Koko loma-asunto

Bungalow Cassia - moderni bungalow, jossa on suuri uima-allas, ilmainen Wi-Fi ja UK-kanavat

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Bungalow Cassia - moderni bungalow, jossa on suuri uima-allas, ilmainen Wi-Fi ja UK-kanavat valokuvagalleria

Uima-allas
3 makuuhuonetta, silitysrauta/-lauta, Wi-Fi
Jääkaappi, mikroaaltouuni, uuni, liesi
Jääkaappi, mikroaaltouuni, uuni, liesi
Terassi/patio

Arvostelut

9,4 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko koti

3 makuuhuonetta2 kylpyhuonetta6 henkilöä120 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Näkymä merelle
  • Uima-allas
  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Coral Bay, Peyia
  • Place, Coral Bay Beach
    ‪8 min kävelymatka‬
  • Place, Coral Bayn kartingkeskus
    ‪10 min kävelymatka‬
  • Place, Laouroun ranta
    ‪14 min kävelymatka‬
  • Airport, (PFO-Kyproksen kansainvälinen lentoasema)
    ‪36 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Bungalow Cassia - moderni bungalow, jossa on suuri uima-allas, ilmainen Wi-Fi ja UK-kanavat

Cassia on 3 makuuhuoneen bungalow, joka tarjoaa viehättävän vetäytymispaikan kuudelle tai perheelle, joka etsii yksityistä turvapaikkaa Kyproksen saaren perinteiseen elämään. Kiinteistössä on oma yksityinen 10x5-uima-allas ja kauniisti hoidettu puutarha loputtomalle, huolettomalle rentouttavalle ajalle Välimeren auringossa. Voit olla varma, että sinulla on sileä purjehdus, kun omistettu kiinteistöpä��llikkö on vain puhelu. Kiinteistö on 15 minuutin kävelymatkan päässä kaikista tarvittavista mukavuuksista, ravintoloista ja kaupoista. Cassia on myös 17 minuutin kävelymatkan päässä sekä suositusta rannoista Corallia Beach (Laourou Beach) ja Coral Bay. Sekä Corallia että Coral Bayn rannat ovat kultaisia hiekkarantoja ja puhtaita sinisiä vesiä, ja ne ovat sertifioituja sinisen lipun lahdet. Runsaasti kauppoja, ravintoloita ja baareja, joissa tarjoillaan paikallisesti kasvaneita ja valmisruokia, löytyy Coral Bayn nauhasta, joka on vain 15 minuutin kävelymatkan päässä Cassia-kadulta. Myös päivittäistavaroiden palauttaminen takaisin lomakohteeseesi helpottaa kauniiden auringonlaskun aterioiden tukemista. Puutarhassa on runsaasti auringonottoa, ja se on sisustettu kiinteällä laadulla ja modernilla huonekaluilla, joissa on mukavat aurinkotuolit, rottinki-sohvat ja keinu, joka on todellinen keidas rauhalliseksi ja rauhalliseksi. Uima-altaassa on vaihtelevat syvyydet ja tulvavalot tekevät siitä turvallisen ja rentouttavan vaihtoehdon yöllä. Jos haluat hieman varjoa, se on myös katettu terassi, joka on jalanjälkiä uima-altaasta, jossa voit nauttia kuudesta osasta mukavaa rottinki-ruokailuryhmää. Suuren liukuovien kautta pääset täysin ilmastoituun olohuoneeseen, joka on sisustettu suurella L-muotoisella valkoisella sohvalla, joka on koottu modernin sohvapöydän ympärille ja joka tarjoaa mukavan ilmapiirin nauttia ilmaisesta WIFI- ja plasma-tv: stä, jossa Internet-TV tarjoaa UK-TV, Sky-urheilu ja rajoittamattomat elokuvat (sekä kansainväliset kanavat). Olohuone avautuu erinomaisesti varustetulle keittiölle, jossa on kaikki tarvittavat astiat, joissa on astianpesukone, mikroaaltouuni, iso jääkaappi, pakastin, laadukas sähköliesi, uuni, leivänpaahdin, vedenkeitin ja muut laitteet, jotka tekevät kodin kodikkaaksi. 3 suurta ilmastoitua huonetta mahtuu 6 aikuista helposti ja ylpeillä suuri vaatekaappi tilaa varastointiin ja roikkuu. Makuuhuoneen makuuhuoneessa on queen-size-vuode. Toisessa makuuhuoneessa ja kolmannessa makuuhuoneessa on 2 yhden hengen vuodetta, joissa molemmissa on oma kylpyhuone, jossa on molemmat huoneet. Cassia-maissa voit maistella ja tuntea Kyproksen tuoksua ja tunnelmaa yhdistettynä hetkiin täynnä valoa, positiivista energiaa, vieraanvaraisuutta, kunnioitusta ja kiitollisuutta, Kyproksen kirkkaiden ihmisten ja maiseman ominaisuuksia.
Cassia on 3 makuuhuoneen bungalow, joka tarjoaa viehättävän vetäytymispaikan kuudelle tai perheelle, joka etsii yksityistä turvapaikkaa Kyproksen saaren perinteiseen elämään. Kiinteistössä on oma yksityinen 10x5-uima-allas ja kauniisti hoidettu puutarha loputtomalle, huolettomalle rentouttavalle ajalle Välimeren auringossa. Voit olla varma, että sinulla on sileä purjehdus, kun omistettu kiinteistöpäällikkö on vain puhelu. Kiinteistö on 15 minuutin kävelymatkan päässä kaikista tarvittavista mukavuuksista, ravintoloista ja kaupoista. Cassia on myös 17 minuutin kävelymatkan päässä sekä suositusta rannoista Corallia Beach (Laourou Beach) ja Coral Bay. Sekä Corallia että Coral Bayn rannat ovat kultaisia hiekkarantoja ja puhtaita sinisiä vesiä, ja ne ovat sertifioituja sinisen lipun lahdet. Runsaasti kauppoja, ravintoloita ja baareja, joissa tarjoillaan paikallisesti kasvaneita ja valmisruokia, löytyy Coral Bayn nauhasta, joka on vain 15 minuutin kävelymatkan päässä Cassia-kadulta. Myös päivittäistavaroiden palauttaminen takaisin lomakohteeseesi helpottaa kauniiden auringonlaskun aterioiden tukemista. Puutarhassa on runsaasti auringonottoa, ja se on sisustettu kiinteällä laadulla ja modernilla huonekaluilla, joissa on mukavat aurinkotuolit, rottinki-sohvat ja keinu, joka on todellinen keidas rauhalliseksi ja rauhalliseksi. Uima-altaassa on vaihtelevat syvyydet ja tulvavalot tekevät siitä turvallisen ja rentouttavan vaihtoehdon yöllä. Jos haluat hieman varjoa, se on myös katettu terassi, joka on jalanjälkiä uima-altaasta, jossa voit nauttia kuudesta osasta mukavaa rottinki-ruokailuryhmää. Suuren liukuovien kautta pääset täysin ilmastoituun olohuoneeseen, joka on sisustettu suurella L-muotoisella valkoisella sohvalla, joka on koottu modernin sohvapöydän ympärille ja joka tarjoaa mukavan ilmapiirin nauttia ilmaisesta WIFI- ja plasma-tv: stä, jossa Internet-TV tarjoaa UK-TV, Sky-urheilu ja rajoittamattomat elokuvat (sekä kansainväliset kanavat). Olohuone avautuu erinomaisesti varustetulle keittiölle, jossa on kaikki tarvittavat astiat, joissa on astianpesukone, mikroaaltouuni, iso jääkaappi, pakastin, laadukas sähköliesi, uuni, leivänpaahdin, vedenkeitin ja muut laitteet, jotka tekevät kodin kodikkaaksi. 3 suurta ilmastoitua huonetta mahtuu 6 aikuista helposti ja ylpeillä suuri vaatekaappi tilaa varastointiin ja roikkuu. Makuuhuoneen makuuhuoneessa on queen-size-vuode. Toisessa makuuhuoneessa ja kolmannessa makuuhuoneessa on 2 yhden hengen vuodetta, joissa molemmissa on oma kylpyhuone, jossa on molemmat huoneet. Cassia-maissa voit maistella ja tuntea Kyproksen tuoksua ja tunnelmaa yhdistettynä hetkiin täynnä valoa, positiivista energiaa, vieraanvaraisuutta, kunnioitusta ja kiitollisuutta, Kyproksen kirkkaiden ihmisten ja maiseman ominaisuuksia.
Tämä huvila sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Coral Bayn kartingkeskus. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja pyykinpesutilat. Huvilassa tarjoaa asiakkaiden käyttöön esimerkiksi keittiön ja 2 kylpyhuonetta.
  • Ilmastoitu huvila, jossa asiakkaille on tarjolla keittiö, pyykinpesukone ja 2 kylpyhuonetta
  • Ilmainen Wi-Fi joissain yleisissä tiloissa
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat pyykinpesutilat ja terassi
  • Sijaitsee 8 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Coral Bayn kartingkeskus ja 3 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Coral Bay Beach
Huvila tarjoaa asiakkaiden käyttöön terassin, grillejä ja puutarhan. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi.

Tämä huvila on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Uima-altaat/kylpylä

  • Uima-allas

Internet

  • Saatavilla huvilassa: Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mausteita
  • Mikroaaltouuni
  • Pakastin
  • Uuni
  • Vedenkeitin

Makuuhuoneet

  • 3 makuuhuonetta

Kylpyhuone

  • 2 kylpyhuonetta
  • Kylpyamme tai suihku
  • Suihku

Oleskelutilat

  • Olohuone

Viihdetarjonta

  • Kirjoja
  • Televisio ja kaapeli-/satelliittikanavat

Ulkotilat

  • Grilli
  • Patio
  • Puutarha
  • Terassi

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Silitysrauta/-lauta

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Yleistä

  • Puutarha
  • Yksikön koko: 120 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Talon säännöt

Age groups 18+ are allowed to occupy the premises. Quiet hours are from 22:00 till 8:00 hours.
Guests should not create excessive noise at a level that disturbs neighbors; Code enforced neighborhood. This a no smoking property.
This property does not allow pets. Total number of occupants will not exceed the quoted number unless pre-agreed.

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua
No events are allowed

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittajan kommentti: No events are allowed
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Majoituspaikan rekisteröintinumero 0001855
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Bungalow Cassia Modern Bungalow Large Pool Free Wifi UK Channels
Bungalow Cassia Modern Bungalow Large Pool Free Wifi UK Channels
Bungalow Cassia
Bungalow Cassia Modern Bungalow With Private Large Pool
UEV2002V14

Villa Cassia by Ezoria Villas – arvostelut

Arvostelut

9,4

Poikkeuksellisen hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 19 kautta 25 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 4 kautta 25 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 1 kautta 25 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 1 kautta 25 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 25 arvostelua

9,6/10

Siisteys

Arvostelut

10/10 Loistava

Stephen G.

Hyvää: Siisteys
Yöpyi 7 yötä lokakuussa 2025

10/10 Loistava

Kevin T.

Hyvää: Siisteys
Excellent time at the property and pool. Met a very friendly manager who was available at the drop of a hat. Will definitely come back again and again.
Yöpyi 15 yötä syyskuussa 2025

8/10 Hyvä

Gillian S.

Hyvää: Siisteys
We had a lovely stay at Villa Cassia, great pool and well maintained, was equipped with things needed for a good holiday ie plenty towels and pool towels, plenty loungers for around the pool, table and chairs on patio, good tv channel options although remote could be a pain unless it was pointed directly at the streaming box. Excellent Wi-Fi speed. We did wake one morning to no Wi-Fi and called Dave from Ezoria management team he said he would be there in 2 minutes, but it was literally 30 seconds a he rang the door bell and was on to internet provider after he realised it was not something he could fix himself, he kept us constantly updated throughout the day until it was fixed, he was very friendly and happy to help. The location was just what we were looking for and so peaceful.
Yöpyi 15 yötä elokuussa 2025

10/10 Loistava

Diane M.

Hyvää: Siisteys

Fantastic sea view

Lovely villa with great pool and fantastic sea view.Location couldn’t be better very quiet but within a 15 minute walk of large supermarket and also a 20 minute walk from the beach. All the family had a really enjoyable stay
Yöpyi 7 yötä kesäkuussa 2025

4/10 Huono

Ralf M.

Yöpyi 14 yötä toukokuussa 2025

8/10 Hyvä

Jan D.

Hyvää: Siisteys

Large pool

Lovely villa with large pool that was used all the time. Not overlooked and nice gardens. Could walk to beach, supermarket and coral bay strip,also bus stop, so good location.We had a fab week, if i was to be picky, could do with a better bbq we had to buy disposable ones and lack of grill pan or baking trays for oven, but we managed and thoroughly enjoyed our stay.
Yöpyi 7 yötä kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

Kathy D.

Hyvää: Siisteys

Sunshine

Perfect
Yöpyi 14 yötä syyskuussa 2024

6/10 OK

Ciaran M.

Hyvää: Siisteys

Lovely stay.

Lovely stay.
Yöpyi 8 yötä kesäkuussa 2024

10/10 Loistava

Kevin F.

Hyvää: Siisteys

Fantastic Villa

One of the nicest villas that we have stayed in. Fantastic pool and excellent service from Dave our property manager.
Yöpyi 10 yötä huhtikuussa 2024

10/10 Loistava

Uwe K., Dänemark

Hyvää: Siisteys

Nice villa with sea view from the garden

We had a nice stay and the contact with Ezoria and our contact persons Dave and Michelle was a very big pleasure. We definitely felt welcome and we are going to rent a villa from Ezoria again.
Yöpyi 17 yötä joulukuussa 2023

10/10 Loistava

Thomas W., Perth , Scotland

Hyvää: Siisteys

Relaxing and comfortable

The property was spotless on arrival and given the very hot weather during our stay we were delighted with the efficiency of the air conditioning. The property proved deceptively spacious with an open aspect towards the sea, yet still affording privacy. The pool was larger than expected and well maintained and the provision of towels for the sun beds was an added bonus. Although the supermarket was within easy walking distance we would still advise a rental car. The very few minor issues were promptly dealt with by Dave who was both friendly and professional. We spent 4 relaxing weeks at this property and would happily recommend it.
Yöpyi 28 yötä syyskuussa 2023

10/10 Loistava

Lynne H.

Hyvää: Siisteys

Lovely private villa

Loved our stay at Villa Cassia , nice and quiet street, and walking distance to the strip ( about 20 mins) but would recommend a car. Not as much personal touches as we’re used too, like welcome pack, info book, local menus etc but that’s nitpicking. The local manager Dave left us in peace but when needed was contactable and very quick to help and informative. The bbq was a bit ropey but other than that the villa was wonderful and we will certainly be considering it again for our next Cyprus visit.
Yöpyi 12 yötä elokuussa 2023

8/10 Hyvä

Gillian B.

Hyvää: Siisteys

Very relaxing but car needed

We just had 2 weeks here. Very spacious and clean Villa. Could do with a few upgrades like change of sun beds, they’re not very comfortable. Also the tv box freezes all the time, very annoying. The kitchen crockery and cutlery could do with upgrading. But apart from that, beds are comfy, showers were good and the pool is amazing. I’d recommend a car as it was a fair walk to the shops and restaurants especially when it’s 34/40 degrees heat. Overall a nice villa.
Yöpyi 14 yötä heinäkuussa 2023

10/10 Loistava

Chris W., Carlisle,Cumbria UK

Hyvää: Siisteys

Great location in quiet area

Great location within walking distance of large supermarket . About 15 mins walk to the coral bay strip with good selection of places to eat . Pool area is great and gets the sun all day and lovely view of the sea too.
Yöpyi 7 yötä kesäkuussa 2023

10/10 Loistava

Adrian S.

Hyvää: Siisteys

Perfect relaxation

The Villa was spotless throughout and exactly as described on the listing. We have stayed in many other villas and this was by far the cleanest! I guess we all have slightly different expectations, and if I could recommend a few points it would be some investment in slightly more comfortable garden furniture and maybe some sail awnings to assist with shade especially near the patio table area. The kitchen was very well equipped with an excellent washing machine, a must for a 10 day stay! It would have been nice to have some bathroom bin bags supplied for in light of the tissue paper requirements, but this is a minor point. We were able to enjoy all sporting TV events and some of the latest released films in the internet TV, a few pointers to use the internet TV would have helped but we eventually worked it out. All in all we had a lovely relaxing holiday in a super clean villa that was well equipped in a quiet location with a super super pool! And I think we will return next year!
Yöpyi 10 yötä syyskuussa 2022

10/10 Loistava

Phil P.

Hyvää: Siisteys

Nice family holiday, great apartment

Was faultless from arriving at the villa to leaving no complaints from us in any way Thank you
Yöpyi 14 yötä elokuussa 2022

8/10 Hyvä

Denise D.

Hyvää: Siisteys

Toller Pool, gute Lage

Das Objekt befindet sich in einen gut gepflegten und sauberen Zustand. Die Ausstattung passt für sechs Personen. Auf dem Grundstück gibt es einen Parkplatz. Der Pool ist super und für Kinder hervorragend geeignet. Kurze Entfernung zum Strand, Restaurants und Einkaufsmöglichkeiten. Die Kommunikation mit der Vermietungsagentur war sehr gut. Wir können das Mietobjekt auf jeden Fall weiterempfehlen. Wir hätten uns nur über mehr Klopapier und Müllbeutel als Basisausstattung gefreut.
Yöpyi 14 yötä heinäkuussa 2022

10/10 Loistava

Janet F., Christchurch, England

Hyvää: Siisteys

Great place to stay

Had a fabulous holiday and was made even better by the welcome and helpfulness from the host Sharon and the wider team Michelle, Luana, Maintenance and cleaning team. The villa was lovely & quite and accessible without any difficulty. Would recommend this to anyone!!
Yöpyi 14 yötä toukokuussa 2022

10/10 Loistava

FRANCES S.

Hyvää: Siisteys

Delivered everything that was promised

5 star experience - fantastic pool, well equipped Villa, sky sports & English tv. Sharon Newman, the rep was a mine of useful information & sorted out the only minor problem we had with no fuss at all. Would defo recommend to families
Yöpyi 7 yötä toukokuussa 2022

10/10 Loistava

Karren M.

Hyvää: Siisteys

Everything we needed on the doorstep

Loved the ease of dealing with Ezoria and the friendliness & promptness of their responses. Property was exactly as listed and we weren't short of anything.
Yöpyi 7 yötä huhtikuussa 2022

10/10 Loistava

Rebecca R.

Hyvää: Siisteys

Lovely week!

Villa Cassia is a lovely 3 bed villa located in a quiet area with great mountain and sea views! Very close to the main supermarket, petrol station and Coral Bay strip. Great size pool which my kids loved! Was our first time in Cyprus but we'll definitely be returning.
Yöpyi 9 yötä lokakuussa 2021

10/10 Loistava

Shaun & Angela T., Southampton

Hyvää: Siisteys

Perfect villa and location

Villa Cassia is a lovely 3 bed villa with a superb good size south facing pool. It’s set in a quiet safe residential area with mountain and sea views but within easy walking distance to the beach and restaurants/bars and bus routes servicing the whole island. We found the property to be clean with good supply of linen and towels and a kitchen with all necessary appliances for a comfortable stay especially as we self-cater . Our only moan is that the sun beds are a little uncomfortable but this could be remedied by the addition of topper cushions but this is only a minor moan in what was a very positive experience. We would highly recommend this property and will hopefully return at some future date.
Yöpyi 14 yötä syyskuussa 2021

10/10 Loistava

Fernando W.

Hyvää: Siisteys

Génial

Nous avons passé un bon moment ici et je le recommande vivement à ceux qui veulent profiter de la proximité de la plage tout en ayant de l'intimité. Bien qu'il ne soit pas loin du supermarché, de la plage ou des bars/restos, je recommande fortement d'avoir au moins une voiture.
Yöpyi 8 yötä heinäkuussa 2021

10/10 Loistava

Mark D.

Hyvää: Siisteys

Lovely location, quiet but close to the main town

The south facing location ensures the pool is warmed to a nice temperature every day and the villa sits close to a main supermarket and petrol station. Nearest Coral Bay strip is a 5 min drive or 15min walk. Lovely place and lovely villa. We will book again

10/10 Loistava

Phil R., Guildford UK

Hyvää: Siisteys

A little gem

We had a wonderful fortnight at Villa Cassia. The location is perfect, as it is in a quiet residential area, within walking distance of the beaches and the wonderful array of restaurants and entertainment on the strip. We had a few of small issues you tend to encounter on holiday, which were sorted very quickly by the management company (Ezoria) who were excellent Great size pool to cool off in, though it wasn’t that cool due to the hot weather! Definitely not complaining though. Lovely views of the sea in the distance from the patio and a lovely place to retreat to after a lovely evening out. Will definitely return next year. Roberts family
Yöpyi 14 yötä kesäkuussa 2019