Hotel Florida

4.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Hotel Florida valokuvagalleria

Näkymä vedelle
Näkymä vedelle
Kauden mukainen ulkouima-allas
Aulan oleskelutila
Aamiainen, lounas ja illallinen

Arvostelut

6,4 kautta 10.

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Yksityisellä rannalla
  • Uima-allas
  • Aamiainen sisältyy hintaan
  • Lemmikkiystävällinen
  • Pysäköinti sisältyy hintaan
  • Ilmainen Wi-Fi

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Via Padova ,5, Jesolo, VE, 30016
  • Place, Jesolon ranta
    ‪2 min kävelymatka‬
  • Place, Caribe Bay
    ‪6 min kävelymatka‬
  • Place, Piazza Mazzini
    ‪15 min kävelymatka‬
  • Airport, Venetsia (VCE-Marco Polo)
    ‪40 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Kahden hengen huone (yksi tai kaksi sänkyä), parveke, osittainen merinäköala

  • 17 m²
  • 3 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky TAI 2 yhden hengen sänkyä

Kahden hengen huone (yksi tai kaksi sänkyä), parveke, merinäköala

  • 16 m²
  • Näkymä merelle
  • 3 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky TAI 2 yhden hengen sänkyä

Kolmen hengen huone, parveke, osittainen merinäköala

  • 19 m²
  • 3 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky ja 1 yhden hengen sänky

Neljän hengen huone, parveke, osittainen merinäköala

  • 21 m²
  • 4 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky ja 2 yhden hengen sänkyä

Neljän hengen huone, parveke, merinäköala

  • 21 m²
  • Näkymä merelle
  • 4 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky ja 2 yhden hengen sänkyä

Kahden hengen huone yhdelle, parveke, osittainen merinäköala

  • 16 m²
  • Osittainen näkymä merelle
  • 1 henkilö
  • 1 yhden hengen sänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Hotel Florida

Rannalla sijaitseva hotelli, jossa on kauden mukainen ulkouima-allas
Hotel Florida tarjoaa asiakkaittensa käyttöön yksityisen hiekkarannan, jossa on mahdollisuus harrastaa lentopalloa, sekä ravintolan.
Hotel Florida tarjoaa 69 ilmastoitua huonetta, joissa on minibaari ja tallelokerot. Huoneessa on parveke. Digitaalikanavat takaavat viihteen. Kylpyhuoneista löytyy kylpyamme tai suihku, tohvelit, bidee ja ilmaiset hygieniatuotteet.

Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat työpöydät ja puhelin. Siivous on saatavilla päivittäin.

Tässä hotellissa käytössäsi on yksityinen ranta ja kauden mukainen ulkouima-allas.

Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.

Hotel Florida sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Jesolon ranta. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen aamiainen, ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa ja ilmainen omatoiminen pysäköinti.
  • Ilmainen buffetaamiainen saatavilla päivittäin
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Majoituspaikan ravintola, allasbaari ja baari/lounge tarjoavat asiakkaille syötävää ja juotavaa
  • Voit käydä uimassa majoituspaikan kauden mukaisessa ulkouima-altaassa
  • Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät concierge, kiertoajelu- tai lippupalvelu ja matkatavarasäilytys
  • Majoituspaikan alueella on tarjolla yksityinen ranta, lentopallomahdollisuus ja polkupyörien vuokrausmahdollisuus
  • Sijaitsee vain 2 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Jesolon ranta ja 7 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Caribe Bay
  • Majoituspaikkaan voi tuoda lemmikin lisämaksusta (rajoituksia sovelletaan)
Lähde kävelylle ja nauti auringonpaisteesta hiekkarannalla. Aurinkovarjot ja aurinkotuolit ovat käytettävissäsi – rentoudu ja vietä vaikka koko päivä rannalla.

Ilmainen aamiainen on saatavilla joka päivä. Majoituspaikasta löytyy ravintola. Voit nauttia juomista yhdessä majoituspaikan baareista, joihin kuuluu allasbaari ja baari/lounge. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Tässä rannalla sijaitseva hotellissa on myös kauden mukainen ulkouima-allas, puutarha ja terassi. Omatoiminen pysäköinti on ilmainen.

Tämä 4 tähden hotelli on savuton.

