Koko huoneisto

(5) Yhden huoneen huoneisto, 26 m², 2 hengelle, suihku / WC, länteen päin oleva parveke

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan (5) Yhden huoneen huoneisto, 26 m², 2 hengelle, suihku / WC, länteen päin oleva parveke valokuvagalleria

Ulkopuoli
1 makuuhuone, internet, vuodevaatteet
Ulkoruokailutilat
Sisätilat
Sisätilat

Koko huoneisto

1 makuuhuone1 kylpyhuone2 henkilöä26 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Lemmikkiystävällinen
  • Ulkotilat
  • Aamiainen saatavilla
  • Pysäköinti saatavilla

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Reit im Winkl, Bavaria
  • Place, Penninger Schnaps Museum
    ‪5 min ajomatka‬
  • Place, St. Pankratiuksen katolinen seurakunta
    ‪5 min ajomatka‬
  • Place, Reit im Winklin ulkoilma-allas
    ‪6 min ajomatka‬
  • Airport, Salzburg (SZG-W.A. Mozart)
    ‪54 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

(5) Yhden huoneen huoneisto, 26 m², 2 hengelle, suihku / WC, länteen päin oleva parveke

Wimmer-majatalo löytyy ilmasto-kuntokeskuksesta Reit im Winkl im Chiemgau, tarkemmin sanottuna, Blindaun piiristä. Voit odottaa neljää rakkaudella kalustettua huoneistoa, joista voit nauttia upeista näkymistä ympäröiville vuorille. Huoneistot kalustettiin valoisassa, baijerilaistyyliin, eivätkä jätä mitään toivomisen varaa.   Luonnon- ja rakkautemme heijastuvat etenkin kesällä. Joten talosta tulee joka vuosi todellinen paratiisi kukka-ystäville. Urheilun harrastajilla on ihanteellinen lähtökohta retkeille ja pyöräilyille. Tennisleirillä voit virkistää lihaksia tennispeleillä, sulkapalloilla, sulkapalloilla ja monilla muilla tarjouksilla, myös ilmaiseksi. Sinun etusi vieraana: Olemme kumppani-vuokranantaja / Reit im Winkl -kortin ja Benz-Eck -hiihtohissien käyttö. Tämä antaa sinulle mahdollisuuden saada ilmaisia lisäpalveluita omien palveluidemme lisäksi, kuten: Maksuton sisäänpääsy ulko- ja sisäuima-altaisiin, Kössener Wald-Freibadiin sekä Walchsee-alueelle ja talvella ilmainen matka Benzecklifteniin. (1,00 euroa rahoituskustannuksiin) Brettlspaßille tarjotaan myös talvella. Vieraamme nauttivat alennuksista hiihtovuokrauksessa ja Reit im Winklin hiihtokoulussa. Pyynnöstä tarjoamme ilmaisia sauvakävelyretkiä tai lumikenkäretkiä DSLV Nordic Fitness Coach -sarjan kanssa. Aktiivinen tai virkistysloma ei ole mitään tapaa. Perheesi Wimmer.
Kahden ihmisen yhden huoneen huoneisto on sisustettu kauniisti Baijerin tyyliin. 25 m²: n huoneistossa on länteen päin oleva parveke, suihku / WC, kelloradio, TV. Pyyhkeet ja liinavaatteet tarjotaan. Pyynnöstä tarjoamme leipäpalvelun.
Tämä huoneistohotelli sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Penninger Schnaps Museum. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi aamiaisen (lisämaksusta). Huoneistossa tarjoaa asiakkaille keittiön ja parvekkeen.
  • Huoneistossa tarjoaa asiakkaille keittiön, parvekkeen ja ruokailualueen
  • Aamiainen saatavilla lisämaksusta
  • Sijaitsee vain 4 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Penninger Schnaps Museum ja muutaman minuutin ajomatkan päässä kohteesta St. Pankratiuksen katolinen seurakunta
Huoneisto tarjoaa asiakkaiden käyttöön puutarhan. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Tämä huoneisto on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: internetyhteys

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti

Keittiö

  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Leivänpaahdin

Ruokailu

  • Aamiainen saatavilla lisämaksusta

Makuuhuoneet

  • Lakanat saatavilla
  • Makuuhuone

Kylpyhuone

  • 1 kylpyhuone
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku

Oleskelutilat

  • Erillinen ruokailualue

Viihdetarjonta

  • Kaapeli-/satelliittikanavat

Ulkotilat

  • Parveke
  • Puutarha

Ilmastointi ja lämmitys

  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkiystävällinen

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Tekemistä

  • Golf
  • Golfmahdollisuus lähistöllä
  • Pyöräilymahdollisuus lähistöllä
  • Vaellus-/pyöräilyreittejä lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)

Yleistä

  • Puutarha
  • Yksikön koko: 26 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 15.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

  • Lemmikit ovat tervetulleita
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Gästehaus Wimmer Wimmer Inge und Hans 98840
Ein raum appartement 26 qm für 2 Personen Dusche/wc Westbalkon
DEU00000060000545962_DEU00000060000546512

(5) Ein-Raum-Appartement 26 qm, für 2 Personen, Dusche/WC, Westbalkon – arvostelut