Koko huoneisto·Yksityinen majoittaja

Apartments And Rooms Artemida

3.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Apartments And Rooms Artemida valokuvagalleria

Portaikko
Majoituspaikan julkisivu
Terassi/patio
Huoneisto, 2 makuuhuonetta, terassi, kaupunkinäköala | Oleskelualue
Huoneisto, 1 makuuhuone | Työpöytä, silitysrauta/-lauta, ilmainen Wi-Fi, vuodevaatteet

Arvostelut

7,8 kautta 10.
Hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Pysäköinti sisältyy hintaan
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ulkotilat
  • Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden
  • Baari

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Ul. Antuna Barca 6, Dubrovnik, 20000
  • Place, Lapadin niemimaa
    ‪7 min kävelymatka‬
  • Place, Lapadin ranta
    ‪8 min kävelymatka‬
  • Place, Playa de Copacabana
    ‪3 min ajomatka‬
  • Airport, Dubrovnik (DBV)
    ‪30 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Huoneisto, 1 makuuhuone, terassi, näköala puutarhaan

  • Näkymä puutarhaan
  • 40 m²
  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä ja 1 vuodesohva (125–150 cm leveä)

Huoneisto, 2 makuuhuonetta, terassi, kaupunkinäköala

  • Näkymä kaupungille
  • 85 m²
  • 2 makuuhuonetta
  • 6 henkilöä
  • 3 yhden hengen sänkyä ja 1 keskisuuri parisänky

Huoneisto, 1 makuuhuone

  • Näkymä puutarhaan
  • 42 m²
  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 3 yhden hengen sänkyä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Apartments And Rooms Artemida

Tämän savuttoman asuinrakennuksen palveluihin kuuluu rantabaari, ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto ja puutarha. Käytössäsi on myös ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja omatoiminen pysäköinti. Jokaisessa huoneistossa on ilmainen Wi-Fi ja keittiö, jossa on jääkaappi, uuni ja liesi. Asiakkaiden käytössä on yksityinen piha ja työpöytä.
Apartments And Rooms Artemida tarjoaa 3 huonetta. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä (nopeus: 50+ Mbit/s). Tämän 3 tähden huoneiston huoneissa on keittiö, jossa on jääkaappi, liesi ja astiat/ruokailuvälineet.
Apartments And Rooms Artemida sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Lapadin niemimaa. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, ilmaisen omatoimisen pysäköinnin ja rantabaarin. Tässä 3 tähden asuinrakennuksessa on 3 huoneistoa. Jokaisessa huoneistossa tarjoaa ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittiön.
  • Jokaisessa huoneistossa tarjoaa asiakkaille keittiön, yksityisen pihan ja jääkaapin
  • Ilmainen Wi-Fi (nopeus: 50+ Mbit/s)
  • Ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Tilaa itsellesi virkistävä juoma majoituspaikan rantabaarista
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen matkatavarasäilytyksen
  • Sijaitsee 12 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Lapadin ranta ja 4 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Dubrovnikin lauttasatama
  • Lentokenttäkuljetukset saatavilla maksusta
Apartments And Rooms Artemida tarjoaa asiakkaiden käyttöön terassin ja puutarhan. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Majoituspaikan rantabaari kutsuu nauttimaan drinkeistä. Lentokenttäkuljetukset (saatavilla ympäri vuorokauden) ovat saatavilla lisämaksusta. Ilmainen omatoiminen pysäköinti on saatavilla.

Tämä 3 tähden huoneisto on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ranta

  • Hiekkaranta lähistöllä

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Ilmainen pysäköinti majoituspaikan alueen ulkopuolella
  • Pysäköinti kadulla saatavilla
  • Ympärivuorokautiset meno-paluulentokenttäkuljetukset (lisämaksusta)
  • Paikan päällä voi pysäköidä vain pyynnöstä
  • Paikan päällä ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja

Keittiö

  • Jääkaappi
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Liesi
  • Pakastin
  • Uuni

Ruokailu

  • Rantabaari

Makuuhuoneet

  • Lakanat saatavilla
  • Lisä-/varavuode: EUR 28 per päivä

Kylpyhuone

  • 1 yksityinen kylpyhuone
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Vessapaperi

Ulkotilat

  • Piha
  • Puutarha
  • Puutarhakalusteet
  • Terassi

Työtilat

  • Työpöytä

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ilmoita niistä majoituspaikkaan käyttäen varauksen tekemisen jälkeen saamassasi varausvahvistuksessa olevia tietoja.
  • Esteettömät lentokenttäkuljetukset
  • Hyvin valaistu kulkuväylä sisäänkäynnille
  • Vivulliset ovenkahvat
  • Ylempiin kerroksiin kulku vain portaita pitkin
  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Matkatavarasäilytys
  • Opaskirjat
  • Paikallisia karttoja
  • Ravintolaoppaat
  • Silitysrauta/-lauta pyynnöstä
  • Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden

Sijainti

  • Lähellä lahtea
  • Lähellä rantakatua
  • Sairaalan lähellä

Tekemistä

  • Ostoskeskus
  • Kasino lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)
  • Ensiapulaukku
  • Ulkovalaistus
  • Turvajärjestelmä
  • Palosammutin

Yleistä

  • 3 majoitustilaa
  • Puutarha

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00.
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tämä majoituspaikka tarjoaa kuljetukset lentokentältä (lisämaksuja saatetaan veloittaa). Kuljetusten järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan 48 tuntia ennen saapumista. Yhteystiedot löytyvät varauksen jälkeen lähetetystä varausvahvistuksesta.
Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänpääsy

Vastaanottovirkailija

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lisä-/varavuoteita on saatavilla 28.0 EUR:n suuruista maksua vastaan per päivä.
  • Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupunki perii kaupunkiveron, joka maksetaan majoituspaikassa. Veron määrä riippuu kaudesta, eikä sitä välttämättä peritä ympäri vuoden. Muita poikkeuksia tai alennuksia saatetaan soveltaa. Lisätietoja saat ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevia tietoja käyttäen.
  • Kaupungin perimä vero: 1.10.–31.3. välisenä aikana 1.85 EUR per henkilö per yö aikuisilta ja 0.93 EUR per yö 12–17 vuotta vanhoilta asiakkailta. Tätä veroa ei veloiteta alle 12 vuotta vanhoilta lapsilta.
  • Kaupungin perimä vero: 1.4.–30.9. välisenä aikana 2.65 EUR per henkilö per yö aikuisilta ja 1.33 EUR per yö 12–17 vuotta vanhoilta asiakkailta. Tätä veroa ei peritä alle 12 vuotta vanhoilta lapsilta.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Lentokenttäkuljetusmaksu: 55 EUR per ajoneuvo (yhteen suuntaan, korkeintaan 4 henkilöä)
  • Lisävuode: 28.0 EUR per päivä

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä, jos he haluavat varata pysäköintipaikan paikan päältä
Tämä majoituspaikka hyväksyy käteisen.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin, turvajärjestelmä, ensiapupakkaus ja ulkovalaistus
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Apartments And Rooms Artemida tarjoaa kuljetukset lentokentältä (maksuja saatetaan veloittaa). Ota majoituspaikkaan yhteyttä varausvahvistuksesta löytyvään numeroon 48 tuntia ennen saapumista antaaksesi saapumistietosi. Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Majoituspaikan rekisteröintinumero UP/I-335-03/08-01/197

Lisämaininnat

  • Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Apartments Rooms Artemida
Apartments Artemida Dubrovnik
Apartments And Rooms Artemida Apartment
Apartments And Rooms Artemida Dubrovnik
Apartments And Rooms Artemida Apartment Dubrovnik

Apartments And Rooms Artemida – arvostelut

Arvostelut

7,8

Hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 4 kautta 6 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 0 kautta 6 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 6 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 1 kautta 6 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 1 kautta 6 arvostelua

8,0/10

Siisteys

8,0/10

Henkilökunta ja palvelu

2,0/10

Palvelut/mukavuudet

8,0/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

4/10 Huono

Slobodan

Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2024

2/10 Hirveä

jerry, Woodbridge

Matkusti perheen kanssa
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
There’s no air conditioning on this property! The description doesn’t say specifically that it is absent, it just doesn’t mention it at all. Noisy!!! There is a small church next door and the bell starts tolling at 5:45 AM every day!!! The parking is horrible, better rent a compact car because you will have to maneuver through medieval street. Dirt everywhere!!! The apartment was dirty, I had to remove public hair from toilet! The tiny fridge has not been cleaned since 1990, seems like. Bring deodorant and own shampoo. Only hand soap and two old small towels were provided. Shower is very uncomfortable and hot water lasts 3-4 minutes. Dishonest owners: We could not remain in these conditions but the owner refused to reimburse us for the balance of the remaining nights. If you value your vacation time, please stay away from this horrible place and these lying nasty owners!
Yöpyi 6 yötä elokuussa 2024

10/10 Loistava

Milton

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2024

10/10 Loistava

Deanna

Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2024

10/10 Loistava

Agron

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Excellent

Highest level of hospitality by an excellent host. Very friendly and helpful with instructions for everything we needed. The property was very good and very well connected with the old town. Strongly recommend to anyone!
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2024

10/10 Loistava

Expedia

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Great time after scary start

My partner and I travelled to Dubrovnik for the first time only to find our accommodation had been double booked leaving us nowhere to stay. We sat in the garden in disbelief for an hour on hold to Hotels.com as we were eaten alive by mosquitos. As the sun set, the hopeless scenario we found ourselves in was all too apparent for the owner of the accommodation, who asked her neighbour let us stay in her house for the night for €60. NOT the start we wanted. After a total of 2.5 hours on hold, Hotels.com then booked us another apartment closer to Lapad, covering the cost entirely. There we were met Ivica and Marija and our holiday finally began! They were so welcoming, allowing us to put our bags in their apartment so we didn’t have to take them to the beach. They advised us about great places to eat, islands to visit (although we already had an island day planned it just made it all the more exciting). We took their advice and ate at a pizzeria called Scala a few times, and used the kitchen for some home-cooked meals and made food to take with us on our adventures to Lokrum and beach days. The bed was really comfortable, and the location of the apartment was great: 5 minutes from Splendid and Lapad, 5 minutes to a Tommy supermarket as well. An Uber to Old Town took ~10 minutes, 35 min walk. We had a really great time, I would urge anyone to stay here.
Yöpyi 5 yötä elokuussa 2021