Tämän savuttoman hotellin palveluihin kuuluu business center, concierge-palvelut ja kuivapesulapalvelu. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on tallelokero vastaanotossa ja juhlasali.
Hôtel de la Couronne tarjoaa 44 huonetta, joissa on tallelokerot ja ilmainen pullovesi. Näissä yksilöllisesti sisustetuissa ja kalustetuissa huoneissa on työpöytä. Taulutelevisio, kaapelikanavat. Kylpyhuoneista löytyy kylpyamme tai suihku, ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja. Lisäksi huoneissa on kahvin-/teenkeitin ja pimennysverhot. Siivous on saatavilla päivittäin.
Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
Hôtel de la Couronne sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Morgesin linna. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä business centerin ja aamiaisen (lisämaksusta). Tämän majoituspaikan tarjoamiin lemmikkipalveluihin kuuluu ruoka- ja vesikulhot.
Ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys joissain yleisissä tiloissa
Buffetaamiainen saatavilla päivittäin lisämaksusta
Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät kuivapesula-/pesulapalvelut, concierge ja matkatavarasäilytys
Majoituspaikan alueella on tarjolla polkupyörien vuokrausmahdollisuus
Sijaitsee vain 3 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Morgesin linna ja 4 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Alppien Panoraamapolku
Majoituspaikkaan voi tuoda lemmikin lisämaksusta
Saatavilla on lemmikkiystävällisiä palveluita, kuten ruoka- ja vesikulhot
Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys ovat saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Business center ja kokoushuoneita ovat asiakkaiden käytössä. Hôtel de la Couronne, joka on historiallinen majoituspaikka, tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös concierge-palvelut, kuivapesulan/pesulapalvelut ja tallelokeron vastaanotossa.
Tämä 3 tähden hotelli on savuton.
Asiakkaat voivat lisämaksusta nauttia buffetaamiaisen arkipäivisin klo 7.00–10.00 ja viikonloppuisin klo 8.00–11.00.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta
Ruoka ja juoma
Buffetaamiainen saatavilla lisämaksusta klo 7.00–10.00 arkipäivisin ja 8.00–11.00 viikonloppuisin; 15 CHF per henkilö
Tekemistä
Polkupyörien vuokrausmahdollisuus
Perheystävällinen
Äänieristetyt huoneet
Mukavuudet
Matkatavarasäilytys
Sanomalehtiä aulassa
Tallelokero vastaanottotiskillä
Palvelut asiakkaille
Concierge-palvelut
Kuivapesula-/pesulapalvelu
Siivouspalvelu (päivittäin)
Businesspalvelut
Business center
Kokoushuoneita
Esteettömyys
Hissi
Muuta
1 rakennus
4 kerrosta
Juhlasali
Savuton majoituspaikka
Huoneen palvelut/mukavuudet
Makuuhuone
Lakanat saatavilla
Pimennysverhot
Kylpyhuone
Hiustenkuivaaja
Ilmaiset hygieniatuotteet
Kylpyamme tai suihku
Pyyhkeet saatavilla
Yksityinen kylpyhuone
Viihdetarjonta
Taulutelevisio ja kaapelikanavat
Ruoka ja juoma
Ilmainen pullovesi
Kahvin-/teenkeitin
Muuta
Lämmitys
Turvalokero
Työpöytä
Yksilöllinen sisustus
Yksilölliset kalusteet
Äänieristetyt huoneet
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 12.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Vastaanotto on avoinna maanantai–perjantai (klo 6.30–22.00) ja lauantai–sunnuntai (klo 7.30–16.30)
Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 24 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Sisäänpääsy
Vastaanottovirkailija
Lemmikit
Lemmikit: 20 CHF per lemmikki per päivä
Korkeintaan 1 lemmikkiä
Ruoka- ja vesikulhot käytettävissä
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Yksi korkeintaan 3 vuotta vanha lapsi yöpyy ilmaiseksi, jos hän käyttää huoneessa olevia sänkyjä.
Lisä-/varavuoteita on saatavilla 50.0 CHF:n suuruista maksua vastaan per päivä.
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Lisämaksut
Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:
Kaupungin perimä vero: 4.00 CHF per henkilö per yö. Tätä veroa ei peritä alle 16 vuotta vanhoilta lapsilta.
Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.
Vaihtoehtoiset lisämaksut
Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.
Maksu buffetaamiaisesta: noin 15 CHF per henkilö
Lemmikit: 20 CHF per lemmikki per päivä
Lisävuode: 50.0 CHF per päivä
Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Käteisettömiä maksutapoja on saatavilla
Majoituspaikan vastaanotto on avoinna seuraavina aikoina:
Maanantai perjantai: klo 6.30–22.00
Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 24 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Lisämaininnat
Yksi korkeintaan 3 vuotta vanha lapsi voi majoittua ilmaiseksi samaan huoneeseen vanhemman tai huoltajan kanssa, jos hän käyttää huoneessa jo olevia sänkyjä.
Kansallinen luokitus
Hotelstars-unioni määrittää majoituspaikkojen virallisen tähtiluokituksen maassa: Sveitsi. Tämän majoituspaikan tähtiluokitus on 3 tähteä.
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
Hotel Nouvelle Couronne Morges
Hotel Nouvelle Couronne
Nouvelle Couronne Morges
Nouvelle Couronne
Hôtel de la Couronne Hotel
Hôtel de la Couronne Morges
Hotel de la Nouvelle Couronne
Hôtel de la Couronne Hotel Morges
Hôtel de la Couronne – arvostelut
Arvostelut
8,8
Loistava
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 57 kautta 121 arvostelua
10–Loistava
57
Arvosana 8 - Hyvä. 51 kautta 121 arvostelua
8–Hyvä
51
Arvosana 6 - OK. 8 kautta 121 arvostelua
6–OK
8
Arvosana 4 - Huono. 4 kautta 121 arvostelua
4–Huono
4
Arvosana 2 - Hirveä. 1 kautta 121 arvostelua
2–Hirveä
1
9,2/10
Siisteys
9,2/10
Henkilökunta ja palvelu
8,2/10
Palvelut/mukavuudet
8,6/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
9,0/10
Ympäristöystävällisyys
Arvostelut
8/10 Hyvä
Heinz
Matkusti kumppanin kanssa
15.10.2025
Ruhiges, schönes Hotel im Zentrum. Feines, reichhaltiges Frühstücksbüffet.
Sehr nettes Personal.
Heinz
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2025
6/10 OK
Aysu
Liikematkailija
9.9.2025
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat
Aysu
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2025
10/10 Loistava
Amelia
5.9.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Beautiful stay in the center of town, particularly lovely on market day, the staff was so helpful and accommodating, I’ll stay here again!
Amelia
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2025
10/10 Loistava
Eduard
4.9.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Mitten in der Stadt
Fahrradraum war top top
Eduard
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2025
10/10 Loistava
Bruno
7.8.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Bewertung Hôtel la Couronne
Hotel zentral gelegen, nicht weit vom Bahnhof und ÖV. Sauber. Reichhaltiges Frühstückbüffet. Wasser und Kaffee jederzeit kostenlos erhältlich.
Leider wurden jeden Tag die Handtücher gewechselt. Nicht umweltfreundlich. Der Gast der länger als einen Tag bleibt sollte entscheiden können, wann und ob er die Handtücher ausgewechselt haben will.
Bruno
Yöpyi 7 yötä heinäkuussa 2025
6/10 OK
Roger
26.6.2025
Roger
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025
8/10 Hyvä
María
Matkusti lemmikkien kanssa, Matkusti perheen kanssa
2.6.2025
Hyvää: Siisteys
Alles gut, die Matratzen sind gut, Sauberkeit und ruhig
María
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2025
6/10 OK
ORLANDO T
Liikematkailija
18.5.2025
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Huoneen mukavuus
ORLANDO T
Yöpyi 13 yötä toukokuussa 2025
10/10 Loistava
roberto
3.5.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Gerne wieder, können wir nur empfehlen…
roberto
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2025
8/10 Hyvä
Hans Rudolf
17.4.2025
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
zufrieden, für s Wetter seid ihr nicht zuständig
Hans Rudolf
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2025
10/10 Loistava
Stefan
Liikematkailija
3.4.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Es war alles gut
Stefan
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2025
10/10 Loistava
Tarkistettu asiakas
12.3.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Nathalie
J'ai vraiment passe un super séjour, belle chambre totalement rénovée, calme au centre de Morges, donnant sur la rue piétonne et le lac.
J''ai été surclassée, quelle belle surprise.
merci
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2025
10/10 Loistava
Tarkistettu asiakas
Liikematkailija
8.1.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2025
6/10 OK
Neil
5.12.2024
Neil
Yöpyi 3 yötä marraskuussa 2024
10/10 Loistava
mourad
16.11.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
mourad
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2024
10/10 Loistava
Tarkistettu asiakas
Liikematkailija
31.10.2024
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Bien placé, personnel agréable
Accueil très bien. Le personnel est très agréable.
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2024
8/10 Hyvä
Salvatore
Matkusti kumppanin kanssa
24.9.2024
The room was very nice. The location was great. Staff very friendly.
Salvatore
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2024
10/10 Loistava
Bernadette
14.9.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Bernadette
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2024
10/10 Loistava
Bob
20.7.2024
The hotel is on the main thoroughfare with a great view of the lake.
Bob
Yöpyi 4 yötä heinäkuussa 2024
6/10 OK
Robert
16.7.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
This hotel is just OK
This hotel is just ok. It is about 10 minutes from the train station but was uncomfortable given the lack of air conditioning. Breakfast was ok but nothing special. The shower was difficult to use without getting water all over the bathroom
Robert
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2024
8/10 Hyvä
John, Zaventem
4.6.2024
John
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2024
10/10 Loistava
Jeff, Buena Vista
4.6.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Lovely hotel in Morges. Easy walk to the lake and train station. Staff was great! Rooms were roomy and clean. Breakfast was a great start to the day.
Jeff
Yöpyi 5 yötä toukokuussa 2024
8/10 Hyvä
Tania
15.4.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Originally offered a double rather than the twin requested.
Tania
Yöpyi 4 yötä huhtikuussa 2024
10/10 Loistava
Bettina
2.1.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Bettina
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2023
10/10 Loistava
Fernando
Matkusti kumppanin kanssa
29.12.2023
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat