Koko loma-asunto

Sabino House Kyoto

3.5 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Sabino House Kyoto valokuvagalleria

Majoituspaikan julkisivu
Tavanomainen talo, tupakointi kielletty | 2 makuuhuonetta, untuvapeitot, työpöytä
Tavanomainen talo, tupakointi kielletty | 2 makuuhuonetta, untuvapeitot, työpöytä
Näkymä majoituspaikasta
Ulkopuoli

Arvostelut

9,4 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko koti

2 makuuhuonetta5 henkilöä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Kuivausrumpu
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Aamiainen saatavilla

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
150-3 Yakuencho Shimogyo Ward, Kyoto, Kyoto, 600-8823
  • Place, Umekoji-puisto
    ‪6 min kävelymatka‬
  • Place, Kyoto Aquarium (yleisöakvaario)
    ‪7 min kävelymatka‬
  • Place, Kioton rautatiemuseo
    ‪9 min kävelymatka‬
  • Airport, Osaka (ITM-Itami)
    ‪55 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Sabino House Kyoto

Concierge-palvelut ja pyykinpesutilat kuuluvat tämän savuttoman loma-asunnon palveluihin. Loma-asunnossa on taulutelevisio, digitaalikanavat ja keittiö, jossa on jääkaappi, liesi ja mikroaaltouuni. Asiakkaiden käytössä on pyykinpesukone/kuivausrumpu, ilmainen Wi-Fi ja erillinen kylpyamme ja suihku.
Huoneissa on pyykinpesukone/kuivausrumpu ja ilmainen pullovesi. Vuoteissa on untuvapeitot. Keittiö, jossa on jääkaappi, liesi, mikroaaltouuni ja astiat/ruokailuvälineet. Kylpyhuoneista löytyy erillinen kylpyamme ja suihku, tohvelit, WC-istuin sähköisellä bideellä ja ilmaiset hygieniatuotteet.

Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. 50-tuumainen taulutelevisio, digitaalikanavat.

Tämä loma-asunto sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Umekoji-puisto. Majoituspaikassa on saatavilla aamiainen (lisämaksusta), concierge-palvelut ja pyykinpesutilat. Loma-asunnossa tarjoaa asiakkaille ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittiön.
  • Ilmastoitu koti, jossa asiakkaille on tarjolla keittiö, pyykinpesukone/kuivausrumpu ja taulutelevisio
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Tilauksen mukaan valmistettu aamiainen saatavilla päivittäin lisämaksusta
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen conciergen
  • Sijaitsee vain 2 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Shijo-katu ja muutaman minuutin ajomatkan päässä kohteesta Kyoto Tower
Lomakoti tarjoaa asiakkaiden käyttöön concierge-palvelut ja pyykinpesutilat. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.
Asiakkaat voivat lisämaksusta nauttia tilauksen mukaan valmistetun aamiaisen joka päivä klo 7.00–9.00.
Isännöity illallinen on saatavilla lisämaksusta päivittäin. Varaus vaaditaan.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla talossa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta

Perheystävällinen

  • Lapset yöpyvät ilmaiseksi (katso lisätiedot)

Keittiö

  • Jääkaappi
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Paistolaatta
  • Pakastin

Ruokailu

  • Päivittäin saatavilla tilauksen mukaan valmistettava aamiainen lisämaksusta klo 7.00–9.00; 3 900 JPY per henkilö
  • Isännöity illallinen on saatavilla päivittäin 6 800 JPY:n suuruisesta lisämaksusta; varaus vaaditaan

Makuuhuoneet

  • 2 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla
  • Lisäfuton (lisämaksusta)
  • Untuvapeitto

Kylpyhuone

  • Erillinen kylpyamme ja suihku
  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Tohvelit
  • WC (jossa on sähköinen bidee)

Viihdetarjonta

  • 50–tuumainen taulutelevisio ja digitaaliset kanavat

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone/kuivausrumpu
  • Pyykinpesutilat

Työtilat

  • Kannettavalle tietokoneelle sopiva työtila

Ilmastointi

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Vain avustajaeläimet (ei lemmikkejä)

Sopivuus/esteettömyys

  • Ei hissiä
  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Concierge-palvelut
  • Ilmainen pullovesi

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 20.00.
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 20

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet ja pääsykoodin sähköpostitse korkeintaan 24 tuntia ennen saapumista. majoittaja ottaa asiakkaat vastaan.
Tähän majoituspaikkaan ei ole mahdollista kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen jälkeen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Jos haluat nauttia lisämaksullisen aamiaisen, tee ennakkovaraus ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan 48 tuntia ennen saapumista (tarjolla saatavuuden mukaan). Aamiaispyyntöjä ei voida huomioida sisäänkirjautumisen jälkeen.

Sisäänpääsy

Pääsykoodi, majoittaja ottaa asiakkaat vastaan

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita, mutta avustajaeläimet ovat tervetulleita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Korkeintaan 2 korkeintaan 5 vuotta vanhaa lasta voi yöpyä ilmaiseksi, jos he käyttävät huoneessa olevia sänkyjä.

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupunkivero voidaan veloittaa majoituspaikassa, ja sen määrä voi olla 100–10 000 JPY per henkilö, per yö perustuen yökohtaiseen huonehintaan. Huomaa, että poikkeuksia saatetaan soveltaa. Jos haluat lisätietoja, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Maksu tilauksen mukaan valmistetusta aamiaisesta: noin 3900 JPY per henkilö
  • Lisämaksu futon-sängystä: 2200 JPY per yöpyminen
  • Illallistapahtuma: 6800 JPY

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit ja käteisen.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa. Tähän majoituspaikkaan ei voi kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen ulkopuolella. Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet ja pääsykoodin sähköpostitse 24 tuntia ennen saapumista. Majoittaja ottaa saapuvat asiakkaat vastaan.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Enintään 2 korkeintaan 5 vuotta vanhaa lasta voi majoittua ilmaiseksi, kun he käyttävät vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.
  • Japanin terveys-, työ- ja hyvinvointiministeriön vaatimusten mukaisesti kaikkien kansainvälisten matkustajien on annettava passinsa ja kansallisuustietonsa, kun he rekisteröityvät johonkin majoitupaikkaan (majataloon, hotelliin, motelliin jne.). Lisäksi vaaditaan, että majoituspaikan omistaja ottaa kopiot kaikkien rekisteröityvien asiakkaiden passeista ja säilyttää kopion.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Sabino House Kyoto Kyoto
Sabino House Kyoto Dog Friendly
Sabino House Kyoto Private vacation home
Sabino House Kyoto Private vacation home Kyoto

Sabino House Kyoto – arvostelut

Arvostelut

9,4

Poikkeuksellisen hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 2 kautta 3 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 1 kautta 3 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 3 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 3 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 3 arvostelua

8,8/10

Siisteys

10/10

Palvelut/mukavuudet

10/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

10/10 Loistava

???

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
とても清潔で且つ設備も十分に整っており、二日間の滞在でしたがとても心地よくご利用させていただきました
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2023

10/10 Loistava

Anna

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Lovely, spacious place.
Yöpyi 4 yötä huhtikuussa 2023

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Matkusti lemmikkien kanssa, Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
綺麗な、使いやすい2階建ての一軒家です。 冷蔵庫、電子レンジから洗濯乾燥機もあり 快適に京都滞在ができます。 ドッグフレンドリ-は大変有り難かったので、次回はまた別のタイプの きょうの家 に泊まりたいです! 当方は神経質なので、埃が気になりました。 あとはとても良かったです。大変お世話になり、ありがとうございました。
Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2022