Koko huoneisto

Italianway - Capelli 2

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Italianway - Capelli 2 valokuvagalleria

Huoneisto (1 Bedroom) | Sisätilat
Huoneisto (1 Bedroom) | Sisätilat
Huoneisto (1 Bedroom) | Sisätilat
Huoneisto (1 Bedroom) | Sisätilat
Huoneisto (1 Bedroom) | Majoituspaikan julkisivu

Arvostelut

4,0 kautta 10.

Koko huoneisto

1 makuuhuone2 kylpyhuonetta2 henkilöä65 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Ulkotilat

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Via Vincenzo Capelli 2, Milan, MI, 20124
  • Place, Corso Como
    ‪1 min kävelymatka‬
  • Place, Piazza Gae Aulenti
    ‪2 min kävelymatka‬
  • Place, Via Monte Napoleonen muotialue
    ‪15 min kävelymatka‬
  • Airport, Milano (MXP-Malpensan kansainvälinen lentokenttä)
    ‪46 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Italianway - Capelli 2

Tämän savuttoman asuinrakennuksen palveluihin kuuluu ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa. Huoneistossa on keittiö, jossa on uuni ja liesi, sekä ilmainen Wi-Fi, taulutelevisio ja kaapelikanavat. Asiakkaiden käytössä on 2 kylpyhuonetta, vedenkeitin ja silitysrauta/-lauta.
Ilmastoiduissa huoneissa on silitysrauta/-lauta ja ilmaiset hygieniatuotteet. Tämän 3 tähden huoneiston huoneissa on keittiö, jossa on liesi ja astiat/ruokailuvälineet. Kylpyhuoneista löytyy kylpyamme tai suihku ja bidee.

Tämä huoneisto tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. 32-tuumainen taulutelevisio, kaapelikanavat.

Tämä huoneistohotelli sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta 10 Corso Comon ostoskeskus. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa. Huoneistossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittiön.
  • Ilmastoitu huoneisto, jossa asiakkaille on tarjolla keittiö, 2 kylpyhuonetta ja olohuone
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat hissi ja terassi
  • Sijaitsee vain 3 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Via Monte Napoleonen muotialue ja muutaman minuutin ajomatkan päässä kohteesta Teatro alla Scala
Huoneisto tarjoaa asiakkaiden käyttöön terassin ja hissin. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi.

Tämä 3 tähden huoneisto on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta

Perheystävällinen

  • Syöttötuoli
  • Vauvansänky: EUR 30 per yöpyminen

Keittiö

  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Liesi
  • Uuni
  • Vedenkeitin

Makuuhuoneet

  • Lakanat saatavilla
  • Makuuhuone

Kylpyhuone

  • 2 yksityistä kylpyhuonetta
  • Bidee
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Kylpyamme tai suihku
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Sampoo
  • Vessapaperi

Oleskelutilat

  • Olohuone

Viihdetarjonta

  • 32–tuumainen taulutelevisio ja digitaaliset kanavat

Ulkotilat

  • Terassi

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Hissi
  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Silitysrauta/-lauta

Sijainti

  • Historiallisella alueella
  • Lähellä metroasemaa
  • Lähellä rautatieasemaa

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Yleistä

  • Uudelleenkäytettävä astiasto

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet ja ohjeet älylukon avaamiseen sähköpostitse korkeintaan 24 tuntia ennen saapumista. sisäänpääsy tapahtuu yksityisen sisäänkäynnin kautta.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänpääsy

Yksityinen sisäänkäynti, älylukko

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Vauvansänky on saatavilla 30 EUR:n suuruista maksua vastaan per yöpyminen.

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupungin perimä vero: 9.50 EUR per henkilö per yö. Tätä veroa ei peritä alle 18 vuotta vanhoilta lapsilta.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Vauvansänky: 30 EUR per yöpyminen

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa. Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet ja ohjeet älylukon avaamiseen sähköpostitse 24 tuntia ennen saapumista. Asiakkaat pääsevät sisään majoitustilaan yksityisen sisäänkäynnin kautta.
Majoituspaikan rekisteröintinumero 015146-CIM-01953, IT015146B4N2N3N9LE
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Mi como14a1 Capelli 2
Italianway - Capelli 2 Milan
Italianway - Capelli 2 Apartment
Italianway - Capelli 2 Apartment Milan

Italianway - Capelli 2 – arvostelut

Arvostelut

4,0
Arvosana 10 - Loistava. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 1 kautta 1 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 1 arvostelua

6,0/10

Siisteys

2,0/10

Palvelut/mukavuudet

2,0/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

4/10 Huono

Pamela

Matkusti kumppanin kanssa
Huonoa: Palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
I booked this property due to it close proximity to the train station but the day before check in, the property management company told us we needed to get the keys from their office which was two train stops past the property so we would have to drag our luggage over a km away from the property in order to get the keys. This was really unacceptable as that was not stated in the description. They, finally, agreed to meet us at the property to give us the keys when I complained. The property, itself, is in a new building so, at first look, it looked quite modern and decorated well. However, taking a better look, there were evidence of poor upkeep on the unit, blinds in the bathroom broken and wouldn't close. Who wants to use a bathroom that can be seen from building across the courtyard? The mattress on the bed was so hard that it was like sleeping on cardboard. The noise from the restaurants and bars downstairs were so loud that we couldn't sleep. Luckily, we had only booked for one night. The only good thing about this property is the fact that it is 200m from the train station (not where you get the keys) and it is close enough to central Milan that you can walk to many places.
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2024