Koko huoneisto·Yksityinen majoittaja

Charming Studio City Parkin sydämessä - minuuttien päässä keskustasta! PALVELUT!

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Charming Studio City Parkin sydämessä - minuuttien päässä keskustasta! PALVELUT! valokuvagalleria

Terassi/patio
Ruokailu
Ulkoalueet
Silitysrauta/-lauta, ilmainen Wi-Fi, vuodevaatteet
Sisätilat

Arvostelut

10 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko huoneisto

1 kylpyhuone2 henkilöä37 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Pysäköinti saatavilla
  • Kuivausrumpu
  • Grilli
  • Pyykinpesukone
  • Ulkotilat
  • Ilmastointi

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Denver, CO
  • Place, Denver Museum of Nature and Science
    ‪7 min kävelymatka‬
  • Place, Denverin eläintarha
    ‪12 min kävelymatka‬
  • Place, Cherry Creek Shopping Center
    ‪5 min ajomatka‬
  • Airport, Denver, Colorado (DEN-Denverin kansainvälinen lentoasema)
    ‪26 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko asunto on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Charming Studio City Parkin sydämessä - minuuttien päässä keskustasta! PALVELUT!

YHTEENVETO: Ilmiömäinen sijainti! Muutaman askeleen kauniiseen City Parkiin ja näkee upeat näkymät Rocky Mountainsille. Palkittuja ravintoloita, baareja, joogaa, polkupyöräasemaa, panimoa, museoita, eläintarhaa ja täydellistä ruokakauppaa on seuraavassa korttelissa! Täysin uusittu. Off-street parking! Huolellinen ja mukava yksityiskohdat ovat takka, kahvinkeitin, mukava Queen-kokoinen patja, jossa on runsaasti vuodevaatteita ja ylimääräisiä peittoja ja pyyhkeitä, sohva, TV kaapelilla, wifi, vaatekaappi ja täysikokoinen pesukone / kuivausrumpu! JA vain 7 min keskustaan!

Täysin uusittu, lämmin ja kodikas tila. Se on harkiten päivitetty ja sisustettu ammattilaiset tarjota lämmin ympäristössä, jossa vieraat tuntea lomalla silti kuin ne ovat täysin kotona. Se mahtuu 2 henkilöä. Kuten omistajat, olemme innostuneita kotimme ja pysyy aina tiiviisti kytkeytyneenä kunnossapitoon meidän omaisuutta ja tyydyttävällä vieraille. Avaruus on hyvin suunniteltu kirkas ja pirteä tunnelma sähköinen takka, baarikeittiö Keurig kahvinkeitin, ja vaatekaappi. Yksikkö vastaa myös täysikokoinen pesukone / kuivuri.

Tarjoamme myös matkalaukkuvarastoa ihmisille, jotka tarvitsevat säilyttää matkatavaroitaan turvallisesti ennen sisään- tai uloskirjautumista.

TARVITA LISÄÄ TILAA? Laitteessa on pariovet voidaan avata tarjota toinen yksikkö, jossa on 1 makuuhuone / 1 kylpy apt .-- myös 2nd erillinen sisäänkäynti. (Katso # 971954)

Tarjoamme kaapeli, jossa on laaja valikoima kanavia ja ilmainen WiFi.

Vihreä, canopied edessä patio tarjoaa ystävällinen chill-out tilaa nauttia Denverin sininen taivas. Kesäisin toivomme vieraat tervetulleiksi takapihalle hakemaan hapokas omenaa yhdestä omenapuistamme.

Naapurustossa: CITY PARK SOUTH
Kävele niin monia mukavuuksia !! Rauhallisella, turvallinen ja ystävällinen naapurustossa tuntuu lähellä keskustaa, talo on aivan kadun Denver suurin ja kaunein Park, City Park. Denverin eläintarha ja Museum of Science and Nature ovat vain koko puiston.

On täysi ruokakauppaan (ituja) heti seuraavana lohko vieressä Denver Bike Share asemalle.

Nauti 5-10 min kävelymatka viehättävän naapurustossamme useisiin baareihin: Atomic Cowboy, PS Town, Goosetown Tavern, Cerebral Brewing ja monet muut

Suuri ruokailu lähellä ovat Into the Wind, Stella's, Mezcal, Humble Pie, Pepper, Denver Biscuit Company sekä hip-kahviloita: Koukussa Colfaksella, Lula Rose Coffee Shop, Sienna Wine Bar ja Cooey's Ice Cream - 1950-luku Jäätelökauppa.


Lähellä on myös yksi trendikkäimmistä kirjakaupat (Tattered kansi) vieressä moderni itsenäinen elokuva Cinema (SIE)

Tervehtimään ... tai ei :-)
Kumppanini ja asun yksikössä yläkerrassa, ja kunnioittaa yksityisyyttä, mutta nautimme auttaa sinua kuin tarvitset. Olemme yleensä ympäri kaupunkia, ja jos on jotain tarvitsee, älä epäröi soittaa. Tarjoamme lockboxes useita varmuuskopioita, jos tarvitset.

Liikkuminen:
Kumppanini ja minä supistettu vain 1 auton ansiosta tässä naapurustossa. Nautimme kätevästi auton tehdä keskustaan ​​7 minuutissa, mutta myös luottaa kävely, pyöräily, Uber / Lyft, ja julkisen liikenteen bussit (bussi 20 keskustaan ​​pysähtyy metrin päähän oven takana, ja Colfax # 15 (2 korttelin päässä) kulkee myös keskustan ja kulkee 10 minuutin välein ruuhka-aikoina. Uusi "Train to the-Plane" kevyt rautatie on vain 2 mailin päässä kodista. Se kulkee 15 minuutin välein ja saa sinut DÍAan 27 minuutissa. Myös Enterprise-autonvuokraus noin 10 minuutin kävelymatkan päässä talosta.

Tarjoamme nyt off-street parking! Katupysäköinti on usein runsaasti myös meidän korttelissamme.

Lupakirjan numero: 2017-BFN-0001570
Tämä huoneistohotelli sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta City Park (puisto). Majoituspaikassa on saatavilla pyykinpesutilat. Huoneistossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön muun muassa ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittonurkkauksen.
  • Ilmastoitu huoneisto, jossa asiakkaille on tarjolla keittonurkkaus, pyykinpesukone ja takka
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille pyykinpesutilat
  • Majoituspaikan alueella on tarjolla tenniskenttiä
  • Sijaitsee vain 3 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Denverin eläintarha ja 7 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Colorado Convention Center
Huoneisto tarjoaa asiakkaiden käyttöön grillejä, puutarhan ja pyykinpesutilat. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Tämä huoneisto on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä on rajallinen määrä pysäköintipaikkoja (enint. 1 paikka)

Keittonurkkaus

  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Mikroaaltouuni
  • Paperipyyhkeet

Makuuhuoneet

  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 1 kylpyhuone
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Sampoo
  • Suihku
  • Vessapaperi

Oleskelutilat

  • Olohuone
  • Takka

Viihdetarjonta

  • Älytelevisio

Ulkotilat

  • Grilli
  • Patio
  • Puutarha
  • Puutarhakalusteet

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka
  • Majoittajan kommentti: Cigarettes, vaping & marijuana are not allowed.

Palvelut ja mukavuudet

  • Silitysrauta/-lauta

Sijainti

  • Golfkentän vieressä
  • Järven rannalla
  • Kaupungin keskustassa
  • Lähellä eläintarhaa
  • Sairaalan lähellä
  • Vuoristossa

Tekemistä

  • Golf
  • Tennis

Turvallisuusominaisuudet

  • Häkävaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
  • Ensiapulaukku
  • Palosammutin
  • Suoratelkilukko

Yleistä

  • Majoituspaikka ei salli lapsia.
  • Puutarha
  • Yksikön koko: 37 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 14.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 22

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.

Talon säännöt

No Smoking / marijuana / parties of any kind anywhere on the property. Quiet period from 9pm - 8am. Name on reservation must stay in the unit.

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Tämä majoituspaikka ei salli lapsia.

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu
Cigarettes, vaping & marijuana are not allowed.

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin, ensiapupakkaus ja suoratelkilukko
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Majoituspaikan rekisteröintinumero 2017-BFN-0001570

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Charming Studio Heart City Park--minutes Downtown Many Amenities
Charming Studio Heart City Park--minutes Downtown Many Amenities

Arvostelut

Charming Studio in Heart of City Park--Minutes to downtown!! MANY AMENITIES!! – arvostelut

10

Poikkeuksellisen hyvä

10/10

Siisteys

10/10

Henkilökunta ja palvelu

10/10

Palvelut/mukavuudet

9,6/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

10/10

Ympäristöystävällisyys
Arvosana 10 - Loistava. 191 kautta 202 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 9 kautta 202 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 1 kautta 202 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 1 kautta 202 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 202 arvostelua

Arvostelut

8/10 Hyvä

Jason E.

Hyvää: Siisteys
Laundry good. Not really any work space
Yöpyi 4 yötä lokakuussa 2025

10/10 Loistava

Jason W.

Hyvää: Siisteys
David is a personable and excellent host! It's nice to meet the owner and get the rundown on the local attractions. Extremely clean and organized. Everything is well labeled. I worked a week at a local hospital with strange call hours. Not a problem at all. If you are looking for a peaceful and quaint respite, and excellent options within walking distance, this is your spot. Do yourself a favor and stay here!
Yöpyi 4 yötä lokakuussa 2025

10/10 Loistava

Bradley S.

Hyvää: Siisteys
Property was exactly as described and pictured. Met the owner and dog, both were very friendly! Had a great time, the location is great as well.
Yöpyi 4 yötä lokakuussa 2025

10/10 Loistava

Jess D

Hyvää: Siisteys
We had a great stay! David was a fantastic host and made sure we had everything we needed. The location was perfect, there’s a beautiful park right across the street, and plenty of cute shops and coffee spots within walking distance. The neighborhood felt very safe and had a charming, welcoming vibe. Would definitely stay here again!
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2025

10/10 Loistava

Barbara T., Sheboygan USA

Hyvää: Siisteys
Room was very clean and comfortable. Bed and couch was comfortable too. We enjoyed walking in the park and sitting out front reading. Stairs were very steep for carrying bags in, but we were able to manage. Loved having the full size washer and dryer at this point in our trip with the laundry soap there. Thank you for a nice stay.
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2025

10/10 Loistava

Melanie G.

Hyvää: Siisteys
Just as described. Very clean and in a great location. Easy walk to many places and close to public transportation.
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2025

10/10 Loistava

Scott G.

Hyvää: Siisteys
Great location. Maintained very well.
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2025

4/10 Huono

Jay P.

Huonoa: Siisteys
Awful location unless you've rented a car. It's a basement, smells like one and the owner lives on site.
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2025

10/10 Loistava

Cara W.

Hyvää: Siisteys
Was perfect for my husband and I, very convenient location and within walking distance to National Jewish Hospital where I had appointments. David and Jason were great hosts and we really enjoyed Edward the dog and the outdoor spaces.Cara
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2025

10/10 Loistava

Parrish P.

Hyvää: Siisteys
I was solo at a conference and the space was perfect for that. Very clean and very responsive. Thanks!
Yöpyi 4 yötä elokuussa 2025

10/10 Loistava

DeeDee G.

Hyvää: Siisteys
Perfect place and perfect location.
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2025

10/10 Loistava

Vickie M.

Hyvää: Siisteys
David was an excellent host and the location was very convenient to many activities that we were doing on our vacation.
Yöpyi 7 yötä heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

Kassy F.

Hyvää: Siisteys
Yöpyi 4 yötä kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

Dannette W.

Hyvää: Siisteys

2 Night Stay

We were in town to attend a few baseball games. Great location! It was just a short drive to Coors Field. Nice and quiet neighborhood. Beautiful city park that was just across the street. Excellent communication with host. Definitely recommend.
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

Robbie M.

Hyvää: Siisteys

Excellent

The host was very nice and the dog! Excellent area and very confident walking locations
Yöpyi 5 yötä kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

Jonathan B., Huntington, WV

Hyvää: Siisteys

Short stay

We enjoy a very short stay...2 hours...It was a very nice unit though!
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2025

10/10 Loistava

John S.

Hyvää: Siisteys

Close to City Park

Great location for the Denver Colfax Marathon.
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2025

10/10 Loistava

June W.

Hyvää: Siisteys

Close to National Jewish

I only slept here, my days were at hospital. It was only a 7 minute walk to NJH. I passed right by Sprouts, a grocery store. vey convent for Me. There are about 7 steps going down to the rental. They are steep. I had no problem and I am 75. Just to be careful. David , the host was wonderful.
Yöpyi 5 yötä huhtikuussa 2025

10/10 Loistava

Laura B.

Hyvää: Siisteys

We had an amazing stay

Great location this was our favorite vacation by far just beautiful and relaxing
Yöpyi 3 yötä helmikuussa 2025

10/10 Loistava

Dan Tanya T.

Hyvää: Siisteys

Cute little spot in an amazing location

Spent 4 nights in this gem. It's walking distance to so many bars, restaurants, and City Park.David is a lovely host and great with communication. Would definitely book again.Would easily book again
Yöpyi 4 yötä tammikuussa 2025

10/10 Loistava

Laura G.

Hyvää: Siisteys

Comfortable and easy access to downtown

Lots of great places within walking distance and David is great!
Yöpyi 3 yötä tammikuussa 2025

10/10 Loistava

Lori F.

Hyvää: Siisteys

Cozy, adorable space!

This space was quaint and cozy! The location was great, right by City Park. I will definitely rent again on my next visit. Two thumbs up!
Yöpyi 4 yötä joulukuussa 2024

10/10 Loistava

Danielle J.

Hyvää: Siisteys

Cozy spot in a great neighborhood

We enjoyed our stay! It was nice to be able to walk to many restaurants and enjoy the fall weather.
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2024

10/10 Loistava

Heather C.

Hyvää: Siisteys

Anniversary getaway

Everything was as advertised and was great
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2024

10/10 Loistava

William S.

Hyvää: Siisteys

Cozy studio on City Park

As nice as advertised. Clean and comfortable with everything you need for a multi-day stay. Excellent bus connections, and great food and drink options within walking distance. I would definitely stay again.
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2024