Koko huoneisto

La Dolce Vita - Trastevere Station Sunny Penthouse

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan La Dolce Vita - Trastevere Station Sunny Penthouse valokuvagalleria

Moderni olohuone, jossa on sohva, ruokapöytä, tuoleja, televisio ja parveke, jossa on kasveja.
Käytävä, jossa on puulattia, ruukussa oleva kasvi, pieni pöytä, jonka päällä on kasvi, ja ovi.
Kahvin-/teenkeitin, jääkaappi, uuni, liesi
Ruukussa kasvava bonsaipuu seisoo puisen jalustan päällä huoneessa, jossa on suuri ikkuna ja litteänäyttöinen televisio.
Tilava olohuone, jossa on sohva, ruokapöytä ja taideteoksia seinillä.

Arvostelut

9,4 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko huoneisto

2 makuuhuonetta2 kylpyhuonetta5 henkilöä100 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Poreallas
  • Keittiö
  • Ilmastointi
  • Ulkotilat

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Roma, Lazio
  • Place, Tiber-joki
    ‪7 min kävelymatka‬
  • Place, Testaccio Marketin tori
    ‪15 min kävelymatka‬
  • Place, Basilica di San Paolo fuori le mura
    ‪2 min ajomatka‬
  • Airport, Rooma (FCO-Fiumicino - Leonardo da Vincin kansainvälinen lentoasema)
    ‪22 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

La Dolce Vita - Trastevere Station Sunny Penthouse

Modern and bright penthouse, 100 sqm, has just been renovated and refurbished by Italian designers, completed in May 2022. The result is a cozy luxury home where you can relax from the hustle and bustle of the busy streets, a hidden gem in a strategic and central location in Rome at the gates of the renowned Trastevere district is an historic and beautiful area and in the heart of the Eternal City.
Tämä huoneistohotelli sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Tiber-joki. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi porealtaan. Huoneistossa tarjoaa keittiön ja 2 kylpyhuonetta.
  • Ilmastoitu huoneisto, jossa asiakkaille on tarjolla keittiö, 2 kylpyhuonetta ja älytelevisio
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat hissi ja terassi
  • Sijaitsee vain 4 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Circus Maximusin areena ja 6 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Campo de' Fiori
Huoneisto tarjoaa asiakkaiden käyttöön porealtaan, terassin ja hissin. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Tämä huoneisto on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Uima-altaat/kylpylä

  • Poreallas

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: Wi-Fi

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Uuni

Makuuhuoneet

  • 2 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 2 kylpyhuonetta
  • Bidee
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku

Viihdetarjonta

  • Älytelevisio

Ulkotilat

  • Terassi

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Hissi
  • Savuton majoituspaikka

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Yleistä

  • Yksikön koko: 100 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 15.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Joustava uloskirjautuminen saatavilla (ota yhteyttä majoittajaan hoitaaksesi järjestelyt)

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Uloskirjautumisaika on joustava. Sovi järjestelyistä ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen. Yhteystiedot löytyvät varausvahvistuksesta.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy pankkikortit ja käteisen.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi. Uloskirjautumisaika on joustava. Asiakkaiden on sovittava järjestelyistä ottamalla majoituspaikkaan yhteyttä etukäteen. Yhteystiedot löytyvät varausvahvistuksesta.
Majoituspaikan rekisteröintinumero IT058091C2X9RBM4SN
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

ladolcevita_10

La Dolce Vita - Trastevere Station Sunny Penthouse – arvostelut