Express-sisäänkirjautuminen, express-uloskirjautuminen ja puutarha kuuluvat tämän majatalon palveluihin. Käytössäsi on myös ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja omatoiminen pysäköinti. Siivouspalvelu on saatavilla kerran loman aikana.
The Heirloom Inn tarjoaa 6 ilmastoitua huonetta, joissa on kahvin-/teenkeitin ja designer-hygieniatuotteet. Jokainen huone on yksilöllisesti sisustettu ja kalustettu. Käytössäsi on jääkaappi ja mikroaaltouuni. Kylpyhuoneista löytyy kylpyamme tai suihku ja ilmaiset hygieniatuotteet.
Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä ilmaista kiinteää internetyhteyttä. Taulutelevisio, kaapelikanavat. Siivous on saatavilla kerran vierailun aikana.
The Heirloom Inn on saanut hyvää palautetta alueen ostosmahdollisuuksista. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta The Donnelly House. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja ilmaisen omatoimisen pysäköinnin.
Ilmainen Wi-Fi joissain yleisissä tiloissa
Ilmainen omatoiminen pysäköinti
Sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Donnelly Park ja 7 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Lake Dora
Majoituspaikkaan voi tuoda koiran lisämaksusta (rajoituksia sovelletaan)
The Heirloom Inn tarjoaa asiakkaiden käyttöön puutarhan, express-sisäänkirjautumisen ja express-uloskirjautumisen. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi. Omatoiminen pysäköinti on ilmainen.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen kiinteä internetyhteys
Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä ilmainen, katettu ja omatoiminen pysäköinti
Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja
Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
Hyvin valaistu kulkuväylä sisäänkäynnille
Ylempiin kerroksiin kulku vain portaita pitkin
Muuta
Savuton majoituspaikka
Huoneen palvelut/mukavuudet
Makuuhuone
Lakanat saatavilla
Kylpyhuone
Designer-hygieniatuotteet
Kylpyamme tai suihku
Pyyhkeet saatavilla
Yksityinen kylpyhuone
Viihdetarjonta
Taulutelevisio ja kaapelikanavat
Ruoka ja juoma
Jääkaappi
Kahvin-/teenkeitin
Mikroaaltouuni
Muuta
Ilmastointi
Kattotuuletin
Lämmitys
Yksilöllinen sisustus
Yksilölliset kalusteet
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.
Express-sisäänkirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Express-uloskirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet ja pääsykoodin sähköpostitse korkeintaan 24 tuntia ennen saapumista. sisäänpääsy tapahtuu yksityisen sisäänkäynnin kautta.
Ennen saapumista sinun on suoritettava verkkorekisteröinti turvallisen linkin kautta
Sinua pyydetään toimittamaan majoituspaikalle kopio virallisesta kuvallisesta henkilöllisyystodistuksestasi varauksen jälkeen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Sisäänpääsy
Pääsykoodi, yksityinen sisäänkäynti
Lemmikit
Lemmikit: 50 USD per lemmikki per yöpyminen
Vain koirat sallitaan
Korkeintaan 1 lemmikkiä
Rajoituksia sovelletaan
Saat lisätietoja majoituspaikalta soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon
Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Vaihtoehtoiset lisämaksut
Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.
Lemmikit: 50 USD per lemmikki per yöpyminen
Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja
Siivousmaksu: 60 USD per yöpyminen
Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palosammutin
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Tämä majoituspaikka siivotaan ammattimaisesti
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa. Ennen saapumista asiakkaiden on suoritettava majoituspaikan verkkorekisteröinti turvallisen linkin kautta. Asiakkaita pyydetään toimittamaan majoituspaikalle kopio virallisesta kuvallisesta henkilöllisyystodistuksestaan ennen saapumista.
Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet ja pääsykoodin sähköpostitse 24 tuntia ennen saapumista. Asiakkaat pääsevät sisään majoitustilaan yksityisen sisäänkäynnin kautta.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Lisämaininnat
Ota majoituspaikkaan suoraan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja lemmikkijärjestelyjen tekemiseksi (saat lisätietoja veloitettavista maksuista Maksut-osiosta)
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
Maison en Ville B&B Mount Dora
Maison en Ville Mount Dora
Maison en Ville Apartment Mount Dora
Maison en Ville
The Heirloom Inn Guesthouse
The Heirloom Inn Mount Dora
The Heirloom Inn Guesthouse Mount Dora
The Heirloom Inn – arvostelut
Arvostelut
8,8
Loistava
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 151 kautta 237 arvostelua
10–Loistava
151
Arvosana 8 - Hyvä. 46 kautta 237 arvostelua
8–Hyvä
46
Arvosana 6 - OK. 26 kautta 237 arvostelua
6–OK
26
Arvosana 4 - Huono. 6 kautta 237 arvostelua
4–Huono
6
Arvosana 2 - Hirveä. 8 kautta 237 arvostelua
2–Hirveä
8
9,4/10
Siisteys
8,8/10
Henkilökunta ja palvelu
8,6/10
Palvelut/mukavuudet
8,8/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
Arvostelut
10/10 Loistava
Teresa
Matkusti kumppanin kanssa
7.12.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Our suite was impeccably clean, and quiet. Parking was easy. We enjoyed our stay and we’ll be back!
