Mr. Charlie Brown

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Mr. Charlie Brown valokuvagalleria

Siisti ja järjestelmällinen makuuhuone, jossa on sänky, yöpöytä, jossa on ruukkukasvi, lamppu ja ikkuna, jossa on verhot.
Ryhmä roikkuvia valaisimia, joissa on näkyvät hehkulamput.
Puinen ovi, jossa on messinkinen vetokahva ja avaimenreikä, johtaa aulaan, jossa on vastaanottotiski ja ruukkukasveja.
Moderni kylpyhuone, jossa on lasiseinällä varustettu suihku, pesuallas, wc ja bidee.
Siististi taitetut valkoiset pyyhkeet on asetettu päällekkäin sängylle.

Arvostelut

7,8 kautta 10.
Hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Siivous

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Via Premuda 14, Rome, RM, 00195
  • Place, Piazzale Clodio
    ‪5 min kävelymatka‬
  • Place, Vatikaanin museot
    ‪10 min kävelymatka‬
  • Place, Pietarinkirkko
    ‪15 min kävelymatka‬
  • Airport, Rooma (FCO-Fiumicino - Leonardo da Vincin kansainvälinen lentoasema)
    ‪32 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Kahden hengen deluxe-huone

  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Kolmen hengen deluxe-huone

  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky ja 1 yhden hengen sänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Neljän hengen huone

  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky ja 2 yhden hengen sänkyä
  • Ilmainen Wi-Fi

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Mr. Charlie Brown

Tämän savuttoman majatalon palveluihin kuuluu express-sisäänkirjautuminen, express-uloskirjautuminen ja kiertoajelu-/lippupalvelu. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen.
Mr. Charlie Brown tarjoaa 6 ilmastoitua huonetta, joissa on minibaari ja ilmainen pullovesi. Vuoteissa on ylelliset vuodevaatteet. Taulutelevisio, kaapelikanavat.

Kylpyhuoneista löytyy suihku, bidee ja hiustenkuivaaja. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Siivous päivittäin ja silitysrauta/-lauta on saatavilla pyynnöstä.

Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
Mr. Charlie Brown sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Tribunale Ordinario di Roma – Sezione Penale. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja edestakaiset lentokenttäkuljetukset (lisämaksusta).
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät kiertoajelu- tai lippupalvelu ja matkatavarasäilytys
  • Sijaitsee 12 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Vatikaanin museot ja 4 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Villa Borghesen puisto
  • Lentokenttäkuljetukset saatavilla maksusta
Mr. Charlie Brown tarjoaa asiakkaiden käyttöön kiertoajelu- tai lippupalvelun, express-sisäänkirjautumisen ja express-uloskirjautumisen. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Lentokenttäkuljetukset (saatavilla ympäri vuorokauden) ovat saatavilla lisämaksusta.

Tämä 3 tähden majatalo on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta
  • Pysäköinti kadulla saatavilla
  • Ympärivuorokautiset meno-paluulentokenttäkuljetukset (lisämaksusta)

Perheystävällinen

  • Lisävuode (lisämaksusta)
  • Äänieristetyt huoneet

Mukavuudet

  • Lukolliset lokerot
  • Matkatavarasäilytys
  • Osan vuorokaudesta auki oleva vastaanotto

Palvelut asiakkaille

  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Esteettömyys

  • Hissi

Muuta

  • Perinteinen arkkitehtuuri
  • Tupakointi ei sallittu

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Lisävuode (lisämaksusta)
  • Ylelliset vuodevaatteet

Kylpyhuone

  • Bidee
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Sampoo
  • Suihku
  • Vessapaperi
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • Taulutelevisio ja kaapelikanavat

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen pullovesi
  • Kahvin-/teenkeitin
  • Minibaari
  • Vedenkeitin

Muuta

  • Ilmastointi
  • Silitysrauta/-lauta pyynnöstä
  • Sisäänpääsy mobiiliavaimella
  • Työpöytä
  • Äänieristetyt huoneet

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 20.00.
Aikainen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
Express-sisäänkirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla
Express-uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tämä majoituspaikka tarjoaa kuljetukset lentokentältä (lisämaksuja saatetaan veloittaa). Asiakkaiden tulee antaa saapumistietonsa majoituspaikalle ennen matkan alkua. Yhteystiedot löytyvät varauksen jälkeen lähetetystä varausvahvistuksesta.
Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 10.00–14.00
Jos asiakkaat aikovat saapua muulloin kuin tavanomaisina sisäänkirjautumisaikoina, heidän on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet sekä pääsykoodin. Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 48 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänpääsy

Pääsykoodi, vastaanotto avoinna rajoitetusti, yksityinen sisäänkäynti

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lisä-/varavuoteita on saatavilla 20.0 EUR:n suuruista maksua vastaan per päivä.
  • Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupungin perimä vero: 7.00 EUR per henkilö per yö korkeintaan 10 yöstä. Tätä veroa ei peritä alle 10 vuotta vanhoilta lapsilta.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Lentokenttäkuljetusmaksu: 40 EUR per ajoneuvo (yhteen suuntaan, korkeintaan 4 henkilöä)
  • Lisävuode: 20.0 EUR per päivä

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Käteisettömiä maksutapoja on saatavilla
Meluttomia huoneita ei voida taata
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palosammutin
Mr. Charlie Brown tarjoaa kuljetukset lentokentältä (maksuja saatetaan veloittaa). Ota majoituspaikkaan yhteyttä varausvahvistuksesta löytyvään numeroon antaaksesi saapumistietosi ennen kuin matkustat. Majoituspaikan vastaanotto on avoinna joka päivä klo 10.00–14.00.
Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 48 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Jos asiakkaat aikovat saapua muulloin kuin tavanomaisina sisäänkirjautumisaikoina, heidän on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet sekä pääsykoodin. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Mr. Charlie Brown Rome
Mr. Charlie Brown Guesthouse
Mr. Charlie Brown Guesthouse Rome

Mr. Charlie Brown – arvostelut

Arvostelut

7,8

Hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 2 kautta 7 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 3 kautta 7 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 1 kautta 7 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 1 kautta 7 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 7 arvostelua

9,0/10

Siisteys

9,2/10

Henkilökunta ja palvelu

6,0/10

Palvelut/mukavuudet

8,4/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Vivian

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Too far from the path

Great room but way too out of the way from the metro. The distances presented are deceiving as it is quite a walk with kids from the metro station. Also the walk to and from the metro is disturbing. Horrible smells and creepy area.
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2022
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Aisha

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Our first encounter with Giuseppe was wonderful. He was very helpful and even showed us a cafe where he treated us to a croissant and espresso - a great welcome to Rome. Our room was clean and housekeeping was great - we needed a new set of towels and they were quick to get those to us. The only issue was the size of the room and shower (a little small for my husband who is a bigger athlete). Great gelato around the corner and lots of really amazing pasta within 2 min walk. The staff was very friendly and answered texts immediately when I asked a question. They sent us recommendations for food that delicious and very cheap. Also , the hotel was very close to the Vatican Museums, which is where we wanted to be for our first two days visiting Rome. This was a fantastic hotel with great service.
Yöpyi 4 yötä heinäkuussa 2022
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus
Huonoa: Siisteys
Posizione abbastanza buona, vicina a mezzi pubblici. Check in facile e veloce, host molto disponibili. Locale bello, manca un po’ di cura e dettagli nelle camere. Attenzione alla pulizia, di due set asciugamani uni era inutilizzabile in quanto erano presenti macchie di sangue in un asciugamano e un grumo di polvere e capelli in un altro dei tre. Nel complesso esperienza positiva anche se su alcune cose si può migliorare e prestare più attenzione
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2021
Tarkistettu arvostelu

4/10 Huono

Burke

Yöpyi 1 yön toukokuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Andrea

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 4 yötä joulukuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Gabriele

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2021
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

ERICA

Hyvää: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2021