Koko huoneisto·Yksityinen majoittaja

Appartamenti Abate Perla del Golfo Home

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Appartamenti Abate Perla del Golfo Home valokuvagalleria

Taulutelevisio
Ulkopuoli
Perhehuoneisto | Yksityinen keittiö | Vedenkeitin, syöttötuoli
Nähtävyydet
Perhehuoneisto | 2 makuuhuonetta, työpöytä, silitysrauta/-lauta, ilmainen Wi-Fi

Arvostelut

7,6 kautta 10.
Hyvä

Koko huoneisto

2 makuuhuonetta5 henkilöä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Pyykinpesukone
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Siivous

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Via dei Fiori 2353, Alcamo, TP, 91011
  • Place, Alcamo Marinan ranta
    ‪2 min kävelymatka‬
  • Place, Calatubon ranta
    ‪2 min kävelymatka‬
  • Place, Tonnara di Scopello
    ‪40 min ajomatka‬
  • Airport, Palermo (PMO-Falcone Borsellino)
    ‪25 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Appartamenti Abate Perla del Golfo Home

Tämän savuttoman asuinrakennuksen palveluihin kuuluu kuivapesulapalvelu, express-sisäänkirjautuminen ja express-uloskirjautuminen. Lisäksi majoituspaikassa on kiertoajelu-/lippupalvelu ja tallelokero vastaanotossa. Huoneistossa on pyykinpesukone ja vedenkeitin sekä ilmainen Wi-Fi, taulutelevisio ja satelliittikanavat. Asiakkaiden käytössä on hiustenkuivaaja, työpöytä ja ilmaiset hygieniatuotteet.
Ilmastoiduissa huoneissa on hiustenkuivaaja ja ilmaiset hygieniatuotteet. Taulutelevisio, satelliittikanavat. Tämä huoneisto tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. Siivous päivittäin ja silitysrauta/-lauta on saatavilla pyynnöstä.
Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
Tämä huoneistohotelli sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Calatubon ranta. Majoituspaikassa on saatavilla kuivapesulapalvelut. Huoneistossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja taulutelevision.
  • Ilmastoitu huoneisto, jossa asiakkaille on tarjolla pyykinpesukone, taulutelevisio ja vedenkeitin
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät kuivapesula-/pesulapalvelut, kiertoajelu- tai lippupalvelu ja matkatavarasäilytys
  • Sijaitsee vain 3 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Alcamo Marinan ranta ja 11 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Castellammare del Golfon ranta
Huoneisto tarjoaa asiakkaiden käyttöön kiertoajelu- tai lippupalvelun, kuivapesulan/pesulapalvelut ja express-sisäänkirjautumisen. Huoneisto tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös express-uloskirjautumisen ja tallelokeron vastaanotossa. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Tämä 3 tähden huoneisto on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ranta

  • Hiekkaranta lähistöllä

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Ilmainen pysäköinti majoituspaikan alueen ulkopuolella 50 metrin etäisyydellä
  • Pysäköinti kadulla saatavilla

Perheystävällinen

  • Syöttötuoli

Ruoka ja juoma

  • Vedenkeitin

Makuuhuoneet

  • 2 makuuhuonetta

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Vessapaperi

Viihdetarjonta

  • Pelejä
  • Taulutelevisio ja satelliittikanavat

Pesulapalvelu

  • Kuivapesula/pesulapalvelu
  • Pyykinpesukone

Työtilat

  • Työpöytä

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ilmoita niistä majoituspaikkaan käyttäen varauksen tekemisen jälkeen saamassasi varausvahvistuksessa olevia tietoja.
  • Hyvin valaistu kulkuväylä sisäänkäynnille
  • Ylempiin kerroksiin kulku vain portaita pitkin
  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Lukolliset lokerot
  • Matkatavarasäilytys
  • Opaskirjat
  • Päivittäinen siivouspalvelu
  • Silitysrauta/-lauta pyynnöstä
  • Tallelokero vastaanottotiskillä

Tekemistä

  • Hevosten ratsastusmahdollisuus lähistöllä
  • Kalastusmahdollisuus lähistöllä
  • Purjelautailumahdollisuus lähistöllä
  • Pyöräilymahdollisuus lähistöllä
  • Vaellus-/pyöräilyreittejä lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.
Express-sisäänkirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00
Express-uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet sekä ohjeet turvalokeron käyttämiseen. majoittaja ottaa asiakkaat vastaan.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 24 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänpääsy

Majoittaja ottaa asiakkaat vastaan, turvalokero

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupungin perimä vero: 1.50 EUR per henkilö per yö korkeintaan 5 yöstä. Tätä veroa ei peritä alle 15 vuotta vanhoilta lapsilta.
  • Siivousmaksu: 50 EUR per majoitustila per yöpyminen

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Syöttötuoli: 5 EUR per yö

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy vain käteisen.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa. Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 24 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet sekä ohjeet turvalokeron käyttämiseen. Majoittaja ottaa saapuvat asiakkaat vastaan.
Majoituspaikan rekisteröintinumero IT081001C2RUFCI8DH

Lisämaininnat

  • Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Appartamenti Abate Perla Golfo
Appartamenti Abate Perla del Golfo Home Alcamo
Appartamenti Abate Perla del Golfo Home Apartment
Appartamenti Abate Perla del Golfo Home Apartment Alcamo

Appartamenti Abate Perla del Golfo Home – arvostelut