Teresa
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2025
10/10 Loistava
Brittan
Matkusti perheen kanssa, Matkusti pienten lasten kanssa
27.11.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great location to walk downtown.
Brittan
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2025
8/10 Hyvä
Denny
Matkusti kumppanin kanssa
26.11.2025
Hyvää: Siisteys
The building is old and not well insulated. The noise from other rooms carries through and you can hear it during the day and at night.
Denny
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2025
10/10 Loistava
Shannon
23.11.2025
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Charming room in the diamond room upstairs very comfortable bed very clean
Shannon
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2025
10/10 Loistava
Laurie
Matkusti ryhmän kanssa
16.11.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Great little spot right in the heart of Mt. Dora. Very convenient and walking distance to everything. Would recommend but be aware some rooms are fairly small. Reserved a room that was supposed to sleep 4 for a girls weekend. We were in Amethyst (room 3). There was one full sized bed and one queen pull out. Both the bed and the pullout were extremely comfortable but when the pullout is open it takes up the majority of the sitting room. Spacious bathroom though. Just difficult to move around the room when the sofa bed is in use. But for the location it was worth it and I would stay again. Built pre-1900s the house is quaint, very private, clean, with parking on property, and an adorable courtyard area.
Laurie
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2025
4/10 Huono
diana
16.11.2025
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
the quality of mattress was not good at all and the room was noisty
diana
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2025
10/10 Loistava
Mark
7.11.2025
Mark
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2025
10/10 Loistava
Jefry
Matkusti kumppanin kanssa
4.11.2025
Hyvää: Palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Parking was great! Love the property, close to everything.
Jefry
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2025
10/10 Loistava
Randy, Sebring
Matkusti kumppanin kanssa
11.10.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Old house, but it has everything.
Randy
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2025
10/10 Loistava
elena
6.10.2025
elena
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2025
6/10 OK
Devin
Matkusti kumppanin kanssa
5.10.2025
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
It's historic feeling
Devin
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2025
10/10 Loistava
Karey
Matkusti kumppanin kanssa
19.9.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Our second time staying at this property and we will be back again next year!
Karey
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2025
10/10 Loistava
Paul and Barbara
26.8.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Don’t miss The Heirloom Inn
This was our second time staying in The Heirloom Inn in downtown Mount Dora.
Wonderful, comfortable, clean, close to everything .
Highly recommend !
Paul and Barbara
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2025
10/10 Loistava
Amy
28.7.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great place near all the action. The house keeper was super friendly.
Amy
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2025
8/10 Hyvä
Yvonne
13.7.2025
Hyvää: Siisteys
The room was clean but it could use a real coffee maker. The one there is tiny and plastic and did not make drinkable coffee. Also, the area outside patio and entrance to suite is slanted, and outside area is a bit in need of updating and care. The location is fantastic and otherwise all was good.
Yvonne
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2025
10/10 Loistava
Arleen
1.7.2025
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Quaint and cute! You can walk to shops, restaurants and there are pickleball courts less than a block away, in front of city hall.
Arleen
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2025
10/10 Loistava
Anita McEwen
Matkusti lemmikkien kanssa, Matkusti perheen kanssa
30.6.2025
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The Heirloom Inn is our Mount Dora based family's favorite place to have out of town guests stay.
Anita McEwen
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2025
10/10 Loistava
JOHN
14.6.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
New favorite spot to stay in Mt. Dora! From booking, through, check in, and during the entire stay, a well executed and curated space. For a historic building they've done a great job to make it comfortable. Shower is a bit tight as a result, but otherwise all perfect!
JOHN
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2025
10/10 Loistava
jacqueline
Matkusti ryhmän kanssa
8.6.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
The room was very nice and clean. It is walking distance to all the action in town.
jacqueline
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025
6/10 OK
Patrick
7.5.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus
Patrick
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2025
10/10 Loistava
Mojave
4.5.2025
Beautiful spot
Mojave
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2025
10/10 Loistava
Anna
Matkusti perheen kanssa
2.5.2025
It was so quaint and comfortable and perfectly located in walking distance to main areas of interest.
Anna
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2025
10/10 Loistava
Donna
26.4.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Very nice place to stay! We will come again sometime!
Donna
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2025
10/10 Loistava
Gina
Matkusti ryhmän kanssa
19.4.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Loved being able to park the car and walk the downtown area. So convenient!
Gina
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2025
10/10 Loistava
Linda
5.4.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat