Park View - Castle Pütnitz - Canoe erikoista 4 U (05.09.-18.06.)

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Park View - Castle Pütnitz - Canoe erikoista 4 U (05.09.-18.06.) valokuvagalleria

Ulkopuoli
Ulkoruokailutilat
Televisio
Sisätilat
Sisätilat

Arvostelut

10 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Lemmikkiystävällinen
  • Pysäköinti saatavilla
  • Pyykinpesu
  • Keittiö

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Ribnitz-Damgarten, Mecklenburg-West Pomerania
  • Place, Technik Museum Putnitzin museo
    ‪11 min ajomatka‬
  • Place, Darsser
    ‪12 min ajomatka‬
  • Place, Saksan meripihkamuseo
    ‪12 min ajomatka‬
  • Airport, Rostock (RLG-Laage)
    ‪63 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Park View - Castle Pütnitz - Canoe erikoista 4 U (05.09.-18.06.)

Park View:
Huoneisto sopii 4 hengelle. 2 makuuhuonetta, joista 1 makuuhuone, jossa iso parivuode ja 1 makuuhuone, jossa iso parivuode, keittiö, kylpyhuone ja avoin Wohnberreich. Huoneistossa on 64 m². Keittiössä on jääkaappi-pakastin, liesi, uuni, kahvinkeitin, vedenkeitin ja leivänpaahdin. Asiakkaat voivat käyttää puutarhakalusteita ja grillausmahdollisuuksia. Huoneistossa on taulu-tv. Huoneistossa on internetyhteys. Pesukone on saatavilla yleiseen käyttöön hintaan 3,00 euroa per maksu. Pesukone on saatavilla yleiseen käyttöön hintaan 3,00 euroa per maksu.   Bonus Jos varaat 4 yötä tai enemmän, tarjoamme sinulle quad ilmaiseksi puolen päivän. (05th Syyskuu 18. Kesäkuu 2017) Syksyn tarjousBook neljä yötä ja hankkia 2 lipun hinta, kun vierailet Amber-museossa. (01. Marraskuu 2017-19. Joulukuu 2017) Keskeisen toimituksen yhteydessä maksetaan 50 euron vakuusmaksu, joka palautetaan lähtöpäivänä. Tourist vero on maksettava paikan päällä saapumisen yhteydessä

Talomme on rakennettu vuonna 1836 Zanthier-perheen vanhimmassa rakennuksessa. Vuonna 1906 maalaistalo sai nykyisen linnan kaltaisen luonteen muuntamalla ja laajentamalla Saksan uudistusarkkitehtuuria. Vuosina 2011 ja 2012 se oli rakkaudella restauroitu tyhjästä historiallisen mallin mukaan. Huoneistomme ovat erittäin suuria ja kalustettu pääasiassa antiikkikalusteilla ja esineillä, mutta uhraamatta nykyaikaista mukavuutta. Tanssisali, takkahuone / metsästyspuisto, puisto ja terassi sopivat myös juhliin, kuten vuosipäiviin ja syntymäpäiviin sek�� seminaareihin ja näyttelyihin. Kutsumme vieraitamme kokemaan historiallista ympäristöä Vorpommernin alueella, Regnitzauenin ja Ribnitzer Boddenin luonteella. Ilahduttaa myös kanootti, jota voit vuokrata talossamme. Tervetuloa lämpimästi, Nikolaus ja Diana von der Lühe -bonus Jos varaat vähintään 4 yötä, tarjoamme sinulle quadin ilmaiseksi puolen päivän ajan. (05th Syyskuu 18. Kesäkuu) Syksy Tarjous Varaa neljä yötä ja hanki 2 lipun hinta, kun vierailet Amber-museossa. (01. Marraskuu 19. Joulukuu) Turistivero maksetaan paikan päällä saavuttaessa.  
Tämä linna sijaitsee lähellä kohdetta Darsser. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi pyykinpesutilat.
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille pyykinpesutilat
  • Sijaitsee 6 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Darsser ja 6 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Saksan meripihkamuseo
Linna tarjoaa asiakkaiden käyttöön puutarhan ja pyykinpesutilat. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Tämä linna on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: Wi-Fi

Tekemistä

  • Vene

Mukavuudet

  • Pyykinpesutilat

Ulkotilat

  • Puutarha
  • Puutarhakalusteet

Muuta

  • Savuton majoituspaikka

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Lakanat saatavilla
  • Vuodesohva

Kylpyhuone

  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku

Viihdetarjonta

  • Televisio ja kaapeli-/satelliittikanavat

Ruoka ja juoma

  • Jääkaappi
  • Keittiö
  • Uuni

Muuta

  • Lämmitys

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 14.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

  • Lemmikit ovat tervetulleita
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Estate
Parkblick Pütnitz Castle Canoeing Special From 4 Nights
36864_65128

Parkblick - Schloss Pütnitz - Canoe special from 4 nights (Jan 06 to April 29) – arvostelut

Arvostelut

10

Poikkeuksellisen hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 2 kautta 2 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 0 kautta 2 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 2 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 2 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 2 arvostelua

10/10

Siisteys

Arvostelut

10/10 Loistava

Klaus-Peter V.

Hyvää: Siisteys

Urlaub im Schloss

Toller Aufenthalt, sehr schöne Wohnung mit klasse Blick in den Park.
Yöpyi 5 yötä heinäkuussa 2024

10/10 Loistava

Matthias R.

Hyvää: Siisteys

Liebevoll reanimiertes Schloss

Einrichtung und baulicher Zustand sind sehr OK und wirken sehr überlegt. Das Objekt liegt etwas abseits, aber vlt. genau deshalb das, was man sucht. Zudem netter Kontakt zu den Eigentümern.
Yöpyi 6 yötä heinäkuussa 2024