Asiakkaille tarjoillaan ilmainen buffetaamiainen joka päivä klo 8.00–10.00.
Florida – tämä ravintola tarjoilee aamiaisen, lounaan ja illallisen. Asiakkaat voivat tilata juomia baarista. Varaus on pakollinen.
Huonepalvelu (rajoitettuina aikoina) on käytettävissä.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen buffetaamiainen saatavilla päivittäin klo 8.00–10.00
  • Allasbaari
  • Baari/aulabaari
  • Ravintola

Paikan päällä olevat ravintolat

  • Florida

Tekemistä

  • Kauden mukainen ulkouima-allas
  • Polkupyörien vuokrausmahdollisuus
  • Rantalentopallo

Perheystävällinen

  • Kauden mukainen ulkouima-allas
  • Pyykinpesutilat

Mukavuudet

  • Matkatavarasäilytys
  • Pyykinpesutilat
  • Tallelokero vastaanottotiskillä
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto

Palvelut asiakkaille

  • Concierge-palvelut
  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Businesspalvelut

  • Business center
  • Kokoushuoneita

Ulkotilat

  • Puutarha
  • Rantatuoleja
  • Rantavarjoja
  • Terassi
  • Yksityisellä rannalla

Esteettömyys

  • Hissi

Muuta

  • Savuton majoituspaikka

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • Bidee
  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Kylpyamme tai suihku
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Tohvelit
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • Televisio ja digitaaliset kanavat

Ruoka ja juoma

  • Huonepalvelu (rajoitetut ajat)
  • Minibaari

Muuta

  • Ilmastointi
  • Puhelin
  • Turvalokero
  • Työpöytä
  • Yhdistettäviä huoneita saatavilla

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 16.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00.
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 24 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 0.00 jälkeen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänpääsy

Vastaanottovirkailija

Lemmikit

  • Lemmikit: 15 EUR per lemmikki per yö
  • Korkeintaan 1 (painoraja: 15 kg per lemmikki)
  • Vain tietyissä huoneissa, tietyin rajoituksin
  • Voit pyytää lemmikille sopivaa huonetta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Yksi korkeintaan 3 vuotta vanha lapsi yöpyy ilmaiseksi, jos hän käyttää huoneessa olevia sänkyjä.
  • Vauvansänky on saatavilla 15.0 EUR:n suuruista maksua vastaan per päivä.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupunki perii majoituspaikassa maksettavan veron. Tätä veroa ei peritä Venetsian asukkailta eikä alle 10 vuotta vanhoista lapsista. Muita poikkeuksia saatetaan soveltaa potilaisiin ja heidän avustajiinsa sekä henkilöihin, jotka yöpyvät kaupungissa tietystä syystä/velvollisuudesta, jos he esittävät asianmukaiset asiakirjat majoituspaikassa. 1.–31.1. välisenä aikana vero on 30 prosenttia vähemmän.
  • Kaupungin perimä vero: 1.10.–30.4. välisenä aikana 0.00 EUR per henkilö per yö, korkeintaan 10 yöltä
  • Kaupungin perimä vero: 1.5.–30.9. välisenä aikana 2.30 EUR per henkilö, per yö, korkeintaan 10 yöltä

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Lemmikit: 15 EUR per lemmikki per yö
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja
  • Vauvansänky: 15.0 EUR per päivä

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä, jos he haluavat varata vauvansängyn
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit ja käteisen.
Käteisettömiä maksutapoja on saatavilla
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 24 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Klo 0.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
  • Kausiluontoinen uima-allas on käytettävissä toukokuusta syyskuuhun.
  • Yksi korkeintaan 3 vuotta vanha lapsi voi majoittua ilmaiseksi samaan huoneeseen vanhemman tai huoltajan kanssa, jos hän käyttää huoneessa jo olevia sänkyjä.
  • Yhdistettäviä/vierekkäisiä huoneita on saatavilla (saatavuuden mukaan), ja niitä voi pyytää ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon.
  • Lemmikkejä saa tuoda vain tiettyihin huoneisiin, ja myös muita rajoituksia sovelletaan (saat lisätietoja veloitettavista maksuista Maksut-osiosta). Ota majoituspaikkaan suoraan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja lemmikkijärjestelyjen tekemiseksi.

Kansallinen luokitus

Tämä majoituspaikka on saanut virallisen tähtiluokituksensa taholta the local rating authority.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Hotel Florida Jesolo
Florida Jesolo
Hotel Florida Hotel
Hotel Florida Jesolo
Hotel Florida Hotel Jesolo

Hotel Florida – arvostelut

Arvostelut

6,4
Arvosana 10 - Loistava. 1 kautta 12 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 5 kautta 12 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 2 kautta 12 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 3 kautta 12 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 1 kautta 12 arvostelua

7,2/10

Siisteys

7,6/10

Henkilökunta ja palvelu

6,4/10

Palvelut/mukavuudet

5,6/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

6,4/10

Ympäristöystävällisyys

Arvostelut

4/10 Huono

Mika

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Ei vastaa kuvausta lainkaan!

Vanha, tupakalle haiseva hotelli. Ei missään nimessä 4 tähden hotelli, ennemminkin 2 tähteä. Uima-allas on joo ilmainen mutta aurinkotuolit 5€/hlö/päivä?! Allas menee kiinni jo 19.00. Rannalla tuolit ilmaisia. Vedessä isoja meduusoja,vesi haisi epämiellyttävälle. Huone pieni ja vanhanaikainen, Suomen 70-lukua sisustukseltaan. Ilmastointi heikko, vähän pistorasioita. Aamiainen niukka, ei mitään muuta terveellistä kuin hedelmät. Itse saa ottaa kahvin, teen, juomat ja hedelmät,kaikki muu on pyydettävä pleksin takaa työntekijältä kappalettain: pari eril. croissanttia, marmelaadia, pari eril.sämpylää, yhtä juustoa, 4:ää eril.leikkelettä, munakasta ja pekonia, muroja, mysliä, jogurttia, ei muuta. Wifi ei toiminut koska ukkonen oli rikkonut sähköpääkeskuksen.
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2022

2/10 Hirveä

Armin

Matkusti perheen kanssa
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Ich habe im August 2025 über Ebookers im Hotel Florida Jesolo (Geturhotels-Gruppe) übernachtet. Nach meiner Abreise stellte ich fest, dass ich Wertgegenstände im Safe vergessen hatte. Der Hoteldirektor bestätigte den Fund, doch trotz mehrmaliger Anrufe, WhatsApp-Nachrichten und eines eingeschriebenen Briefes wurde mir der Gegenstand nicht zurückgeschickt. Ich habe mich außerdem direkt an Geturhotels gewandt – keine Reaktion. Das Verhalten des Hotels war unprofessionell, intransparent und völlig unvereinbar mit dem, was man von einem 4-Sterne-Haus erwarten darf. Ich bin enttäuscht, dass sich Ebookers-Partnerhotels so verhalten können, ohne dass Unterstützung erfolgt. Ich hoffe, Ebookers überprüft diese Unterkunft und zieht Konsequenzen.
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2025

8/10 Hyvä

Dennis

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Positiv: Die Lage ist top. Das Essen schmeckt super. Das Personal sehr freundlich. Die Zimmer sind sauber. Alles in allem sehr toller Urlaub. Negativ: Das Hotel ist etwas in die Jahre gekommen
Yöpyi 5 yötä elokuussa 2025

8/10 Hyvä

Hubert

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Wir haben den Aufenthalt im Hotel Florida sehr genossen!! Das Personal ist super zuvorkommend und das Frühstück war toll! Alles was das Herz begehrt. Die Einrichtung im Hotel könnte Schritt für Schritt erneuert werden. Wirkt wie in den 70ern eingerichtet und nix mehr gemacht. Schade war, dass die Matratzen schon sehr durchgelegen waren. Trotzdem sehr zu empfehlen! Tolle Lage und Wohlfühlklima!
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2025

6/10 OK

Tarkistettu asiakas

Matkusti perheen kanssa
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Summer holiday in jesolo

Beds are old styles and creaky. Mattresses wasn’t comfortable. Shower door wasn’t closing properly water always came out.
Yöpyi 6 yötä heinäkuussa 2025

4/10 Huono

Paola

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys
Huonoa: Palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Ottima posizione. Buona pulizia. Personale reception e ai piani molto gentili e disponibili, mentre i responsabili scorbutici. Ristorante chiuso il che per una famiglia e’ un problema, bar assente, aria condizionata con termostati obsoleti, letti scomodissimi,
Yöpyi 4 yötä kesäkuussa 2025

8/10 Hyvä

Irina

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Pleasant vacation in Lido di Jesolo-Hotel Florida

Great experience. The room was very clean and well maintaned. The receptionists are very friendly and knowledgible. I will definetely recommend this hotel to my friends.
Yöpyi 7 yötä syyskuussa 2023

4/10 Huono

Caroline

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Die Lage ist gut. Das Frühstücksbuffet hat eine sehr kleine Auswahl und man darf sich nicht selbst bedienen.
Yöpyi 4 yötä elokuussa 2022

6/10 OK

Klodian

Hyvää: Siisteys
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus
Yöpyi 7 yötä elokuussa 2022

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus
Morgenmadsbuffet, kunne godt få et løft.
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2022

8/10 Hyvä

Cecchi

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Siisteys
Kleine Zimmer, zu kompliziert mit Frühstück(Corona scheiss), Reinigung wird nicht so genau genommen, Freundliches Personal, direkt am eigenen Strand, im grossen und ganzen Gutes Hotel
Yöpyi 7 yötä heinäkuussa 2021

10/10 Loistava

Axel, Ludwigsburg

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Hervorragend, verstehe die negativen Bewertungen nicht ! Sehr freundliches und nettes Personal ohne jegliche Beanstandungen. Nächstes Jahr mit Sicherheit wieder
Yöpyi 9 yötä elokuussa 2020