
Tässä hotellissa käytössäsi on ympäri vuorokauden auki oleva kuntokeskus.
Vienna House Easy By Wyndham Vienna Airport sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Danube-Auen National Park (puisto). Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, ilmaiset lentokenttäkuljetukset ja ilmaiset kuljetukset rautatieasemalta majoituspaikkaan.
Ilmainen Wi-Fi (nopeus: 25+ Mbit/s)
Jos kaipaat syötävää tai juotavaa, majoituspaikasta löytyy kahvila, ravintola ja baari/lounge
Buffetaamiainen saatavilla päivittäin lisämaksusta
Omatoiminen pysäköinti saatavilla maksusta
Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat lahjatavaraliike, kielitaitoinen henkilökunta ja hissi
Majoituspaikan alueella on tarjolla ympäri vuorokauden auki oleva kuntosali
Sijaitsee vain 1 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Danube-Auen National Park (puisto) ja 11 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Keskushautausmaa
Ilmaiset lentokenttäkuljetukset, rautatieasemakuljetukset ja alueelliset kuljetukset
Majoituspaikkaan voi tuoda lemmikin lisämaksusta
Majoituspaikasta löytyy ravintola, kahvila ja välipalabaari/deli. Majoituspaikan baari/lounge kutsuu nauttimaan drinkeistä. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi. Alueellinen kuljetuspalvelu 10 m säteellä ja lentokenttäkuljetukset (saatavilla ympäri vuorokauden) ovat asiakkaille ilmaisia. Vienna House Easy By Wyndham Vienna Airport tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös ympäri vuorokauden auki olevan kuntoklubin, terassin ja myyntiautomaatin. Pysäköinti on saatavilla lisämaksusta.
Tämä 4 tähden hotelli on savuton.
Asiakkaat voivat lisämaksusta nauttia buffetaamiaisen joka päivä klo 5.30–10.30.
Majoituspaikassa on ravintola.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
Huoneessa olevan Wi-Fi-yhteyden nopeus: 25+ Mbit/s
Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Ympärivuorokautiset ilmaiset meno-paluulentokenttäkuljetukset aikataulun mukaan
Ilmaiset alueelliset kuljetukset korkeintaan 10 m
Ilmainen ympärivuorokautinen rautatieasemanouto- ja kuljetus
Rautatieasemakuljetus aikataulun mukaan
Paikan päällä kattamaton pysäköinti (EUR 30 per päivä)
Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja
Esteetön pysäköinti saatavilla
Ruoka ja juoma
Päivittäin saatavilla buffetaamiainen lisämaksusta klo 5.30–10.30; 23 EUR per aikuinen ja 23 EUR per lapsi
Baari/aulabaari
Kahvila
Ravintola
Välipalabaari/herkkukauppa
Tekemistä
Televisio yleisissä tiloissa
Ympäri vuorokauden avoinna oleva kuntoklubi
Perheystävällinen
Ilmaiset alueelliset kuljetukset
Syöttötuoli
Välipalabaari/herkkukauppa
Äänieristetyt huoneet
Mukavuudet
Lahjaliike/lehtimyymälä
Matkatavarasäilytys
Myyntiautomaatti
Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
Palvelut asiakkaille
Kielitaitoinen henkilökunta
Kiertoajelu- ja lippupalvelut
Siivouspalvelu (päivittäin)
Ulkotilat
Puutarha
Puutarhakalusteet
Terassi
Esteettömyys
Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
Vähintään 80 % kaikesta valaistuksesta on peräisin LED-lampuista
Huoneen palvelut/mukavuudet
Makuuhuone
Allergiatestatut vuodevaatteet
Lakanat saatavilla
Pimennysverhot
Tyynyvalikoima
Kylpyhuone
Hiustenkuivaaja
Lämmitetty kylpyhuoneen lattia
Pyyhkeet saatavilla
Saippua
Sampoo
Suihku
Vessapaperi
Yksityinen kylpyhuone
Viihdetarjonta
43−tuumainen älytelevisio ja satelliittikanavat
Muuta
Ilmastointi (säädettävä)
Kannettavalle tietokoneelle sopiva työtila
LED-valaistus
Lämmitetty lattia
Lämmitys (säädettävä)
Tallelokero, johon mahtuu kannettava tietokone
Työpöytä
Työtuoli
Vettä säästävät WC-istuimet
Yhdistettäviä huoneita saatavilla
Äänieristetyt huoneet
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.
Express-sisäänkirjautuminen saatavilla
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
Majoituspaikkaan autolla ajavien asiakkaiden tulee ottaa tähän majoituspaikkaan yhteyttä etukäteen (esim. reittiohjeita varten)
Kortinhaltijan on esitettävä varauksen tekemiseen käytetty luottokortti ja sitä vastaava kuvallinen henkilöllisyystodistus sisäänkirjautumisen yhteydessä. Muut järjestelyt on tehtävä majoituspaikan kanssa ennen saapumista.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Sisäänpääsy
Vastaanottovirkailija
Lemmikit
Lemmikit: 25 EUR per lemmikki per päivä
Korkeintaan 1 (painoraja: 20 kg per lemmikki)
Lemmikkejä ei saa jättää valvomatta
Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Lisämaksut
Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:
Kaupungin perimä vero: 2.60 EUR per henkilö per yö. Tätä veroa ei peritä alle 15 vuotta vanhoilta lapsilta.
Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.
Vaihtoehtoiset lisämaksut
Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.
Maksu buffetaamiaisesta: noin 23 EUR aikuisille ja 23 EUR lapsille
Kattamaton omatoiminen pysäköinti: 30 EUR per päivä
Lemmikit: 25 EUR per lemmikki per päivä
Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja
Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja mobiilimaksut. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Mobiilimaksuvaihtoehtoihin kuuluvat: Google Pay ja Apple Pay
Tämä majoituspaikka hyödyntää aurinkovoimaa
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä. Majoituspaikkaan autolla ajavien asiakkaiden tulee ottaa tähän majoituspaikkaan yhteyttä etukäteen (esim. reittiohjeita varten). Kortinhaltijan on esitettävä varauksen tekemiseen käytetty luottokortti ja sitä vastaava kuvallinen henkilöllisyystodistus sisäänkirjautumisen yhteydessä. Muut järjestelyt on tehtävä majoituspaikan kanssa ennen saapumista.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Lisämaininnat
Yhdistettäviä/vierekkäisiä huoneita on saatavilla (saatavuuden mukaan), ja niitä voi pyytää ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon.
Vienna House Easy By Wyndham Vienna Airport – arvostelut