Upea ja vieraanvarainen 1400-luvun huoneisto tarjoaa sinulle ydin Cortonan. Se mahtuu mukavasti neljä ihmistä ja sijaitsee keskustassa, mutta rauhallisella kadulla, vain 50 metrin päässä pääaukiolta.
Keittiö ja kylpyhuone hiljattain remontoitu muistuttaen talon tyyliä, iso olohuone ja 2 kahden hengen makuuhuonetta.
Se on 50 metrin päässä pääaukiolta (Piazza del Comune) ja yhtä suuri kuin iso pysäköintialue, jossa on jakelija.
Lähin huoltoasema on vain 3 km: n päässä.
90 neliön huoneisto sijaitsee Via Guelfan keskellä tärkeän kongressikeskuksen ja kirkon (Sant'Agostino) vieressä. Hotelli on hyvin lähellä tärkeimpiä tyypillisiä ravintoloita, pubeja ja palveluita, joita Cortona voi tarjota.
Mukavaan oleskeluun Toscanan sydämessä ja "kivenheiton päässä" Umbriasta ja tärkeimmistä kaupungeista:
Montepulciano 20 minuuttia. Arezzo, Terme di Rapolano, Pienza ja Perugia 30 minuuttia. Siena, Chianti ja Assisi 45 minuutissa. Firenze 80 minuutin päässä.