Tämän hotellin palveluihin kuuluu ravintola, itsepalvelupysäköinti ja kuivapesulapalvelu. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on pyykinpesutilat ja myyntiautomaatti.
Richmond Hotel Matsumoto tarjoaa 202 huonetta, joissa on tohvelit ja hiustenkuivaaja. Digitaalikanavat takaavat viihteen.
Kylpyhuoneista löytyy suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä, bidee ja ilmaiset hygieniatuotteet. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää kiinteää tai langatonta internetyhteyttä. Siivous on saatavilla päivittäin.
Richmond Hotel Matsumoto on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Matsumoton kellomuseo. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä ravintolan ja aamiaisen (lisämaksusta).
Ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys
Jos nälkä yllättää, tilaa itsellesi jotain syötävää majoituspaikan ravintolassa
Buffetaamiainen saatavilla päivittäin lisämaksusta
Omatoiminen pysäköinti saatavilla maksusta
Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat sanomalehdet, pyykinpesutilat ja hissi
Asiakkaat ovat antaneet hyvää palautetta majoituspaikan siisteistä huoneista ja paikallisista nähtävyyksistä
Sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Matsumoton kellomuseo ja Jorinji-temppeli
Majoituspaikasta löytyy ravintola. Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys ovat saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Richmond Hotel Matsumoto tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös myyntiautomaatin, pyykinpesutilat ja kuivapesulan/pesulapalvelut. Rajoitettu maksullinen pysäköinti on saatavilla.
Tämä 3 tähden hotelli sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.
Asiakkaat voivat lisämaksusta nauttia buffetaamiaisen joka päivä klo 6.00–10.00.
Majoituspaikassa on ravintola.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys
Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä olevalla pysäköintialueella on korkeusrajoitus
Paikan päällä pysäköinti (JPY 1 200 per per yö)
Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja
Ruoka ja juoma
Päivittäin saatavilla buffetaamiainen lisämaksusta klo 6.00–10.00; 1 200 JPY per henkilö
Ravintola
Perheystävällinen
Jääkaappi huoneessa
Pyykinpesutilat
Mukavuudet
Matkatavarasäilytys
Myyntiautomaatti
Osan vuorokaudesta auki oleva vastaanotto
Pyykinpesutilat
Sanomalehtiä aulassa
Palvelut asiakkaille
Kuivapesula-/pesulapalvelu
Siivouspalvelu (päivittäin)
Esteettömyys
Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
Hissi
Pääsy pyörätuolilla (mahdollisia rajoituksia)
Muuta
Merkityt tupakointialueet
Huoneen palvelut/mukavuudet
Makuuhuone
Lakanat saatavilla
Kylpyhuone
Bidee
Hiustenkuivaaja
Ilmaiset hygieniatuotteet
Pyyhkeet saatavilla
Suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä
Tohvelit
Yksityinen kylpyhuone
Viihdetarjonta
40–tuumainen televisio ja digitaaliset kanavat
Ruoka ja juoma
Jääkaappi
Vedenkeitin
Muuta
Ilmastointi (säädettävä)
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 5.00.
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 5.00–0.00
Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Sisäänpääsy
Vastaanotto avoinna rajoitetusti
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita, mutta avustajaeläimet ovat tervetulleita
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Yksi korkeintaan 12 vuotta vanha lapsi yöpyy ilmaiseksi, jos hän käyttää huoneessa olevia sänkyjä.
Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Lisämaksut
Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:
Kaupunkivero voidaan veloittaa majoituspaikassa, ja sen määrä voi olla 100–10 000 JPY
per henkilö, per yö perustuen yökohtaiseen huonehintaan. Huomaa, että poikkeuksia saatetaan soveltaa. Jos haluat lisätietoja, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.
Vaihtoehtoiset lisämaksut
Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.
Maksu buffetaamiaisesta: noin 1200 JPY per henkilö
Omatoiminen pysäköinti: 1200 JPY per yö
Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Täm ä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Majoituspaikan vastaanotto on avoinna joka päivä klo 5.00–0.00. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Lisämaininnat
Yksi korkeintaan 12 vuotta vanha lapsi voi majoittua ilmaiseksi samaan huoneeseen vanhemman tai huoltajan kanssa, jos hän käyttää huoneessa jo olevia sänkyjä.
Japanin terveys-, työ- ja hyvinvointiministeriön vaatimusten mukaisesti kaikkien kansainvälisten matkustajien on annettava passinsa ja kansallisuustietonsa, kun he rekisteröityvät johonkin majoitupaikkaan (majataloon, hotelliin, motelliin jne.). Lisäksi vaaditaan, että majoituspaikan omistaja ottaa kopiot kaikkien rekisteröityvien asiakkaiden passeista ja säilyttää kopion.
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
Richmond Matsumoto
Richmond Hotel Matsumoto Hotel
Richmond Hotel Matsumoto Matsumoto
Richmond Hotel Matsumoto Hotel Matsumoto
Richmond Hotel Matsumoto – arvostelut
Arvostelut
9,0
Upea
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut vaatimustemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 480 kautta 827 arvostelua
10–Loistava
480
Arvosana 8 - Hyvä. 286 kautta 827 arvostelua
8–Hyvä
286
Arvosana 6 - OK. 52 kautta 827 arvostelua
6–OK
52
Arvosana 4 - Huono. 5 kautta 827 arvostelua
4–Huono
5
Arvosana 2 - Hirveä. 4 kautta 827 arvostelua
2–Hirveä
4
9,2/10
Siisteys
9,0/10
Henkilökunta ja palvelu
8,8/10
Palvelut/mukavuudet
9,0/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
Arvostelut
8/10 Hyvä
Yoko
Matkusti perheen kanssa
14.2.2026
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Convenient location which is walkable to most places. No dedicated drop off points which made loading and unloading of suitcases very difficult. Lobby is on level 2, had to stop the car at the roadside with hazard lights on to ask what are the parking options, especially when the hotel parking is full. Map of the other city carpark options provided is very detailed. Amenities provided in the lobby is great. Breakfast has decent choices but can get extremely crowded.
Rui Jun
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2025
10/10 Loistava
Minoska
Matkusti perheen kanssa
5.1.2026
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
We love the hotel, the room was good enough for a family of 3. Attention was great and the breakfast was a lot of options to choose. From matsumoto station is about 5 minutes by walking.
Minoska
Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2026
10/10 Loistava
瑞枝
5.1.2026
瑞枝
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2025
8/10 Hyvä
Roxane
4.1.2026
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
A comfortable room at a reasonable price.
Roxane
Yöpyi 6 yötä joulukuussa 2025
8/10 Hyvä
Masaaki, New Taipei City
Matkusti ryhmän kanssa
4.1.2026
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat