Makom Pereire

3.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Makom Pereire valokuvagalleria

Ulkopuoli
Vastaanotto
Vastaanotto
Deluxe-huone | Ylelliset vuodevaatteet, työpöytä
Deluxe Duplex Room | Ylelliset vuodevaatteet, työpöytä

Arvostelut

8,0 kautta 10.
Erittäin hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Aamiainen saatavilla

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
146 Boulevard Pereire, Paris, Paris, 75017
  • Place, Rue du Faubourg Saint-Honore
    ‪8 min kävelymatka‬
  • Place, Riemukaari
    ‪14 min kävelymatka‬
  • Place, Champs-Élysées
    ‪14 min kävelymatka‬
  • Airport, Pariisi (CDG-Pariisi-Charles de Gaulle)
    ‪30 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Classic Room Small Duplex

7,2 kautta 10
Hyvä
(13 arvostelua)
  • 12 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Classic-huone

7,8 kautta 10
Hyvä
(45 arvostelua)
  • 12 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Superior-huone

8,0 kautta 10
Erittäin hyvä
(6 arvostelua)
  • 13 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Deluxe-huone

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(3 arvostelua)
  • 16 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Comfort-huone

8,0 kautta 10
Erittäin hyvä
(6 arvostelua)
  • 16 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Deluxe Duplex Room

8,0 kautta 10
Erittäin hyvä
(4 arvostelua)
  • 19 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Perhehuone

  • 25 m²
  • 2 makuuhuonetta
  • 4 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky ja 1 parisänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Makom Pereire

Express-sisäänkirjautuminen, express-uloskirjautuminen ja ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa kuuluvat tämän savuttoman hotellin palveluihin.
Makom Pereire tarjoaa 26 ilmastoitua huonetta, joissa on hiustenkuivaaja ja ilmaiset hygieniatuotteet. Vuoteissa on ylelliset vuodevaatteet. 30-tuumainen LCD-televisio, digitaalikanavat.

Kylpyhuoneista löytyy kylpyamme tai suihku. Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden.

Makom Pereire on saanut loistavaa palautetta sijainnistaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Rue du Faubourg Saint-Honore. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja aamiaisen (lisämaksusta).
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Buffetaamiainen saatavilla päivittäin lisämaksusta
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille hissin
  • Asiakkaat ovat antaneet paljon hyvää palautetta majoituspaikan avuliaasta henkilökunnasta ja sijainnista
  • Sijaitsee 15 minuutin kävelymatkan päässä kohteista Rue du Faubourg Saint-Honore ja Pariisin kongressikeskus
Makom Pereire tarjoaa asiakkaiden käyttöön express-sisäänkirjautumisen, express-uloskirjautumisen ja hissin. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi.

Tämä 3 tähden hotelli on savuton.

Asiakkaat voivat lisämaksusta nauttia buffetaamiaisen joka päivä klo 6.30–10.30.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta

Ruoka ja juoma

  • Päivittäin saatavilla buffetaamiainen lisämaksusta klo 6.30–10.30; 16 EUR per aikuinen ja 16 EUR per lapsi

Perheystävällinen

  • Äänieristetyt huoneet

Esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
  • Hissi
  • Hyvin valaistu kulkuväylä sisäänkäynnille
  • Kaiteet käytävillä
  • Kaiteet portaikoissa
  • Korotettu WC-istuin
  • Matala taso ja tiskiallas
  • Pyörätuolille soveltuva lounge
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva vastaanottotiski
  • Pääsy pyörätuolilla
  • Pääsy pyörätuolilla (mahdollisia rajoituksia)
  • Tukitanko WC-istuimen lähellä

Muuta

  • 1 rakennus
  • 4 kerrosta
  • Savuton majoituspaikka

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Ylelliset vuodevaatteet

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Kylpyamme tai suihku
  • Pyyhkeet saatavilla

Viihdetarjonta

  • 30–tuumainen LCD-televisio ja digitaaliset kanavat

Muuta

  • Ilmastointi
  • Kannettavalle tietokoneelle sopiva työtila
  • Työpöytä
  • Äänieristetyt huoneet

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Express-sisäänkirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla
Express-uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet ja pääsykoodin sähköpostitse korkeintaan 24 tuntia ennen saapumista. sisäänpääsy tapahtuu yksityisen sisäänkäynnin kautta.
Tähän majoituspaikkaan ei ole mahdollista kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen jälkeen
Ennen saapumista sinun on suoritettava verkkorekisteröinti turvallisen linkin kautta
Sinua pyydetään toimittamaan majoituspaikalle kopio virallisesta kuvallisesta henkilöllisyystodistuksestasi varauksen jälkeen
Kortinhaltijan on esitettävä varauksen tekemiseen käytetty luottokortti ja sitä vastaava kuvallinen henkilöllisyystodistus sisäänkirjautumisen yhteydessä. Muut järjestelyt on tehtävä majoituspaikan kanssa ennen saapumista.
Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänpääsy

Pääsykoodi, yksityinen sisäänkäynti

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita, mutta avustajaeläimet ovat tervetulleita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Takuumaksu: 200 EUR per majoitustila per yöpyminen
  • Kaupungin perimä vero: 5.53 EUR per henkilö per yö. Tätä veroa ei peritä alle 18 vuotta vanhoilta lapsilta.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Maksu buffetaamiaisesta: noin 16 EUR aikuisille ja 16 EUR lapsille

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä luottokortti mahdollisten lisämaksujen varalta
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Sisäänkirjautumisen yhteydessä lisämaksujen maksamiseen käytettävässä luottokortissa olevan nimen tulee olla sama kuin huonevarauksen tehneen henkilön nimi
Tämä majoituspaikka hyväksyy yleisimmät luottokortit ja käteisen.
Käteisettömiä maksutapoja on saatavilla
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palosammutin, palovaroitin, turvajärjestelmä ja ensiapupakkaus
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa. Tähän majoituspaikkaan ei voi kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen ulkopuolella. Ennen saapumista asiakkaiden on suoritettava majoituspaikan verkkorekisteröinti turvallisen linkin kautta. Asiakkaita pyydetään toimittamaan majoituspaikalle kopio virallisesta kuvallisesta henkilöllisyystodistuksestaan ennen saapumista. Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet ja pääsykoodin sähköpostitse 24 tuntia ennen saapumista. Asiakkaat pääsevät sisään majoitustilaan yksityisen sisäänkäynnin kautta. Kortinhaltijan on esitettävä varauksen tekemiseen käytetty luottokortti ja sitä vastaava kuvallinen henkilöllisyystodistus sisäänkirjautumisen yhteydessä. Muut järjestelyt on tehtävä majoituspaikan kanssa ennen saapumista. Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 1000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
  • Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.

Kansallinen luokitus

Tämän majoituspaikan virallisen tähtiluokituksen on myöntänyt Ranskan turismin kehitysjärjestö ATOUT.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Etoile Hotel
Etoile Pereire
Etoile Pereire Hotel
Etoile Pereire Paris
Hotel Etoile
Hotel Etoile Pereire
Hotel Etoile Pereire Paris
Hotel Pereire
Hotel Pereire Etoile
Pereire Hotel

Makom Pereire – arvostelut

Arvostelut

8,0

Erittäin hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 296 kautta 730 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 256 kautta 730 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 93 kautta 730 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 44 kautta 730 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 41 kautta 730 arvostelua

8,4/10

Siisteys

8,2/10

Henkilökunta ja palvelu

7,8/10

Palvelut/mukavuudet

7,8/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

10/10 Loistava

Fannie

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
It was great
Yöpyi 4 yötä maaliskuussa 2025

8/10 Hyvä

Sandra

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
it was good
Yöpyi 4 yötä helmikuussa 2025

6/10 OK

murilo

Yöpyi 1 yön marraskuussa 2025

4/10 Huono

Steven

Huonoa: Henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Check in was a complete disaster, I had to email twice and call 3 times before I could receive the checkin details. The checkin was a 6 digit code for the front door, there is no receptionist, which is fine, room entry is via a QR code scanner instead of a key. What if your phone dies..? The scanner on the door didn’t work well at all. To get to the room it was a series of narrow corridors, stained carpets and a tiny lift (usual in Paris). The room was small, cramped, dim and depressing, with stains in the carpet. Despite having a double bed, two people in this room would feel very cramped. I didn’t pay for breakfast as it was basic, help yourself and overpriced, but I was made to feel uncomfortable for not doing so..! Overall an overpriced soulless hotel offering nothing for the money, The neighbourhood is wonderful, real Parisian life away from tourists, there are better places to stay at better prices than Hitel Makom. Would I recommend it..? Never Would I return..? Never
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2025

8/10 Hyvä

Valérie

Hyvää: Majoituspaikan kunto ja tilat
Propre
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2025

6/10 OK

Mickaël

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2025

8/10 Hyvä

Mohamed

Yöpyi 3 yötä marraskuussa 2025

10/10 Loistava

Jose Abraham

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Pequeño. Pero suficiente.
Yöpyi 4 yötä lokakuussa 2025

8/10 Hyvä

Christopher

Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2025

8/10 Hyvä

James

Matkusti pienten lasten kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
All good, room is clean, bathroom and shower is amazing. No problems. Friendly staff.
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2025

10/10 Loistava

david

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Hotel très bien placé. les chambres ont été refaites et sont propres. J'ai eu un problème personnel . la gérante a été très compréhensive. j'ai beaucoup apprécié ce geste.
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2025

10/10 Loistava

Rene, Elizabeth

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
En mi estadía todo estuvo muy bn y creo que depronto lo negativo es que no tenia el desayuno incluido
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2025

4/10 Huono

Joel

Liikematkailija
Huonoa: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2025

8/10 Hyvä

Sandra

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Sehr nette Mitarbeiter vor Ort, leider sehr hellhörig, super Lage
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2025

6/10 OK

Nina

Huonoa: Siisteys
Le lieu est ok pour une nuit de passage, mais : - arrivée à partir de 16h et départ 11h (assez express vu le prix à la nuitée) - pas de réponse suite à ma demande d’un départ tardif à 12h - hôtel sans réception mais arrivée très facile grâce aux instructions et sécurisée par code - la chambre paraît propre mais les taches présentes sur les draps me laissent penser le contraire OK à 100€ la nuit, inacceptable à 160€ la nuit (tarif de la semaine précédent notre passage) - il n’y a que peu de personnel à payer. Un effort sur la propreté et on pourrait fermer les yeux sur le reste. Ça dépanne !
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2025

8/10 Hyvä

CHANTAL

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Hôtel qui n'a pas toujours un service accueil. Nous n'avions pas le code de l'accueil, heureusement qu'une personne nous a ouvert. La chambre était très calme mais assez petite.
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2025

6/10 OK

Dimitry, Stoneham

Hyvää: Palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2025

6/10 OK

Junior

C’est correct.
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2025

4/10 Huono

Jonathan

Hyvää: Siisteys
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus

Small rooms and next to no service

The room is lilliputian. For EUR 170 per night, it's cleaned every three days (two if you complain). There is no reception. You receive a QR code that opens the room, and a code to open the main door. The management has obviously not noticed that the Olympic Games are over and did not adjust prices accordingly.
Yöpyi 4 yötä lokakuussa 2025

10/10 Loistava

Miriam

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
The bed was very small for 2 adults
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2025

10/10 Loistava

ASROR

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
all good
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2025

8/10 Hyvä

Julien

Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2025

4/10 Huono

Sebastian

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2025

10/10 Loistava

Robert

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
September 14-19, 2025 Arriving in Paris from the US for a medical conference we experienced an unexpected accident which resulted in a personal injury, a broken foot. Arriving at our motel The Makom Pereire we found staff generally concerned and helpful with our well being. Our only problem was though there was a lift there were 5 steps up to it and I was non weight bearing. The staff helped as to locate a pharmacy and obtain a wheelchair for mobility. Determined to see Paris on this first and most likely only trip the staff was helpful in getting us and the wheelchair out of the motel to awaiting Ubers or Taxi's. On day 2 and 3 it was apparent that we were struggling with the lift and 5 stairs. Staff then tried to get us moved to an entry level room. Carmen sent a picture of my foot and cast to his supervisor and the next day a room was made ready. We believe the young lady cleaning the room was Marissa- though all were extremely helpful. The music to my ear was the words "Madame Moselle your room is ready". God and Makom staff had provided a handicap accessible room where we comfortably completed our stay in Paris. Thank you is not enough to express our sincere thanks. We will certainly recommend Makom to anyone heading to Paris. Robert and Sherry Fox
Yöpyi 6 yötä syyskuussa 2025

6/10 OK

Lennart

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Var ok, för priset. Bra frukost.
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2025