Huoneistohotelli

Seisha for guests aged 18-55 only

2.5 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Seisha for guests aged 18-55 only valokuvagalleria

Sisäpiha
Vastaanotto
Classic-huone, tupakointi kielletty | Ilmainen Wi-Fi, vuodevaatteet
Classic-huone, tupakointi kielletty | Ilmainen Wi-Fi, vuodevaatteet
Classic-huone, tupakointi kielletty | Ilmainen Wi-Fi, vuodevaatteet

Arvostelut

9,0 kautta 10.
Upea

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ravintola
  • Ilmastointi
  • Pyykinpesu
  • Grilli

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
1-chōme-3-21-2 Shijōōji, Nara, Nara, 630-8014
  • Place, Suzakumonin aukio
    ‪14 min kävelymatka‬
  • Place, Suzakumonin portti
    ‪18 min kävelymatka‬
  • Place, JASDF Naran lentotukikohta
    ‪5 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Classic-huone, tupakointi kielletty

  • Näkymä kaupungille
  • 9 m²
  • 2 henkilöä
  • 2 futonia (100–125 cm leveää)

Comfort-huone, tupakointi kielletty

  • Näkymä kaupungille
  • 9 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 2 futonia (100–125 cm leveää)

Economy-huone, tupakointi kielletty

  • Näkymä kaupungille
  • 9 m²
  • 2 henkilöä
  • 2 futonia (74–100 cm leveää)

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Seisha for guests aged 18-55 only

Tämän savuttoman huoneistohotellin palveluihin kuuluu ravintola, mikroaaltouuni yleisissä tiloissa ja jääkaappi julkisissa tiloissa. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on pyykinpesutilat, ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto ja express-uloskirjautuminen. Jokaisessa huoneistossa on jääkaappi ja mikroaaltouuni sekä ilmainen Wi-Fi ja liesi. Asiakkaiden käytössä on kahvin-/teenkeitin ja vedenkeitin. Jaettu kylpyhuone ja siivouspalvelu on saatavilla pyynnöstä.
Seisha for guests aged 18-55 only tarjoaa 3 ilmastoitua huonetta, joissa on kahvin-/teenkeitin ja jaettu keittiö. Asiakkaat voivat käyttää huoneissa olevia jääkaappi ja mikroaaltouuni. Asiakkaat voivat käyttää jaettuja kylpyhuoneita.

Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä (nopeus: 500+ Mbit/s (yli 6 käyttäjälle tai yli 10 laitteelle)). Lisäksi huoneissa on hiustenkuivaaja ja tuuletin. Siivous on saatavilla pyynnöstä.

Seisha for guests aged 18-55 only sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Suzakumonin aukio. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, ravintola ja pyykinpesutilat. Tässä 2,5 tähden huoneistohotellissa on 3 huoneistoa. Jokaisessa huoneistossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja jääkaapin.
  • Jokaisessa huoneistossa tarjoaa asiakkaille jääkaapin, mikroaaltouunin ja lieden
  • Ilmainen Wi-Fi (nopeus: 500+ Mbit/s (yli 6 käyttäjälle tai yli 10 laitteelle))
  • Jos nälkä yllättää, tilaa itsellesi jotain syötävää majoituspaikan ravintolassa
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat pyykinpesutilat, jaettu mikroaaltouuni ja jaettu jääkaappi
  • Sijaitsee vain 4 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Naran puisto ja muutaman minuutin ajomatkan päässä kohteesta Suzakumonin aukio
Majoituspaikasta löytyy ravintola. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi. Seisha for guests aged 18-55 only tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös grillejä, pyykinpesutilat ja express-uloskirjautumisen.

Tämä huoneistohotelli on savuton.

Majoituspaikassa on ravintola.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta

Ruoka ja juoma

  • Jaetun keittiön käyttöoikeus
  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni
  • Vedenkeitin

Ruokailu

  • Ravintola

Makuuhuoneet

  • Ilmainen lisäfuton
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 1 jaettu kylpyhuone
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Sampoo
  • Vessapaperi

Ulkotilat

  • Kaasugrilli
  • Puutarhakalusteet
  • Täysin aidattu
  • Viihdealue ulkotiloissa

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys
  • Tuuletin

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ilmoita niistä majoituspaikkaan käyttäen varauksen tekemisen jälkeen saamassasi varausvahvistuksessa olevia tietoja.
  • Ei hissiä
  • Hyvin valaistu kulkuväylä sisäänkäynnille
  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Matkatavarasäilytys
  • Siivouspalvelu pyynnöstä
  • Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Yleistä

  • 3 majoitustilaa
  • Majoituspaikka ei salli lapsia.
  • Siivouspalvelu (pyynnöstä)

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 22.00.

Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 12.00

Express-uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Asiakkaat saavat ohjeet avaimen hakemiseen

Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Asiakkaiden on noustava portaita päästäkseen huoneisiin.

Sisäänpääsy

Vastaanottovirkailija, avaimen haku

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Alle 18-vuotiaita lapsia ei sallita tässä majoistuspaikassa. Kaikki vähintään 18-vuotiaat asiakkaat ovat tervetulleita.

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy vain käteisen.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Asiakkaat saavat ohjeet avaimen hakemiseen.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Korkeintaan 18 vuoden ikäiset lapset eivät voi yöpyä tässä majoituspaikassa.
  • Japanin terveys-, työ- ja hyvinvointiministeriön vaatimusten mukaisesti kaikkien kansainvälisten matkustajien on annettava passinsa ja kansallisuustietonsa, kun he rekisteröityvät johonkin majoitupaikkaan (majataloon, hotelliin, motelliin jne.). Lisäksi vaaditaan, että majoituspaikan omistaja ottaa kopiot kaikkien rekisteröityvien asiakkaiden passeista ja säilyttää kopion.

Seisha for guests aged 18-55 only – arvostelut

Arvostelut

9,0

Upea

Arvosana 10 - Loistava. 1 kautta 2 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 1 kautta 2 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 2 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 2 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 2 arvostelua

8,0/10

Siisteys

10/10

Palvelut/mukavuudet

10/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

8/10 Hyvä

SEUNGMIN

Great value for money. 3 rooms on 2nd floor and 1st floor is common area with toliet, shower, kitchen, refrigerator. Traditional Japanese style room. Room is simple with matress, small ground table, A/C. Not much soundproof. No elevator & need to use stiff stairs. Host seems living in 1st floor. Use key to open/close room. Place is located on the side of small car road, not inside. Search '清舎' on google map.
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2026

10/10 Loistava

Kazuki

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
とても安い宿だが、特に問題は生じなかった。
Yöpyi 2 yötä helmikuussa 2026