Koko huoneisto·Yksityinen majoittaja

Lintujen muuttoliike, lomahuoneisto "De Feerjenhusenissa" Vollerwiekin Haubargissa

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Lintujen muuttoliike, lomahuoneisto "De Feerjenhusenissa" Vollerwiekin Haubargissa valokuvagalleria

Ranta lähistöllä, aurinkotuoleja
Ulkopuoli
Jääkaappi, uuni, liesi, astianpesukone
Ruokailu
Televisio, takka

Arvostelut

8,0 kautta 10.
Erittäin hyvä

Koko huoneisto

2 makuuhuonetta1 kylpyhuone4 henkilöä62 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Lemmikkiystävällinen
  • Ulkotilat
  • Pysäköinti saatavilla
  • Takka

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Vollerwiek, Schleswig-Holstein
  • Place, Eiderin pato
    ‪7 min ajomatka‬
  • Place, Westküstenpark & Robbariumin eläin- ja luonnonsuojelupuisto
    ‪12 min ajomatka‬
  • Place, Schleswig-Holstein Wadden Sea National Park (kansallispuisto)
    ‪12 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko asunto on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Lintujen muuttoliike, lomahuoneisto "De Feerjenhusenissa" Vollerwiekin Haubargissa

Tervetuloa “De Feerjenhuseniin” Haubarg von Vollerwiekiin lomakotisi. Vollerwiek sijaitsee Eiderstedtin etelärannikolla, 10 km ennen St. Peter-Ording. "De Feerjenhusen" (loma-asunnot) ovat 500 m meren patoa takana. Vain 7 minuuttia jalka ja olet suosikkipaikallani - DLRG-talon pankissa - ja katsot, kuinka punainen aurinko laskee mereen.
Vollerwiekissä, pieni maatalous- ja turistikylä, jossa on DLRG: n vartioima uima-alue ja rantatuoleja kesällä sekä pyörätie vihreän padon juurella Eiderin esteen varrella St. Peter-Ording, jolla on näkymä Pohjanmerelle, koe Pohjois-Frieslandin puhdas kauneus.
Saapu, sammuta, anna mielesi vaeltaa, imeä lietteiden laajuus, rentoutua, ladata oma akku.
Jos pidät siitä vilkkaammasta, löydät viihdettä lähistöllä.
Vilkas St. Peter-Ording 12 km pitkällä hiekkarannalla ja ainutlaatuisilla tornitaloilla on vain 10 minuutin ajomatkan päässä. Tönning, Husum, Friedrichstadt tai Büsum historiallisilla satamillaan, kanavilla, monilla kaupoilla, viihtyisillä kahviloilla ja alueellisia ruokia tarjoavilla ravintoloilla pääsee 15–30 minuutissa
Olen vuokrannut asuntoja Eiderstedtissä yli 25 vuotta. Syksyllä 2019 erottelin tapoja "vanhalla rakennuskankaalla" ja rakennan nyt modernia lomakompleksia, jotta voit tuntea olosi hyväksi. Kuvia ei ole vielä; mutta asunnot ovat käyttövalmiita huhtikuun puolivälissä 2020 ja ne voidaan varata heti.
Odotan innolla näkeväni sinut vieraana Carina Graucob


Lomakompleksiisi "De Feerjenhusen" Haubargilla Vollerwiekissä kuuluu kaksi loma-asuntoa, joissa on yhteensä 5 loma-asuntoa. Matala-allergeenisten huoneistojen pinta-ala on 62-80 neliömetriä, ja niissä on kaksi tai kolme makuuhuonetta kylpyhuoneen ja keittiön lisäksi.
Kaikki huoneistot on varustettu kaikella, mitä tarvitset tarjota ja tuntuu hyvältä.
* Lattialämmitys kaikkialla laattojen alla ja suunnittelulattiat vain terveydelle ja ekologisesti vaarattomille (luonnollisille) pehmittimille.
* Täysin varusteltu keittiö, jossa on keraaminen liesi, uuni, jääkaappi, astianpesukone, kahvinkeitin ja vedenkeitin.
* Olohuone, takka, nahkaiset istuimet, ruokapöytä ja tuolit, iso TV ja internet WiFi-yhteyden kautta. Huovat ovat valmiina sinulle sohvalla.
* Makuuhuoneessa viihtyisät ja katetut vuoteet.
* Tilava kylpyhuone, jossa ulkoikkuna, suihku ja peruspyyhkeet.
* Lapsesi ja sinä rakastat puutarhaa, joka on aidattu erikseen jokaiselle asunnolle, samoin kuin omaa terassiasi, jossa on puutarhapöytä, istuimet ja lepotuolit.
* Yksi kivetty parkkipaikka talon edessä jokaiselle asunnolle

Koirat ovat tervetulleita "De Feerjenhuseniin" edellyttäen, että he ovat käyttäytyviä ja talokoulutetut. Oman aidatun puutarhan ulkopuolella, rakkaasi on pidettävä lyhyellä hihnalla lomakompleksin "De Feerjenhusen" perusteella ottamatta huomioon muita vieraita.

VOGELZUG-loma-asunto, jolla on 62 neliömetriä, sijaitsee Feerjenhuus II: n vasemmassa yläkulmassa, joka valmistui vuonna 2020. Avaat ystävällisen, nykyaikaisen lomakotisi oven ja upea näköala Eiderstedtin tasaiselle maalle kiehtoo sinut. Löydät mielellään mukavat nahkaiset istuinryhmät ja takan olohuoneessa. Moderni L-keittiö on avoin olohuoneeseen. Kylpyhuoneessa viihtyisiä froteepyyhkeitä roikkuu pyyhepatterin päällä ja suihkukaappi kutsuu sinut sisään. Illalla voit katsella auringonlaskua terassiltasi, vaikkapa tuolille. Täysin aidattu puutarha on vasemmalla Feerjenhuus II: n edessä.
VOGELZUG-asunto on valmis käytettäväksi huhtikuun puolivälistä 2020 alkaen. Varmista oleskelu tässä upeassa huoneistossa tänään.
Tämä huoneistohotelli sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Vattimeri. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi pyykinpesutilat. Huoneistossa tarjoaa asiakkaille keittiön ja takan.
  • Huoneistossa tarjoaa asiakkaille keittiön, pyykinpesukoneen ja takan
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille pyykinpesutilat
  • Sijaitsee vain 4 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Vattimeri ja 6 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Eiderin pato
Huoneisto tarjoaa asiakkaiden käyttöön puutarhan, pyykinpesutilat ja express-sisäänkirjautumisen. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Tämä huoneisto on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ranta

  • Ranta lähistöllä
  • Rantatuolit

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Auto suositeltu
  • Paikan päällä pysäköinti

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Uuni
  • Vedenkeitin

Ruokailu

  • Ruokapöytä

Makuuhuoneet

  • 2 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 1 kylpyhuone
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku

Oleskelutilat

  • Ruokapöytä
  • Takka

Viihdetarjonta

  • Televisio ja kaapeli-/satelliittikanavat

Ulkotilat

  • Patio
  • Puutarha
  • Puutarhakalusteet

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkiystävällinen

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka
  • Majoittajan kommentti: In den Wohnungen ist rauchen nicht gestattet.

Sijainti

  • Kylässä
  • Lähellä eläintarhaa
  • Lähellä valtamerta
  • Maaseudulla
  • Sairaalan lähellä

Tekemistä

  • Hevosten ratsastusmahdollisuus lähistöllä
  • Kalastusmahdollisuus lähistöllä
  • Lintubongausmahdollisuus lähistöllä
  • Purjehdusmahdollisuus lähistöllä
  • Purjelautailumahdollisuus lähistöllä
  • Pyöräilymahdollisuus lähistöllä
  • Surffaus-/bodyboarding-mahdollisuus lähistöllä
  • Teemapuisto lähistöllä
  • Uintimahdollisuus lähistöllä
  • Villieläinkävelyretkiä lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)

Yleistä

  • Puutarha
  • Yksikön koko: 62 neliömetriä
  • Äänieristys

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Express-sisäänkirjautuminen saatavilla

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 9.30
Express-uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

  • Lemmikit ovat tervetulleita
  • Rajoituksia sovelletaan
  • Saat lisätietoja majoituspaikalta soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.
  • Majoittajan kommentti: Vor Buchung Rasse/Größe und Anzahl absprechen

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Majoittajan kommentti: Kinderfreundliches Haus

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu
In den Wohnungen ist rauchen nicht gestattet.

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.

Lisämaininnat

  • Ota majoituspaikkaan suoraan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja lemmikkijärjestelyjen tekemiseksi

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Vrbo Property

Bird migration, holiday apartment in "De Feerjenhusen" on the Haubarg of Vollerwiek – arvostelut

Arvostelut

8,0

Erittäin hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 1 kautta 2 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 0 kautta 2 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 1 kautta 2 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 2 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 2 arvostelua

9,0/10

Siisteys

Arvostelut

10/10 Loistava

Isabell K., Karlsbad

Hyvää: Siisteys

Super Lage, quasi neu, sehr schön eingerichtet

Wir habe uns sehr wohl gefühlt, die Einrichtung ist hochwertig, alles super sauber und quasi noch neu. Wir hätten uns ein wenig mehr Gläser gewünscht und zumindest einen richtig großen Topf., sowie eine weitere Pfanne... Nudeln für 2 Erwachsene und 2 Pupertiere passen in keinen der vorhandenen Töpfe .).. Aber das ist wirklich keine Kritik., nur eine Anregung!. Wir kommen sehr gerne wieder!
Yöpyi 7 yötä toukokuussa 2021

6/10 OK

Stefan K.

Hyvää: Siisteys

Schöne Unterkunft mit fehlendem Willkommen sein

Urlaubsobjekt in sehr guter Lage neu renoviert aber zu unserem Zeitpunkt nicht fertig gestellt. Kein Sonnen- und Sichtschutz an den Fenstern, Gartentischgarnitur am Essplatz ohne Sitzkissen und keine Kühl-Gefrierkombination wie angegeben sondern ein Minibarkühlschrank. Einen Tag die Handwerker in der Wohnung und danach Geruchsbelästigung durch Kleber und Silikon. Sehr schade war die Reaktion der Vermieterin. Im Vorfeld keine Info zum Zustand der Wohnung. Dann vor Ort die Themen weggelächelt ohne Bemühen eine Lösung für alle zu finden. Nach unserem Eindruck ist hier das Geld wichtiger als der Gast. Wenig Gastfreundlichkeit :-(
Yöpyi 14 yötä toukokuussa 2020